KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-15 18:43  Do dareckiego
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Specjalnie dla Dareckiego dwa zdjęcia:





Rachunku nie mam nie zbieram świstków.

Rozumku mam więcej niż ty więc tylko dodam że skoro wyszło że ten szkielet jest za długi to twoje szczęście bo wtedy Answer nie musi drukować nowego dna tylko wystarczy nowy szkielet rozdawany klientom lub jako download ze strony. Przecież napisałem " poprawcie mnie jeśli się mylę" a ponieważ ty oprócz problemów z projektowaniem modeli masz także problemy z rozumieniem słowa napisanego to zainwestuj w jakiś kurs dokształcający.

Na koniec dodam że nie łączy mnie z forumowiczem syjkiem absolutnie nic. Znamy się ale nie jesteśmy kolegami ani tym bardziej przyjaciółmi. Prawdą jest że kilka lat temu napisałem kilka czy kilkanaście artykułów dla jego pisma i tyle. Dla mnie to historia.
Więc twoje twierdzenie o jakimś szczekaniu pod czyjeś dyktando jest równie prawdziwe jak to że twoje modele są dobre, niezłe, sklejalne. Żadne z owych stwierdzeń nie może być użyte przy wyrobach made in darecki.

A teraz oczekuję przeprosin.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
14-10-15 19:53  Odp: Do dareckiego
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Janisz: jeśli pozwolisz przyłączę się do oczekiwań na przeprosiny ze strony Dareckiego V.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-10-15 23:24  Odp: Do dareckiego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skoro powstał ten wątek, to może to jest właściwe miejsce, abym wyraził swoje zdumienie i wkur...nie na postawę moderatorów, którzy zamknęli wątek o sklejaniu ZUIHO. Może przeczytają, może nie, może ich to obchodzi, a może i nie, może czują, że robią dobrze, może nie...

Jestem na forum konradusa od 2001 roku (choć w mojej metryczce jest błędna data 2002 - była po drodze jakaś tam awaria forum i prawdziwa data umknęła w kosmos), czyli 14 lat, a to trochę czasu jest. Było na forum w tym czasie wielu użytkowników, forumowiczów i dyskutantów, którzy często bili pianę, rzucali epitetami i przekleństwami i wcale mnie nie dziwi, że nie podobało się to wielu osobom chcącym spokojnie pogadać. Ale większości tej starej gwardii już dawno tu nie ma, przeszły przez forum kolejne pokolenia. Dziś jednak wprawiło mnie w osłupienie zamkniecie wątku przez moderatorów ot tak po prostu, bo jeden gość się zdenerwował i zachował niegrzecznie! Wątek założył syjek, chciał pokazać relację z budowy modelu, który ma poważne błędy - dlaczego został ukarany za to? Dlaczego ukarani są wszyscy ci, którzy chcieli się dowiedzieć jak najwięcej o tym modelu i o problemach z nim? To teraz tak forum będzie wyglądało, że jak coś jest cacy, to prezentujemy a jak coś be to już nie i won!??? Moim skromnym nie ma tam nic, co by zasługiwało na zamknięcie wątku, a co najwyżej na wystosowanie uwagi do tych, których nieco gorączka poniosła. Czy zadaniem moderatorów jest tylko zamykanie wątków? Jeśli coś im się tak bardzo nie podoba to mają stosowne narzędzia, aby usuwać obraźliwe posty, przy okazji upominając dyskutantów, ale zamykanie wątku i uniemożliwienie dalszych rozmów to dla mnie rzecz naprawdę niedopuszczalna...

Co się z tym forum porobiło, chyba przestaję rozumieć. To kiedy na ulicy zobaczymy żebraka, bezdomnego - będziemy udawać, że ich nie widzimy? Bo tak będzie milej i ładniej i lepsze mieć będziemy samopoczucie?

Przykra sprawa...

--
MacGregor

 
14-10-15 23:53  Odp: Do dareckiego
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzesiek, czytales uzasadnienie Rajkuba? Watek nie jest zamkniety na amen, jesli Darecki sie pokaja, to spodziewam sie jego otwarcia... Ale chyba sami w to nie wierzycie... BTW, ten watek to zapowiedz, w dodatku otwarta przez Madnessa. Syjek wlaczyl sie pozniej, zaczal od uwag, a potem powoli przerodzilo sie to w relacje. Mysle wiec, ze stosowniejszym byloby zalozenie przez niego osobnego watku z budowy, chociaz sam uzasadnial, dlaczego wpis znalazl sie wlasnie tam - ale okazal sie rozwojowy... My nie mamy narzedzi do przenoszenia pojedynczych postow i tworzenia z nich osobnych watkow... Co dalej? Chyba problem zostal znaleziony i sposoby jego rozwiazania tez podane - albo poprawiac poszycie, albo szkielet. Wydawca zapowiedzial, ze problem rozwiaze. Czego jeszcze oczekujesz? Bo ja nie wiem, dlaczego za studzenie tej goraczki obrywa sie moderatorom (dodam, ze wszystkim, bo tak to ujales)... Pare wpisow wczesniej byl apel o to, gdzie sa moderatorzy i dlaczego nic nie robia, teraz sa pretensje, ze cos ktorys z nich zrobil... To tez jest przykre.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-10-15 00:32  Odp: Do dareckiego
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Sam wiem co to moderacja forum. Niestety ciezko jest delikatnie temperowac tych, którzy za monitorem sa jedyni nieomylni.


A w temacie jesli moge
Jak baby : ) urażone. Świat się kończy zwyczajnie.
Darecki przepros bo janisz wywali tame i zuiho do kosza. Jeszcze nieh hal za fuso przeprosi.

Przeciez to cyrk jest. Panowie jesteśmy przeciez dorosli. A za druk i rozjazd kolorów to co? Komu sie dostanie? Dla mnie to wlasnie to jest uzasadnioną podstawą do reklamacji bo tego nie da sie korygować. Ale tego to nikt nie zauważył.
Ja juz jako nastolatek mierzyłem poklady i burty przed polepieniem. Dno mi nie wychodzi w standardzie do tej pory wiec świadomie nie wymieniłem.

Łączę pozdrowienia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-10-15 07:55  Odp: Do dareckiego
Teledzin   

Darecki opis jak wykonać model poprawnie powinien być wraz z modelem.

Z tym swoim hejtem przypominasz rządy pewnej koalicji, która po 8 latach za wszystko obwinia opozycję, a krytykę nazywa hejtem.

--

Post zmieniony (15-10-15 09:07)

 
15-10-15 08:12  Odp: Do dareckiego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafał, z całym szacunem dla Ciebie i Rajkuba oraz wszystkich moderatorów - oczywiście, że czytałem wyjaśnienie Rajkuba, ale nie w tym rzecz i nie o to mi chodzi - mam na myśli Twoje wyjaśnienia odnośnie braku stosownych narzędzi. Moim skromnym zdaniem wątek nie powinien być zamykany a jedynie oczyszczony z tak zwanych "niegrzecznych" wpisów z upomnieniem dla ich autorów - choćby na drodze mailowej. Ja nie sugerowałem tego, co jak piszesz nie da się zrobić z powodu braku narzędzi, czyli przenoszenia postów. Po prostu kasujecie chamskie wpisy i dajecie sygnał autorowi, że ma przestać, bo inaczej skasujecie każdy taki wpis a p iluś ostrzeżeniazh zgodnie z regulaminem będzie usunięcie gościa z forum. To chyba jest możliwe na konradusie? Nie jest tak, że nie wiem o czym piszę i nie mam pojęcia o pracy moderatorów, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego, ile pracy wkładacie w to, aby forum istniało - dla wyjaśnienia - sam jestem moderatorem na forum mikromodelarzy, więc coś o tym wiem.

Przepraszam, i tu jest moja wina, nie dostrzegłem jednego - że to nie syjek założył wątek, a ktoś inny i nie jest to relacja a zapowiedź - wydawało mi się jakoś tak naturalnie, że to relacja syjka - ok, moja wina. Ale wątek rozrósł się bardzo i pojawiło się tam w związku z błędami modelu wiele ciekawych pomysłów nie tylko dla modelarzy ale i dla projektantów - mnie samemu zapaliła się żaróweczka i pewien pomysł przyszedł do głowy, więc z owych dyskusji moim zdaniem wynikało sporo dobrego, a tymczasem wszyscy zostaliśmy ukarani brakiem możliwości wypowiedzi.

Darecki, sorki, ale przyjąłeś niezrozumiałą dla mnie postawę urażonej primadonny, a chyba nie tędy droga. Mnie samemu zarzucił pewien forumowicz swego czasu, że na 31 modeli, jakie opracowałem, żaden nie jest bez błędów i nie jest poprawny. W pewnym sensie przyznaję mu rację a dowodem na to, że się nie obrażam na nikogo niech będzie prosty fakt, że w Przeciszowie mieliśmy obaj okazję poznać się, spotkać na żywo i wyjaśnić sobie wzajemnie chyba wszystko bez obrażania się i kogokolwiek.

Pozdrawiam!
MacGregor

--
MacGregor

 
15-10-15 08:28  Odp: Do dareckiego
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzesiek to że tamten całkiem merytoryczny wątek został zamknięty to po części moja wina no bo jak ja śmiałem komuś wytknąć błędy i jeszcze domagać się wyjaśnień no po prostu niepojęte to jest a tak na poważnie chyba dobrze się stało.
Wynika to z braku zrozumienia tekstu przez dareckiego o czym już wspominałem.
Widzisz darecki bo tak kto już jest w intenecie że jak ktoś się "wychyla" wstawiając zdjęcia a potem infantylnie próbuje oszukać pozostałych forumowiczów to wystawia d..pe na ostrzał. I albo ma du.ę pancerną jak nosorożec od której się strzały odbiją albo tak miękką jak ty i w efekcie słychać tylko świst uchodzącego powietrza z tego balonika....nie trzymasz ciśnienia.
Syjek napisał że masz szczęście tak to prawda bo już przy twoim pierwszym maszkaronie pt. "Yubari" ( czy ktoś to skleił???) powinieneś dostać setkę pytań ale niestety sporo ludzi kupują modele na półkę bądź pod tytuł a cała prawda wychodzi dopiero jak się złapie za nożyczki. A tak miałeś szczęście przez tyle lat.
Używasz nowoczesnych pojęć nie mając pojęcia co oznaczają a czytać po polsku nie potrafisz?
Chyba wyraziłem się jasno i po polsku?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
15-10-15 09:17  Odp: Do dareckiego
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

"Skoro powstał ten wątek, to może to jest właściwe miejsce, abym wyraził swoje zdumienie i wkur...nie na postawę moderatorów, którzy zamknęli wątek o sklejaniu ZUIHO...."

-Grzegorz, jaki wątek o sklejaniu ???

" Dziś jednak wprawiło mnie w osłupienie zamkniecie wątku przez moderatorów ot tak po prostu, bo jeden gość się zdenerwował i zachował niegrzecznie!...."

-Nie tylko zachował się niegrzecznie, wątek poszedł w kilku kierunkach, a sama zapowiedź utonęła w bałaganie.

" Wątek założył syjek, chciał pokazać relację z budowy modelu..."

-Nie syjek, jak już wskazano powyżej. Do relacji, włącznie z recenzją i wskazywaniem błędów jak i sposobów ich zminimalizowania jak sama nazwa wskazuje służy "relacja".
Syjkowi zresztą sugerowałem w prywatnej rozmowie założenie właśnie takiej relacji.


"Czy zadaniem moderatorów jest tylko zamykanie wątków? "

-Zobacz ile wątków na te tysiące na Forum jest zablokowanych, a gdybyś częściej gościł na Forum, to byś zauważył że w większości wypadków większość wątków jest po opadnięciu emocji odblokowywana.


"Przykra sprawa..."

-Dla mnie też przykra, z kilku powodów
W czasach kiedy startowało Forum, było kilkudziesięciu , potem kilkuset uczestników, znaliśmy się jak łyse konie, a dziennie powstawało maksimum kilka wątków.
Teraz jest kilka tysięcy osób, a wątki mnożą się jak pantofelki. Subtelna różnica.

-Jeszcze jedno, kastrowanie wątków z poszczególnych wpisów dla mnie to naprawdę ostateczność. Wtedy dla osoby postronnej już naprawdę często nie wiadomo o co chodzi.


Do Dareckiego.
Nie przeceniaj się kolego, kim Ty jesteś, żebym musiał czekać na pretekst, żeby zablokować Twoje wpisy ???
Dopóki próbowałeś szukać błędu z innymi wszystko było OK, ale kiedy radośnie oświadczyłeś, że model jest super, a sam zacząłeś pokazywać jak wybrnąć z błędów to coś przestało pasować. Albo model jest doskonale opracowany i wydany, albo jest gniotem, który próbujesz ratować.
A potem było już tylko z góry.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
15-10-15 11:28  Odp: Do dareckiego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rajkub, na spokojnie i po przemyśleniu zgadzam się z większością Twoich argumentów. Jak się człowiek wkurzy, pewne rzeczy umykają. Przyznałem już i przeprosiłem, że nie dopatrzyłem, iż wątek nie założył syjek i nie jest to relacja – moja wina. Swoją drogą syjek właśnie teraz TYM BARDZIEJ powinien nowy wątek z relacją założyć i sam go będę na to namawiał.

Masz rację, że lata 2001 – 2002 to inne czasy i forumowiczów była garstka, a co za tym idzie inny poziom dyskusji. Choć bywam na forum niemal codziennie, to masz rację – nie wszystko jestem w stanie zarówno czytać jak i śledzić, które wątki były zamykane a które nie – siłą rzeczy ograniczam się do tych, które i we mnie jakieś emocje wzbudzają.

Nie mniej jednak uważam, że wpisy obraźliwe spokojnie powinno się wycinać i wstawić tam po prostu zdanie od moderatora: TU BYŁ OBRAŹLIWY WPIS KOLEGI XXX. Ja tak staram się robić na forum mikromodelarzy - choć zdarzyło się mi to bodajże dwa razy na przestrzeni wielu lat.

I może nie nazywajmy tego kastracją a ekstrakcją :-) - To już piszę żartobliwie :-)))

Za ewentualne przykrości niniejszym przepraszam i obiecuje poprawę – czyli większą uwagę na forum 
Pozdrawiam,
Gregor(Mac)

--
MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024