KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-07-16 21:51  kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2LZgw/

---------------------------------------------------------------------------
reprintów aż miło i ceny dobre . Masz drukarkę to zarabiasz na pomysłach innych .
Kryminałem zalatuje , paragraf 68 kk czyli - ... inne ważne przyczyny państwowe ...
jak mówił Zenon Laskowik .

 
14-07-16 21:56  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2LZgw/
Facet z Zabrza - ma tego dużo, b. dużo.

 
14-07-16 22:24  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

uczciwie pisząc , Za Dużo ....
Ryszard - napisz , jak mogę zrobić taki wytłuszczony link , proszę . Jeśli to nie kłopot dla Ciebie ....Pozdrawia , Marek .

 
15-07-16 04:55  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

proste. Z lewej strony linka stawiasz <, z prawej > i gotowe.
Czyli <adres_linka>.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-07-16 08:04  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Granda jak cholera. LOK powinien natychmiast zawiadomić prokuraturę!

 
15-07-16 08:44  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Andy napisał - "uczciwie pisząc , Za Dużo ...."
Nawet 1 egz. sprzedawany to "za dużo".
Policzyłem - 49 różnych egz. M/M .

 
15-07-16 09:23  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wysłałem przed chwilą mejla do MM z podaniem strony owego sprzedawcy.

 
15-07-16 11:49  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja nie mam nic do obrotu w handlu legalnie wydanymi reprintami modeli kartonowych .
Ale coś takiego tzn ewidentna samowolka to już , o kyrje elejson !!!!!

 
15-07-16 14:51  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dostałem potwierdzenie od MM, że się tym zajmą. Qrczę, co innego zrobić sobie kopię na swoje potrzeby, no, niech będzie że i na potrzeby kolegi - ale HANDLOWAĆ na całą Polskę?

 
15-07-16 15:01  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z ciekawości będę zaglądał na stronę czekając kiedy ja zlikwiduje.
PS - oferty ma od stycznia (szukałem pewnej książki i wtedy już były) a może i zamieścił je wcześniej.

 
15-07-16 15:03  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolego Andrzeju...

...mam oryginalne Kolegi modele, nie śmiałbym się dzielić... jak będzie okazja przy******ć gościowi, dołożę się...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-07-16 15:18  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A ja go przytrzymam :-)

 
19-07-16 21:23  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Pirat znów nadaje , tym razem pod nickiem Grzegorz .
Ten sam scenariusz , reprinty .
http://olx.pl/oferta/maly-modelarz-1972-01-samolot-bombowy-lws-1-zubr-CID767-IDfOO39.html#c24ca0c702
Zawsze wiedziałem , że Polacy to naród niezłomny , wytrwały w boju .....

Post zmieniony (19-07-16 21:24)

 
20-07-16 07:07  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - mały przykład.
Powiedzmy, ze napisałeś książkę a w niej są także przez Ciebie zrobione zdjęcia. Wydawnictwo ją wydało w "X:" egzemplarzach. Otrzymałeś honorarium. Czyli OK !
Po kilku latach na ul. Długiej w Gdańsku widzisz, że jakiś facet ma stolik i handluje reprintami Twojej książki i ma ich cała stertę i zapewne nie od wczoraj.
Co Ty na to ? Chyba, że nie zależy Ci na prawach autorskich.
Cały świat walczy z nielegalnymi kopiami - odzieży, zegarków, kosmetyków, płyt muzycznych itd. itd.

 
20-07-16 08:19  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, walnąłeś niczym łysy głową o beton... chłopie...

Wysłałem kolejną informację do MM.

 
20-07-16 11:45  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, wziąłbyś honorarium od legalnego wydawcy. Ale od nielegalnego wydawcy to już byś się pieniędzy nie domagał? Bez sensu.

 
20-07-16 11:47  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dziękować Bogu, ze ze swoimi poglądami w tej kwestii jesteś w mniejszości.
Zabór cudzych praw autorskich (i zysk z tego tytułu) to poważny problem.
Są nawet programy komputerowe pozwalające wykrywać plagiaty prac magisterskich i doktorskich.
Wszystko jest uregulowane przepisami prawnymi. Na całym świecie.
Były takie fotki jak walce w jakimś kraju miażdżą pirackie płyty CD.

 
20-07-16 12:02  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nawet takie legendy jak Queen się oburzają gdy w tle jednego z amerykańskich polityków leci ich nieśmiertelny utwór. Niewyobrażalne pieniądze mają ci muzycy. No druga sprawa, że muzycy z Queen'a nie życzą sobie ich muzyki w polityce. Ale prawda jest taka, że piraci czasopism mogą więcej zarobić niż wydawcy... Ja bym się wku...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
20-07-16 12:15  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, szkoda słów...

 
20-07-16 14:09  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Zbyszku - rzecz jasna , że możesz sobie kupić taki reprint i po sprawie , sprawie wyboru .
Jednakże przyzwolenie na takie postępowanie / handel nimi / to już przesada .
Skutkowałoby to zalaniem rynku modelami drukowanymi w zaciszu domowym , na tandetnych drukarkach i kiepskim papierze . Efektem końcowym byłby kupujący / modelarz / może nawet Ty Zbyszku , niezadowolony , który przy próbie sklejania dostałby białej gorączki . Bo kolory mdłe , tusz się rozpływa , papier za cieńki itd .... Już lepiej samemu wydrukować sobie konkretny model w profesjonalnym studiu grafiki , opłaci się ale cena jest dużo wyższa . No i jakość druku wspaniała . Sam czasem tak robię i jestem zadowolony .
W moim przypadku stawiam na oryginalnie wydany model , taki jest zawsze na pierwszym miejscu . Dużo napisałem , może za dużo ale i tak nie popieram takiej formy zarobku . To granda sama w sobie . Omijam takie zakupy ....
Pozdrawiam i saluto wszystkim , popierającym i negującym piractwo .
Korespondent Marek .

 
20-07-16 14:23  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

http://allegro.pl/maly-modelarz-2-1958-modele-sylwetkowe-reprint-i6349221476.html

kolejny wynalazek . W oficjalnym reprincie / dodruku Mały Modelarz nie było takiego numeru . Więc znów purchawka a nie prawdziwek .

Post zmieniony (20-07-16 14:25)

 
20-07-16 15:57  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, Twoja uwaga jest - wybacz - bez sensu. Za każdym razem są oferowane kolejne reprinty co oznacza że PRZESTĘPCA idzie na całość.

 
20-07-16 16:57  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Często można spotkać na publikacjach taki zapis - "Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione".
W tym wypadku dotyczy to zdjęć ale tak samo jest z wszelkiego rodzaju wydawnictwami.
Wciąż trwa walka z piratami. Nielegalnie kopiują i rozprowadzają przez sklepiki internetowe polskie wydawnictwa modelarskie różne firmy w Chinach i Rosji.

 
20-07-16 22:04  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bez komentarza.

 
21-07-16 08:52  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, ze dwa lata temu przełożyłem na polski dla własnej satysfakcji książkę amerykańskiego autora o losach "Yamato" (Yamato - the glorious way to die). Książka jest ZNA-KO-MI-TA, w ogromnej mierze oparta na osobistych relacjach (autor pisał ją gdy żył jeszcze np. słynny kapitan Tameichi Hara, dowodzący w ostatnim rejsie "Yahagi" - i wielu innych). A potem pomyślałem, że warto byłoby ją udostępnić polskim czytelnikom.

Od długiego już czasu szukam kontaktu z właścicielem praw autorskich, żeby kupić prawo do wydania książki (na swój koszt) w Polsce. Wciąż bez sukcesu.

Ale zgodnie z Twoją logiką powinienem śmiało wydać książkę, no bo niby dlaczego nie, mimo że nie mam zgody wydawnictwa, które prawo do wydawania książki kupiło od jej autora? Taka postawa jest - wybacz może zbyt ostre słowo - CHORA.

A książka? Może gdy w końcu zrezygnuję z poszukiwań, udostępnię jej treść za darmo wybranym osobom?

Post zmieniony (21-07-16 08:52)

 
21-07-16 19:49  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jasne, nie mnie okradają, to co tam będę ich potępiał... niech sobie piratują.

 
22-07-16 08:06  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, chyba pora już umierać, skoro nawet moi rówieśnicy takie głupoty wypisują... Lepiej skończmy ten temat.

 
22-07-16 08:56  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Podałem namiary celem interwencji , tylko tyle z mojej strony .
Właściwie można by zamknąć ten wątek , co będzię dalej to już inna bajka .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdowienia z Zielonej Góry dla wszystkich modelarzy od Marka .
p.s. każdy ma prawo wyboru ....ja już wybrałem .

 
22-07-16 09:31  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Taka refleksja... gdyby wydawnictwo chciało coś z tym zrobić to nie było by takich a(u)kcji. Wystarczy pójść do sądu i złożyć pozew, czy jak się to tam nazywa, o naruszenie praw autorskich i jest po sprawie. Ale...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
22-07-16 12:34  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tak jak napisałem, taką sprawą powinien zająć się sam zainteresowany czyli w tym wypadku wydawnictwo. Owszem, można zgłaszać "naruszenia" regulaminów dot. praw autorskich ale jeżeli "oni/wydawnictwo" z tym nic nie robią, i nie zależy im na dobru firmy to druga osoba z tego czerpie zyski. I tutaj ZbiG ma racji trochę w tym, że to nie nasz problem. Bo jeżeli ktoś kupi taki szajs to jest jego problem i ten ktoś się przyczynia do szerzenia piractwa. Naszym problemem jest to czy mu to kupimy czy nie i czy my dajemy przyzwolenie na rozpowszechnianie szeroko pojmowanych nielegalnych produktów.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-07-16 17:43  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Chłopaki
Ja tym razem dla odmiany zgadzam się ze Zbyszkiem i w pełni popieram Jego opinię.
Mówcie sobie co chcecie ale zanim podniesiecie larum przejrzyjcie proszę swoje kolekcje starych MM ile w nich było ofert typu "sprzedam/zamienię fotokopie numerów...." ?? Skoro więc redakcja MM na to przyzwalała umieszczając tego typu ogłoszenia to do kogo pretensje??
Po 1989 a w praktyce jakoś po 1992 jak zaczęły obowiązywać "standardy demokratyczne" i kopiowanie bez zgody stało się nielegalne to prawo do roszczeń spadło na właściciela praw autorskich i to w jego interesie a nie Waszym jest ochrona tych praw....A skoro wydawcy mają to gdzieś to tym bardziej nie rozumiem nad czym się tak spuszczacie.....
Gwoli wyjaśnienia, sam napisałem kiedyś do znanego wszystkim Janusza O. że kopie jego modeli są nielegalnie rozprowadzane zarówno w wersji cyfrowej jak i drukowanej i co? ZERO odpowiedzi, zainteresowania tematem ani interwencji no to do k...y nędzy ja mam za niego krucjatę prowadzić przeciw piratom?? Opamiętajcie się ludzie! Skoro wydawca ma to w leju to nas tym bardziej nie powinno to obchodzić.
A teraz możecie mi pocisnąć do woli ;)
Zdrówka Wam wszystkim ;)

--
GG 6801515

 
24-07-16 20:34  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zmartwię Cię ZbiGU, ale moim zdaniem we wcześniejszych wypowiedziach pisałeś jednak głupoty (akurat ta ostatnia jest wyjątkiem). Co piszę po zastanowieniu. Głębokim.

 
24-07-16 20:36  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Może wydawcy maja to w poważaniu bo i problem marginalny? Nie sądzę, żeby na takie piraty rzucały się tabuny ludzi. Zwłaszcza, że relacja ceny pirat-oryginał nie jest jakaś super korzystna - o ile w ogóle (pomijając kwestie jakości) - a ta jest tu kluczowa. I tak w internecie dostępne są praktycznie wszystkie modele w formie skanów - z czego z resztą sam nierzadko korzystam. Niestety nie wszystkie modele mogę obejrzeć przed zakupem, a "piraty" z internetów mi to umożliwiają.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-07-16 21:47  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Relacja ceny - "pirat" a oryginał ?
Jest jak najbardziej korzystna. Oryginał (wczesny M/M 100-300 PLN a "pirat" 15,-PLN. Oczywiście jest jeszcze sprawa jakości takiego "pirata".
Nie bez znaczenia są pewne zasady. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia kupna "pirata".

 
24-07-16 22:12  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Tyle, że w przypadku tak starych MMów podstawą podjęcia decyzji o zakupie jest raczej chęć posiadania archiwalnego oryginału a nie reprintu - więc "piraty" nie są tu żadną konkurencją. Jak pisałem wyżej - wątpię, żeby na takie pirackie "reprinty" rzucały się masy wygłodniałych modelarzy.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-07-16 22:54  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - nie kupuję żadnych "piratów" - modeli jak i innych tego typu produktów (podróbek) .
Masz rację , zgadzam się Piotr z Tobą - te starocie to rzecz nazywając po imieniu prymitywy.
Ale nadal twierdze, że handel "piratami" jest naganny i to należy piętnować.
Starych egzemplarzy M/M "do kolekcji" też nie kupuję - nie zbieram modeli dla samego zbierania.

 
25-07-16 08:38  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

ZbiG: kanony dobre kilkadziesiąt lat temu potaniały wielce; ba! stały się całkowicie bezwartościowe!
Zgadza się. A wiesz dlaczego? Przez takich jak Ty, którzy mają to wszystko tam, gdzie kura ma jajko.
Jeżeli tak reagujesz kiedy facet kradnie 50 zł, to on następnym razem zarąbie 500. I co, dalej nic nie zrobisz? No to potem 5000. Itd.

ZbiGu, każda taka dyskusja jest dla Ciebie jedynie okazją do wylania na nas wszystkich następnej porcji Twojego rozżalenia i żółci.
Temat nie ma znaczenia – i tak stwierdzisz, że wszyscy, wszędzie i w ogóle wszystko jest do d... a Twoja chata z kraja.
Odpuściłbyś może w końcu?

 
25-07-16 10:29  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"W dzisiejszej szalonej rzeczywistości coraz trudniej rozróżnić, co jest nagannym, a co nie..."
Nie widzę żadnych problemów z rozróżnieniem. Co czarne to czarne a co białe to białe...
Popieranie w jakiejkolwiek formie złodziei cudzych praw autorskich (wydawniczych, producenta) - nawet przez zakup jednej sztuki czegoś tam - było, jest i będzie akceptowaniem pirackiej działalności.

 
25-07-16 16:54  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Chłopaki , rzucić te wywody w cholerę i dalej kleić proszę rozpoczęte modele . Szkoda jest czasu na polemiki . Jeżeli wydawnictwo , które może czasem zerka do Konradusa , nic z tym nie zrobi , to nie ma sensu dalsza dyskusa . Już lepiej jest lepić modele by cieszyły oczy . Choć sam teraz nic nie dłubię / kilka modeli rozpoczętych / śledzę Wasze poczynania . Jest co oglądać , kunszt wykonania , techniki zastosowane itd , zazdroszczę .....po stokroć .
Pozdrawia Marek , dnia 25.07 z Przylep / Lotnisko AZL .

 
07-10-16 14:29  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra napisał: Dostałem potwierdzenie od MM, że się tym zajmą. Qrczę, co innego zrobić sobie kopię na swoje potrzeby, no, niech będzie że i na potrzeby kolegi - ale HANDLOWAĆ na całą Polskę?

Stronka nadal ma się dobrze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024