KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-07-15 13:58  "Modelarnia w Przysietnicy" - nie ma co kombinować :)
chudzma   

Witam,

zwróciłem się o taka pomoc jak w temacie na innym wprawdzie forum (http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=17857), ale myślę że nie zaszkodzi również poprosić gdzie indziej zwłaszcza że dla pozyskania funduszy planuję sięgnąć i prosić więcej :) . W związku z powyższym pozwolę sobie przekopiować zamieszczone na tamtym forum wpisy.

Witam serdecznie wszystkich Modelarzy,

zaszczepiony w dzieciństwie modelarstwem, głównie kartonowym aczkolwiek popełniłem kilka zbrodni na plastiku i i coś ze dwie rzutki (szybowce) typu jaskółka, pragną bym przekazać pałeczkę dalej dla młodszego pokolenia. W związku z powyższym chciałbym utworzyć bo od paru ładnych już lat niestety ale u nas w okolicy już nie istnieje (przestała funkcjonować) modelarnie wszelkiej maści. Czyli sklejamy co się komu podoba, ale plan mam na urozmaicenie czyli trochę plastiku trochę kartonu jakieś rzutki może jesienią latawiec może baloniki na wiosnę myślę że jest co robić ;) . Planuję utworzyć od września 2015r modelarnię w szkole w której mieści się i podstawówka oraz gimnazjum to myślę że się uzbiera jakaś mała grupka zapaleńców. Ja uczęszczałem do modelarni prowadzonej pod patronatem czy przy udziale drużyny harcerskiej to dzięki temu była też inna spójność bo były również i czasami różnego rodzaju rajdy czy też wyjazdy na pobliskie (około 30km) lotnisko. Chciałbym po wstępnym rozkręceniu tematu również zaplanować jakieś wypady z młodzieżą no ale to już poniekąd zaczynają być marzenia o utworzeniu czegoś więcej na szerszą skalę na to przyjdzie czas jak wypali i będą chętni. Może uda się zarejestrować jakieś stowarzyszenie lub przypiąć się do kogoś i pozyskać trochę grosza bo ponoś Unia daje ;) . Tym niemniej w związku z próba utworzenia czegoś czego niema czyli od podstaw no miejsce niby jakieś już jest bo wstępnie z dyrektorem mam umówione że coś wygospodarujemy a i salę gimnastyczną mamy do dyspozycji jak jakieś rzutki zrobimy ;) zwracam się do Wszystkich z prośbą odkurzenia swoich szuflad i zobaczenia bo być może coś Wam Szanowni Koledzy zalega i nie będziecie tego już sklejali i bylibyście tak mili żeby przekazać na rzecz naszej nowo tworzonej modelarni. Ja na początek chcę kupić parę modeli ale no niestety aż tyle kasiory to nie mam na zbyciu żeby kupić górę modeli dla dzieciaków a może komuś są już niepotrzebne i zawadzają to chętnie je przekaże. Adres przesyłki będzie na szkołę czyli nie że chcę sobie nazbierać modeli za fryyy chciałbym to zrobić dla dzieciaków widząc jak się motają pomiędzy monitorem a telewizorem i nie potrafią w jakiś sposób inaczej zagospodarować czasu. Czyli jeszcze raz proszę o przeszukanie swoich schowków i może coś znajdziecie na zbyciu co do formy przekazania umówimy się może mailowo lub telefonicznie mój adres to chudzma@op.pl i jestem z okolic Brzozowa to na Podkarpaciu czyli w okolicach myślę że nawet i do Krosna i okolic bym podjechał żeby nie wysyłać. Z góry serdecznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam Wszystkich Serdecznych Modelarzy :)
Marcin Chudzikiewicz

Post zmieniony (14-04-16 21:12)

 
29-07-15 13:58  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Widzę że kilka osób przeczytało wątek ale tylko dwie się odezwały odnośnie wsparcia. No czekamy dalej ale mam jeszcze prośbę inną nie chodzi mi jedynie o przekazywanie modeli, ale w związku z tym że nie jestem jakimś tam wielkim modelarzem i że dopiero od niedawna okurzyłem wraz z synem na nowo jakieś sklejanki (sklejony jeden model, a drugi na warsztacie) to mam kilka próśb innej maści, a mianowicie:

1. Ponieważ mam zamiar zrobić fajną Smile modelarnię i spróbuję na jej urządzenie pozyskać trochę grosza od różnych instytucji przede wszystkim jakieś środki unijne to potrzebuję Waszego doświadczenia co powinno się znaleźć w takiej naprawdę fajnej modelarni. Początkowo będziemy sklejali plastiki i kartony ale chciałbym również jak już pisałem coś więcej czyli na pewno będą potrzebne jakieś piłki, pilniki, imadełka aerografy i inne bajery na których nie bardzo się znam. Tak więc zwracam się do Was o pomoc w skompletowaniu naprawdę wszystkiego co jest potrzebne dla nowo tworzonej fajnej modelarni w której nawet Wy mielibyście się ochotę spotkać i podyskutować i mieć możliwość sobie coś zrobić. Np z tego co się orientuję to fajnie jest do modelu z kartonu włożyć jakiś silniczek, żeby się śmigiełko kręciło bez palca ;) to może przydałaby się jakaś lutownica lub coś jeszcze z warsztatu elektrycznego. No a kółeczka i śmigiełka zrobione na jakiejś tokarce do drewienka to już mega wypasik no nie? tak więc piszcie i fantazjujcie co by tu się przydało. Potrzebne to jest również do wniosku o ewentualne wsparcie bo trzeba wiedzieć co się chce i z ile Smile Tak więc do dzieła Koledzy Modelarze.

2. Ponieważ jak już pisałem sam osobiście nie posiadam za wiele modeli bo cały jeden to mam pytanie czy byłby ktoś chętny udostępnić jakieś modele na wystawę załóżmy że na jakiś tydzień może dwa, tak żeby trochę pokazać ludziom jakie to cuda będą robili w tym naszym klubiku. Wiem że będzie ciężko bo to trzeba przywieźć lub przesłać, ale może ktoś ma coś sklejonego na co już brakuje miejsca ;) i chętnie by to przesłał żeby na chwilę w domu posprzątać albo jakiś mały remont przeprowadzić Smile No a tak na poważnie może tu gdzieś z okolic Brzozowa, Krosna, Sanoka może i Rzeszowa ktoś byłby chętny do pochwalenia się swoim dorobkiem. Chyba najlepiej byłoby bardzo różnorodnie coś wystawić się znaczy wszystkiego po troszkę.

3. Często przy składaniu wniosków o dofinansowanie często jednym z czynników przyznania funduszy jest jakaś impreza masowa ;) czyli np konkursik. Wtedy też będą jakieś miejsca a za miejsca i NAGRODY Smile tak więc chciałbym również i tu Was prosię o pomoc, żebyście pomogli mi w zaplanowaniu tych nagród to jedno a po drugie jeszcze w ustaleniu kategorii, programu no i przede wszystkim potrzebny będzie jakiś sędzia czy komisja konkursowa czy byłby ktoś chętny do wzięcia udziału w czymś takim. Myślę że jeśli o Kartonową Kolej to główny sędzia już został wybrany Smile czyli jeszcze kilka miejsc do obsadzenia zostało ;). Myślę że jakiś mały poczęstunek na imprezie też się uda zorganizować no w końcu w szkole jest fajna stołówka to coś wrzucą na ruszt.

4. Chciałbym ale to już troszkę strefa marzeń w ramach modelarni wykonać również jakieś modele RC i to też chciałbym ująć we wniosku o dofinansowanie i zakupić może jakieś dwa lub trzy modele poradźcie co by było ciekawym modelem, jaki silnik jakie sterowanie czy coś jeszcze. W okolicy jest lotnisko wprawdzie prywatne ale Właściciel jest pasjonatem i zrobił replikę samolotu z okresu I-szej Wojny Światowej w którym wylądował na drzewie ale już coś poprawiał i niby w już jest oki. To można by było myślę że u niego polatać czasem a to już jest wielka sprawa.

Na razie to wszystko na pewno będę się jeszcze odzywał a teraz proszę ponownie o pomoc w powyższych sprawach z góry serdecznie dziękuję.
Jak tak się to wszystko zsumuje to wyjdzie ładna sumka.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin

 
29-07-15 17:00  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na początek proponowałbym nożyczki, arkusz brystolu lub blok techniczny i trochę kleju.

Moja propozycja:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-07-15 11:33  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję za odpowiedź całkiem przyjemy samolocik na początek super sprawa, no i można sobie dowolnie kolorować, a i kształt delikatnie modyfikować i troszkę po eksperymentować z lotami.

Czekam na dalsze propozycje.

Pozdrawiam
Marcin

 
30-07-15 11:42  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Szkoda że nie chcesz założyć modelarni w kuj-pom - podrzucałbym chętnie co jakiś czas modele sklejone :)

A tak bardziej serio. Jedyne co jestem w stanie doradzić to zakupić trochę tanich prostych modeli. Dzieciaki będą miały na początku frajdę, nauczą się podstaw, a modele będą powstawały szybko - a wiadomo że dla dzieciaków szybki efekt końcowy jest bardzo motywujący. Mówiąc proste tanie modele mam na myśli np te z WAKu EXTRA (min. Mercedes ambulans, Tarpan i in.) - na alledrogo chodzą po niecałe 6 zł już z wysyłką; a dla ciut starszych dzieciaków - proste mopele wyd. WEKTOR. Również niedrogie, przyjemne, z ładną grafiką.

Życzę powodzenia, bo idea słuszna!

--
54323031

 
30-07-15 13:41  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Wielkie dzięki za poradę coś takiego też mi chodziło po głowie.
próbujemy myślę ze temat chwyci i będzie się działo :)
A może za przykładem powstaną jeszcze inne modelarnie w innych miejscowościach że tak powiem z rozmachu.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na forum

PS jak coś będzie zbywało sklejonego chętnie przyjmiemy na wystawę stałą do szkoły a za przesyłkę kurierem jeżeli to pomoże to ja zapłacę.

 
30-07-15 21:02  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To jeżeli już będzie konkretnie wiadomo co i kiedy, odezwij się do mnie, pomyślimy coś!

--
54323031

 
31-07-15 12:36  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dzięki nie omieszkam skorzystać :)

może znajdzie się ktoś jeszcze chętny do przekazania na wystawę swoich modeli

Pozdrawiam Wszystkich

 
02-08-15 10:46  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

WITAM! Prowadzę modelarnię przy Salezjańskim Stowarzyszeniu Wychowania Młodzieży w Bydgoskim Fordonie. W modelarni kleimy modele kartonowe. Do prowadzenia nie potrzebne było jakieś specjalne pomieszczenie, wykorzystujemy małe pomieszczenie dydaktyczne posiadamy tylko szafę gdzie trzymamy modele, kleje i inne potrzebne rzeczy.
Dofinansowania nie mamy, a materiały pozyskuję z uprzejmości kolegów modelarzy lub drukujemy z darmowych stron internetowych głównie z http://cp.c-ij.com/en/contents/2026/list_15_1.html i to na tyle. Pozdrawiam!

Post zmieniony (02-08-15 10:47)

 
02-08-15 21:12  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam

tak będziemy zmuszeni :) zacząć swoją przygodę, ale skoro jest możliwość pozyskania jakiś funduszy zewnętrznych to będziemy próbować, a może się uda i będzie możliwe zorganizowanie pomieszczenia z wyposażeniem, które nie będzie komplikowało użytkowanie pomieszczeń szkolnych. Składanie rozkładanie jakieś zabezpieczenie stolików i temu podobne rzeczy mogą troszkę komplikować funkcjonowanie. Po za tym użytkowanie sali lekcyjnej będzie możliwe tylko po zwolnieniu przez nauczycieli czyli po lekcjach, a ja chciałbym żeby była możliwość sklejania również np jak dzieciaki będą miały wolny czas w oczekiwaniu na lekcje lub po lekcjach.
Zobaczymy jak to się rozwinie zobaczymy ilu uda się zwerbować :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wiadomość.
Marcin

 
02-08-15 21:51  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli uda Ci się zdobyć fundusze z zewnątrz to pomyśl nad zakupem starszych wydań Małego Modelarza. Bezpośrednio w LOK'u numery archiwalne można kupić za śrubki. Nie zaszkodzi też odezwać się prywatnie do wydawnictw oferujących modele dla początkujących i troszkę ponegocjować. Możesz zawsze też napisać do przedstawiciela Olfy, przedstawić sytuację i zapytać czy mogli by dla Was przygotować jaką ofertę? Sponsorów do chemii (kleje, capon, lakiery) warto poszukać wśród lokalnych przedsiębiorców a jak Wam się przyda tektura "piwna" to mam jej dość na składzie by się z Wami podzielić. Jedyny warunek to odbiór w Poznaniu
No i co więcej?
Powodzenia życzę!

--
GG 6801515

 
04-08-15 12:55  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dzięki za poradę będziemy brali to również pod uwagę.

Pozdrawiam
Marcin

 
05-09-15 22:14  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam ponownie Wszystkich Modelarzy,

na wstępie pragnę bardzo podziękować Panu Viking_BB za przesłanie dla naszej modelarni kilku modeli kartonowej koleji. Jest to wielka rzecz dla nas maluczkich przy tworzeniu naszej nowej modelarni. A co po za tym, a no mianowicie tak jak już pisałem przygotowujemy się do startu we wrześniu ruszamy taki przynajmniej jest plan w drugiej połowie września a wspna data to 18.09.2015r. tak więc za dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu planuję zacząć rozwieszać jakąś informację o tworzonej modelarni z terminem muszę tylko zrobić jakiś plakacik. Dla tego mojego plakatu być może będę musiał :) wykorzystać jakieś fotki z forum wykonanych przez jego użytkowników pięknych modeli żeby coś pooglądali na plakatach bo z tymi moimi sklejonymi trzema modelikami mógłbym tylko odstraszyć :) .
A tak po za tym to dzięki Pana Viking_BB mamy kilka modeli pociągów dzięki uprzejmości mojego kolegi tu na miejscu mamy pare modeli wydrukowanych samochodzików i samolocików. Z tymi naszymi wydrukami to niewiem jak będzie bo kupiłem papier POL JET Laser Color 200g i niewiem czy nieprzesadziłem z gramaturą ale się zobaczy może nie będzie tak źle. Tak więc coś tam na sam początek mamy jeszcze tylko dokupić klej nożyczki trochę tektury i po małemu na odwagę ;) jakoś ruszymy. Zaczynamy w klasie lekcyjnej, w spólnie z Dyrektorem szkoły ustaliliśmy że będzie to klasa informatyczna, bo po pierwsze ma dobrą lokalizację w szkole tj. blisko wejście, szatnia na jakieś kurtki (a to do zimy idzie), WC no i jeżeli by rodzice nie chcieli uczestniczyć w zajęciach to będą mieli również gdzie usiąść bo jest stołówka obok. po drugie to za tą klasę odpowiada Dyrektor (tu uczy) i poprosu nie będę się obawiał aż tak o jakieś kwiatki :) bo kto to wie co dzieciakom do głowy przyjdzie ;) . A po trzecie to blisko jest WC tak wiem że pisałem, ale jak będzie mnie trema zrzerać to żebym zdążył do tego WCeta a nie się o..... przy wszystkich. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie :) . Dodatkowo będzie również możliwość pokazania paru rzeczy na dużym ekrania przez rzutnik to też może mieć fajny odbiór u młodzieży.

Chciałbym żeby zebrała się jakaś grupka (fajna) i żebyćmy już w październiku ruszyli na wspólną wyprawę do Rzeszowa na konkurs modelarski. oczywiście nie jako uczestnicy ale żeby dzieciaki coś zobaczyły że można coś tak wspaniałego stworzyć. Później jest konkurs w Sanoku, a to jest już w styczniu (tak przynajmniej do tej pory było bodajże) to tu już może ktoś się znajdzie i wystartuje. No zobaczymy.

Jak pisałem zaczynamy w klasie lekcyjnej, jednakże docelowo planujemy utworzyć pomieszczenie modelarni na części strychu szkoły. Na dzień dzisiejszy mamy już troszką materiałów do zabudowy poddasza tak więc niejest najgorzej. Poziadamy praktycznie komplet wełny mineralnej, płyt kartonowo - gipsowych, potrzebne drzwi, wkręty i profile (no tu może być nie wszystko). Mamy też przyobiecane trochę elektryki że nam to ktoś zrobi. Brakuje niestety nam okien dachowych żeby doświetlić to nasze pomieszczenie ale będzie się tu przebywało kilka godzin to może nie będzie aż tak żle. Tak wię coś się dzieję dlatego też chciałbym wszystkim darczyńcom, którzy się przyczynili i przyczyniają jak również jeszcze przyczynią już dziś podziękować. Dzięki Wam jest szansa uczynić naprawdę coś wielkiego i tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach. O wszystkich ruchach postaram się w miarę możliwości na bierząco informować.

Pozdrawiam Wszystkich i ponawiam swoje prośby
MArcin Chudzikiewicz

 
05-09-15 22:30  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

No i się przypominam ;)

Panie Petrov znajdzie się coś do naszej modelarni i zarazem wystawy, ruszamy w połowie września.

Pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
05-09-15 22:33  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   


Panie Jaroslav,

może udło byś coś podesłać tej tektury piwnej dla nas :)

Pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
06-09-15 22:14  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Oczywiście! Znajdę ze trzy - cztery modele, które z chęcią udostępnię. Nie są pierwszych lotów, no ale jako wystawa do modelarni powinny się nadać :) Tylko nie wiem jak to logistycznie rozwiązać...

--
54323031

 
07-09-15 02:53  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marcinie, jak już Ci wspomniałem mogę Ci tekturki "piwnej" przekazać spory zapas ale jednak warunek pozostaje warunkiem z prostej przyczyny, nie mam czasu ani funduszy w rezerwie na tyle by Ci paczkę zorganizować. Jak byś znalazł wśród znajomych kogoś, co by robił kurs zez Poznania w Twoje strony to przesyłkę chętnie nadam. Niestety kompleksowo wymieniam meble w mieszkaniu " z polecenia wyższej instancji" więc nawet na 4-pak chleba mnie nie stać obecnie :( a gdzie tu jeszcze paczki wysyłać....

--
GG 6801515

 
07-09-15 09:20  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Panie Petrov może nadał by Pan paczkę karton i wyłożył go jakimiś gazetami tak żeby modele się nie przesuwały. Ja koszty przesyłki pokryję. Mogę przesłać pieniądze na konto lub zapłacić przy odbiorze u kuriera z pocztexu lub innej firmy.

Jeżeli chodzi o tekturkę to również pokryję koszty przesyłki proszę tylko podać dane na maila. No można kupić tekturę na allegro ostatecznie tak zrobię ale jeżeli można przekazać jakąś konkretną ilosć to wolę zapłacić za przesyłkę. Ponadto w poznaniu to nie znajdę znajomych niestety :) no jest parę kilometrów od Brzozowa na Podkarpaciu.

Oczywiście jeżeli ktoś ma coś na zbyciu chętnie przyjmiemy :) a przesyłkę pokryje oczywiście środki mam również mocno ograniczone to prosił bym przesyłki realizować nie paletowe po 150 zł za przesyłkę ;) tylko jakieś bardziej normalne może coś się znajdzie na poczcie lub w jakiejś firmie kurierskiej tańszego :).

No nic dziękuję za wszystko i pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
07-09-15 23:10  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W wolnej chwili (choć będzie z tym ciężko) poszukam opcji firmy kurierskiej jakiejś dostępnej u mnie i coś postaram się wymyślić!

--
54323031

 
08-09-15 11:34  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję i Pozdrawiam

Marcin

 
09-09-15 19:21  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam Wszystkich Szanownych Forumowiczów,

dziś informacyjnie:
1. W dniu dzisiejszym otrzymałem od lokalnego przedsiębiorcy z branży modelarskiej (apropo produkujacego na cały świat) podkłady dla zabezpieczenia blatów ławek za co chciałbym mu tu serdecznie podziękować dostałem tego dość dużo to nie powinno dla nikogo zabraknąć ;).

2. Otrzymałem maila od Pana Łukasza że wysłał paczkę z modelikami tak więc jest kolejna super wiadomość, że coś do nas leci tak więc będzie co robić, za co również serdecznie dziękuję.

A poza tym dziś będę chciał wysmarować plakat żeby go powiesić przed niedzielą na wsi to może jak będą ludziska szli z Kościoła to poczytają i się wybiorą na otwarcie. Jak zrobie to spróbuję zamieścić.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin Chudzikiewicz

 
10-09-15 18:03  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

o kurde jak to się wkłada jakieś obrazki do wpisu
może ktoś poduczy mnie w telegraficznym skrócie :)

Marcin

Post zmieniony (10-09-15 18:03)

 
10-09-15 18:07  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Do Pana OSTOJA

mam pytanie czy ten model z propozycji jest może gdzieś dostępny do druku.
Mogło by się przydać takie cudeńko.
Znalazłem coś na stronie CANONa ale Twoja propozycja wygląda na solidniejszą.

Pozdrawiam
Marcin

 
10-09-15 18:10  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

no to próbuję podglądając innych :)
jak nie wyjdzie to proszę się nie śmiać


http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /h/4d89a9821c6/

 
10-09-15 18:11  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

o chyba się udało dzięki za pomoc Panie Ostoja skorzystałem z Pana postu

Pozdrawiam
Marcin

 
11-09-15 12:43  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i pięknie:) Powiedz ilu przyszło chętnych :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-09-15 14:51  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Właśnie rozwiesiłem w szkołach bo w miejscowości jest dwie i na tablicy ogłoszeń.

Wczoraj było również spotkanie z rodzicami w szkole to i tam Pan Dyrektor poinformował przybyłych rodziców o modelarni i terminie rozpoczęcia to może ktoś się zjawi. Będę informował.

Pozdrawiam
Marcin

 
19-09-15 20:27  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam Wszystkich,

no i ruszyliśmy w dniu wczorajszym o godz. 17:00




jak widać przybyło paru chłopaków może nie za wielu ale też nie mało, a nawet bym powiedział że wiencej niż się spodziewałem :) . Łącznie z moim synem było 16 chłopaków. Paru dosłownie dwóch tak zrozumiałem przynajmniej z rozmów miało do czynienia z modelarstwem modeli plastikowych. Mam nadzieję że podołam podjętemu wyzwaniu i nie zawiodę oczekiwań chłopaków. Ponieważ przyszło więcej chłopaków niż się spodziewałem zresztą Pan Dyrektor również był miło zaskoczony ilością osób, troszkę popadłem w panikę naszczęście miałem przy sobie moją Żonkę która dzielnie mnie wspierała za co jej bardzo pragnę podziękować. Po około półgodzinnym wprowadzeniu rozpoczeliśmy przygotowania do zabawy z modelowaniem. Przygotowaliśmy stoliki i zaczeliśmy wybór pierwszych modeli. Ponieważ to były pierwsze zajecia to modele nie były bardzo wyszukane rozpoczeliśmy od wydruków zgodnie z sugestiami kolegów z tutejszego i innych forum. Między czasie chłopaki wpisywali swoje preferencje następnych modeli. Ustaliliśmy że na przyszłych zajęciach sklejamy rzutkę samolociku, którą zgodnie z podpowiedzią Pana OSTOIA narysowałem i wydrukowałem w kilku egzemplarzach i zostały one sklejane już we w dniu wczorajszym. Na ale miałem za mało egzemplarzy, żeby wszyscy mogli ją skleić. Zaproponowałem że skleimy ją wszyscy i przeprowadzimy mały konkurs lotów oczywiście z nagrodami :) . No i tu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc, a w szczególności Marcinowi, Arturowi i Łukaszowi bo dzięki nim mamy dla chłopaków kilka modeli na nagrody :) . Zamierzam zabrać chłopaków na zawody do Rzeszowa w drugi wekend października, żeby poczuli tą "JASNĄ STRONĘ MOCY", a może nawet uda się komuś wystartować w kategori DEBIUT, No nic trybiki ruszyły więc jedziemy i przekazujemy pałeczkę dalej. Jeżeli ktoś byłby wstanie nas w jakiś sposób wspomóc to proszę poraz kolejny, a narazie zabieramy się do roboty no trzeba chłopakom coś przygotować bo kolejne zajęcia już za tydzień a czas szybko biegnie.

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do śledzenia naszego tematu.
Marcin Chudzikiewicz

 
19-09-15 20:55  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ha! Serce rośnie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-09-15 13:46  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
lukasold   

To bardzo fajnie, że przyszło tyle dzieciaków. Życzę wielu sukcesów. Jeśli chodzi o drukowane modele to polecam także stronkę paper-replika.com.
Pozdrawiam
Łukasz

 
21-09-15 19:19  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam,

zapraszam na stronę szkoły.

http://www.spprzysietnica.brzozow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=303:pierwsze-zajcia-w-modelarni-przy-zs-1-w-przysietnicy&catid=1:biece-informacje

Pozdrawiam
Marcin

 
26-09-15 20:09  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witajcie,

w dniu wczorajszym tj. 25.09.2015r. odbyły się drugie zajęcia w naszej modelarni. Frekwencja podobna ja na poprzednich tj. około 15 osób, ale z małymi rotacjami w składzie no to może dobrze świadczyć na przyszłość bo będzie nieco więcej modelarzy :).



Na zajęcia nie przybyło wprawdzie 4 osoby, ale pojawiły się trzy nowe. W śród nowych osób pojawiła się również dziewczyna czyli skład zrobił się nam mieszany. No niestety nie miałem nic co by było dla niej typowo damskim modelem, ale dzięki uprzejmości Kolegi Marcina posiadałem na "składzie" model "ADASIA", którym to obdarowałem koleżankę. Mam nadzieję że przypadnie jej do gustu, a na przyszłe zajęcia obiecałem jej jakiegoś zwierzaka lub nawet dwa. Dodatkowo pojawił się również najmłodszy modelarz w naszym klubiku bo uczeń pierwszej klasy, który o dziwo pomimo tak młodego wieku wykazał się wspaniałymi umiejętnościami (biorąc pod uwagę wiek) wzbudzając zazdrość u starszych kolegów (drugoklasistów).
Co do wykonywanych modeli na zajęciach to ze względu na przepaść wieku :) pomiędzy przybyłymi to znaczy od pierwszej klasy szkoły podstawowej (no i jeszcze moja córeczka Ninka, pięciolatka będzie widoczna na zdjęciach) do trzeciej klasy gimnazjum czyli praktycznie 10 letnia różnica postanowiłem spróbować eksperymentu i podzielić zadania. Tak więc jak pomyślałem tak też zrobiłem. Dla chłopaków od czwartej klasy rozdałem model ponownie model szybowca, który narysowałem za sugestią Kolegi OSTOJI i przystąpiono do realizacji. Efekt działań obrazuje poniższe zdjęcie.


Natomiast młodsza grupa w dniu wczorajszym rozpoczęła zabawę z budową modeli bez sklejania czyli taki niby origiami. Chciałem im pokazać bo teraz to mało kto robi takie samolociki z papieru, jak może polatać kawałek papieru odpowiednio poskładany. Po złożeniu modelu przystąpiono do ich zdobienia. Całość zajęć miała doprowadzić do konfrontacji :) modeli na sali gimnastycznej. Pomimo planu, że zajęcia w Sali będą trwały około godziny do godziny piętnaście minut maksymalnie, okazało się że przy sklejeniu modelu potrzeba odrobinkę więcej czasu no może na początku to ja się rozgadałem ale o tym później. Tak więc miał odbyć się konkurs lotów, ale widząc zaangażowanie chłopaków i dziewczyn stwierdziłem że wszyscy zasłużyli na nagrody tak więc rozdałem im do domu modele argumentując że wszyscy w dniu dzisiejszym wygrali. Część chłopaków dostało czołgi, które dzięki uprzejmości Kolegi Artura posiadłem część pociągi i wagony dzięki uprzejmości Kolegi Marcina (rozeszły się prawie wszystkie a „ADAŚ” to wzbudzał zachwyt), a dwóch chłopaków dostało samolociki, które wydrukowałem z jakiejś strony. Modele od Kolegi Łukasza zostały na następne zawody :) , a jakie to się jeszcze coś wymyśli oczywiście jak troszkę się podciągną to dostaną tak jak tym razem po to przecież o nie prosiłem żeby im służyły. Tak więc po otrzymanych nagrodach wszyscy byli bardzo zadowoleni (tak przynajmniej się mi wydaje) udaliśmy się na salę gimnastyczną i przez około 15 min bawiliśmy się naszymi cudeńkami. Modele „LOTKA” niestety były jeszcze nieco za świeże to znaczy klej za bardzo nie wysechł przez co były lekko wilgne i cięższe. Natomiast „składaki” fruwały znakomicie pomiędzy jednym a drugim końcem sali. Niestety tu nie zrobiłem zdjęcia za bardzo oddałem się zabawie :) , tak bardzo że zapomniałem wyjąć aparat z kieszeni, ale myślę że jeszcze będzie okazja do fotografowania.
Wracając do początku spotkania to trochę się rozgadałem o wystawie i konkursie w Rzeszowie, który ma się odbyć w dniach od 9-11 października tego roku. I zaproponowałem wyjazd w dniu 10.10.2015r wszyscy wyrazili chęć na taką wycieczkę. Oczywiście rozdałem odpowiednie karteczki o zgodę rodziców oraz z prośbą o ich udział w wyjeździe i tu zobaczymy czy ktoś się zgłosi bo może tak się uda zwerbować jeszcze kogoś do pomocy przy prowadzeniu modelarni.
Dwugodzinne zajęcia zleciały bardzo szybko, aż dziw jak to mówią, ale też wyczerpująco. Po powrocie musiałem troszkę odpocząć :) , ale to również po ciężkim tygodniu w ogóle. Zajęcia może nawet i mnie troszkę rozładowały czy też naładowały pozytywnie :) . A tak na marginesie to nie sądziłem, że to aż tak odpowiedzialna praca to moje hobby modelarskie;).
Pozdrawiam Wszystkich
Marcin Chudzikiewicz

 
26-09-15 20:18  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj Marcinie.

Póki co, to ja proponuję Ci, abyś ,, pobuszował ,, trochę po necie, często można znależć tam ciekawe modele za free.

Marny jestem w tym temacie, ale myślę, że ktoś sprytny pomoże Ci w tym temacie.

Ponadto:
Popatrz do Działu Szufladki, tam może coś znajdziesz prostego.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
27-09-15 19:29  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A ja podziwiam Twoje zaangażowanie i podejście do prowadzenia modelarni dla dzieciaków.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-15 21:07  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję wszystkim

 
27-09-15 21:29  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Za kilka tygodni podeślę Ci znów kilka modeli – pracujemy nad nowymi, a mnie po głowie chodzi wręcz cała seria p.t. "Moja Pierwsza Kolejka". Trudność w pięciostopniowej skali oceniam na "półtora" , zatem powinny być "akuracik".


P.S. "Półtora" + "Półtora" = "Cały tor" ;)

P.S. 2. Gdybyś znalazł jakiegoś "zapalonego kolejarza" – daj znać :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
01-10-15 13:55  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam,

chciałbym bardzo podziękować anonimowemu darczyńcy z Krakowa za piękny model Kościoła Mariackiego w pięciu egzemplarzach, który jak tylko nabyte umiejętności przez młodych modelarzy pozwolą go zrealizować zostanie im wręczony.
DZIĘKUJĘ BARDZO I POZDRAWIAM

Marcin Chudzikiewicz

 
01-10-15 16:22  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Można prosić o adres - coś skromnego bym podesłał.

 
02-10-15 09:01  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Panie Ryszardzie oczywiście już się robi,

można przesłać na mój adres tj.:

Marcin Chudzikiewicz
Przysietnica 846A
36-200 Brzozów

lub też na adres szkoły tj.:

MODELARNIA
Zespół Szkół nr 1 w Przysietnicy
Przysietnica 198
36-200 Brzozów

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
03-10-15 12:12  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

 
03-10-15 18:52  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję Panie Ryszardzie za modeliki w to też jak już pisałem się troszkę "bawimy" z młodszymi kolegami. Na pewno się przydadzą.

Pozdrawiam
Marcin

 
09-10-15 09:20  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witaj Ryszard,

modele dotarły za co serdecznie dziękuję mam już potencjalnych sklejaczy :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Marcin

 
12-10-15 12:30  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam,

w sobotę 09.10.2015r. mieliśmy wyjazd na konkurs w Rzeszowie do którego zostały zgłoszone cztery modele. No i co tu powiedzieć no po prostu sukces trzy zajęły miejsca na podium. Modele brały udział w kategoriach:
PLASTIK
1) junior diorama - 1 model PANTERA - front wschodni
KARTON
1) junior pojazdy wojskowe - 2 modele jednego wykonawcy czołgi T-34 RUDY 102 oraz TYGRYS
2) junior pojazdy cywilne - 1 model - POCIĄG ADAŚ :)

Wyniki plastik: II MIEJSCE

KARTON POJAZDY WOJSKOWE: T-34 RUDY 102 - III MIEJSCE
KARTON POJAZDY CYWILNE: POCIĄG ADAŚ - I MIEJSCE

Tym samym należy się pogratulować Panu Adamowi Koch za projekt, Panu Marcinowi serr Viking BB za przekazanie dla naszej modelarni kilku egzemplarzy ADASIA.

Pozdrawiam
Marcin

 
12-10-15 13:14  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Marcinie - podeślij mi na maila jakieś fotki modeliku, i imię i nazwisko zwycięzcy. Takie osiągniecie zostanie nagrodzone dodatkowo :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-10-15 13:23  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Prosimy o zdjęcia !

 
12-10-15 13:54  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Zapraszam do tematu:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=32552&t=32552&filtr=0&page=5

można tam znaleźć link do strony ze zdjęciami.

Marcin

 
15-10-15 08:37  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jeszcze raz gratuluję podkarpackiej młodzieży modelarskiej. Cieszy nas, że Igor zajął 1 miejsce za lokomotywę "Adaś".

http://kartonowakolej.pl/konkurs-modelarski-w-rzeszowie-nasz-maly-sukces/

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-10-15 14:08  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam. Bardzo podziwiam twoje zaangażowanie przy organizowani kółka modelarskiego i życzę ci oraz twoim podopiecznym kolejnych sukcesów. Ja z moim kolegą też od 7 lat walczymy z modelarnią a od 6 organizujemy konkurs modelarski http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=32886&t=32886&filtr=0&page=1 ( na który bardzo wszystkich zapraszam). Jak zaczynałem otrzymałem pomoc od kolegów modelarzy ze śląska ( za co im bardzo dziękuje). Obecnie funkcjonujemy z dwoma kółkami modelarskimi przy skromnym wsparciu urzędu miasta Ruda Ślaska ( za co tez im dziękuje) oraz przy finansowym wkładzie moim i kolegi (zakup modeli, narzędzi i wyjazdy na zawody) ale jestem szczęśliwy bo robię to co lubię i widzę postępy naszych podopiecznych. Zaraz po zawodach prześle ci paczuszkę z kilkoma modelami dla dzieci na początek i trzymam za ciebie kciuki

Miałbym prośbę do kolegi Viking_BB za podesłanie projektu pociągu adaś który chciałbym wykorzystać na zajęciach z góry dziękuje. tofiki@interia.pl

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
18-10-15 20:59  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Modelik jest dostępny ty http://kartonowakolej.pl/wp-content/uploads/2015/06/kartkolciucha.pdf fotki podesłałem na maila.

Pozdrawiam

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-10-15 19:54  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam kolegę tofiki

miło słyszeć że jest więcej takich wariatów. Może uda się i nam kiedyś wybrać na Wasz konkurs jak widzisz rośnie Wam niezła konkurencja ;)
Jeśli chodzi o pomoc to dzięki kilku kolegom z forum również mam kilka fajnych modeli na początek. Dużo drukuję ale zaczyna mnie przystawiać :( tusze się kończą a i na kartki troszkę kaski już poszło. Na konkursie Pan Dyrektor zakupił modeli tak więc mam pewnie na jakieś dwa może trzy tygodnie a później może Mikołaj coś przyniesie wszak dzieci grzeczne ;) i jakoś to będzie. No niestety na razie notoryczny brak czasu powoduje brak możliwości działania przy naszym pomieszczeniu ale może w listopadzie lub grudniu będzie nieco więcej czasu. Chłopaki nie mogą się doczekać naszego własnego pomieszczenia, a w tym tygodniu mam im pokazać miejsce na strychu gdzie to będzie.
No nic kończę bo jeszcze robota mnie czeka.


Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na forum
Marcin Chudzikiewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024