KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-10-15 14:20  Odp: Do dareckiego
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Adam: Czekam na Twój model kartonowy okrętu ZUIHO. Będzie to zapewne interesująca i pouczająca relacja dla projektantów i modelarzy kartonowych.
O Akagi nie zapomniałem. Jest OK dlatego nie wspomniałem o niej w poprzednich wpisach. Chodziło mi o dobro wydawanych modeli, a nie o autora opracowań.

Masz rację w tym co napisałeś, że modelarstwo kartonowe to powoli wymierające hobby i raczej powinniśmy trzymać się razem. Zgadzam się z tym.

Dlatego dobrze jest na forach prowadzić relacje z projektowania modelu. Wtedy wiele nieścisłości można wyjaśnić zanim model trafi do druku.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-10-15 15:26  Odp: Do dareckiego
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Adam,Masz rację, że powinniśmy się trzymać razem. A co do projektów Dareckiego to właśnie sklejam T-64 i wszystko jest ok.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-10-15 16:32  Odp: Do dareckiego
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ta kolejny kadłub .
Kiedy wy się wreszcie nauczycie ........ i to na swoich własnych błędach.
Nawet nie chce po raz kolejny pisać bo to jak rozmowa ze ścianą......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-11-15 14:57  Odp: Do dareckiego
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ręce opadają.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=299430&t=299430&filtr=0&page=1

Interesował mnie bardzo ten wątek. Bardzo proszę go otworzyć i ewentualnie posprzątać. Na miejscu Dareckiego też bym się w....wił przez takie gniecenie klusiora przez co niektórych.
Jak na moje to celowe zainfekowanie, co do regulaminu i ewentualnej nietykiety proszę zapoznać się z pojęciem trolingu.
Dziękuję.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-11-15 15:02  Odp: Do dareckiego
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael, nasuwa się jeszcze tylko pytanie - do kogo skierował zwrot "wypad" Darecki?
do halogena, który się słowem w wątki\u nie odezwał? Dość śmiała i dziwnie pewna reakcja jak na moje. A sprawdził ktoś podwójne konto w ogóle?

--

Post zmieniony (10-11-15 15:03)

 
10-11-15 15:18  Odp: Do dareckiego
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Halogen dostal dyspense i wrocil na forum. Za to Darecki mial juz wczesniej ostrzezenia, co do formy jego wypowiedzi. Ale prosby i grozby moderatorow mozna miec w powazaniu... Po co personalnie na Halogena wyjechal, to sam juz wie, ale zrobil to publicznie. IJN Lukasz, jak Cie rozumiem, bo watek zapowiadal sie ciekawie, ale takiego podejscia autora tolerowac nie bede. Prosze, miejcie pretensje do niego, nie do mnie...

A co do gniecenia klusiora, jak to ladnie ujales - jedno z dwoch pytan Janisza odnosilo sie do obecnego projektu. Wystarczylo rzeczowo na nie odpowiedziec, a drugie zwyczajnie przekierowac na priv. Jesli kazde pytanie w swoja strone Darecki bedzie traktowal jako prowokacje obcych agentow na sluzbie konkurencyjnych wydawnictw, to ja juz nic nie poradze...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-11-15 15:44  Odp: Do dareckiego
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A może Darecki skierował te słowa specyficzne do samego siebie? Tzw. walka z drugą osobowością co wewnątrz tkwi...

A tak swoją drogą zgadzam się ze słowami motta Rafaela i jak tylko ukaże się model Dareckiego dużego okrętu USN to bardzo chętnie go skleję, chociaż wcale nie uważam się za dobrego modelarza:)

A ta na poważnie to lepiej zaśpiewac sobie "Kiedy szliśmy przez Pacyfik..."

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-11-15 19:20  Odp: Do dareckiego
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dla mnie to była prowokacja ze strony Janisza i tyle jak dla mnie w temacie.

 
10-11-15 20:29  Odp: Do dareckiego
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiecie co ja już naprawdę nie wiem jak mam pisać po polsku żebyście zrozumieli......
Czy moje pytania skierowane do konkretnej osoby były naprawdę tak niewygodne?
Bo ja uważam że nie.

Przypomnę jaka jest sytuacja bo chyba szybko zapominacie.
Otóż niedawno wyszło że "Zuiho" zaprojektowany przez Dareckiego i wydany przez Answer to jakaś niesklejalna godzilla ( naprawdę wolicie kasę wydawać na takie coś zamiast wywrzeć wpływ poprzez konstruktywną krytykę aby projekt został poprawiony i aby zespół projektant+wydawca nie popełniali więcej takich gniotków??? chyba po to też jest to forum??) i po burzliwej konwersacji wątek został zamknięty. Ja otworzyłem ten wątek aby odpowiedzieć na pytanie skierowane do mnie przez projektanta - tak się to robi w cywilizowanych miejscach. Darecki zarzekł się że sklei "Zuiho" a Answer że przejrzą co trzeba jeszcze poprawić.
Po jakiś dwóch tygodniach Darecki otwiera kolejny wątek z kolejnym projektem pisząc że go projektuje na podstawie nie wiadomo do końca czego..... czy to jest normalne działanie?
Zadałem dwa proste pytania - dlaczego on projektuje "Chitose" nie używając dostępnych materiałów np. okrętu bliźniaczego
- czy skończył sklejać już swój model tak jak się zarzekał
W efekcie mamy jakieś odpowiedzi z d....y a w zasadzie można by napisać typowe dla schizofrenika...
Co ma z tym wspólnego halogen to chyba tylko Darecki wie....
I gdzie tu moja prowokacja??
To co już mamy tylko grzecznie wydawać kaskę na model i modlić się żeby to był towar taki jaki oczekujemy?
To są chyba jakieś jaja.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
11-11-15 22:52  Odp: Do dareckiego
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Janisz takie podejście wydawnictwa zweryfikuje rynek i to im da do myślenia. Podejrzewam że na forum zagląda mała część ich klientów i nie widzę sensu robić takie dyskusje, bo ludzie chcą oglądać budowę modelu a nie masę wpisów nie na temat. Znam kilka osób które nie wchodzą na forum ze względu na takie rozmowy. Pisanie publiczne co się nie podoba czasem się mija z celem. Answer pewnie dostaje mase maili z uwagami.

Jeszcze raz, ja chcę oglądać zdjęcia w relacji i opis z budowy modelu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024