KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-07-16 14:23  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

http://allegro.pl/maly-modelarz-2-1958-modele-sylwetkowe-reprint-i6349221476.html

kolejny wynalazek . W oficjalnym reprincie / dodruku Mały Modelarz nie było takiego numeru . Więc znów purchawka a nie prawdziwek .

Post zmieniony (20-07-16 14:25)

 
20-07-16 15:57  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, Twoja uwaga jest - wybacz - bez sensu. Za każdym razem są oferowane kolejne reprinty co oznacza że PRZESTĘPCA idzie na całość.

 
20-07-16 16:57  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Często można spotkać na publikacjach taki zapis - "Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione".
W tym wypadku dotyczy to zdjęć ale tak samo jest z wszelkiego rodzaju wydawnictwami.
Wciąż trwa walka z piratami. Nielegalnie kopiują i rozprowadzają przez sklepiki internetowe polskie wydawnictwa modelarskie różne firmy w Chinach i Rosji.

 
20-07-16 22:04  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bez komentarza.

 
21-07-16 08:52  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, ze dwa lata temu przełożyłem na polski dla własnej satysfakcji książkę amerykańskiego autora o losach "Yamato" (Yamato - the glorious way to die). Książka jest ZNA-KO-MI-TA, w ogromnej mierze oparta na osobistych relacjach (autor pisał ją gdy żył jeszcze np. słynny kapitan Tameichi Hara, dowodzący w ostatnim rejsie "Yahagi" - i wielu innych). A potem pomyślałem, że warto byłoby ją udostępnić polskim czytelnikom.

Od długiego już czasu szukam kontaktu z właścicielem praw autorskich, żeby kupić prawo do wydania książki (na swój koszt) w Polsce. Wciąż bez sukcesu.

Ale zgodnie z Twoją logiką powinienem śmiało wydać książkę, no bo niby dlaczego nie, mimo że nie mam zgody wydawnictwa, które prawo do wydawania książki kupiło od jej autora? Taka postawa jest - wybacz może zbyt ostre słowo - CHORA.

A książka? Może gdy w końcu zrezygnuję z poszukiwań, udostępnię jej treść za darmo wybranym osobom?

Post zmieniony (21-07-16 08:52)

 
21-07-16 19:49  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jasne, nie mnie okradają, to co tam będę ich potępiał... niech sobie piratują.

 
22-07-16 08:06  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, chyba pora już umierać, skoro nawet moi rówieśnicy takie głupoty wypisują... Lepiej skończmy ten temat.

 
22-07-16 08:56  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Podałem namiary celem interwencji , tylko tyle z mojej strony .
Właściwie można by zamknąć ten wątek , co będzię dalej to już inna bajka .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdowienia z Zielonej Góry dla wszystkich modelarzy od Marka .
p.s. każdy ma prawo wyboru ....ja już wybrałem .

 
22-07-16 09:31  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Taka refleksja... gdyby wydawnictwo chciało coś z tym zrobić to nie było by takich a(u)kcji. Wystarczy pójść do sądu i złożyć pozew, czy jak się to tam nazywa, o naruszenie praw autorskich i jest po sprawie. Ale...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
22-07-16 12:34  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tak jak napisałem, taką sprawą powinien zająć się sam zainteresowany czyli w tym wypadku wydawnictwo. Owszem, można zgłaszać "naruszenia" regulaminów dot. praw autorskich ale jeżeli "oni/wydawnictwo" z tym nic nie robią, i nie zależy im na dobru firmy to druga osoba z tego czerpie zyski. I tutaj ZbiG ma racji trochę w tym, że to nie nasz problem. Bo jeżeli ktoś kupi taki szajs to jest jego problem i ten ktoś się przyczynia do szerzenia piractwa. Naszym problemem jest to czy mu to kupimy czy nie i czy my dajemy przyzwolenie na rozpowszechnianie szeroko pojmowanych nielegalnych produktów.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024