KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-01-15 10:38  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Kolniak 

 - 3

Zdziwiłeś mnie niezmiernie tymi przypadkami, albowiem robiły to osoby prywatne. Spodziewałem się jednak, że szybciej coś takiego będą robić "firmy" - one w odróżnieniu od osób fizycznych dalej mają obowiązek płacić za od ilości śmieci, a nie stawkę zryczałtowaną "na głowę". Kompletnie niczym prócz głupoty tego się uzasadnić nie da.

Kilka lat temu mój kumpel, dyrektor wiejskiej szkółki, zadał dzieciom pytanie: A co wasi rodzice robią ze śmieciami?" Standardem odpowiedzi było "Tata ma w lesie taki wondół..." Głupota i tradycja w jednym. Chyba od wieków, tylko wtedy śmieci były inne i było ich chyba mniej.

A co do karmienia "ptactwa", pozwolę sobie na komentarz. Kiedyś administracja na blokach rozwieszała kartki, uświadamiające, że osoby wyrzucające resztki przez okno karmią przede wszystkim szczury. Ale ludzie dalej to robią. Jak ze śmieciami.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
21-01-15 11:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z zaprzestaniem karmienia ptactwa chlebem (nie mówię o karmnikach, czy też innym pokarmie - słonina, ziarno itp.) sprawa jest przegrana.
Przykład - sopockie Molo. Karmiono, karmi się i będzie się karmić - i nie pomaga tłumaczenie, że chleb ( a jeszcze mokry) to najgorsza ptasia strawa i że ptactwo nie odlatuje (migracja).

 
21-01-15 22:41  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam Kolniak - Przez 11 lat pracy w Straży Leśnej tylko trzy razy śmieci wywiezione do lasu znalazły się tam za sprawą firm. Były to prywatne firmy budowlane, których pracownicy dostali pieniądze na opłatę na wysypisku, a wywieźli do lasu i kasę mieli dla siebie. Mandaty były nałożone na właścicieli firm, którzy sami już musieli ustalić, który pracownik ,,nawywijał" i odbić sobie od niego kwotę za mandat.
Co do karmienia zwierzyny. Dla mnie nie powinno się jej dokarmiać WCALE ! Jedynie przy ekstremalnych zimach i to karmą odpowiednią dla nich, a już na pewno nie chlebem. Zwierzęta, czy to . ptaki, czy np. dziki, poprzez takie dokarmianie ,,nygusieją". Po co taki dzik ma szukać pożywienia, buchtować zmarzniętą glebę jak może bez trudu najeść się do syta w mieście. Po co takie ptaki mają odlatywać na zimę z powodu braku w tym okresie pokarmu jeśli ludzie sami im go przyniosą. Bo zimno przetrzymają spokojnie. A że pochorują się od takiego np. chleba czy czipsów to nie mają pojęcia. Grunt, że żołądki mają pełne. W wielu krajach nie dokarmia się nawet zwierzyny łownej w lasach. Jest to spowodowane m.in. tym co pisze ZbiG, czyli dosłownie potrzebą selekcji naturalnej. Niestety, ale słabsze osobniki nie powinny się rozmnażać bo ma to negatywny wpływ na populacje zwierzyny. I kolejną rzeczą, o której pisze ZbiG czyli zakazem dokarmiania pod groźbą kary i ewentualnym wpłacaniem pieniędzy na konta ,,specjalistów", którzy będą wiedzieli jak, kiedy i czym zwierzęta dokarmiać popieram całym sercem.
O dzikich zwierzętach w miastach napiszę następnym razem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-01-15 12:02  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przyznaję się bez bicia że mam w ogródku mały karmnik (15 x 10 cm, z daszkiem). Sypię tam karmę dla ptaków (kupuję w Małym ZOO) ale tylko wtedy, gdy wszystko przykrywa warstwa śniegu. Nie ma śniegu - nie ma papu!

Korzystają z karmnika kosy, wróble i rządzące od lat na moim osiedlu trzy sroki.

 
22-01-15 12:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

U mnie w karmniku rządzą sikorki ale tam jest tylko ziarno słonecznika, czasami od święta słoninka. :-)

Post zmieniony (05-10-18 17:21)

 
22-01-15 17:41  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A kocurek czasem nie robi jakiejś przyczajki na ptaszki ?

 
22-01-15 17:55  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czasem robi ale spokojna głowa nie doskoczy, za wysoko.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-01-15 18:01  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak będzie mocno chciał to nie tylko kot doskoczy :) Żartuję i na końcu postu napiszę dlaczego. Karmniki postawione na drzewach są niebezpieczne dla ptaków właśnie ze względu na koty i inne drapieżniki. Trzeba wtedy na pniu trzeba założyć jakiś kołnierz, który nie pozwoli drapieżnikowi wejść na drzewo. Najlepsze są takie jak masz OSTOJA wiszące na odpowiedniej wysokości. A co skakania na drzewo to nawet jelenie to potrafią :) Co nie wierzycie ? No to patrzcie :)



Oczywiście to żart. Jeleń znalazł się na drzewie ,,nie z własnej woli" :) Wyobraźcie sobie, że nastąpiło to w wyniku kolizji z samochodem osobowym na granicy ,,mojego" nadleśnictwa. Siła uderzenia była tak duża, że martwego w jego wyniku byka wyrzuciło na kilka metrów w górę i zawisł na przydrożnym drzewie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-15 15:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No zobacz ZbiG ilu ci zazdrości :) Ja oczywiście też. Nie często ma się okazję zwiedzać okręt podwodny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-15 16:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ja nie zazdroszczę. Cieszę się natomiast, że ZbiG-owi sprawiło to tyle radości !
PS
Za mały, za ciasny - wolę zwiedzać lotniskowce !

 
28-01-15 18:31  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To może i mnie się coś trafi do zwiedzania w porcie :) Dzisiaj dostałem decyzję, że turnus w Jelitkowie mam od 12-go do 26-go kwietnia. Już mi się papa śmieje :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-15 20:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mówiąc szczerze to "w porcie" raczej będzie ciężko.
Polecam natomiast:
Gdańsk - ss "Sołdek" i Muzeum Morskie
Gdynia - "Błyskawica", "Dar Pomorza" i Muzeum MW a w ramach ucieczki od militariów Muzeum Narodowe ("Sąd Ostateczny") i Dwór Artusa w Gdańsku.

 
28-01-15 20:38  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. "Błyskawicę", "Dar Pomorza" i Muzeum MW zwiedziłem dwa lata temu, ale na ,,Sołdku" i w Muzeum Morskim nie byłem, ta że jest to punkt obowiązkowy w tym roku.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-02-15 18:36  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A co tu taka cisza ? Przeca dinozaury nie zimują :)
No to może żeby nie popadać w zbytnie odrętwienie przeczytajcie sobie ogłoszenie, a jakże, autentyczne z Alledrogo. Trochę długie, ale wg mnie warto. Miłej lektury :)


Witam.Do sprzedania przyczepa kempingowa ELDDIS TYPHOON GTX z 1991 roku.Przytargana do ojczyzny w 2011 roku na kołach.Kupiliśmy od gościa który ją sprowadził.Koleś powinien grać na frędzlach od tapczanu zamiast handlu.Nawypisywał głupot w ogłoszeniu,ale za długą drogę przebyłem,żeby wracać z niczym.Rejestracja,która miała być przyjemnością okazała się koszmarem bowiem do kupionej przyczepy otrzymałem tylko umowę kupna oraz tymczasowe ubezpieczenie.Przyczepa nie miała tablicy rejetracyjnej,którą sprowadzający wraz z dowodem rejestracyjnym zabrał do okazania królowej angielskiej.I tym sposobem już po przejechaniu 150 km,brałem udział w akcji "Poznaj swojego dzielnicowego".Milicjant był ciekaw dlaczego poruszam się pojazdem niedopuszczonym do ruchu (brak tablic i dowodu rejestracyjnego) i wymierzył mi za ten czyn 2 paki mandatu i 1 punkt karny,który bez powodzenia próbowałem zamienić na pobliskiej stacji Lotos na ręcznik kąpielowy.Po szczęśliwym dotarciu do miejsca zamieszkania i odmówieniu koronki różańcowej w intencji błyskawicznej rejestracji,uderzyłem na stację diagnostyczną w celu wykonania pierwszego przeglądu po sprowadzeniu do RP nr 5.Diagnosta powiedział NIE,co było dla mnie porównywalne z ciosem Artura Szpilki.Niestety bez opini rzeczoznawcy nie ma podstaw do wykonania przeglądu.Wydzwoniłem owego rzeczoznawcę,który zjawił się po 15 minutach,uzbrojony w centymetr krawiecki do pomiarów przyczepy.Za 3 dni i 184 zeta ekspertyza NASA była gotowa.Przyczepa przeszła przegląd a ja już po tygodniu przestałem się jąkać.Wizyta w wydziale komunikacji to już tylko masaż tajski w porównaniu z wcześniejszymi przeżyciami.Jeszcze tylko opłaty za rejestrację,chyba 112 grajcarów i dumny jak Bronek po dyktandzie montowałem tablicę rejestracyjną na przyczepie.Niech to będzie przestrogą dla ludzi,którym handlarzyna wmawia,że rejestracja przyczepy sprowadzonej z wysp jest szybka jak przygotowanie zupy Vifon.To tyle jeżeli chodzi o przeboje związane z rejestracją pojazdu. Przyczepa jest sucha jak żarty Karola z Familiady,nie jest to żaden "HIT POLSATU",ale jak na swoje lata prezentuje się atrakcyjnie.W opisach handlarzy figuruje jako 5-6 osobowa,jednak moim zdaniem 3-4 osoby to max,żeby komfortowo egzystować.Oczywiście pomieściłoby się 46-ciu uchodźców z Libanu,ale przecież nie o to chodzi.
WYPOSAŻENIE:
*przedsionek (używany 2 sezony) średnia:6,4 promila w wydychanym powietrzu na dobę...
*ogrzewanie gazowe (z tego nie korzystałem,bo brakuje iskrownika za 200 dutków,a tyle wykasowała milicja)
*lodówka z zamrażalnikiem (po zmrożeniu dębowe smakuje jak guinness.To subiektywna opinia szwagra)
*kuchenka z piekarnikiem z której nie korzystałem,bo Magda Gessler nie dojechała...
*toaleta chemiczna z kasetą na nieczystości (dodaję dwa płyny do toalety na bazie spirytusu,które w niektórych kręgach uchodzą za wykwintny aperitif oraz 4 listki srajtaśmy Regina o swądzie konwalii)
*wbudowane radio Ford z RDS (szwagier twierdzi,że nie kradzione)
*duża ilość schowków,luster,lampek,w pomieszczeniu z toaletą spora szafa (schowków jest tak dużo że do dzisiaj nie mogę odnaleźć ćwiartki "Cytrynowej Lubelskiej"...
*jebotko na przodzie (bardzo wygodne i sprzyja prokreacji i trafieniu przy okazji tauzena złociszy tytułem "becikowego") przyczepy jest składane i można tam rozstawić stół,który na czas podróży jest przymocowany w TOI-TOJU...

Mankamentem jest wyszczerbiona szyba tyłu przyczepy,którą można wypełnić silikonem.Taką szybę znalazłem ongiś na allegro,ale nie miałem monety,bo zainwestowałem i czekam na odsetki z Amber Gold (mają być na dniach). Przyczepa ma przegląd techniczny ważny do 31.08.2013,ubezpieczenie ważne do 31.03.2013. Co ważne,przyczepę można targać mając lejce kategorii B. (waga przyczepy 990 kg,zaś maksymalna masa całkowita to 1240 kg).Ja ciągałem przyczepę Fiatem Bravo ze 100 konnym motorem. Więcej zdjęć przyczepy mogę,wysłać ne e-mail.Przyczepa do oblukania w Zielonej Górze. UWAGA,ACHTUNG,ATTENTION !!! W związku z ogromną liczbą e-maili (na wszystkie dwa odpowiedziałem) informuję że licytacja jest na serio!!!Chciałbym za ten współczesny "wóz Drzymały" otrzymać ze siedem tauzenów,bowiem tyle kosztuje działka Pavulonu.Cena do negocjacji,oczywiście po uprzednim obejrzeniu.Szczegóły pod numerem 693760650. Ze względu na fakt,że córka ma już 15 lat oraz,że nie mieszkam w Sosnowcu,muszę wykluczyć zamianę na śliski kocyk... Przyczepę sprzedaję ze względów zdrowotnych,bowiem na kempingu zostaliśmy ustawieni w pobliżu przyczep górników dołowych KGHM i aby im dorównać wykończyłem wątrobe.Niestety Hepatil oraz nacieranie uszkodzonego organu MOTO DOKTOREM nie pomaga. Dla nabywcy bonus !!!Słoik pulpetów z Łowicza oraz trzy odcinki telepierdoły "M jak majtki" (odc. 20766694 w którym Lucjan M. brutalnie gwałci Hankę kartonem)na pendrive...więc jak to mówi Ferdek do Paździocha:To nie są tanie rzeczy Panie Marianie.
Pozdrawiam Krzysztof F. syn Janusza.


Oględziny w weekendy,bo w tygodniu jestem kierownikiem TIR-a w firmie "Daremny Trud". Ważna rzecz:przyczepa jest z 1991 roku więc oblicze:2012-1991=21 LAT !!!.Może to dotrze do lamusów,którzy myślą że za siedem kapci nabędą pojazd nieużywany.
Przyczepa silikonowana 2 lata temu,bo chyba wcześniej zaczęła się pocić.Chcę uniknąć zarzutów,że przyczepa przecieka,bo mogę lać wode z węża i udowodnie,że nie.
Ostatnio przyczepę oglądał taki *******a,że chciałem skoczyć na linie bungee,ale przywiązanej do szyi...Nie dość,że zakłócił mi spożywanie niedzielnego bulionu to jeszcze mnie opierd*lił,że nie dałem w łapę rzeczoznawcy za zarejestrowanie pojazdu w kategorii przyczepa lekka...W związku z tym upraszam,aby klienci byli w miarę poczytalni...Z ofertami typu "daje dwa pińcet i biere" proszę nie dzwonić,bo szwagier jest mega agresywny i świeżo wyskoczył na warunkowe z ośrodka wczasowego ZK Wronki...(225,5 km na zachód od Ciechocinka to znaczy 3h52m ekonomicznej jazdy Trabantem z emisją spalin Euro 9).,więc nie chce przed zimą wracać pod cele za wymierzenie klapsa w pysk ...Dla chcących kupić w systemie ratalnym podaje numer do Providenta 600 400 300 (Koszt połączenia z tel. kom. i SMS-a wg taryfy operatora)To tyle na dzisiaj...bajo,lustereczko...
Dodano 2012-09-16 16:22
W związku z ogromną liczbą pytań informuję,że w gratisowy papier toaletowy można zawinąć kajzerkę z salcesonem do roboty...
Dodano 2012-09-16 18:03
Panie Macierewicz,przestań Pan wydzwaniać bo akurat tobie nie sprzedam...
Dodano 2012-09-16 18:15
Przypomniało mi się,że na wyposażeniu jest pompka,którą można napompować materac,ponton i gumową konkubinę jeżeli ktoś lubi...
Dodano 2012-09-16 18:19
Jest też parawan,którym można się na plaży odgrodzić od rozwrzeszszanych szczyli z kolonii dzieci wątłych...
Dodano 2012-09-16 18:48
Dwa materace ułatwią powrót z Egiptu,gdy klęknie biuro podróży...
Dodano 2012-09-16 19:19
Przyczepa jest dość długa,ale na kempingu w Smoleńsku się zmieści...
Dodano 2012-09-16 19:49
A teraz "wisienka na torcie".W 1993 roku,bodajże w lutym na licytowany przedmiot spojrzał sam Wayne Rooney,obecny reprezentant Anglii w piłce kopanej...
Dodano 2012-09-16 20:05
Barakowóz kempingowy muszę opędzlować do końca września,bo szanowna Małżonka,zagroziła,że odejdzie ode mnie z bułgarskim cyrkowcem...
Dodano 2012-09-21 22:21
Poczułem smak popularności.Dzisiaj w krapkowickim dyskoncie spożywczym "Biedronka" ledwo uwolniłem się od napalonych galerianek...
Dodano 2012-09-22 06:35
Z laureatem aukcji mogę wypić czeski produkt "Helsinki",bo już chyba wszystko w życiu widziałem...
Dodano 2012-09-22 06:41
Do puli dorzucam pilnie strzeżony przepis na szaszłyk z salcesonu oraz recepturę mortadeli w pięciu smakach...I w tej chwili odbieram telefon z Lidla z informacją,że Pascal i Okrasa wylecieli z roboty...
Dodano 2012-09-22 07:40
Z nieoficjalnych informacji wynika,że w licytowanej przyczepie książe Karol i księżna Diana w 1992 roku ogłosili oficjalną separację...
Dodano 2012-09-22 08:19
Drynknąłem do wróżki Semirandy (4,92 zł z Vat/min.),która strzliła mi z ucha,że po przekroczeniu 6000 wyświetleń aukcji,moje konto na FB zostanie zasypane ofertami matymonialnymi Pań,które już od paru lat szarpią świadczenia z ZUS...ale to pikuś.Moje zdjęcie w pontonie ma ozdobić rozkładówkę pażdziernikowego "Muratora"...
Dodano 2012-09-22 08:36
W przyczepie jest także przysznic,z którego jednak ludzie postury Rysia Kalisza oraz jego brata,Henia z Tesco raczej nie skorzystają...
Dodano 2012-09-22 09:11
Chciałem do oferty dorzucić prawdziwego "białego kruka" wśród publikacji kulinarnych-książke kucharską pt."Tysiąc dań z kaszanki",ale Żona ostro zaprotestowała i tym samym dzielnicowy zakłada "niebieską kartę"...Teraz rozumiem co Kasia Figura czuła po sparingu z mężem...
Dodano 2012-09-22 21:40
W związku z podejrzeniem,że aukcja jest żartem informuję,że opisana historia jest prawdą.Rejestracja tej budy oraz wizyta potencjalnego klienta miała miejsce.To jes mój mały Smoleńsk.Aby to udowodnić,jestem w stanie poddać się badaniu wariografem w obecności detektywa Rutkowskiego.Więcej fotek mogę przesmarować na emila,ale to będzie koniec grzecznej telewizji.Górnicy dołowi KGHM naprawdę są nieobliczalni.Okupują ośrodek wczasowy w woj.Lubuskim,którego 17 m2 widać na zdjęciu nr 8.Adres ośrodka podam kupującemu.Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczę na obiady w barze mlecznym "Piast",mieszczącym się przy al.Wojska Polskiego w Zielonej Górze oraz na pokrycie długów karcianych powstałych na skutek gry w "Makao"...Dotychczasowe 11564 odwiedziny strony spowodował mój szwagier,który stworzył zwarcie w prądnicy rowerowej...pozostałe 3 wyświetlenia to pomyłka...
Dodano 2012-09-22 21:53
Kolega,który wraz ze swoją Rodziną odwiedził nas na kempingu też miał alkoholowy sparing z górnikami.Można Go odwiedzić na OIOM-ie w gubińskim szpitalu,bo jeszcze nie odzyskał przytomności.Nonszalancko podnosił musztardówkę razem z górnikami i ujrzał "światełko w tunelu"...
Dodano 2012-09-23 01:35
Hallo Andrzej,hallo Andrzej oddaje głos do studia."Serdecznie" pozdrawiam krytyków tej aukcji,którzy z abonamentu są na "nie".Dobrze,że w życiu udaje mi się omijać takich popaprańców,którym,za młodu matka wiązała kiełabasę "podwawelską" do szyi,aby się z nimi chociaż psy bawiły...Dlaczego nam tlen zabieracie...
Dodano 2012-09-23 13:25
Ups.Liczba wyświetleń rośnie szybciej niż inflacja w Zimbabwe,a to nie jest pikuś...
Dodano 2012-09-28 22:03
Siemanko Robaczki.Dopiero rzuciłem kotwicę na kwadracie więc mogę trochę posmarować.W tygodniu wiadomo-TIR (z łac.Trasa I Remont).Muszę przyznać,że liczba wyświetleń jest spora.Tylu "wejść" nie miała nawet nasza rodaczka bijąc seksualny rekord świata.Ilość emili,telefonów i sesemesów mnie powaliła.Otrzymałem wiele propozycji,niestety te matrymonialne muszę odrzucić,bowiem od 15 lat pozostaję w związku małżeńskim (leasing).Pojawiły się oferty zarobku lecz z przyczyn obiektywnych propozycja szmuglowania opium z pakistanu skitranego w końcówce okrężnicy odpada.Pojawiły się pytania odnośnie mojej Córki,więc informuję,że licytacja nie jest wystawiona z konta gimnazjum salezjańskiego w L.Z zachęt do występów scenicznych z racji wieku raczej nic nie wyjdzie (36 lat to dla młodzieży gimnazjalnej to już "Pogodna Jesień")
Chętnie odpowiem na często pojawiające się pytania odnośnie masy przyczepy.Otóż masa własna przyczepy to 990kg,zaś maksymalna masa całkowita 1240kg (z prostych obliczeń wynika,że na pokład karawanu można zabrać 5 worków śruty rzepakowej lub 174 modelki topless).Dla koneserów motoryzacji dodam,że aby zmierzyć czas przyśpieszenia auta z licytowaną przyczepą nie używamy stopera lecz kalendarza...Acha,w przyczepie wmontowany jest prostownik i akumulator,który zapewnia zasilanie podczas postoju na parkingu.Niestety akumulator trzyma słabo i zachodzi potrzeba wymiany.Więc jeżeli szwagier kupującego wyrżnie po wiejskiej dyskotece (która tradycyjnie odbywa się pod hasłem "ani okresu,ani adresu") w jakąś brzozę to akumulator z daewoo tico pasuje idealnie.Przy okazji,koreańskie media twierdzą,że Tico to ich odpowiedź na amerykańskiego Hummera...
Linki do aukcji pojawiły się dzięki Wam w tylu miejscach,że dynia boli.Szwagra szczególnie urzekło forum Pruszkowa.Chłopak się ostro wzniecił i wysmażył CV,w którym jak byk stoi,że dodatkową umiejętnością szwagra jest nabijanie numeru VIN metodą na "chybił-trafił"A takich gitów jest niewielu.Teraz czeka,aż Pan Słowik wyskoczy z puchy,żeby złożyć dokument.Zyskałby stałą robotę i ugruntowaną pozycję zawodową.Przestanie chałturzyć z art. 281 kk lub 278 kk ( 281 kk różni się od 278 kk tym,że pacjent oprócz samary traci także mleczaki...)
Pojawiły się oferty typu czy opchniesz za 1500,więc informuję,że jeżeli chodzi o funta brytyjskiego to sprawa jest otwarta,ale licytacja kończy się w niedzielę i wygra oferujący najwięcej (entschuldigung,ale mamy brutalny kapitalizm),z którym strzelę "niedźwiedzia" jak uncle stalin z wiaczesławem mołotowem...
Jeżeli cena przekroczy roczny budżet Burundi to jestem gotów odwalić taniec pogo na przyszłorocznym przystanku woodstock z samym ojdyrem padre tranzystorystą Teddym,jeżeli tam się pojawi.Oczywiście ten taniec przy ulubionym utworze ministra finansów pt."Znowu w życiu mi nie wyszło" z repertuaru Budki Suflera.

Dodano 2012-09-28 23:53
Skoro światła w celach już pogaszone to szwagroszczak yebnie wiersz z wytwórni ZK Rawicz pt. "Krasna Kanioła"...

Planeta kopsa żaru, ptaszki gicio cieniują.
Traktem buja się Krasna Kanioła targając samarę.
Zza krzaka wyknaja się Skowyr Multirecydywa – susząc tryby.
Truknął – pucuj się – Krasna Kanioło. Dokąd się bujasz?
Co tam taskasz w samarze?
Krasna Kanioła kryje patrzałki i truka: doginam do Zgredki Korniszonki
i targam rakietę z szamunkiem, jarunkiem i czajunkiem.
Skowyr Multirecydywa mlasnął lizawą i bujną w las.
Buja się buja, kika – jest jama. Obciął w koło – gicio – warknął.
Podklepał, zataranił do klapy.
Pucuj się – zatrukała mu Zgredka.
– To ja Krasna Kanioła, przytargałam Ci rakiete z szamunkiem, jarunkiem i czajunkiem.
– Gicio – zatrukała Korniszonka stargając się z koja.
Odsznurowała klapę i legła z powrotem na gondoli.
Wtem w klapie wyknajał się Skowyr i obciął sprawę jak komornik szafę.
Wjechał pod mańkę, prosto pod kojo Korniszonki.
– Wskaż co przytargałaś – truknęła Zgredka.
Wtem Skowyr Multirecydywa mlasnął lizawa, warknął i zarzucił Zgredkę.
Zasznurowła klapę i bujnął się na gondolę.
Tymczasem Krasna Kanioła buja sięprze gaj – podjeżdża pod chate,
podklepuje i tarani do klapy.
– Zgredka! – pucaj się!
– Kto tam! – odtruknął Skowyr.
– To ja Krasna Kanioła, przytargałam rakietę z szamunkiem, jarunkiem i czajunkiem.
– To gicio! – truknął Multirecydywa, bryknął z woza i odsznurował klapę.
Klapa pękła iKrasna Kanioła wjechała pod mańkę.
Obcieła sprawę i truknęła – Siema Zgredka! Skąd u Ciebie takie duże patrzałki i blindy na kichawie?
– Żeby Cię mogła gicio obciąć.
– A po co Ci takie duże radary?
– Żebym mogła Cię gicio słuchać.
– A po co Ci takie duże i długie tryby?
– Żebym Cię mógł wszamać – truknął Multirecydywa i zarzucił Krasną Kaniołę.
W tym samym czasie koło chaty bujał się gajowy Marucha. Obciął przez lipo pod mańkę Korniszonki i przyuważył Skowyra Multirecydywę w gondoli Zgredki.
Maruch przetargał się przez bardachę pod mańkę, wytargał giwerę i wykręcił dziesionę na Multirecydywie.
Po tym pochlastał samarę i wytargał Krasną Kaniołę i Zgredkę Korniszonkę.
Strzały usłyszeli gady i wjechali pod mańkę. Okazało się jednak, że gajowy Marucha miał ćwiarę z kozakiem i wszyscy wyjechali na wolkę.

Dodano 2012-09-29 02:41
Ach,gdybym za każde wyświetlenie brał 1 PLN (jeden paranienormalny) to już wciągnąłbym 8 fotoradarów, zatrudnił strażnika miejskiego z pierwszą grupą inwalidzką (wymagania:syntetyczna noga lub sztuczne oko)
i goliłbym na osiedlowych duktach kasę z sąsiadów...

Dodano 2012-09-29 06:15
Pilna informacja dla pitekantropusów,którzy pod wpływem szwagrowego zacieru przeoczyli,że odbiór jest osobisty!Może i nawet z litości zapakowałbym tancbudę w tupolewa na pobliskim airporcie Babimost,ale póki co wszystkie przesyłki kurierskie opanował kundel Kory,którego widuję już nawet na stoisku rybnym (dział Panga-wersja filet)...
Dobra ide kimać bom zajechany jak papieskie sandały...nara rebiata...

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-15 11:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tekst jest przepiękny, podałbyś linka, bo nie mogę znaleźć oryginału. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-02-15 13:22  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. OSTOJA ,,wedle" życzenia podaję link (oryginalnego na Allegro już chyba niema bo ..poszedł" do archiwum) http://www.wolkawisniewska.cba.pl/aktualnoci/53-mieszne-ogoszenie-w-allegro.html

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-02-15 17:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A tak mnie coś naszło.

HORYZONT

"W życiu piękne są tylko chwile..."
(R.Riedel - "Dżem")

- Kiciunia… chłopie, daj już spokój ! Weź na wstrzymanie!

Sobota, wieczór, kończy się kolacja a Kiciunia wciąż opisuje jędrny biust jakiejś poznanej w Gdyni Małgośki.
Przez wszystkie wspólnie spędzone dni - któż je tam zliczy, nasza czwórka stołowników poznała już z najdrobniejszymi szczegółami zakamarki jej ciała.

- Kiciunia - a na wyjazd kwiatki dałeś ? A buzi było ? - spytał Piszczel puszczając „perskie oko”.
- A jak ! Nachapała się tego dobra za wszystkie czasy…

Już nie mogłem tego słuchać.
Nie mogłem patrzeć jak Ponton trzyma nóż, jak Piszczel siorbie zupę, jak Bosiu zaczesuje włosy – tak od czoła, palcami, do tyłu…
Wszystkiego miałem już dość – swojego wizerunku w lustrze, grymasu twarzy Starego i jego „Czołem Panowie”, i kaczkowatego chodu Ciesiółki i tego wszystkiego dookoła, całego tego świata, tej rzeczywistości wciąż niezmiennej w której tkwiłem od tylu miesięcy.
Wszyscy wszystkiego i wszystkich mieli dość. Messy pustoszały, rozmowy się nie kleiły, każdy opróżniał talerz i szybko wychodził.
I jeszcze ta gęba Parowoza tkwiąca w okienku do kuźni , czerwona, nalana i ociekająca potem.

Który to już dzień …

W Leixoes załadowaliśmy bloki marmurowe do Puerto Deseado gdzieś tam na końcu świata. Po prawie dwóch tygodniach atlantyckiej jazdy, gdy za dzień, dwa miał być port, okazało się, że odbiorca splajtował. Kamloty firma sprzedała do Hong Kongu - gdzie Argentyna a gdzie Hong Kong ?

Po drodze na Daleki Wschód wrzucono nam bunkier na redzie Kapsztadu i po długim przelocie - wyładunek, załadunek i ponad dwa miesiące kręciliśmy się po różnych indonezyjskich dziurach.

Wracamy teraz, i płyniemy …

Mile zostają za rufą i gdyby nie przybywające krzyżyki skreśleń na kalendarzu sądzić by można, że czas stanął w miejscu.

Poszedłem na dziób, dalej już nie można, ale zawsze bliżej stąd do nieskończoności i stoję tak zawieszony w czasie i przestrzeni…
Na południowych oceanach najpiękniejsze są chwile gdy zapada zmierzch.
Wielka kula Słońca jak lampa pod ciemniejącym z wolna abażurem nieba spływa gdzieś hen daleko za linią horyzontu. Złote, czerwone smugi barwią toń oceanu i jak na palecie oszalałego malarza barwy mieszają się ze sobą – świat staje w purpurze, by po chwili zatonąć w coraz głębszym granacie, czerni. Zapalają się pierwsze gwiazdy, lśniąc jak rybie łuski… Piękno, którego nie da się opisać.
Białymi warkoczami z sykiem umyka skłębiona woda ginąc gdzieś daleko z tyłu…
Ciepłe podmuchy wiatru oblepiają i myszkują po moim obnażonym torsie gdy stoję tak wpatrzony w dal.

I znów widzę ją przed sobą.
Jej kruczoczarne włosy pachniały olejkiem palmowym, obcisła kebaya podkreślała wąską kibić i ten śmiech… Słyszę go wciąż, gdy opowiadając mi w swoim języku jakieś historie, z których nic nie rozumiałem na jej zapytania - You know ?, odpowiadałem - Yes, Aditya, You are beauty…
Była piękna i delikatna jak motyl.
Była…

Post zmieniony (18-02-15 09:43)

 
17-02-15 23:40  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie, popieram ZbiGa, pięknie, pięknie. Masz dryg do pisania takich opowieści.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-03-15 08:14  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć, dawno nas tu nie było - to już dwa miesiące (ponad). Czy coś się stało, że tak Was "zakneblowało".
Pytanko do Ryszarda - Co to za "ciekawostka"? :-)

--

Post zmieniony (19-03-15 08:22)

 
19-03-15 11:31  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Już odpowiadam - zadzwonił do mnie przyjaciel u którego corocznie latem spędzam kilka dni (wieś Rekowo na poj, Kaszubskim) z pytaniem - "jak tam idzie Ci robota z obiecanym druciakiem ?".
Swego czasu obiecałem, że dla jego syna "cóś" poczynię. Odstawiłem więc mojego ukochanego Muromca i ostro zabrałem się za dłubaninę by na kanikułę zdążyć. W maju nie będę miał specjalnie czasu - rozjazdy.
Oczywiście zamieszczę R/G może nawet dzisiaj wieczorem.
Pozdrawiam

 
19-03-15 12:44  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A już myślałem, że jakąś partyzantkę uprawiasz. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-03-15 13:22  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gdzie tam partyzantka !
Długo by pisać kto i jak zaanonsował mnie na owej stronie
Ano widzisz Jarek - im więcej mam czasu wolnego tym mam go coraz mniej !
Jeszcze teraz druga córka zwozi (tzn. głównie ja) klamoty z mieszkania, mają tam robić sobie giga remont i już mam zadanie by pilnować fachowców, bo "one" są pracujące. Wieczorami dalej zaś uprawiam grafomaństwo. I tak leci - aby do lata.

 
24-03-15 18:13  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przy wiosennych porządkach odnalazłem takie o to fotki.
Jak widać czysty standard, bez waloryzacji, same jednopłaty bez drutów, klejone butaprenem i roślinnym a retusz flamastrami.
A jakie śmieszne i kanciaste kołpaki !















 
24-03-15 19:41  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękna kolekcja, zdjęcia były robione 10 lat temu - a jak wiekowe są te modele ?
Bardzo ładnie ulepione, nic śmiesznego w nich nie widzę a z tym klejem roślinnym to chyba zdrowo przesadziłeś. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-03-15 19:51  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I co jest z tymi modelami ? Pewnie, że nie są śmieszne. Bardzo ładne. Klej roślinny to miał do lizania :))

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-15 21:09  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak - miałem tylko butapren i klej roślinny - biurowy i jeszcze klej z mąki kartoflanej. Z dużych nożyczek Majster po szlifowaniu zrobił mi małe. A... i jeszcze żyletki i flamastry.
Modele były robione w 2005 r podczas cholernie długiego rejsu. Po prawie 6 m-cach nie udało mi się zjechać i musiałem robić drugie "kółko".
W trakcie rozmowy z domem poprosiłem córkę by kupiła mi w antykwariacie jakieś modele (nawet teraz po latach jak wspominamy te chwile to się śmieję, bo prosiła sprzedawcę by wybrał takie - "które mają dużo motorów", nie mam fotki ale zrobiłem jeszcze B-17 z M/M 1:50) i zawiozła je do kolesia który wylatywał z podmianą. Prosiłem też o kleje i inne klamoty ale już nie pamiętam dlaczego ich nie zabrał.
Zostały powieszone w palarni i na mostku. Jak długo jeszcze dyndały pod sufitem po moim zejściu ? Tego to nie wiem.
PS - jak już je wszystkie porobiłem to zabrałem się za latawce i wrzucanie butelek z listami do oceanu. Ciągle czekam na jakąś wiadomość ! ;-)))

 
09-04-15 17:09  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ejże ,, dinożarły ,, dzisiaj mija 40 lat, jak po dwóch latach opuściłem szeregi armii.....
a teraz przyznajcie się, który z Was tam nie był haa ?

 
09-04-15 17:41  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie byłem.
Studium wojskowe PSM - Gdynia + miesięczny obóz wojskowy w KPW Oksywie (przydział MPS - Materiały Pędne i Smary). Stopień: bosmanmat pchor.
Wojsko w moim przypadku "zaliczała" praca we flocie. Po kilku latach MW usilnie namawiała mnie na jakieś szkolenia półroczne w Poznaniu (?) - intendentura wojskowa, awans na ppor. i finalnie dalszą pracę/służbę w MW.

 
09-04-15 17:53  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja miałem studium wojskowe, parę obozów i parę powołań rezerwy. W regularnej armii nie byłem a mimo to jestem podporucznikiem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-04-15 19:57  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Spocznij ! Wolno palić ! -;)))

 
10-04-15 08:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Łużycka Brygada WOP. Pełna tura.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-04-15 10:34  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ja nie byłem. Generałowie nie podlegali poborowi :-)

 
10-04-15 12:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak się ma takie "plecy" to nic dziwnego. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-04-15 15:51  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. 728 dni w batalionie WOPK w Lipowcu koło Szczytna jako planszecista. W tym 5 miesięcy poligonu na lotnisku w Mińsku Mazowieckim i potem 5 tygodni (wraz z drogą) na poligonie koło Astrachania w Kazachstanie. Rezerwa od jesieni 1987 r.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-04-15 18:00  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ho, ho, ho - w wojsku to i świat można było zwiedzić ! ;-)))

 
10-04-15 20:09  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Można było, ja zwiedziłem trochę Polski, kolejowe eszelony to był typowy "dziki zachód" jazda po 3 czy 4 dni trasę 200km. Wiosną 1979 trafiłem do Strzegomia, szkółka elewów łączności a póżniej Samodzielny Batalion Łączności 10 Sudeckiej Dywizji Pancernej w Opolu. Do cywila wyszedłem w styczniu 1981 roku a pózniej kilkakrotnie zaliczyłem "rezerwę".

--

Post zmieniony (11-04-15 14:30)

 
10-04-15 21:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Kolniak 

 - 3

200 km w 4 dni? Toż tak można było na piechotę...

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
11-04-15 14:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ciągle się stało na bocznicach

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
11-04-15 17:32  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to ja do Kazachstanu miałem lepsze tempo. W tamtą stronę (około 2500 km) w siedem dni i dziewięć dni nazad. Z tego po jednym dniu w Polsce wraz z przeładunkiem na ichne wagony w Brześciu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-15 18:57  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja pierwsze 6 miesięcy spędziłem na szkółce w Toruniu, na ówczesnej ulicy Świerczewskiego, naprzeciw Kościoła Garnizonowego. Teraz tam podobno znajduje się zespół Srednich Szkół Zawodowych. Modellot1, jako mieszkaniec tego miasta, zapewne pamięta tą jednostkę, głównie śmierdzące kwaszone przegniłe ogórki. Żarcie obrzydliwe. Po pół roku znalazłem się w ówczesnym 13 PLT w Krakowie-Balicach. Tam powierzono mi funkcje kierowcy - elektromechanika łączności. Na stanie miałem zdezolowany samochód, m-ki ,, Zis-157 ,, Na samochodzie tym, znajdowała sie radiostacja oraz dwa małe agregaty prądotwórcze. Wszyscy wiecie, że silnik był sześciocylindrowy, ale paliły tylko cztery. Kiedy przejeżdżałem przez teren jednostki, to zasłona dyma była pewna, a nawet słychać było strzały z rury wydechowej. Agregaty prądotwórcze, uruchamiane na jakąś taśmę, to było dla mnie następne wyzwanie.

Moim błędem na ,, komisji ,, było to, że przyznałem się, że posiadam prawo jazdy kat. B+C.
To był dla mnie zguba. Na nic nie pomogły mi prośby i wyjaśnienia, że interesuje się lotnictwem i chciałbym, aby dali mnie do Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych. To było powodem, że ole......m służbę wojskową, popadłem w konflikt z d-cą plutonu. Trzy miesiące przed wyjściem do cywila, samochód poszedł do remontu, wiadomo było, że tak szybko nie wróci i aby nie rzucać się w oczy mojemu prześladowcy, czyli d-cy plutonu, to załatwiłem sobie z pisarzem kompanijnym, aby wysyłał mnie na na warty, na uzupełnienie do kompanii wartowniczej.

W ciągu tych trzech miesięcy zaliczyłem 16 wart, nie widziałem swojego prześladowcy, regulamin słuzby wartowniczej znałem doskonale więc czułem sie znakomicie. Od godz. 11 było przygotowanie do warty, więc po kompanii chodziłem z uśmiechem na ustach a on się wściekał.

W nastepnym wejściu opiszę Wam, jak to mój prześladowca, aż do dnia, do wyjścia do cywila, robił wszystko, abym do cywila nie wyszedł w terminie, ale i tutaj go wykolegowałem, dzięki fantastycznemu szefowi kompanii.

Post zmieniony (11-04-15 19:13)

 
11-04-15 21:30  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie byłem,ale sporo moich krewnych i powinowatych to mundurowi ,mieszkałem 500 metrów od jednostki w Wejherowie.Za domem na starych boiskach często stacjonowały samochody łączności,przesiadywało sie w szoferkach wcinało suchary i kawę w kostkach z cukrem.

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-04-15 22:23  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krakus, a jaką miałeś radiostację? Bo ja też miałem i też na ZiŁach 157. Tyle że moja radiostacja to trzy takie ciężarówki.

--

 
12-04-15 12:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Radiostacja 118 BM, a samochód to był raczej ,,Zis-151,, na dwóch tylnych osiach miał zdwojone koła, bo ,, ZiŁ- 157 ,, miał koła balonówy, tez takowe w kompanii były a agregaty prądotwórcze były doczepiane z tyłu, w/g mojej oceny były to prawdziwe tarany.

Post zmieniony (12-04-15 12:29)

 
12-04-15 14:24  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja to była R-110. Jeden wóz to nadajnik, drugi odbiorniki, radiolinia, dalekopis, trzeci - zasilanie. Na pace miał generator prądotwórczy napędzany potężnym dieslem. A wóz odbiorczy miał własny mały generator napędzany dwucylindrowym, czterosuwowym silnikiem benzynowym. Tzw ,,kadra" używała go czasami do łapania ryb

--

Post zmieniony (12-04-15 15:01)

 
12-04-15 15:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na mojej ,,bryczce,, było wszysto w jednym. Po południu, gdy byliśmy juz starymi wyjadaczami, głównie zimą, szliśmy na Centrum Nadawcze, robiliśmy herbatke i słuchalismy muzyki na różnych zagranicznych stacjach. Ponieważ CD znajdowało się poza jednostką, gdzieś w polach, to się szło do ,, babki ,, po połówkę, wówczas kosztowała 100 zł / cały mój miesięczny żołd szeregowca /
Pamiętam jeszcze R 118BMZ, była to stacjonarna, zajmująca cały mały pokój i często słuchaliśmy rozmów wieży z pilotami. Jeden z kodów wywoławczych jednego z samolotów, pamiętam do dzisiaj.

EDIT:
Pomimo tego, że byłem tylko kierowcą - elekrtomehanikiem łączności, to potrafiłbym nadać przy pomocy klucza, nasze ulubione hasło dla rezerwy... czyli PARE !!!!

Mimo wszystko, co przeszedłem za sprawą d-cy plutonu, to te stracone dwa lat,a bardzo miło wspominam.

Post zmieniony (12-04-15 16:18)

 
12-04-15 19:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Łączność. Też byłem w kompanii łączności. Funkcja to planszecista radiotelefonista.
Poligonu nie powąchałem. Całą służbę przesiedziałem w sztabie. Z perspektywy lat uważam całe to przedsięwzięcie za stratę czasu.
Teraz jak słyszę coś o łączności to zawsze mam przed oczami tę piosenkę w genialnym wykonaniu Pazury. Szkoda że wtedy jej nie było. Była by hitem na naszej kompanii ;-)



--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-04-15 20:31  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najciekawsze jest to, że u nas na kompanii łączności pierwszy program TV działał normalnie, ale odbiór drugiego programu polegał na tym, że głos odbieraliśmy z radia.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, że na kompanii wartowniczej telewizor działał właściwie.

 
01-05-15 13:40  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czy pamiętacie hasło "Październik miesiącem oszczędzania" ?
Ja zmieniam miesiąc na "maj".



PS - zbieram na modele ! ;-)

 
01-05-15 14:32  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gustowna puszeczka, mnie kupowali gliniane świnki. Miały tą "wadę" że dość często się tłukły. Nie muszę chyba dodawać, że to za moją przyczyną - trzeba było jakość dostać się do zebranych funduszy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-05-15 14:54  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gliniane świnki - na bilon był sposób : w szparę wsadzało się nóż i wylatywał !
Na papierki, tylko o... glebę !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024