KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-04-15 18:29  Odp: Znalezione w starociach
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Może ktoś sklejał?



W środku jest instrukcja, części i kalkomanie w folii. Niestety nie ma daty produkcji ale zalatuje mi to składnicą harcerską...

Post zmieniony (04-07-17 13:59)

 
18-04-15 11:05  Odp: Znalezione w starociach
Edekyogi 

 

Kalafior napisał:
> I krzywomierz (...)
zwany powszechnie w wojsku "kurwimetrem"

 
18-04-15 11:18  Odp: Znalezione w starociach
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rozumiem ze to wspomniane urzadzenie wykrywalo .......hm..... zakrety na mapie??
;-)))

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
18-04-15 13:46  Odp: Znalezione w starociach
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie tyle zakręty o ile namiary na najbliższą ,, babkę ,, u której można było nabyć za miesięczny żołd butelkę ,, pocieszycielki ,,

 
19-04-15 18:55  Odp: Znalezione w starociach
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Renata,wlasnie znalazlem L-29 z KP :) Niesklejony :) Jaka to mialem jeszcze z okladka z napisami Mikro 72, Czaple z zielonego plastiku,a Losia z blekitnego :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-04-15 23:15  Odp: Znalezione w starociach
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Rafael, a gdzie zdjęcie???

Ech, ile tych czapli i łosiów poleciało z balkonu... :) Ja niestety moją sesję grzebaniową musiałem przełożyć na inny weekend :/

--

Post zmieniony (19-04-15 23:15)

 
21-04-15 00:05  Odp: Znalezione w starociach
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaczęło się niewinnie od kleju.... to może ja wrócę jeszcze do klejów. Pominęliście Waszmościowie
BUTAPREN OBT III, od połowy lat 80-tych zwany Pronikolem. Słoiczki po 5,50 zł, czarne, pokryte
stearyną zakrętki. Bardzo trzeba było się pilnować, żeby klej się nie zesechł był. Najlepiej
utrafić ilościowo na jeden, dwa modele. Przed Hermolem był klej UNIVERSAL w szklanych
buteleczkach, takich płaskich. Tym właśnie klejem, obok Butaprenu, kleiłem do końca
swój pierwszy model z MM - czołg Cromwell. A z drugiej połowy lat 70-tych pamiętam
klej "Skorolep", w tubkach, dobry był do podklejania dużych powierzchni. Do szczegółów
się nie nadawał w ogóle, bo puszczał spoiny. Pamiętam jeszcze kleje z prywatnego importu,
które można było kupić na naszym targowisku Turzyn ( tak około 1990 roku ) , jeszcze
z Sojuzu - Momient, takie a'la Butapren ale mniej waniały. Ale cały czas panował niepodzielnie
HERMOL, forever....
Ceva, pokazałeś puszeczkę Humbrola. A czy Ty ją zaposiadowywujesz z pierwszej dostawy ?
To było chyba w 1973 roku, pierwsza dostawa modeli Matchboxu, Revella, farb Hymbrola
do sklepów Składnicy Harcerskiej. Pamietam, że molestowałem mojego Tatę o model
Liberatora z Revella, 1/72. Kosztował coś ponad 300 zł, dużo. Tata nie uległ moim umiejetnosciom
negocjacyjnym. Może też i dlatego zostałem przy kartonach. :-)))))

 
21-04-15 08:28  Odp: Znalezione w starociach
Kolniak 

 - 3

Momient był hermolowaty, tylko nie całkiem przejrzysty. Jego brunatne zabarwienie z czasem podkreslało linie podziału segmentów w modelu - po prostu ciemniał. Ale też nie puszczał z czasem, jak to niektórym innym klejom się zdarzało...
A nikt nie używał przypadkiem Wintexu w drugiej połowie lat '80?

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
21-04-15 20:30  Odp: Znalezione w starociach
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Moment-1, a drugi, ktory pamietam, to byl Kontaktol, w podobnym opakowaniu... O braci zza Buga nabylem tez swoj pierwszy aerograf, czasem mam wrazenie, ze nim najlepiej mi sie malowalo. Tylko zapasowa igle zdobyc...

O klejach bylo, a farbkami do skory Wilbra ktos malowal modele? :)

--

Post zmieniony (21-04-15 20:31)

 
21-04-15 21:28  Odp: Znalezione w starociach
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolniak , używałem kleju o nazwie Wintex , bardzo przyzwoity ! Był jeszcze klej Synkol, chyba
protoplasta Wintexu. Dobrze trzymał, nie śmierdział za mocno, akurat używałem te kleje razem
z Hermolem..

Rafael, mam dla Ciebie dobre wieści ! Na półce w regale leży sobie u mnie takowy aerograf.
Nówka sztuka, nie śmigana ! W białym , plastikowym pudełku. Co Pan na to ???
A co do Wilbry, toś mnie ubiegł ! Toż to były podstawowe farby do malowania kartonówek !
Co trzeba było mieć ? Naczynka do mieszania, dobry rozcieńczalnik Nitro, no i też dużo
talku. I do zmatowienia powierzchni farby i do zrobienia dobrej szpachli. Pamiętam tez jeszcze
z czasów studenckich enerdowskie farby, w pękatych, szklanych buteleczkach. Coś podchodzące
do nitro, strasznie to śmierdziało, dawały super połysk. Malowałem nimi kadłub jachtu Opty.
No i były nasze farby nitro w takich płaskich puszkach, kolory raczej podstawowe. Też je kupowałem
i mieszałem. Odcienie z reguły były jednorazowe...... Tak się składa, ze nie jestem z grupy
retuszerów krawędzi kartonowych. Maluję modele i je waloryzuję. Pierwszy w całości malowany
model ( Wilbry ! ) zrobiłem w stanie wojennym - PZInż.130 z MM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024