KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-15 09:18  [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
Proszę o opinie na temat tego modelu, sklejalności, pasowalności itd. Ze znalezionych przeze mnie informacji na tym forum i nie tylko tu, wynika, że model jest dość poprawnie zaprojektowany, natomiast w pierwszym poście tego wątku http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=158854&t=158854&filtr= wynika co innego (chyba, że kolega lehcyfer jakiś inny model miał na myśli).
A może sam autor (akra? dobrze myślę?) może coś niecoś powie o tym projekcie ;-)

pozdrawiam
p.s. jeśli post trafił do niewłaściwego działu proszę o informację i ewentualne przeniesienie.

--

 
22-07-15 09:30  Odp: [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
Edekyogi 

 

Tutaj masz relację z klejenia tego modelu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=234180&t=198441#reply_234180

Post zmieniony (22-07-15 09:30)

 
22-07-15 09:33  Odp: [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tę relację też dość dobrze znam ale dziękuje. Widzę, że w tej relacji model jest w głównej mierze malowany. Uzupełniając moje pytanie: jak wygląda budowa tego modelu w standardzie?

 
22-07-15 10:12  Odp: [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Głos zabiera autor:
- Skleiłem ten model (z MM) w standardzie ja sam
- Po latach skleił go (z MM) w standardzie mój syn
i wszystko pięknie pasowało. Model syna dotąd stoi na strychu.
Oczywiście jak na dzisiejsze standardy model jest bardzo uproszczony, ale wtedy zaliczał się
do bardzo "wypasionych" :-)

Jestem pewny na 100 procent że słowo "niedokładny" dotyczy zbyt małej jak na obecne wymagania detalizacji modelu.

Post zmieniony (22-07-15 15:19)

 
22-07-15 21:36  Odp: [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki Akra
Właśnie się za niego zabieram, tzn. mam już sklejone poszycie denne + pokład. Jak go za bardzo nie sknocę to może pokażę. ;-)

BTW. Póki jeszcze leżał niesklejony przerażało mnie w opisie: jest skomplikowany i pracochłonny. Te słowa skutecznie wybijały mi ochotę na jego sklejanie ;-)

pozdrawiam

 
23-07-15 07:59  Odp: [mm] Oktiabrskaja Rewolucja 2-3/1987
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż, w OWYM CZASIE niewiele było modeli równie skomplikowanych. A żeby zrobić ładnie przedni komin (a da się!) , i teraz trzeba się napocić :-)

Proponuję przeczytać kilka zdań kemota, który zbudował ten model:

„Jeden z ciekawszych pancerników wydanych w "kartonie". Sklejony został przeze mnie "ładnych" kilka lat temu. Prezentuje się jednak bardzo dobrze. Okręt nie jest zbyt duży - opracowanie tradycyjne dla Małego Modelarza czyli 1/300. Poziom komplikacji i szczegółowości odpowiedni jak na lata 80-te. Dość trudne burty wymagały wprawy przy sklejaniu. Pozostałe elementy modelu kleiło się bardzo dobrze. Nawet rozbudowana dziobowa nadbudówka i pokrzywiony komin nie stanowiły większego problemu.”

Więcej na stronie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=131&i=17&t=17

Post zmieniony (23-07-15 08:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024