KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
01-01-13 16:08  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najlepsze jest to, że równolegle z wciskaniem nam rtęciowych świetlówek wycofywano z aptek termometry rtęciowe, gdyż zawierały nieekologiczną, trującą i niebezpieczną rtęć...

 
01-01-13 16:17  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Sprawdziłem dziś w sklepie. Świetlówka 11W ma 3,5 mg rtęci, 30W ma 4 mg. Fajne bombki chemiczne nam wciskają.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-01-13 12:26  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolego ZBig.
Waćpan duby smalone prawisz!
Żarówki LED pozbawione są efektu stroboskopowego. Oświetlenie LED produkuje się w różnych zakresach temperaturowych: 2000-3000, 4000-5000, 6000-7000 K. Wielokrotne załącznie i wyłączanie nie skraca żywotności. Żarówki tego typu nie zawierają rtęci i ołowiu.
A teraz podam ze strony LEDtechniks specyfikację żarówki 10W typu:E27 81 SMD 5050H CORN CIEPŁA.
Kolor światła- biały ciepły 2800-3300 K
Moc- 10 W
Żywotność- 50 000 godzin
Strumień świetlny- 1000 lm
Zamiennik- 100 w
I jeszcze zagadka. Jaka jest temperatura punktu bieli dla monitora komputera?

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
03-01-13 15:30  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Sam się sprężyłem i przeszedłem na LED-y z Ikei. W tej chwili główna lampa sufitowa w pokoju żre 32 waty, gdybym używał świetlówek, żarłaby około 50, przy żarówkach o odpowiedniej mocy dającej analogiczne światło - 300.
Obiło mi się o uszy, że cały lobbing na rzecz świetlówek kompaktowych zaczął się z wejściem lamp LED - gdy producenci się połapali, że mogą zostać szybko wygryzieni i trzeba swój wyrób możliwie szybko upłynnić :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-01-13 16:37  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Propeler, Zwracam honor. Nie znalazłem informacji na temat migania. Mówisz, że 10 W to jak 100W? Ok. Kupię i przetestuję.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-01-13 19:35  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Kupiłem. Na początek 4W, 220 lm, 3000 K. No i kicha. Światło zimne, świeci słabo, duzo gorzej niż halogen 28W (oba odpowiedniki 40W). Pozostaję przy halogenach. :(

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-01-13 20:44  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

MBig< jak możesz< spróbuj chociaż jednej lampy Ledare z Ikei. Zdziwisz się. Ja się zdziwiłem/

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-01-13 21:53  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mam do sprzedania lampę naftową

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-01-13 22:00  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Korsarz. Ile ma lat i ile chcesz?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-01-13 22:06  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Sturmovik. Wlazłem na stronke ikei, ale nie mają tam nic konkretnego do brytyjskich lamp (bez gwintu w oprawkach).

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024