KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-15 13:58  "Modelarnia w Przysietnicy" - nie ma co kombinować :)
chudzma   

Witam,

zwróciłem się o taka pomoc jak w temacie na innym wprawdzie forum (http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=17857), ale myślę że nie zaszkodzi również poprosić gdzie indziej zwłaszcza że dla pozyskania funduszy planuję sięgnąć i prosić więcej :) . W związku z powyższym pozwolę sobie przekopiować zamieszczone na tamtym forum wpisy.

Witam serdecznie wszystkich Modelarzy,

zaszczepiony w dzieciństwie modelarstwem, głównie kartonowym aczkolwiek popełniłem kilka zbrodni na plastiku i i coś ze dwie rzutki (szybowce) typu jaskółka, pragną bym przekazać pałeczkę dalej dla młodszego pokolenia. W związku z powyższym chciałbym utworzyć bo od paru ładnych już lat niestety ale u nas w okolicy już nie istnieje (przestała funkcjonować) modelarnie wszelkiej maści. Czyli sklejamy co się komu podoba, ale plan mam na urozmaicenie czyli trochę plastiku trochę kartonu jakieś rzutki może jesienią latawiec może baloniki na wiosnę myślę że jest co robić ;) . Planuję utworzyć od września 2015r modelarnię w szkole w której mieści się i podstawówka oraz gimnazjum to myślę że się uzbiera jakaś mała grupka zapaleńców. Ja uczęszczałem do modelarni prowadzonej pod patronatem czy przy udziale drużyny harcerskiej to dzięki temu była też inna spójność bo były również i czasami różnego rodzaju rajdy czy też wyjazdy na pobliskie (około 30km) lotnisko. Chciałbym po wstępnym rozkręceniu tematu również zaplanować jakieś wypady z młodzieżą no ale to już poniekąd zaczynają być marzenia o utworzeniu czegoś więcej na szerszą skalę na to przyjdzie czas jak wypali i będą chętni. Może uda się zarejestrować jakieś stowarzyszenie lub przypiąć się do kogoś i pozyskać trochę grosza bo ponoś Unia daje ;) . Tym niemniej w związku z próba utworzenia czegoś czego niema czyli od podstaw no miejsce niby jakieś już jest bo wstępnie z dyrektorem mam umówione że coś wygospodarujemy a i salę gimnastyczną mamy do dyspozycji jak jakieś rzutki zrobimy ;) zwracam się do Wszystkich z prośbą odkurzenia swoich szuflad i zobaczenia bo być może coś Wam Szanowni Koledzy zalega i nie będziecie tego już sklejali i bylibyście tak mili żeby przekazać na rzecz naszej nowo tworzonej modelarni. Ja na początek chcę kupić parę modeli ale no niestety aż tyle kasiory to nie mam na zbyciu żeby kupić górę modeli dla dzieciaków a może komuś są już niepotrzebne i zawadzają to chętnie je przekaże. Adres przesyłki będzie na szkołę czyli nie że chcę sobie nazbierać modeli za fryyy chciałbym to zrobić dla dzieciaków widząc jak się motają pomiędzy monitorem a telewizorem i nie potrafią w jakiś sposób inaczej zagospodarować czasu. Czyli jeszcze raz proszę o przeszukanie swoich schowków i może coś znajdziecie na zbyciu co do formy przekazania umówimy się może mailowo lub telefonicznie mój adres to chudzma@op.pl i jestem z okolic Brzozowa to na Podkarpaciu czyli w okolicach myślę że nawet i do Krosna i okolic bym podjechał żeby nie wysyłać. Z góry serdecznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam Wszystkich Serdecznych Modelarzy :)
Marcin Chudzikiewicz

Post zmieniony (14-04-16 21:12)

 
29-07-15 13:58  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Widzę że kilka osób przeczytało wątek ale tylko dwie się odezwały odnośnie wsparcia. No czekamy dalej ale mam jeszcze prośbę inną nie chodzi mi jedynie o przekazywanie modeli, ale w związku z tym że nie jestem jakimś tam wielkim modelarzem i że dopiero od niedawna okurzyłem wraz z synem na nowo jakieś sklejanki (sklejony jeden model, a drugi na warsztacie) to mam kilka próśb innej maści, a mianowicie:

1. Ponieważ mam zamiar zrobić fajną Smile modelarnię i spróbuję na jej urządzenie pozyskać trochę grosza od różnych instytucji przede wszystkim jakieś środki unijne to potrzebuję Waszego doświadczenia co powinno się znaleźć w takiej naprawdę fajnej modelarni. Początkowo będziemy sklejali plastiki i kartony ale chciałbym również jak już pisałem coś więcej czyli na pewno będą potrzebne jakieś piłki, pilniki, imadełka aerografy i inne bajery na których nie bardzo się znam. Tak więc zwracam się do Was o pomoc w skompletowaniu naprawdę wszystkiego co jest potrzebne dla nowo tworzonej fajnej modelarni w której nawet Wy mielibyście się ochotę spotkać i podyskutować i mieć możliwość sobie coś zrobić. Np z tego co się orientuję to fajnie jest do modelu z kartonu włożyć jakiś silniczek, żeby się śmigiełko kręciło bez palca ;) to może przydałaby się jakaś lutownica lub coś jeszcze z warsztatu elektrycznego. No a kółeczka i śmigiełka zrobione na jakiejś tokarce do drewienka to już mega wypasik no nie? tak więc piszcie i fantazjujcie co by tu się przydało. Potrzebne to jest również do wniosku o ewentualne wsparcie bo trzeba wiedzieć co się chce i z ile Smile Tak więc do dzieła Koledzy Modelarze.

2. Ponieważ jak już pisałem sam osobiście nie posiadam za wiele modeli bo cały jeden to mam pytanie czy byłby ktoś chętny udostępnić jakieś modele na wystawę załóżmy że na jakiś tydzień może dwa, tak żeby trochę pokazać ludziom jakie to cuda będą robili w tym naszym klubiku. Wiem że będzie ciężko bo to trzeba przywieźć lub przesłać, ale może ktoś ma coś sklejonego na co już brakuje miejsca ;) i chętnie by to przesłał żeby na chwilę w domu posprzątać albo jakiś mały remont przeprowadzić Smile No a tak na poważnie może tu gdzieś z okolic Brzozowa, Krosna, Sanoka może i Rzeszowa ktoś byłby chętny do pochwalenia się swoim dorobkiem. Chyba najlepiej byłoby bardzo różnorodnie coś wystawić się znaczy wszystkiego po troszkę.

3. Często przy składaniu wniosków o dofinansowanie często jednym z czynników przyznania funduszy jest jakaś impreza masowa ;) czyli np konkursik. Wtedy też będą jakieś miejsca a za miejsca i NAGRODY Smile tak więc chciałbym również i tu Was prosię o pomoc, żebyście pomogli mi w zaplanowaniu tych nagród to jedno a po drugie jeszcze w ustaleniu kategorii, programu no i przede wszystkim potrzebny będzie jakiś sędzia czy komisja konkursowa czy byłby ktoś chętny do wzięcia udziału w czymś takim. Myślę że jeśli o Kartonową Kolej to główny sędzia już został wybrany Smile czyli jeszcze kilka miejsc do obsadzenia zostało ;). Myślę że jakiś mały poczęstunek na imprezie też się uda zorganizować no w końcu w szkole jest fajna stołówka to coś wrzucą na ruszt.

4. Chciałbym ale to już troszkę strefa marzeń w ramach modelarni wykonać również jakieś modele RC i to też chciałbym ująć we wniosku o dofinansowanie i zakupić może jakieś dwa lub trzy modele poradźcie co by było ciekawym modelem, jaki silnik jakie sterowanie czy coś jeszcze. W okolicy jest lotnisko wprawdzie prywatne ale Właściciel jest pasjonatem i zrobił replikę samolotu z okresu I-szej Wojny Światowej w którym wylądował na drzewie ale już coś poprawiał i niby w już jest oki. To można by było myślę że u niego polatać czasem a to już jest wielka sprawa.

Na razie to wszystko na pewno będę się jeszcze odzywał a teraz proszę ponownie o pomoc w powyższych sprawach z góry serdecznie dziękuję.
Jak tak się to wszystko zsumuje to wyjdzie ładna sumka.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin

 
29-07-15 17:00  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na początek proponowałbym nożyczki, arkusz brystolu lub blok techniczny i trochę kleju.

Moja propozycja:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-07-15 11:33  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję za odpowiedź całkiem przyjemy samolocik na początek super sprawa, no i można sobie dowolnie kolorować, a i kształt delikatnie modyfikować i troszkę po eksperymentować z lotami.

Czekam na dalsze propozycje.

Pozdrawiam
Marcin

 
30-07-15 11:42  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Szkoda że nie chcesz założyć modelarni w kuj-pom - podrzucałbym chętnie co jakiś czas modele sklejone :)

A tak bardziej serio. Jedyne co jestem w stanie doradzić to zakupić trochę tanich prostych modeli. Dzieciaki będą miały na początku frajdę, nauczą się podstaw, a modele będą powstawały szybko - a wiadomo że dla dzieciaków szybki efekt końcowy jest bardzo motywujący. Mówiąc proste tanie modele mam na myśli np te z WAKu EXTRA (min. Mercedes ambulans, Tarpan i in.) - na alledrogo chodzą po niecałe 6 zł już z wysyłką; a dla ciut starszych dzieciaków - proste mopele wyd. WEKTOR. Również niedrogie, przyjemne, z ładną grafiką.

Życzę powodzenia, bo idea słuszna!

--
54323031

 
30-07-15 13:41  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Wielkie dzięki za poradę coś takiego też mi chodziło po głowie.
próbujemy myślę ze temat chwyci i będzie się działo :)
A może za przykładem powstaną jeszcze inne modelarnie w innych miejscowościach że tak powiem z rozmachu.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na forum

PS jak coś będzie zbywało sklejonego chętnie przyjmiemy na wystawę stałą do szkoły a za przesyłkę kurierem jeżeli to pomoże to ja zapłacę.

 
30-07-15 21:02  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To jeżeli już będzie konkretnie wiadomo co i kiedy, odezwij się do mnie, pomyślimy coś!

--
54323031

 
31-07-15 12:36  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dzięki nie omieszkam skorzystać :)

może znajdzie się ktoś jeszcze chętny do przekazania na wystawę swoich modeli

Pozdrawiam Wszystkich

 
02-08-15 10:46  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

WITAM! Prowadzę modelarnię przy Salezjańskim Stowarzyszeniu Wychowania Młodzieży w Bydgoskim Fordonie. W modelarni kleimy modele kartonowe. Do prowadzenia nie potrzebne było jakieś specjalne pomieszczenie, wykorzystujemy małe pomieszczenie dydaktyczne posiadamy tylko szafę gdzie trzymamy modele, kleje i inne potrzebne rzeczy.
Dofinansowania nie mamy, a materiały pozyskuję z uprzejmości kolegów modelarzy lub drukujemy z darmowych stron internetowych głównie z http://cp.c-ij.com/en/contents/2026/list_15_1.html i to na tyle. Pozdrawiam!

Post zmieniony (02-08-15 10:47)

 
02-08-15 21:12  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam

tak będziemy zmuszeni :) zacząć swoją przygodę, ale skoro jest możliwość pozyskania jakiś funduszy zewnętrznych to będziemy próbować, a może się uda i będzie możliwe zorganizowanie pomieszczenia z wyposażeniem, które nie będzie komplikowało użytkowanie pomieszczeń szkolnych. Składanie rozkładanie jakieś zabezpieczenie stolików i temu podobne rzeczy mogą troszkę komplikować funkcjonowanie. Po za tym użytkowanie sali lekcyjnej będzie możliwe tylko po zwolnieniu przez nauczycieli czyli po lekcjach, a ja chciałbym żeby była możliwość sklejania również np jak dzieciaki będą miały wolny czas w oczekiwaniu na lekcje lub po lekcjach.
Zobaczymy jak to się rozwinie zobaczymy ilu uda się zwerbować :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wiadomość.
Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024