KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-12-12 23:08  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, moze sie podepne do Jaroda. Stosowalem zestawy laserowe Twojej produkcji i GPMu, w kilku modelach. I zawsze byl ten sam problem - byly ciut za male. Tak, jakby laser nadpalal czesci, albo jechal po srodku linii, zamiast po zewnetrznej. Zreszta zawsze latwiej cos zeszlifowac, niz pozniej "pogrubasic". Dlatego wlasnie apeluje o dodawanie czesci ze szkieletem, bo przynajmniej wiem, ze laser jest skaszaniony, albo projektant leci w kulki...

Co do kopiowania - w sumie w dzisiejszych czasach to nawet chyba nie jest problemem samemu sobie opracowac lasery - znajomosc Corela i troche czasu... Plotery mozna znalezc przynajmniej w kilku miejscach w wiekszych miastach, a i nawet ktos sie kiedys w necie oglaszal, ze zrobi cos takiego na zamowienie... Wiec jak to wtedy traktowac, jesli ja zaprojektuje sobie takie lasery na bazie modelu, ktory posiadam i beda one praktycznie identyczne z tymi, ktore oferuja wydawnictwa? Chociaz fakt, zrobie to na wlasny uzytek - ale nie kupie od wydawnictwa...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-12-12 23:10  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Czasami mam rażenie że Piterpanzer jest lobbystą przemysłu motoryzacyjnego na usługach Mercedesa - bo wszystko kojarzy z samochodami :-)

 
17-12-12 23:13  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piter - dalej się nie zgodzę:-)
Z góry odrzucasz np. sporą grupę osób, dla których np. przedni napęd jest dla cieżarnych matek z dzieckiem:-) Nie podejdę do tego tak, bo takie porównanie nie trafia do mnie - nie będzie samochodów czy innych dóbr materialnych wszystkich takich samych, bo wszyscy ludzie nie mają takiego samego gustu:>
A może ktoś ma w nosie oszczędzanie, tylko nie chce mieć ABSu? Z drugiej strony ABS to sprawa bezpieczeństwa, życia, a lasery to jednak luksus:-)

Także szukanie analogii rynku modelarskiego z motoryzacyjnym chyba nie ma sensu:> Bo tego się porównać nie da.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-12-12 23:14  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jarod, nie opowiadaj bajeczek o idealnych plastikach, bo sprawiasz mi ból. [by the way sprawdż jak napisałeś to w swoim poście ;-( ]
Przereklamowane Dragony wymagające szpachli, starsze Tamiyowskie czy Zvezdowskie modele także wymagały wielu wysiłków, by to jakoś wyglądało. Narzekacie na instrukcje ,to powiem, że jesteście malkontenci. Jak chcecie poczuć ból spieprzonej instrukcji to polecam Revella.
Nie budujmy mitów z kartonowego ogródka.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-12-12 23:14  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rafael, tu nie mówimy o jednostkowych sztukach.

Na pewno ten problem, o którym piszesz występował w modelach, których wręgi były rysowane względnie grubą linią. Jednak laser tnie dokładnie po jej środku. Często mieliśmy ten problem w modelach Marka.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-12-12 23:15  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Navigator 

 

Sprawa jest zatem jasna - zestaw jest po to, aby to wydawca sprzedał lasery, a nie ktoś inny kto na podstawie wycinanki wykonał lasery do modelu i teraz je sprzedaje de facto zarabiając na wydawcy. I oczywiście trudno mieć pretensje do wydawcy. Nie można było tak od razu napisać o co chodzi?!
Jeśli w modelarstwie można zarobić tylko na laserach a nie na modelach, to znaczy, że w branży nie tyle jest kryzys co głęboki kryzys.

 
17-12-12 23:16  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Rafael - tak to jest jak plik pod laser to jest ten sam który się wykorzystuje do wydruku. Po wycięciu po lini zaczyna się problem do długość jest za mała a wycięcia pod wręgi za szerokie. Aby lasery były właściwe potrzebne są dwie rzeczy:
1.Plik pod laser musi uwzględniać promień lasera i muci być odpowiedni przygotowany
2. Sama maszyna musi być często kalibrowana, konserwowana itd - bo jak nie to nawet właściwe pliki nie pomogą

 
17-12-12 23:19  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Navigator, ta decyzja to zbiór różnych czynników. Efekt i tak jest taki sam, że model jest z laserami ;-)
Sterownik lasera ma od jakiegoś czasu opcję cięcia po zewnętrznej stronie linii.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
17-12-12 23:20  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Stuguś, gdybyśmy byli sami, a nie na Forum, to bym ci to na gołych du...ch wytłumaczył, a tutaj nie mogę, dlatego wybrałem bliskie Polakom samochody. (merc nie jest moim cup of tea)
Tłumaczenie takoż musi poczekać do czerwca i tym akcentem zakończę mój udział w dyskusji.
Dziekuję wszystkim ;-) .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-12-12 23:22  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piter ja nie pisze tu o tym że modele plastikowe są idealne, sam mam w rodzinie młodego adepta modelarstwa który twierdzi że woli plastiki bo są łatwiejsze i efekt końcowy uzyskuje się szybciej.

A o instrukcjach to chciałem napisać też - moim zdanie te nowe instrukcje czyli rendery to porażka totalna i nie jeden z nas tego doznał. Dlatego w swoich projektach nigdy takich rysunków nie umieszczę. Jestem tradycjonalistą i takim zostanę, szkielet musi być w modelu na papierze i rysunki takie jak należy a nie jakieś 3D z szarymi kolorami gdzie nie można rozróżnić co jest co.

Też żegnam szanowne grono bo jutro ciężki dzień przede mną.

Post zmieniony (17-12-12 23:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024