KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-10-15 12:00  Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam szukając zdjęć pojazdów w internecie znalazłem takie coś.
Podobno w Japoni ma wyjść gra World of Tanks Anime czy to prawda nie wiem jak na razie są zdjęcia i filmiki.


https://www.youtube.com/watch?v=XOEE1esGxNA
i również katyusha po Japońsku.
https://www.youtube.com/watch?t=43&v=rIY36UbDbQQ

--
Taki sobie modelarz :)

 
04-10-15 12:10  Odp: Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jak na razie jest taki serial.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-10-15 21:37  Odp: Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Kolniak 

 - 3

Zboczki działają - i jak tu nie kochać Japonek?

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
05-10-15 11:33  Odp: Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Panowie, a oglądał ktoś z Was ten serial?
Jeśli nie to zaspojleruję, że na goliznę nie macie co liczyć, chyba, że bikini szorujące czołgi w jednym odcinku :D Tzw. szkolnego życia jest na szczęście niewiele i tylko po to by w jakiś logiczny sposób "przenieść" akcję do czołgów.
No. I po takim wstępie można się oddać delektowaniu replik prawdziwych czogłów (i nie tylko, Drache nawet się pojawia) w ruchu.
Po przełknięciu specyfiki uniwersum, które jest zupełnie zjadliwe i spójne w porównaniu do np. serialu o okrętach, albo jeszcze bardziej odjechanego o samolotach z DWS (ja po trailerze miałem dosyć)
Życzyłbym sobie coś takiego w filmie fabularnym, ale dla większości producentów to mentalnie nie do przeskoczenia ("Panie, jest czołg? Jest. To o co chodzi?").
Widać, że za to zabrali się pasjonaci z wiedzą historyczną (polecam uwadze dźwięki wydawane przez poszczególne bronie/sprzęty).
W Japonii ten temat żyje już własnym życiem i dorobił się gałęzi pobocznych m.in. w komiksach, więc WoT jakoś mnie nie dziwi.

Jeśli nadal nie zniechęciłem, to bardzo zachęcam do oglądania po kolei. Inaczej finał będzie niezrozumiały i straci się wiele z fabuły i budowanego napięcia. Tak to MA fabułę, sam byłem w szoku. Pierwsze anime, które obejrzałem od dobrych nastu lat.

Modele wozów m.in. Brygady Oarai też już są, nawet ktoś tu linkował.

PS. Katiusza jest po rosyjsku. Robi wrażenie, podobnie jak "marsz pancerny" (znany choćby Bitwy o Ardeny).
PS. Zajawki na YT w podłej jakości (jak marna kreskówka) może zniechecać. W HD to wygląda o dwa nieba lepiej (Detale!). Różnice widać też w odcinkach dodatkowych, gdzie czołgi były de facto tłem dla akcji (biły po oczach uproszczenia).

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
05-10-15 19:08  Odp: Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Gdzieś czytałem, że twórcy serialu podeszli do sprawy naprawdę poważnie i konsultantem był jeden z najlepszych znawców broni pancernej w Japonii.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
06-10-15 08:58  Odp: Girls und Panzer japońska wersja (WOT)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Poważnie?
W jednym odcinku pojawia się dwuwieżowy7TP - na chyba 3 sekundy (słownie: trzy, może dwie). Łatwo przegapić, to obraz statyczny (jeden z kilku, na innym są np. R-35) jako przebitka dla zarysowania historii dziejącej się równolegle w innym "meczu" na turnieju. Dopiero na stopklatce przyjrzałem się dokładniej i choć nie jest tak mocno zdetalizowany jak główni bohaterowie na zbliżeniach, to porównując z dokumentacją jakoś grubszych błędów nie znalazłem.
Słabo?
Fanatycy to robili, nikomu innemu by się nie chciało ("Panie, a kto to zobaczy?")
Ja z kolei czytałem, że kilka odcinków było opóźnionych właśnie ze względu na dopracowywanie szczegółów. Stąd pojawiły się dwie pełnowymiarowe odcinki robiące z jednej strony za antenowe zapchajdziury, a z drugiej fajnie wykorzystano je do dokładniejszej prezentacji widzom sprzętu i załóg. Niby tylko wiedza encyklopedyczna, ale... zrobione z głową. Jest też 5 dodatków, ale dość nierównych treściowo. Część z nich wyjaśnia to co nie pokazał serial i tak wygląda, jakby to były wycięte sceny, ale ze dwa są wg mnie zbędne. Fajny zabieg zrobiono z niepokazanym w serialu meczem z Anzio. W finale odcinka wiadomo jest dlaczego :)
Jestem pod wrażeniem tego jak dogłębnie ktoś przemyślał całość tej serii. Widać to też po takich detalach jak rozmowy, spojrzenia, gesty, które swoje znaczenie odkryją np. za kilka odcinków. Niektóre rzeczy widać dopiero po kolejnym obejrzeniu. Drugi plan to wogóle poezja. Człowiek nie nadąża rejestrować :P

To co mnie trochę razi, to sposób animacji postaci nie przystający do całkiem realistycznej scenografii. No ale ten typ tak ma.
Grunt, że czołgi fajnie zrobiono :)
Polecam!

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024