KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-11-15 17:26  Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Szanowni Koledzy,
w dniu wczorajszym, Komisjia Europejska przedstawiła poprawki do dyrektywy dot. broni palnej na terenie UE:
http://wpolityce.pl/swiat/272272-bienkowska-chce-ograniczyc-europejczykom-dostep-do-broni
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm

Ten bezczelny zamiar godzący w nasze prawa, zwłaszcza w prawo do bezpieczeństwa i obrony, zrodzony został w głowach lewackich biurokratów pod przewodnictwem komisarz Bieńkowskiej, jako remedium na zamachy terrorystyczne m. in. w Paryżu. Ci bezczelni, niewybieralni i nieodwoływalni nie-przedstawiciele narodów europejskich, zadecydowali, że lekarstwem na nielegalną broń wykorzystywaną przez wszelkiej maści bandytów i terrorystów jest odebranie jej prawomyślnym, legalnym obywatelom!

To nie jest żart, ani chucpa, ani teoria spiskowa. To jest świt New World Order, to się dzieje od wczoraj!

Jeśli jesteś rekonstruktorem, strzelcem sportowym, kolekcjonerem broni, interesujesz się bronią, leży Ci na sercu bezpieczeństwo, prawa i wolność obywatela - powiedz NIE dyktaturze totalitarnej UE podpisując się pod petycją zamieszczoną w tym linku:
https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=429890546&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
Jedyne co musisz podać, to istniejący adres email, po prawej stronie.

Proszę, przekazujcie te wieści dalej. To nie są żarty. To napisałem ja, znany na tym forum z imienia i nazwiska.

--
imagination+extrapolation

 
19-11-15 18:07  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dokładam jeszcze adres strony, utworzonej ad hoc. Linkujcie i wklejajcie gdzie możecie:

http://redneck.pl/dyrektywa/

--
imagination+extrapolation

 
19-11-15 19:57  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wiatrówki chyba to nie dotyczy, nie?

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
19-11-15 20:39  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Jeszcze nie.

--
imagination+extrapolation

 
19-11-15 20:51  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Strach się bać co oni jeszcze wymyślą...

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
19-11-15 22:25  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ja też jestem za ściśle kontrolowanym dostępem do broni.

Problem jest w tym, że oni chcą nie chcą kontrolować dostępu do broni. Oni chcą zabronić dostępu do broni.

I po drugie, to co napisałem na sąsiednim forum: niedemokratycznie ustanowiona, ponadnarodowa władza, ogranicza nasze obywatelskie, ustawowe prawa w naszym kraju.

--
imagination+extrapolation

 
19-11-15 23:21  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

agazim widze ze jestes taki sam wywrotowiec i buntownik jak ja !!! gdyby obwatel mial takie samo prawo do noszenia broni jak terrorysta to by szanse byly 1:1 a nie czekanie na swoja kolej !

Post zmieniony (19-11-15 23:24)

 
20-11-15 08:34  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

modellot1 - Nie wiem jak Ty, ale ja nie chciałbym, żeby broń mogli nosić np. ci, którzy spalili we Wrocławiu kukłę Żyda.

 
20-11-15 09:11  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

modellot1 - Ty naprawdę wierzysz w te szanse 1:1? No to gratuluję dobrego samopoczucia.
Obywatela z bronią wyszkolony terrorysta potraktuje prawdopodobnie jak niewielkie urozmaicenie akcji.
Przecie taki terrorysta na strzelnicy na rozgrzewkę wystrzeliwuje tyle pocisków co wspomniany przez Ciebie obywatel przez miesiąc. Pomijając inne elementy szkolenia.
Jakoś w Stanach przy okazji strzelanin w kinach czy centrach handlowych wariat ze spluwą chyba nigdy nie zginął z ręki obywatela tylko policji albo panów w czarnych kominiarkach.

 
20-11-15 09:34  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W ten sposób gdy broń jest powszechnie dostępna możesz zostać zastrzelony nawet przez przedszkolaka, choćby przez przypadek. Do tego nastolatki oprócz smartfonów pewnie też mogliby mieć niekiedy jakiegoś guna, tak jak dzieje się to nierzadko w USA.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-11-15 10:13  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

vwsmok - wszystkie te masakry miały miejsce tam, gdzie był zakaz wnoszenia broni i w dodatku w stanach o najbardziej restrykcyjnych przepisach w tym względzie. Co do szans w starciu uzbrojony obywatel vs. terrorysta, to lepiej mieć jakiekolwiek szanse niż żadne. Co było na wyspie Utoya? Anders Breivik mógł swobodnie "polować" bo wiedział, że NIKT tam nie ma broni, nawet ochroniarze.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
20-11-15 10:34  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

MirZ - lepiej mieć jakiekolwiek szanse niż żadne
Owszem, ten obywatel z bronią ma szansę zginąć z bronią w ręku (dla niektórych to może pociecha).
Ale reszta? Jeśli trafisz na wyszkolonych terrorystów to pół biedy. Ale jeśli to będzie banda panikarzy, którzy umieją tylko wrzeszczeć i strzelać? Jakie szanse dajesz komukolwiek?
Usłyszą strzał spośród zakładników i zobaczą padającego kamrata. Najprawdopodobniej zaczną pruć ze wszystkiego co mają i przestaną dopiero jak się skończy panika albo naboje w magazynkach.

A co do Breivika - gdyby wiedział, że ktoś może mieć broń to po prostu strzelałby z większej odległości (na pewno strzela lepiej niż obywatel z bronią) i upewniałby się, czy za plecami nie zostawił nikogo żywego.

Cytując postać z mojego ulubionego polskiego serialu: To nie jest takie proste.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-11-15 11:27  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Już ja widzę tych "bohaterów" z legalnie posiadaną bronią.
Chodzą z nią po ulicy, sklepach, restauracjach, hotelach a jak ewentualni terroryści zaczynają strzelać to co...odpowiadają ogniem ? Kompletna paranoja! Od tego są wyspecjalizowane służby.
O czym tu mówimy ? Ciężko jest uświadczyć kogoś kto się przeciwstawi burdom np. w autobusach czy na ulicy.
Maksymalnie ograniczony dostęp do broni nawet tej hukowej i na proch czarny (tak to się chyba zwie) - jestem za !

 
20-11-15 18:15  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://wpolityce.pl/gwiazdy/272074-cejrowski-po-zamachach-w-paryzu-bandyta-zawsze-zdobedzie-bron-a-obywatel-nie-ma-sie-czym-bronic
Petycję oczywiście podpisałem!

--

 
20-11-15 22:25  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Wasze poglądy są wypadkową niewiedzy, ignorancji i pomylenia pojęć.

@sven - nikt, nigdy, nigdzie nie mówi w UE i w Polsce o powszechnym dostępie do broni. Wobec tego, cała reszta twojego postu jest kompletnie pozbawiona sensu (i szkodliwa dla sprawy przy okazji)

@Akra - jak wyżej. Pomyśl, czy prawomyślny obywatel, który pozytywnie przeszedł procedurę weryfikacji, badania lekarskie w tym psychologiczne, zdał egzamin w WPA, wydając na uzyskanie pozwolenia co najmniej 1500pln+1000pln na szafę+2700pln na broń idzie w demonstracji palić kukłę? Żeby stracić pozwolenie?

@vwsmok. Ile wg twojej wiedzy wystrzeliwuje terrorysta na szkoleniu, a ile obywatel przez miesiąc? Ja na jednej wizycie zużywam około 100 sztuk, jak mam więcej czasu 200 jednego dnia. Moi znajomi na treningach strzelectwa dynamicznego - co najmniej 1000 na miesiąc. To dużo czy mało? Elementy szkolenia? Słyszałeś o czymś takim jak IPSC, IDPA (PiRO), 3gun - dyscypliny sportu strzeleckiego? Poszukaj w internecie to zobaczysz jak szkolą się przestrzegający prawa obywatele, posiadający legalną broń.

@vwsmok Chciałbyś czekać w rogu sali na kulkę w twarz, czy jednak mieć chociaż cień szansy na życie? Reszta twojego postu to jakaś aberracja: przecież terroryści pruli ze wszystkiego aż do końca. Zakładników i amunicji. Nic ich nie mogło powstrzymać.
Breivik - gdyby strzelał z większej odległości obawiając się ognia broni strzeleckiej to nie byłoby tyle ofiar. Skąd założenie, że strzelał lepiej niż obywatel (a co, sam nie był obywatelem?) z bronią, skoro nie było tam obywateli z bronią?

@Roman
krótki cytat, po angielsku: when seconds count, cops are just minutes away.
Jakie masz doświadczenia z bronią CP, że żądasz ograniczenia jej dostępu? Obecnie, liczba tego typu broni w rękach prywatnych posiadaczy, (w większości wypadków niezgłoszonej, bowiem nie jest to konieczne), szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy sztuk (choć według tego linka jest to około 200 000 sztuk :http://www.pch24.pl/prawo-pariasa--bron-czarnoprochowa,1266,i.html.
Co takiego jest w broni CP, że chcesz takich restrykcji? Z jakiego powodu? Czekam na odpowiedź.

--

Post zmieniony (20-11-15 22:29)

 
21-11-15 10:30  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

I całkowita zgoda. To hobby jak każde inne, które na mocy przepisów prawa urojonych w głowach biurokratów zostało właśnie zakazane.
Zakładam też, że odróżniasz walkę z terrorystami od samoobrony. A czy skutecznej samoobrony? Nie spróbujemy, nie dowiemy się.

--
imagination+extrapolation

 
21-11-15 15:09  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Agzaim, przyjacielu, moje słowa były bezpośrednią reakcją na wypowiedź modellota iż "gdyby obywatel mial takie samo prawo do noszenia broni jak terrorysta to by szanse byly 1:1 a nie czekanie na swoja kolej".

Zważ, że był to jedynie komentarz do jednej (nieprzemyślanej) wypowiedzi pochwalającej prawo noszenia broni przez obywatela (w domyśle: każdego chętnego), a nie krytykowanie czy nie Twojego stanowiska we wiadomej sprawie.

 
21-11-15 15:32  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

A wszystko dzięki beznadziejnemu silnikowi forum :) że się w wypowiedziach nie można zorientować.
Modellot nie ma oczywiście racji o szansach 1:1. Ale tu chodzi o jakąkolwiek szansę, może być 1:0,00000001.

Mnie najbardziej niepokoi to, że ja zainwestowałem swoje własne, ciężko zarobione pieniądze, posiadam m.in. piękne, zabytkowe egzemplarze. I co teraz? Konfiskata mienia?

Z dostępnych informacji wynika, że obudził się Deutscher Schutzen Bund, a i nasze ministerstwo sportu zaczęło działać.

--

Post zmieniony (21-11-15 15:54)

 
21-11-15 16:38  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie będzie żadnej konfiskaty mienia, spoko. Myślę że skrajne pomysły się po prostu w praktyce rozmyją. A jeśli nawet nie, to i tak będziesz trzymał zbiór w domu, zamiast pokazywać go wszystkim ciekawskim publicznie, np. na rynku Twojego miasta :-)

 
21-11-15 21:42  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dyrektywa, a dokładnie poprawka, mówi wprost o przesunięciu broni samopowtarzalnej do (europejskiej) kategorii A, konfiskatę jej i niezwłoczne jej zniszczenie.

Przypominam, że cały ten pomysł ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli EU. W tekście dyrektywy czytamy:

Due to the lack of comprehensive data, it has been difficult for the evaluator to assess the effectiveness of the Directive in connection to the security objectives. In particular, the analysis was hampered by the lack of an information base including specific and detailed data
on criminal offences committed with legally owned firearms, converted alarm weapons and reactivated firearms in EU MS. (str.8)


Pozwolicie, że nie będę tłumaczył, natomiast poproszę Was abyście napisali co z tego rozumiecie i co zrozumieliście.

--

Post zmieniony (21-11-15 21:49)

 
21-11-15 22:10  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z powodu braku danych było trudno ocenić efektywność dyrektywy w powiązaniu ze sprawami bezpieczeństwa.

Nie ma żadnych statystyk dotyczących zbrodni popełnionych przy pomocy broni legalnie posiadanej, przerobionej broni "alarmowej" (rozumiem że chodzi o hukową, ew. - być może - także gazową) oraz broni formalnie nie nadającej się do użycia, ale de facto przystosowanej do ostrego strzelania.

I tyle.

 
21-11-15 22:13  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Teraz widzicie, że tu nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Więc o co?

--

Post zmieniony (21-11-15 22:14)

 
21-11-15 23:14  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ale w którym miejscu? Tracą producenci broni, sprzedawcy, skarb państwa, oraz właściciele broni.

--
imagination+extrapolation

 
21-11-15 23:46  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bartek, do stałem maila, chyba się udało, co dalej?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-11-15 00:50  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie od dziś wiadomo, że lud słaby i do tego skłócony łatwo jest kontrolować a jeśli do tego pozbawić go broni to można jak owce zapędzić do zagrody.... Tym lewackim darmozjadom tylko o to chodzi, by mieć ciemny lud w garści i pod pełną kontrolą... Jak to przejdzie to coś czuję, że wnet wszyscy usłyszymy z oddali cichutki brzęk... będzie powolutku narastał aż w końcu zagrzmi z takim hukiem, którego już żadna władza nie zagłuszy....... To będzie dźwięk klepanych kos stawianych na sztorc...

--
GG 6801515

 
22-11-15 08:42  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jarolav - lewacy... określenie bezsensownie uważane przez "prawaków" jako wyzwisko. Kto im nie pasuje, to lewak. No i przede wszystkim co wspólnego ma skrajna lewica z tą konkretną sprawą? Co za bzdura... ech...

 
22-11-15 09:44  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akra to samo co wspomniane przez ciebie spalenie kukły Żyda.

 
22-11-15 10:37  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Halogen - nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

 
22-11-15 13:34  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Panowie, proponuję nie wchodzić na grząski grunt polityki. Prawdziwej prawicy w EU nie ma (za wyjątkiem JKM), są tylko różnej maści socjaliści - od narodowych po internacjonalitycznych.

Tymczasem zamieszczam źródło tego cytatu, strona 8 pkt. 22:
https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2015/EN/1-2015-751-EN-F1-1.PDF

Przypomnę


Due to the lack of comprehensive data, it has been difficult for the evaluator to assess the effectiveness of the Directive in connection to the security objectives. In particular, the analysis was hampered by the lack of an information base including specific and detailed data
on criminal offences committed with legally owned firearms, converted alarm weapons and reactivated firearms in EU


Ze względu na brak wyczerpujących danych, trudno jest ocenić skuteczność dyrektywy wobec założonych celów bezpieczeństwa. W szczególności, analiza była utrudniona ze względu na brak bazy informacyjnej, zawierającej szczegółowe, właściwe dane o przestępstwach popełnionych z legalnie posiadanej broni palnej, przerobionej broni alarmowej (tzn. hukowej) i ponownie aktywowanej broni (tzn. broni PCU/deko z przywróconymi cechami użytkownymi.)
W nawiasach moje komentarze.


A więc, krótkie podsumowanie:
-odbieramy legalną broń
-brak podstaw do stwierdzenia, że legalna broń jest wykorzystywana do nielegalnych celów.

NWO.

Kolego Zbig, to nie jest teoria spiskowa.

--

Post zmieniony (22-11-15 13:56)

 
22-11-15 13:37  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akra już ci tłumaczę :
1. 20 XI napisałeś takie coś ... ale ja nie chciałbym, żeby broń mogli nosić np. ci, którzy spalili we Wrocławiu kukłę Żyda...

2. 22 XI zapytałeś się Jaroslava ... co wspólnego ma skrajna lewica z tą konkretną sprawą. Co za bzdura ... ech...

3. Po przeczytaniu tego zapytania do Jaroslava pozwoliłem sobie stwierdzić co następuje
Akra to samo co wspomniane przez ciebie spalenie kukły Żyda.

4. Nie wiem czego tu można nie rozumieć ?

 
22-11-15 17:01  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Halogen, sorry, ale nadal piszesz mętnie i niezrozumiale, wciąż każąc domyślać się, o co Ci chodzi, zamiast napisać wprost. Bez urazy, ale jeśli już mam tracić czas na domyślanie się czyichś intencji, to na pewno nie będzie to się odnosiło do Twoich przemyśleń. Nie odpowiadaj, proszę.

 
22-11-15 17:05  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Agzaim, przeleciałem cały tekst (fakt, ze pobieżnie) i zastanawiam się, który konkretnie punkt wzbudził w Tobie takie oburzenie? Pewnie coś przegapiłem, ale szczerze mówiąc szkoda mi było czasu na dokładne analizowanie każdego zdania :-)

 
22-11-15 18:36  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Nie bardzo rozumiem, o co pytasz?

Podlinkowałem do raportu ogłoszonego tego samego dnia w którym ogłoszono poprawki do dyrektywy delegalizujące legalną broń z powodów bezpieczeństwa, gdy jednocześnie w tym raporcie jest czarno na białym napisane, że nie ma żadnych danych pozwalających na stwierdzenie, że broń legalna stanowi jakiekolwiek zagrożenie.

A więc nie o broń i bezpieczeństwo tu chodzi, ani o pieniądze.
To jest drugie ACTA i dlatego proszę o podpisywanie petycji.

--

Post zmieniony (22-11-15 18:37)

 
22-11-15 20:08  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nastolatek-obronil-czteroletnia-siostre-zastrzelil-wlamywacza/4eslb9
Obronił dom, siebie i siostrę, bo miał czym. Uważam ze każdy pełnoletni, nie karany, zdrowy na umyśle człowiek powinien mieć prawo do posiadania broni w domu do samoobrony. Co innego chodzenie z nią po ulicach. Po moich osobistych doświadczeniach z Policją wiem jedno: nikt ci nie pomoże, jeśli sobie sam nie pomożesz. Przypuszczam ze podobnie jest z innymi służbami. Liczenie na nie to albo żart, albo skrajna naiwność.

--

 
22-11-15 20:34  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Kolego, ale na mocy obecnie obowiązującej ustawy, każdy pełnoletni, nie karany, zdrowy na umyśle człowiek ma prawo do posiadania broni. Jednocześnie nigdzie nie ma zakazu użycia tej broni do samoobrony.

Tyle, że to kosztuje (ile, to napisałem na poprzedniej stronie, gdzie odnosiłem się do postu vwsmoka)

--

Post zmieniony (22-11-15 20:35)

 
22-11-15 21:09  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akra to ja niestety nie mam wyboru na takie dictum https://www.youtube.com/watch?v=1ajkgIfEm2Q

Post zmieniony (22-11-15 21:10)

 
23-11-15 08:08  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Halogen - oczywiście nie otworzyłem Twojego linku.

 
23-11-15 08:10  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Agzaim - no tak, mea culpa, przeczytałem jedynie angielski dokument...

 
23-11-15 12:10  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Hmmm...

Tutaj mamy głos ze strony Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego:
http://cakj.pl/2015/11/22/dyrektywa-ue-w-sprawie-broni-palnej-to-bubel-prawny/

--
imagination+extrapolation

 
23-11-15 13:09  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Agzaim, sądzę że histeria wnet minie i sprawa umrze śmiercią naturalną, albo ewentualnie przejdą jedynie regulacje dotyczące PRAWDZIWEGO, a nie wydumanego zagrożenia.

 
23-11-15 15:36  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ale prawdziwe zagrożenie jest w poprawce do dyrektywy 91/477/EEC, która zacznie obowiązywać po dwudziestu dniach od ogłoszenia. Jej założenia są jasne: odebranie broni jej legalnym posiadaczom.

--
imagination+extrapolation

 
24-11-15 19:55  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Konsultacje społeczne KE w sprawie poprawki do dyrektywy:
Komisja Europejska - konsultacje
Można pisać po polsku, jako jednym z języków urzędowych UE. Formularz na stronie przyjmie każdy, nawet skrajnie eurosceptyczny komentarz :cool: . Plotka z kręgów zbliżonych do, głosi że po 100 000 negatywnych komentarzy, zostały one skasowane, bo wg. KE były tworzone na jednym szablonie (spamboty?)!

Kłamstwa i manipulacje KE w sprawie broni palnej:
Report:Firearms in Europe History of EC's Action Plan on Firearms

--
imagination+extrapolation

 
27-11-15 15:23  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Coś się jednak rusza:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wojna-z-terroryzmem-w-Europie-Ile-wolnosci-za-bezpieczenstwo,wid,18007352,wiadomosc.html?ticaid=116048&_ticrsn=5

http://www.fronda.pl/a/polko-dla-frondapl-trzeba-dzialac-i-wyleczyc-zaraze,61146.html

Dotychczasowi sceptycy (gen. Polko, poseł Dziewulski z przeciwstawnych stron światopoglądowych), mówią jednym głosem.

--

Post zmieniony (27-11-15 15:25)

 
12-12-15 14:45  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mówicie ze, od tego są służby i policja by bronić.
Nie wiem jak zagranicą, ale w Polsce policja może na treningu wykorzystać (tylko żebym się nie pomylił, bo nie pamiętam) 10 albo 100 naboi na miesiąc. Za resztę musi płacić z własnej kieszeni. I to nie jest ze to sobie wymyśliłem, czy ktoś mi powiedział. ROMB takie stowarzyszenie miłośników broni pokazał pismo o tym mówiące.
Kiedyś w telewizji pokazali jak to policja umie strzelać. Jak się oglądało, to aż dziwne ze kogoś dodatkowo niechcący postrzelili.
A teraz o tych lewakach. Bo komuniści odebrali ludziom broń by się mogli oni bezpiecznie czuć.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-12-15 20:10  Odp: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

To jest kwestia wtórna.
Kwestią zasadniczą jest konfiskata legalnie nabytego i posiadanego mienia.

Pismo o którym mówisz jest tutaj:

http://trybun.org.pl/2015/03/31/jak-to-bylo/

Czyli dla peemów to minimum 24 sztuki+egzamin, najlepszy przypadek to 2x14sztuk+egzamin. W ciągu roku.

Wcześniej pisałem ile ja strzelam w ciągu jednej wizyty na strzelnicy. Wnioski wyciągnijcie sami.
--

Post zmieniony (13-12-15 20:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024