KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-06-13 22:00  [Ostrzeżenie] Internet z BT w UK
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Jeśli ktoś, mieszkający na wyspach, zastanawia się nad zmianą dostawcy internetu na BT, stanowczo odradzam. Mają ładne reklamy w TV, ładnie wyglądający modem i ... nic poza tym. Modem traci sygnał co chwilę, trzeba go resetować, aby zastartował znowu. Dzwonię do biura obsługi po 3, 4 razy w miesiącu. Twierdzą zawsze, że to nie ich wina, ale, dziwnie, po każdej rozmowie mam prędkość na poziomie 5 - Mbit/s. Parę dni później znowu zwalnia do 1 Mbita/s, a później do ..., no właśnie, dziś miałem aż 24 kbit/s. Jak w starym modemie. Zastanawiam się teraz w jaki sposób rozwiązać umowę z nimi. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Dla tych, którzy mogą stwierdzić, że znowu się czepiam. Miałem wcześniej internet z Virgin. Tylko 8 MB łącze. Dawało to ok 3 do 4 Mbit/s (z BT mam podobno 20MB). Łącze było stabilne, a w ciągu 4 lat dzwoniłem do biura obsługi tylko, jak zmieniałem mieszkanie. Łącze było stabilne, a przycisku RESET użyłem może 4, 5 razy przez 4 lata. Całkiem niezły wynik.

Dodam jeszcze, że wielu moich znajomych ma dokładnie ten sam problem co ja, dlatego postanowiłem ostrzec "chętnych", aby nie dali się nabić w butelkę, tak jak ja.

--

Post zmieniony (01-06-13 22:02)

 
02-06-13 01:45  Odp: [Ostrzeżenie] Internet z BT w UK
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spoko, w Polsze jest podobnie z Netią - jeżeli wyspiarska telekomunikacja działa na tej samej zasadzie co u nas to nie było technicznej możliwości mieć internetu 20mb bo obie sieci wykorzystują ten sam kabel i infrastrukturę - sprzedawcy na programie do sprawdzania łącza wychodzi, że powinno działać 20Mb ale program bierze tą informacje z szacunków a nie rzeczywistego pomiaru.

 
04-06-13 14:54  Odp: [Ostrzeżenie] Internet z BT w UK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Khem: kantek, a niby skąd ma mieć operator rzeczywisty pomiar łącza jeżeli jesteś potencjalnym klientem i dopiero się dowiadujesz? Pomiar łącza wykonuje się mając urządzenie na końcu i zmieniając profile, można w pewien sposób wpływać na parametry. Dużo zależy od technologii, czy jest to ADSL, czy ADSL+.
Wspomniana Netia w większości przypadków oferuje swój internet na łączach TP w ramach BSA (dzierżawy "ostatniej mili"). Bardzo często te kable są raczej średniawej jakości i dużych prędkości się nie osiągnie, nawet pomimo zagęszczenia punktów kolokacji urządzeń.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024