KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
18-01-13 21:53  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Fantom.

Po pierwsze. Unie nie zakazuje stosowania. Zakazuje sprzedaży.

Po drugie i najważniejsze. Idąc twoim tokiem rozumowania, wkręcę sobie 4 żarówki 25 W i będę miał to samo co jedna 100W? Jesteś laikiem w tym temacie, więc się nie powinieneś odzywać. Zrób sobie takie doświadczenie i spróbuj przy tym kleić.

A po trzecie. Kupiłem sobie dwie żarówki LED o mocy 10 W każda. Temperatura światła 3000 K. Świeci to mniej więcej tak jak żarówki 60 W. Do klejenia dokładam do tego jeszcze jedną halogenową 70 W i dopiero jest znośnie. Kupię jeszcze (do przetestowania) LEDy 16 W. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
21-01-13 11:04  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>> Jesteś laikiem w tym temacie, więc się nie powinieneś odzywać

Skąd wiesz kim jestem albo nie jestem i dlaczego nie mogę się odzywać?

Nie jestem zwolennikiem Unii Biurokratycznej, ale to ty zacząłeś pisac jakieś głupoty, że ktoś cię zmusza do kupna świetlówek. Twoje słowa z pierwszego postu:

>> Dlaczego jakiś pieprzony ekolog zmusza mnie do zakupu i używania bomby chemicznej o opóźnionym zapłonie?

Otóż nikt cię nie zmusza.

--
wydawca przez małe "w"

 
21-01-13 11:18  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z dedykacją - żarówka tradycyjna 200 W:

http://allegro.pl/zarowka-tradycyjna-200w-e-27-e27-200-w-230v-pila-i2907655130.html

Sprawdź, może mają wysyłkę do Szkocji?

--
wydawca przez małe "w"

 
21-01-13 19:58  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Twierdzisz, że dwie żarówki 60W będą świeciły lepiej niż jedna 100W. To mi wystarczy, żeby uważać Cię za laika.

Nie jest mi potrzebna żarówka 200W. Potrzebuję taką, przy której będzie mi się przyjemnie kleiło. Lubię światło z kilku oddalonych punktów. Zwykle z sufitu (2 mocne żarówki ok 90 - 100W, lub ich odpowiedniki halogenowe) i z dwóch kinkietów (ok 60W każdy), żeby rozproszyć cienie.

A tak na marginesie, żebyś mnie nie uważał za laika w zakresie oświetlenia, byłem elektroakustykiem i oświetleniowcem w znanym klubie studenckim w Warszawie (podczas studiów).

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
22-01-13 10:03  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Żarówka tradycyjna 60W ma zwykle deklarowane 700-800 lumenów. Dwie 60 W to 1400-1600. 100 W - 1300-1500 lumenów. Czy 1500 lumenów z jednego żródła to więcej niż 1600 lumenów z dwóch źródeł? A do celów modelarstwa dwie żarówki 60 W spiszą się nawet lepiej o ile umiescisz je po przeciwnych stronach blatu: będą rozpraszały cień.

Oczywiście żarówki 100 W możesz kupić na allegro też.

No dobra, żarówki 100W nie kupisz w sklepie na rogu, trzeba trochę zachodu. Ale za to wszędzie, w każdym sklepie elektrycznym dostaniesz takie coś:
http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-energooszczedna-philips-70w-i2897837288.html
70W ale odpowiednik 100W, no może 90 W. Czy nadal to według ciebie nie to?

Tak jest z dostępnością żarówek w dzikiej Polsce, nie wiem, może w cywilizowanej Szkocji jest inaczej?

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że ktoś cię zmusza do kupna świetlówek. To prawda, wszędzie jakąś połowę regałów zajmują świetlówki kompaktowe. Ale drugą połowę żarówki tradycyjne i led. Rzeczywiście , wielki przymus, nie można kupić zwykłych żarówek, bo trzeba poszukac na regale, nie pchają się same w ręce. No sorry.

--
wydawca przez małe "w"

 
22-01-13 19:15  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A od kiedy to lumeny się sumuje?

Zrób doświadczenie. Jeśli masz żyrandol z trzema żarówkami ( zapalane 2+1), wkręć odpowiednio żarówki: dwie 60W i jedna 100W. Sprawdź oświetlenie włączając naprzemian.

I tyle w temacie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
23-01-13 20:35  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Niedawno kupiłem sobie pierwsze LED żarówki z tej aukcji na Ebay'u . 10-cio watowe, świecą tylko na 180 stopni niestety. Mimo, że nie są na tyle jasne, jak można by się spodziewać po opisie. Nie zraziłem się i kupiłem sobie takie . Świecą prawie na 360 stopni, 8 W. Światło zdecydowanie bardziej dzienne jak te pierwsze. Założyłem je do kinkietów i jestem z nich bardzo zadowolony.
Czekam teraz na takie , do lampy pod sufitem.

PS. Chyba przestałem być sceptycznie nastawiony do LED-ów. Zmienię "chyba" na "na pewno", gdy będę zadowolony z doboru farbek w przy tym oświetleniu.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
23-01-13 20:46  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaczniesz być sceptyczny jak LEDy zaczną pojedyńczo gasnąć...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-01-13 21:28  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No dokładnie :)
Taki ich urok, że po jakimś czasie żarówka niby jeszcze świeci, ale pojedyncze ledy w żarówce po kolei padają...

Czyli znowu: jak nie staniesz, d..pa z tyłu... :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024