KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
27-09-15 22:50  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva może i jestem młodym gnojem ale koperniki, bemy i wyspiańskie pamiętam :-) Z nowotką w kieszeni gnałem do budy z automatami do gry na deptaku Międzyzdrojach, a trzy koperniki musiały wystarczyć na cały miesiąc obozu w Krzeczkowie nad Niesłyszem ;-) Za dwa koperniki mogłem kupić w niezłym stanie BMW R75, ale przehulałem na wyjeździe ;-/ Taki waryński zapewniał zapas lodów waniliowych typu śnieżka na kilka dni wakacji ;-) świerczewskiego dostałem za całe pudło ślimaków winniczków i katar gratis za przemoczone buty (o OPR za te buty nie wspomnę) ;-)

..a pytanko bajecznie proste:

W jakim kraju i w jakich latach używano takich uniformów?




--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-09-15 07:44  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Strzelam tym razem łopatą na wprost i do tyłu.
Broń to oczywiście Mosin z lupką.
Podobne sukienki maskujące nosiły kobiety-snajperki ze specjalnego odziału kobiecego jakiejś armii Frontu Białoruskiego w czasie II wś. Przeszły aż do Berlina.

Ale jak mówiłem strzał łopatą.
A zdjęcie wygląda jak zdjemka z jakiejś gry pc.
..

Post zmieniony (28-09-15 07:49)

 
28-09-15 07:55  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
yak   

Ani w jakim kraju, ani w jakich latach.....

 
28-09-15 08:00  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kraj ogólnie ZSRR, lata to wojna 1941-45.

 
29-09-15 04:48  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brystol twoja lopata ma stosunkowo maly rozrzut ;-) Bardzo blisko, tylko czasokres okreslony jest ze zbyt duzym bledem pomiarowym ;-) Musisz skorygowac nieco "celownik".

A obrazek to zdjecie zdjecia z ksiazeczki, stosunkowo trudno dostepnej, ale arcyciekawej. Ten "wybuch" to nic innego jak blysk flescha ;-) odbity od kredowego papieru ;-) Jak juz wspomnialem wczesniej: moze i jestem mlodym gnojem, ale gry PC i PlayStation to nie moja liga :-P (w kategoriach "mlodzierzowych" to jestem juz "starym dupkiem").

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-09-15 07:19  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Chopin zamiast się tu publicznie biczować, daj Pan wskazówkę i popraw pan nuty w swoim wpisie :))

Jeżeli zaś poprzedni rzut łopatą na czas był blisko,
to może chodzi o późne lato 1941 /Odessa
albo wiosna 1942/Sewastopol,
czyli miejsca gdzie Ludmiła Pawliczenko ustrzeliła ponad trzystu chłopa.

Post zmieniony (29-09-15 07:30)

 
29-09-15 09:37  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Strój maskujący ("maskostium" typ - liściasty) użytkowany 1937 - 1944 r. ZSRR przez wojska ochrony pogranicza, zwiadowców i snajperów, chociaż dla tych ostatnich były opracowane innego kroju i wzoru kamuflażu.
Odnośnie zdjęcia - w w/w ubiorze jest mężczyzna nie kobieta, ale pytanie dotyczy stroju a nie opisu zdjęcia (kto, gdzie).

 
29-09-15 10:23  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK. Od 1941 jak najbardziej. ZSRR jak najbardziej. Ale do 1944/45 to zdecydowanie za krotko :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-09-15 10:45  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to łup, na ślepo z lunetką.
Kombinezon maskujący z lat 70 i 80 tych? może jednostki specjalne w Afganistanie.

Dodatek do strzału:
Ubranie widoczne na zdjęciu to może być jakaś zmodyfikowana ameba, pokazana pierwszy raz na manewrach w 1936 roku.
Ubrania typu ameba miały radzieckie snajperki.
Stosowane do końca lat sześćdziesiątych.

Post zmieniony (29-09-15 11:51)

 
29-09-15 11:49  Odp: Niustannnie nieustający konkurs - edycja CIV
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brystol strasznie rozregulowałeś tę łopatę ;-) Za daleko ;-) I to grubo, w dekadach licząc ;-) Zaczęto stosować w 1941 a zakończono w 19.. (?) Uznam błąd w granicach +/- 1 rok

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024