KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-12-12 22:17  [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Greg77   

Zakładam ten temat co by pewnemu wydawnictwu postów nie nabijać.
Pytanie Rafaela

Czy to faktycznie taki problem dodac tych kilka kartek ze szkieletem, zeby sobie pozniej sprawdzic, czy te lasery faktycznie pasuja do tego, co jest w projekcie? Kiedys zdarzylo mi sie kleic surowke z laserami i okazalo sie, ze byly ciut za male, co w przelozeniu na caly, dosc spory model, mialo duze znaczenie, np. przy skrzydlach... Nie wiem, jak pracuje tektura pod wplywem wilgoci, ale jakos mi sie nie chce wierzyc, ze np. na dlugosci 60 cm nagle robi sie roznica 0,5 cm, albo jeszcze wieksza...

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
17-12-12 22:26  Odp: Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Greg77   

Od razu odpowiem na to co Rafael pisał:
Kupiłem kiedyś na początku laserów-kiedy wszyscy tu na Forum pisali że to fanaberie- gotowy szkielet do Ła-7 i wszystkie wręgi wpadały - więc zgodziłem się z większością-tzn"głupota nikomu nie potrzebna" .
Pewnie teraz to jest dopracowane lepiej skoro ludzie bezproblemowo kleją modele z laserków.
Nie czaję do końca o co chodzi z zabezpieczeniem antypirackim- mam kilkanaście modeli z laserami- i choć nie próbowałem wydaje mi się że bez żadnego problemu można te wycięte arkusze wrzucić na skaner i linie cięcia są tak wąskie że przejdzie. Mogę spróbować- ale wtedy mi sie Homik obrazi bo ostatnie modele to z WAK.

Więc wychodzi na to, że lasery do modelu to tylko sposób na wytłumaczenie większej kasy za model- dla mnie nie do końca zrozumiałe. Uważam że to sztuczne podnoszenie ceny- niech wydawca da cenę jaka mu się podoba- będzie dla mnie za wysoka to nie kupię- i tyle. A tłumaczenie że mam bonus to żadne tłumaczenie- bo bonusa mogę nie chcieć(choć ja przeważnie wybieram już z laserami)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
17-12-12 22:30  Odp: Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szczerze powiem, że hasło "zabezpieczenie antypirackie" powoduje u mnie w tym przypadku uśmiech politowania. Kopie dostępne w sieci były, są i będą, a takie działania niestety szkodzą chyba wydawnictwu.

Nie stosuję laserów z prostego powodu - uważam, że wszystko to, co projektant wykreślił, da się skleić (o ile nie ma baboli) z papieru, a nie mam dwóch lewych rąk, żeby nie umieć wyciąć danych elementów. Nie spieszy mi się nigdzie, więc nie potrzebuję do budowy gotowych częśći, które z powodzeniem moge wykonac samodzielnie (bo po co mam tracić czas).

Jednocześnie nie mam nic przeciwko laserom - niech sobie będą - jeśli spowodują one wzrost zainteresowania modelarstwem lub większą ilość relacji, czy sklejonych modeli na konkursach - wszystko ok.

Natomiast jeśli ktoś mnie zmusza do zakupu czegoś, czego nie potrzebuję, podwyższając cenę (nieważne o ile, chodzi o zasadę), to dziękuję bardzo - nie skorzystam.

Innymi słowy - lasery: tak - ale tylko jako opcja.
Wcisaknie na siłę: nie.

Na szczęście człowiek ma spory zapas modeli, by coś wybrać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-12-12 22:34  Odp: Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Navigator 

 

Jak wydawcy kupili maszyny do cięcia laserem to muszą ich używać, aby przynosiły zyski. A że zapewne lasery solo sprzedają się za słabo, to trzeba tworzyć zestawy (model + lasery). Z pewnością nie chodzi o zabezpieczenie antypirackie - skoro możliwe jest skanowanie grubych książek, to i tektury o grubości 1 mm.

 
17-12-12 22:35  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A przyszło Panom poza tym wszystkim o czym piszecie do głowy, że lasery są kopiowane i sprzedawane taniej...?
Nie ma co ukrywać, że dzisiaj sprzedaż laserów to jeden z elementów zwrotu inwestycji wydania modelu, bo sam model na siebie nie zarobi.

Nikt nie zmusza do zakupu zestawu laserowego. Jest masa innych modeli nie w zestawie.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-12-12 22:37  Odp: Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A może badania rynku wykazały, że 80% zamówień to model wraz z laserami ?
A jeśli tak to dołożenie laserowych szkieletów do modelu to podwójna obniżka ceny
łączniej, ponieważ po pierwsze model bez kilku kartek zawierających szkielet jest tańszy, a po drugie szkielet laserowy jest o kilka procent vatu tańszy .
Dlaczego wszyscy tak zaciekle zaglądają do kieszeni wydawcy-producenta.
Myślcie jak zarabić uczciwie na to co chcecie kupić i powtórzę się już po raz kolejny, napiszcie do Mercedesa czy BWM , że za drogie auta robią i dokładają coraz to więcej elektroniki kontrolującej trakcję. Pierwsze DKW miały hamulce kontrolowane linką i też się zatrzymywały ,...gdzieś tam. To jest argument. Marudzenie pewnie przyniesie efekty.
Na peeewno. Powodzenia!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-12-12 22:40  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piterpanzer - z liczbą 80% masz mniej więcej rację. Tyle, że to rozkłada się w czasie - bo lasery są dość drogie. Ale i tak w końcu większość je kupuje - także tutaj okazja jest lepsza, bo taniej.
Czy to zabezpieczenie antypirackie czy to chęć zysku - to sprawa tego, kto oferuje produkt. Postanowienia weryfikuje klient. Może będzie tak, że to zła droga.
Tak jak kiedyś wchodziliśmy w lasery tak i teraz idziemy nową drogą.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-12-12 22:44  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Łukasz - nie do końca chyba rozumiem.

Twoje słowa interpretuję tak : ktoś kopiuje zestaw laserowy na kartkę (który jest sprzedawany osobno) i sprzedaje taniej, czy tak?
Jeśli tak, to nie widzę w tym sensu. Skoro do wydanego modelu są dostępne lasery, to są to arkusze z częściami, które zawiera wycinanka. Więc co to daje, takie kopiowanie laserów.
A może kopiuje zestaw laserowy, wycinając go samodzielnie? Sorry, nie kumam tego za bardzo:-)

Mam również rozumieć, że dopiero od momentu wejścia laserów na rynek wydawanie modelu stało się opłacalne?

Zgadzam się, że jest wiele modeli do wyboru. Ale jednocześnie chcąć kupić model, który jest wydawany razem z laserami i tylko z nimi, to jest to zmuszanie - w tym sensie, że jeśli chcesz model, musisz kupić lasery.

Pewnie, kupić - nie kupić - sam w sobie wybór. Tylko chyba nie o to chodzi:>

A z samochodami Piotrek to też nie do końca tak - w końcu te same modele mozna kupić z bajerami i bez nich. OK - większośc chce, a mniejszość niech się wypcha:-)
Tyle tylko, że ktoś kto nie wyobraża sobie sklejania modelu z wykorzystaniem laserów i tak je kupi - i skoro musi kupic drożej - jak sam mówisz - niech sobie zarobi. A 20 procent Klientów nie kupi.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-12-12 22:44  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Widzę, że dyskusja żywa, w trakcie jak pisałem swój tekst 4 osoby zabrały głos .
Mój ty Stugu ulubiony ,dla Ciebie inną wersję powinni wprowadzić:
" 1,5 modelu dla Stuga co by w standardzie mógł wypukłe kleić."
Pamiętam Twoją relację małego chrabąszcza, który miał tak pięknie wózki poprofilowane, ale 2 egzemplarze poszły. Drogi jesteś w użyciu ;-) . Z laserowymi wkładkami by było taniej, ale Ty musisz akurat mieć farbowstręt ;-) .

Post zmieniony (17-12-12 22:48)

 
17-12-12 22:46  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Łukasz jak już jesteś to trochę prywaty. Co z moim zamówieniem złożonym 3 miesiące temu. Pamiętasz ?

--

Post zmieniony (17-12-12 22:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024