KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-12-11 21:44  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie mieszkam jeszcze w Gliwicach (za miesiąc dopiero to nastąpi), ale kręcę się tam często. Zresztą widziałem Cię chyba kiedyś z daleka na Zwycięstwa z jakąs panną i się dziwiłem, bo chyba wcześniej mieszkałeś w Rudzie nie? Panna to już nie panna jak widzę:-)

W każdym razie, uprzedzając pytanie - mogę Ci pomóc, żadna sprawa, ale będziesz musiał mi przekazać kompa, na 1 może 2 dni, zalezy co tam znajdę. Jutro będę się kręcił gdzieś w pobliżu Gliwic i Zabrza, bo mam mobilną pracę, więc daj mi namiar na siebie (tutaj czy na maila) i się jutro z Tobą skontaktuję ok?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-12-11 18:52  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

1- StuG-u chętnie Ci udostępnię kompa i skorzystam z Twojej pomocy. Na razie mnie załamała ta awaria i zajmuję się remontem. Jak się ogarnę to dam znaka.
2- moja panna fucktycznie od dwóch miesięcy i szesnastu dni już nie jest panną :D, stąd i przeprowadzka i zastój w stoczni. Z modelarstwem mnie teraz tylko forum łączy, gdzie spoglądam często zazdrosnym okiem. Pozdro 2 miliony.

--

 
16-12-11 21:23  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

OK, wysłałem Ci na maila kontakt do mnie.
Jak będziesz redi - dzwoń:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-01-14 14:48  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozwolę sobie "odrestaurować" ten mój wątek, gdyż mój staruszek komp znowu zaczyna chorować. Jakiś czas temu z niewiadomych mi powodów, podczas instalacji gry zaczęły mi padać porty usb. Po kolei umarły mysz i klawiaturka, potem wifirifi. Zresetowałem go i podczas startu włączył się jakiś przeraźliwy alarm z płyty, czy skądś z wewnątrz puszki. Po drugim resecie komp nie włączył się już w ogóle. Kumpel z pracy polecił mi wyjęcie baterii z płyty. Zrobiłem to. Baterii nie było ponad godzinę. Komp jednak po jej włożeniu nie odpalił. To było rano. Wieczorem, ku mojemu zdziwieniu, komp ruszył, ale jakby bez portów, nie działały, dopiero po kilku minutach zaczęły się włączać gniazda usb. Teraz komp działa. Gram sobie, przeglądam, oglądam co tam chcę, tylko jest jeden malutki, lecz MEGA-wkurzający problem. Co jakiś czas porty usb jakby gasną na ułamek sekundy. Potrafi się to dziać kilka razy na minutę. Sami wiecie, jak to może irytować podczas grania w cokolwiek, gdy mysz nagle się wyłącza... Ma ktoś pomysł na to, jak to rozwiązać?? Czy tylko format, czy mam zbierać $$ na nową płytę główną?? Z góry thnx za wszelkie podpowiedzi i wskazówki. Pozdro milion.

 
23-01-14 15:28  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Vansen, sprawdz kondensatory na plycie. Skoro mowisz, ze wiekowy, to podejrzewam, ze pewnie niektore z nich juz lekko spuchly. Mialem podobny problem, wymienilem i plyta smigala jak nowa - wczesniej porty USB magicznie pojawialy sie i znikaly, az w koncu ktoregos dnia nie pokazal sie obraz...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-01-14 15:41  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
pieczarek   

Jeszcze jedna opcja jest reset pamieci plyty glownej. W tym celu musisz zewrzec na wylaczonym z pradu kompie zworke (w instrukcji do plyty powinna byc informacja, ktore to zlaczki) i kliknac kilka razy przycisk wlaczania. Po takim zabiegu (u mnie przynajmniej) dzialalo, az padl calkiem zasilacz. Od wymiany zasilacza juz sie u mnie nie pojawiaja takie problemy i komp dziala od dwoch lat bez zarzutu.

--
pozdrawiam Kuba

 
23-01-14 16:59  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za odpowiedzi. Pobawię się tymi zaworkami płyty, jak się jakiś mądrzejszy kumpel u mnie zjawi. Ja to bym pewnie zaraz wysadził pół kompa w "luft" ;)

 
23-01-14 22:42  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
Andrzej   

Zresetowanie pamięci plyty glownej? pieczarek chodzi o BIOS? Jeżeli tak to wyjecie baterii na godzine zresetowalo ustawienia BIOS-u. Wydaje mi się, ze Rafael trafnie zdiagnozowal przyczyne dyskoteki z portami.

 
24-01-14 07:07  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
pieczarek   

Wyjecie baterii nie pomaga niestety we wszystkim. Z mojej informatycznej wiedz wynika, ze sa trzy poziomy, na ktorych sa przechowywane informacje zmienne w BIOSie (mowie o nowszych plytach glownych, na tych sprzed kilkunastu lat bylo inaczej). Wyjecie baterii resetuje podstawowe dane. Oprocz tego jest czesc danych, za przechowywanie odpowiadaja naladowane kondensatory i niektore z nich mozna resetowac wlasnie za pomoca zworek. Do tego dochodza jeszcze kwestie takie jak np data, godzina itp, ktorych w ten sposob nie zresetujesz.

--
pozdrawiam Kuba

 
24-01-14 12:26  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W czym data i godzina?? W systemie, czy w biosie?? Komp jak się obudził to pokazał datę z 2008 roku ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024