KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-04-23 20:23  Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Panowie

Pozwolę sobie na nowy wątek, aby nie zaśmiecać wątku o nowościach i zapowiedziach. Umówmy się, że jak będzie coś do omówienia, to rozmawiać będziemy tutaj, a wątek o nowościach będzie spisem z natury wydanych modeli. Zresztą autor wielokrotnie prosił o to jak dyskusja staczała się na tor poboczny od głównego.

No to lecimy, bo Pan Mistewicz wypuścił... No właśnie. Wypuścił Po-2 i Hawker Hurricane. Nowości czy kotlety?

Uwaga, poniżej TYLKO i WYŁACZNIE moje zdanie w tym temacie. Więc obiektywnie nie będzie.
O ile Hawkera nie kupię, bo ta wersja mnie nie kręci i nie jest elementem składowym żadnej z moich kolekcji (a kilka ich mam), to Polikarpow Po-2 już się w niej mieści. I kupię go. Ponieważ jest to model w innej grafice co poprzednio, ja traktuje to jako nowość. Dlaczego? Bo moim zdaniem każde malowanie to inna historia. Wyobraźmy sobie że ktoś (Fly Model) wypuszcza B24 w malowaniu Axis Nightmare. Dla mnie kotlet, nie biorę. Ale jak tylko zostałby wydany "Lady be good", albo lepiej "The dragon and his tail" - sprintem biegnę do empiku, komputera aby go nabyć. Bo te modele dla mnie, przez to, że mają inne malowanie, niosą inną wartość historyczną.

Oczywiście, ktoś powie, ten sam autor, ta sama instrukcja, te same części, te same błędy - i też ma rację. Bo technicznie kleił będzie się taki model tak samo. I tu zależy, na czym nam zależy.

Dlaczego Bf 109 niezależnie od wersji malowania zejdzie i jeszcze będzie mało bo pojawią się głosy - zróbmy Grafa, Hartmana, Knoke itd... Bo dla wielu, inne malowanie to również inny kawałek historii który kolekcjonują.

Podsumowując mój wywód, który ma być pretekstem do dyskusji i odciążeniem wątku o zapowiedziach i nowościach. Dla mnie zmiana malowania to nowy model (panierka kotleta ma znaczenie), ponowne wydanie modelu, którego nakład uległ wyczerpaniu - kotlet.

A Wy co sądzicie?

Pozdrawiam

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Mucha 4605 05-04-23 20:23
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Łosiu 27 05-04-23 21:00
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Mejdej 28 05-04-23 22:16
 Odp: Nowość czy odgrzewany  nowe
radomir 31 05-04-23 22:55
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Mucha 28 05-04-23 23:20
 Odp: Nowość czy odgrzewany  nowe
danielw 40 06-04-23 00:26
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
ABC 25 06-04-23 05:12
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
sztukmistrz 26 06-04-23 07:21
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Majk79 26 06-04-23 08:12
 Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"  nowe
Krzysztof 27 06-04-23 08:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024