KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-05-13 10:27  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kantek - a jak nazwali pamiętasz? ;-)

 
21-05-13 10:57  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Niestety nie mam pojęcia, ale jeżeli to była niemiecka nazwa to pewnie brzmiała w stylu Landebahnturbojetschusharken :) To było takie logiczne skojarzenie bo w wielu miejscach stosuje się suszarki odrzutowe. A tu na filmiku taka suszara w akcji :)



 
21-05-13 13:47  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Landebahnturbojetschusharken
:-)))

Otóż nie. Nazywało się przesympatycznie - Bubbimat (zdarza się też pisownia Bubimat)
Nie wiem, co znaczy to mat, ale Bubbi to od przydomka Ericha Hartmanna - dowódcy JG 71.
Podobno ta suszarka to był jego pomysł.

Żeby nie przedłużać - Kantek zadawaj.

Post zmieniony (22-05-13 08:29)

 
22-05-13 01:01  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To skoro jesteśmy w temacie - jak się nazywał i gdzie można obejrzeć samolot rolniczy który równie dobrze by się sprawdził w roli suszarki? I podejrzewam, że mógłby połączyć funkcję oprysku ziemniaków z ich jednoczesnym wykopywaniem? :D

 
22-05-13 01:11  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PZL M-15 "Belphegor". W Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
pzdr,
k.

 
22-05-13 23:17  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dokładnie - PZL M-15 "Belphegor" był jedynym odrzutowym samolotem rolniczym, na dodatek dwupłatem.

 
22-05-13 23:37  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czyli rozumiem, że mogę zadawać? ;)
(mój wielki dzień, wreszcie udało mi się coś tu zgadnąć...!! )
OK, ze dwa lata temu (też mi się wtedy udało jakimś megafuksem, albo miałem chwilowy przebłysk geniuszu, albo pytający nie był w formie ;> ....) zadałem pytanko o wojenne filmy rosyjskie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=60649&t=60617#reply_60649

Dziś będzie mała kontynuacja tej tematyki. Z jakiego filmu pochodzi ta piosenka? I żeby nie było zbyt łatwo - w jakich okolicznościach była śpiewana?



pzdr,
k.

 
23-05-13 09:06  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
yak   

Piosenka Bułata Okudżawy "Нам нужна одна победа" z filmu A.Smirnowa "Белорусский вокзал" (Dworzec Białoruski) z 1970. Śpiewana w finale opowieści przez Ninę Urgant (grała sanitariuszkę Raję).

 
23-05-13 09:30  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Yak, trochę jestem zawiedziony, bo miałem nadzieję, że przystopuję choć na chwilę ten okrutny konkurs ;) Nie użyłeś chyba żadnego Shazama, Soundhounda czy innego programu do rozpoznawania muzyki? ;)

pzdr,
k.

 
23-05-13 10:59  Odp: Konkurs nieustająco nieustający - odsłona LXXVI
yak   

Byłem na ostatnim koncercie Okudżawy w Warszawie, parę płyt mam i o zgrozo czasem słucham. Pytanie łatwe nie było bo filmu nie oglądałem, ale go sobie kupię "na później". Trochę tego kina po empikach zalega.
"yak" przypuszczam zadaję?
Pozostając w klimacie wschodnim i rosyjskim zapytam jakie największe rosyjskie miasto zajeli Niemcy w czasie II wś? Odpowiedź jak się spodziewam może trochę zdziwić. Podkreślam: rosyjskie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024