KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 73Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 
25-03-24 03:15  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Doskonałe -:))) Falczakową pamiętam z Przekroju, Z TAMTEGO Super Przekroju. Ja zapamiętałem to:

Falczakowa wyjechała z garażu, przejechała przez klomb, złamała dwa drzewka i rozwaliła płot, a potem straciła panowanie nad kierownicą.

No dobra, szczęśliwie zakończony tenisowy horror obejrzany, więc zanim wrócę do łóżka, poniedziałkowa porcja:


GIGANTYCZNE RZEŹBY W SKALE

Ciekawe zdjęcie w uzupełnianiu wątku ze strony 35



Góra Rushmore przed i po


A tu inne dzieło, zapoczątkowane przez naszego rodaka.

,

W 1939 roku wódz Stojący Niedźwiedź z Oglala Lakota napisał do znanego architekta, Korczaka Ziółkowskiego, głównego rzeźbiarza na Mount Rushmore. Poprosił go o stworzenie pomnika legendarnego wojownika Siuksów, Szalonego Konia.

Już dziesięć lat wcześniej rodzina Stojącego Niedźwiedzia pisała do niego w tej sprawie, ale nie otrzymała odpowiedzi. Jednakże gdy Ziółkowski poznał Stojącego Niedźwiedzia i zobaczył jego pasję, zgodził się na propozycję.

Dziś minęło ponad 70 lat od rozpoczęcia prac w Black Hills w Południowej Dakocie, ale pomnik Szalonego Konia wciąż jest baaaaardzo daleki od ukończenia. Skala projektu jest wręcz gigantyczna, ponieważ podobizna wodza ma mieć wysokość prawie 200 metrów, co oczywiście kiedyś przyćmi rzeźbę na Rushmore. Jednakże brak funduszy rządowych, a także kontrowersje dotyczące sposobu przedstawienia Szalonego Konia sprawiły, że postęp prac jest niezwykle powolny.



Z tą pomocą finansową rządu to ciekawa sprawa. Pewnie Waszyngton dokładałby się do tworzenia rzeźby, ale biorąc pod uwagę historię „pomocy” kolejnych rządów dla wielu plemion indiańskich w całej historii Stanów Zjednoczonych, Lakotowie podjęli decyzję o nie proszeniu rządu o pomoc finansową. Decyzja w sumie idiotyczna, bo bez tego pomnik będzie pewnie gotowy dopiero w XXII wieku.


OCHRONA PRZECIWGAZOWA



Anglia 1938. I mama i dziecko mają ochronę przed atakiem gazowym. Skończyło się na prototypie trum… wózka.


BRZEMIENNY W SKUTKACH GŁUPI POPIS

5 kwietnia 1968 roku pilot porucznik Alan Pollock z własnej inicjatywy postanowił uczcić 50 rocznicę powstania RAF (powstało 1 kwietnia 1918) nieautoryzowanym pokazem. Wystartował na odrzutowym myśliwcu Hawker Hunter z lotniska RAF w Tangmere mając rozkaz dolecenia do bazy w West Raynham.

Natychmiast po starcie Pollock znacznie obniżył wysokość lotu i poleciał nad Londyn. Tam - wciąż na małej wysokości – trzykrotnie okrążył budynki parlamentu w proteście przeciwko premierowi Haroldowi Wilsonowi, a następnie skierował się ku…Tower Bridge, przelatując pod górnym przęsłem.



Później tak napisał o podjęciu tej decyzji:
„Aż do ostatniej chwili nie miałem pojęcia, że rzeczywiście to zrobię. Przelecieć nad mostem byłoby dosyć łatwe, ale nagle uderzyła mnie myśl o przelocie pomiędzy przęsłami. Miałem zaledwie dziesięć sekund na zmaganie się z tą uwodzicielską myślą, której niewielu pilotów samolotów bojowych jakiejkolwiek narodowości byłoby w stanie się oprzeć. Mój mózg zaczął ścigać się ze sobą samym, próbując podjąć decyzję. Lata [praktyki] szybkich lotów ofensywnych na małych wysokościach sprawiły, że decyzja była prosta…”

Wiedząc, że w wyniku tego pokazu prawdopodobnie zostanie pozbawiony statusu pilota, wracając do bazy, przeleciał w locie odwróconym na wysokości zaledwie 60 metrów nad lotniskami RAF w Wattisham, Lakenheath i Marham. Godzinę po wylądowaniu w West Raynham, został aresztowany.

Skończyło się zwolnieniem go z RAF „ze względów zdrowotnych”. Pozwoliło to na uniknięcie rozprawy przed sądem wojskowym, co wiązałoby się z możliwymi problemami rządu, a także ze spodziewanym poparciem jego wyczynu przez część opinii publicznej.

Chociaż wcześniej inni piloci – ale nie wojskowi! – także przelecieli pod górnym przęsłem Tower Bridge, Pollock jako pierwszy zrobił na odrzutowcu.

Allan Pollock jako starszy już pan. Chyba nie warto było!




*

Autentyczny (!) przełącznik z nie tak dalekiej przeszłości. Przełącznik, który powinien posiadać w domu każdy prawdziwy katolik, a może i zakonnice :-)


*

Świeżo upieczony profesor matematyki udał się do urzędu zatrudnienia, by znaleźć sobie robotę.
- Jakie ma pan wykształcenie?
- Jestem profesorem matematyki.
- Umysłowy... jeszcze profesor... no przykro mi, nie ma roboty dla profesorów... Polska się coraz bardziej rozwija, rąk do pracy trzeba, ale dla profesorów... no cóż, pracy nie ma...

I tak co miesiąc. W końcu profesor puknął się w czoło, i poszedł do innego urzędu:
- Jakie ma pan wykształcenie?
- Niepełne podstawowe.
- Ooo... to wie pan, będzie dla pana robota, tylko... niepełne podstawowe, to tak nieładnie wygląda. Na kurs pana poślemy.

I tak się stało. Profesor wchodzi niepewnie do sali, w ławkach siedzą sami starsi ludzie. Siada niepewnie w ławce. Po chwili wszedł belfer, zaczął coś tam tłumaczyć... zobaczył nowego, i woła go do tablicy.
- Proszę mi napisać wzór na pole koła.
- Eeee....
- Pole koła.... pole koła... cholera, kiedy to profesor używał tak trywialnych wzorów... pole koła... no cholera... jak to szło.... no ale nic, jestem profesorem, wyprowadzę sobie... - myśli profesor, bierze kredę i liczy... jedna tablica wyliczeń, druga, trzecia, czwarta, piąta.... wreszcie wychodzi mu MINUS PI R KWADRAT. - No cholera, skąd ten minus, gdzieś jest źle....

W tym momencie cała sala szepce:
- Zamień granicę całkowania....

--

 
26-03-24 03:00  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZDJĘCIE Z ETAPU TOUR DE FRANCE 1920

Pewnie dopiero jadą w kierunku startu ostrego. Luzacy pełną gębą. W bidonach mają wino?




BROŃ NA KAŻDY RODZAJ WALKI

Rewolwero-kasteto-nóż Apache z 1860




BHP? A CÓŻ TO TAKIEGO?

Malowanie nowojorskiego Brooklyn Bridge, 1915


Nowy Jork, lata 20. Robotnicy popisują się przed fotoreporterem


USA, około 1930
,

Budowa Empire State Building, 1930


Francja 1932. Malowanie wieży Eiffla
,

Londyn, 1936. Do pracy idą robotnicy czyszczący i malujący dach stacji kolejowej Cannon Street Railway Station


I na koniec zdjęcie współczesne: budowa ścieżki turystycznej dla odważnych w Chinach



POŻEGNANIE Z OJCZYZNĄ

W marcu 1946 Amerykanie zarządzili ewakuację wszystkich mieszkańców atolu Bikini, Wyspy Marshalla.



W latach 1946-1958 zdetonowali tam aż 24 ładunków nuklearnych na rafie, w powietrzu, na wodzie i pod wodą.

*

Po co temu durniowi czapka z daszkiem?



*

Do szpitala przychodzi Śmierć.
- Przyjdę po ciebie jutro - pokazuje palcem na faceta.
Ten przerażony schował się na oddziale niemowlęcym za szafką, gdzie Śmierć go bez kłopotu nazajutrz znalazła.
- Co ty tu robisz? - pyta Śmierć.
Facet złapał butelkę ze smoczkiem i mówi:
- Papusiam.
- To chodź, pójdziemy ajciu – kiwa palcem Śmierć.

--

 
26-03-24 08:09  Odp: CIEKAWOSTKI
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Po co temu durniowi czapka z daszkiem?" dla imidżu ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
26-03-24 08:13  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

24 ładunki?

 
26-03-24 09:03  Odp: CIEKAWOSTKI
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak patrze na te zdjęcia z robót na wysokościach , to mie sie nie wiem dlaczego przypomina piosenka Pani Danuty Rinn

" Gdzie te chłopy, orły sokoły herosy !!!????" TUTAJ; TUTAJ,TUTAJ !!!

A nie tam panie jakieś mazgaje co bzdety panie z papieru...

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-03-24 09:41  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku, tak stało przy tej fotce. Jeśli nie było tyle, to w ramach zwykłej wymiany informacji proszę o korektę.
No a poza tym, prawdę mówiąc, chodziło mi tylko o pokazanie tych biednych ludzi, a ile tuzinów wybuchów było, to w tym przypadku to sprawa nawet nie drugorzędna. Chyba że chodzi o słowo "ładunki"?
Według mnie bombę można określić jako "ładunek wybuchowy."

 
26-03-24 10:04  Odp: CIEKAWOSTKI
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Kiedyś widziałem filmik na którym jakaś pani polityk twierdziła że nie ma takiego zawodu którego nie mogły by wykonywać kobiety. Bo wszystko jest takie zautomatyzowane że wystarczy tylko guziki naciskać. Nazwisko tej pani wypadło mi z głowy bo nie było warte zapamiętania.
Jakoś na tych zdjęciach i podobnych ale współczesnych nie widzę żadnych pań. Czyżby z powodu braku guzików do naciskania? ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-03-24 10:22  Odp: CIEKAWOSTKI
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

emancypacja, feminizmus i inne takie panie fiubzdziu kończy sie jakt trzeba wnieść pralke na czwarte piętro

ciekawe, że tzw mądrości ludowe wszystkich ludów jakoś tak panie nie za bardzo za emancypacją

ps

jak by tu czasami zaglądała jakaś pani co karate, boks abo wrestling ćwiczy , to ja se tak tylko gadam, jestem jak najbardziej za emnycypacją.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-03-24 13:29  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

24 ładunki a nie 24 ładunków. O to mnie się rozchodziło. Ludzi z Bikini żal, ale Ciechowski miał swój przebój.

 
26-03-24 15:08  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Aaaaaa... no tak. Pozostawiam niezmienione jako dowód że errare humanum est.
Oj zaraz, NIE! Teraz "humanum" fatalnie się kojarzy! Niech zatem będzie "errare akra est".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 73Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024