KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
16-12-10 09:27  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Franklin - silnik dobrze, choć nie pełnie.
Franklin - samochód - źle.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-12-10 10:47  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Uff, wynalazłem. Samochód: Tucker Sedan. Silnik: Tucker, po przejęciu w 1947 firmy Aircooled Motors.

--

Post zmieniony (16-12-10 10:49)

 
16-12-10 10:56  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Może być ( choć lepiej byłoby Tucker '48 & O-335 ), zadajesz.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-12-10 12:15  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Który z pionierskich aparatów latających był zasilany spirytusem?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-12-10 13:49  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sturmovik.

Wybacz, że trochę wejdę w temat Twojego pytania, ale przed trzema dniami zachowałeś się wobec mnie w sposób niekoleżeński, twierdząc, że czepiam się słówek.
Problem dotyczył odpowiedzi na pytanie, które Ty postawiłeś, czyli : co to jest ?
Odpowiedziałem, że to jest rysunek techniczny, udzieliłem odpowiedzi prawidłowej, zgodnie z treścią zadanego przez Ciebie pytania.

Wówczas to Ty dodałeś, że...istotnym elementem odpowiedzi jest, co wzmiankowy rysunek przedstawia.
Niestety, ale Ty takiego pytania nie zadałeś.
Moderatorzy na wszelkich forach walczą o właściwą pisownie i precyzowanie zdań w taki sposób,aby dla innych były zrozumiałe.Twoją odpowiedż ja odczytałem w sposób wyrażny i w sposób czytelny, zgodnie z treścią pytania udzieliłem właściwej odpowiedzi. Niestety, ale Ty posunąłeś się do pomówień mojej osoby, że czepiam się słówek i niestety nie miałeś przy tym racji.

Należę do osób, które swoje myśli starają sie precyzować w sposób taki, aby osoby inne,moją myśl mogły odebrać w sposób nie budzący wątpliwości.

Niestety, ale myśl , którą Ty sprecyzowałeś w przypadku fotografii czytelna nie była.

Ponadto dalsze wyjaśnianie mi, jak powinien wyglądać rysunek techniczny, to wyjaśniać mi nie musiałeś, gdyż znam ten problem.

Przy takim podejściu do właściwej pisowni w języku polskim i precyzowania zdań,dojdziemy do takiego absurdu, że wytniemy kwadrat, w środek wbijemy szpilke i zadamy pytanie,co to jest ? Oczywiście nadal to będzie kwadrat, ale ktoś inny powie, że to koło, bo się obraca.

Również moją odpowiedż mogłeś zignorowć, lub udzielić wyjaśnienia wymijającego, ale niestety Ty posunąłeś się do tego, o czym już wspomniałem.

Przed dwoma tygodniami jeden z Kolegów zadał pytanie: jaki kaliber miał pierwszy pocisk wystrzelony na morzu w okresie I wojny światowej? Ja udzieliłem odpowiedzi dot.: 2 sierpnia 1914 r, ale Kolega miał na myśli 5 sierpnia 1914 r.

Efekt był taki, że Kolega przyznał mi racje, gdyż , jak stwierdził, że żle sformułował pytanie,zapomniał dopisać..pocisk ,, który trafił cel ,, i brak tych słów zmienilo treść pytania.

Czyli da się ???


Proszę kontynuować zabawe.


Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
17-12-10 14:23  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

"Eole" Adera napędzany był co prawda silnikiem parowym ale parę wytwarzał kocioł opalany spirytusem.
Więc chyba można to uznać za zasilanie ;-)

Post zmieniony (17-12-10 15:38)

 
17-12-10 21:05  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Szło o paliwo, istotnie. Zadajesz kolejne.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-12-10 21:36  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Pytanie będzie obrazkowe i dwuczęściowe.
Samolot na obrazku to LVG C-V.



Pytania część 1: Jakie znaki rozpoznawcze ma na skrzydłach?
(coby uniknąć niepotrzebnych komentarzy - wiem, że biało-błękitne; chodzi o to co oznaczają).

Pytania część 2: Barwy związane z tymi oznaczeniami przetrwały w lotnictwie do dziś
(od razu podpowiedź - w polskim lotnictwie). Gdzie i w jakiej formie?

 
18-12-10 11:32  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pyt. !: samoloty biorace udział w III Powstaniu Śląskim 1921 r /niektóre miały jeszcze na pow. dolnej skrzydeł napis: Ratuj Śląsk/. Natomiast co oznaczaja - nie wiem.
Pyt. 2: przetrwały w kolorach znaku przynależności państwowej. Szachownice biało-czerwone lub zamiast pól białych - o kolorze błękitnym /obramowanie też/ np.PZL P.7a
Gdzie - na pow.dolnej skrzydeł.

 
18-12-10 11:56  Odp: Konkurs nieustający Mk LIII
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Pkt. 1 - uznaję.
W pytaniu "co oznaczają" chodziło właśnie o loty polskich samolotów nad obszarem Górnego Śląska przed/w trakcie III Powstania;
(że kolory wzięto z barw herbowych jednej z linii Piastów Śląskich nie każdy musi wiedzieć ;-)

Pkt. 2 - pudło.
Po pierwsze w przedwojennych szachownicach na dole płatów błękit nie był zamiast białego ale wynikał z jego braku
(po prostu malowano tylko czerwoną "część" szachownicy, a z daleka na jasnobłękitnym tle i tak wyglądała jak trzeba).

A po drugie napisałem "do dziś".

Post zmieniony (18-12-10 11:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024