KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
18-12-10 20:30  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ciekawe, że tak naprawdę Amundsen-Ellsworth w 1925 lądowali na 88º 44' czyli ponad 200 km od bieguna, a prawie wszędzie pisze się o tym jako o pierwszym lądowaniu na biegunie.
Przecież Rosjanie w 1937 byli dużo bliżej, a chyba dopiero Benedict w 1952 posadził samolot dokładnie na 90 stopniu.

--

Oczywiście to jest tylko off-ciekawostka.
Się nie wcinam - Ryszard pyta :-)

Post zmieniony (18-12-10 20:31)

 
18-12-10 21:19  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Vwsmok masz rację moje dane właśnie mówią o roku 1937. Biorąc nawet rok 1952 to i tak północny był pierwszy bo na południowym wylądowano w 1956. http://www.southpolestation.com/trivia/igy1/que.html
http://en.wikipedia.org/wiki/George_J._Dufek

Ale ja pytałem o kolejność , a ta była dobra. :-)

--


 
18-12-10 22:09  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znak przynależności państwowej lotnictwa USA malowany tylko z przodu po obu stronach kadłuba pod osłoną silnika - w jakim celu, kiedy i jaka była nazwa /ogólna/ tej jednostki lotniczej.

 
21-12-10 17:46  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nie za bardzo rozumiem pytanie ale tak oznaczone bywały np. Wildcaty , Vindicatory, Kingfishery i Devastatory podczas patroli na Atlantyku w latach 1940-41, tylko że to maszyny z wielu jednostek.

--


 
22-12-10 11:49  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja to pytanie zrozumiałem w ten sposób, że znaki przynależności państwowej były malowane tylko z przodu kadłuba, ale były zasłonięte osłona silnika, nigdzie indziej takich znaków nie posiadały.... czy tak ??

 
22-12-10 12:42  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Najwyraźniej celny jest trop Radussa - samoloty z eskadr bazujących na lotniskowcach (pokładowe) z okresu bodaj od 1939 aż do przystąpienia USA do wojny. Poza przeniesieniem znaków z tylnej części kadłuba na osłony silników (lub poniżej wiatrochronu) samoloty te często miały znaki skrzydłowe o średnicy prawie równej cięciwie.
Jedno i drugie miało podkreślać neutralność USA.

--

Post zmieniony (22-12-10 20:22)

 
23-12-10 00:01  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Celny czy nie , ale zdaje się kolega Ryszard zapomniał o konkursie. ;-)

--


 
23-12-10 04:12  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Nie zapomnialem tylko przez jakis czas nie mialem dostepu do internetu z przyczyn niezalenych /duga podroz/.
Raduss mial dobry trop. Wprawdzie odpowiedz niepelna /Sturmovik temat rozwinal/ ale uznamy za poprawna Radussa. Chodzilo o samoloty /roznych typow/ biorace udzial w tzw, Patrolach Neutralnosci nad Atlantykiem przed przystapieniem USA do wojny. /1941 r/
Nie byly zasloniete oslona silnika tylko malowane w miejscach, ktore podal Sturmovik.
Pyta RADUSS

 
23-12-10 20:30  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

No dobra , spróbujmy .
Napoleon Bonaparte, znana większemu ogółowi osoba. Pomijając stopnie wojskowe, był m.in. Konsulem, Cesarzem Francuzów oraz Królem Włoch.
O dziwo polscy żołnierze służący w tym państwie złożyli przysięgę wierności Napoleonowi jako królowi Włoch zanim jeszcze został koronowany.
Proszę podać daty przysięgi Polaków i koronacji .

Jakby co służę podpowiedzią.

--


 
23-12-10 21:45  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Napoleon koronował się na króla Włoch 26 maja 1805 roku. Natomiast co do Polaków przysięgających mu na wierność, przed tą datą we Włoszech służyli legioniści Dąbrowskiego. Szukałem nieco w google (literatury na ten temat u mnie na półce nie ma), tam znalazłem informację, że może to był 09 stycznia 1797 roku. Tej drugiej daty w żadnym razie nie jestem pewien.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024