KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-07-22 01:14  NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No właśnie, czy aby na pewno?
Chciał bym Was zaprosić do dyskusji, jakiej jeszcze w naszym półświatku modelarskim nie było, a jest ona moim zdaniem ważna i może nieść za sobą przeróżne konsekwencje....
Zacznijmy jednak od odrobiny dźwięków tytułem wprowadzenia:
https://youtu.be/MQ76D3kuOV8
To kawałek moich starych przyjaciół z Kamienia Pomorskiego- In Silence " Kiedy umrę" z '95-'96 roku... zresztą nie istotne....
W tym wątku chciał bym poruszyć ważną sprawę, właśnie... kiedy umrę...
Co z tym całym szpejem, gromadzonym przez lata... w moim przypadku to jest 26 lat gromadzenia materiałów, farb, narzędzi, dokumentacji a jestem przecież młody szczun...
Ostatnie 2 lata dobitnie nam pokazały, że nikt nie zna dnia ani godziny, pochowaliśmy w tym czasie wielu dobrych chłopaków, modelarzy, kolegów, przyjaciół...
Wielu z nich miało niedokończone, ciekawe projekty, masę materiałów, narzędzi, które często rodzinie tylko miejsce zajmują i finalnie lądują w śmietniku...
I tu rodzi się pytanie o sensowność spisania testamentu, co akurat zawsze ma sens, ale w kwestii co zrobić po mojej śmierci z tym całym majdanem? Czy wyrzucić wpiz..u Czy może lepiej komuś zapisać w spadku? Komu? na jakich zasadach? Czy Obdarowany równie chętnie się podzieli z kolegami moimi narzędziami, projektami, których wie, że nie dokończy ale zna innych, którzy chętnie je poprowadzą do końca i po przyjacielsku przekaże je dalej?
Czy potencjalny spadkobierca z wyboru powinien wiedzieć wcześniej, że jak się przekręcę to Jemu przypadnie bujać się z tym całym szpejem po mnie? A co jeżeli odmówi przyjęcia spadku?
To by wymagało ustalenia naszego wewnątrzśrodowiskowego "bon-ton" Ale czy każdy będzie go przestrzegał? wątpię...
Skomplikowana sprawa.... Więc tym bardziej liczę na Wasze głosy...
I z tym Was dziś zostawię....
Wybaczcie, ale ktoś musiał w końcu ten temat podjąć...

--
GG 6801515

 
07-07-22 12:38  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chłopie nie masz innych problemów ?
Wojna na Ukrainie ludzie giną, p...na PIS-owska mafia rządzi, afera goni aferę, inflacja, znów zimą wszystkim będą palić i zasmrodzone zostanie powietrze na świecie coraz więcej problemów COVID, głód, brak wody a Ty się przejmujesz co stanie się z klamotami i papierowymi zabaweczkami gdy odejdziesz ?
Nie bądź chłopie śmieszny i ciesz się każdym kolejnym dniem (coś na ten temat mogę powiedzieć po operacji i długim pobycie w szpitalu).
Pozdrawiam,
Ryszard

 
07-07-22 13:04  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chce mi się nawet komentować twojej idiotycznej wypowiedzi...
Wątek miał być do dyskusji a nie rzygania ukrainą, pisiorami, srovidem etc...
Nie interesuje Cię to się po prostu nie odzywaj.

--
GG 6801515

 
07-07-22 13:08  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Ryszard a masz jakiś, jakikolwiek wpływ na wojnę? na inflację? na afery? - odpowiem za Ciebie - NIE MASZ

A na to o czym pisze Jaroslav możesz mieć wpływ.
Więc przeczytaj raz jeszcze o co pyta Jaroslav i się sam nad SOBĄ zastanów ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-07-22 13:29  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może tak całkiem nie temat, ale w kwesti co z tym zrobić.

Moja druga była żona raczyła mi zawsze grozić, że jak w końcu zdechnę, to cały ten mój syf wrzuci mi do grobu.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-07-22 14:41  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:40)

 
07-07-22 16:05  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

He, he, he !
Dobre !
Tak trzymać !

 
07-07-22 16:10  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja na każdym modelu mam doklejoną sugerowaną cenę. W razie czego, moja sympatyczna i zdecydowanie piękniejsza połówka będzie mogła to wystawić na licytację. Znajomi pewnie by pomogli, bo jak pisałeś, każdy ma jakieś rodzynki. Chyba, że syn będzie chciał coś zostawić sobie, bo już klei. Z kolei u mojego Taty w domu rodzinnym, znajduje się druga, dość pokaźna kolekcja. Trzymam kciuki aby skleił wszystko :)

Plus mojej sytuacji jest taki, że ja mam komu to przekazać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-07-22 00:06  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, po namyśle jednak Ci odpowiem ;)
Po 1) Nic mnie nie obchodzi "wojna" na upadlinie, bardziej mnie obchodzi rozdawanie im za darmo broni, którą skorumpowane banderowskie szweje sprzedają przy pierwszej lepszej okazji oraz służalcza postawa polskiego rządu...
Po 2) Znasz skuteczny sposób na pisowską szarańczę? na jej afery, złodziejstwo, rozdawnictwo i działalność na szkodę Rzeczypospolitej?
Pokaż skuteczny sposób a wesprę Cię wraz z rodziną ze wszystkich sił....
Po 3 ) warzywa kupuję na wsi bezpośrednio, mąkę w młynie a miód od pszczelarza. Wystarczy pomyśleć jak uniknąć marży pośredników. Noo i wiesz, co jesz...
Po 4) na wodę mnie stać ze środków zaoszczędzonych gdzie indziej więc nie narzekam.
Po 5 ) Tak, przejmuję się tymi klamotami bo mają dla mnie znaczenie... Pamiętasz jak zaczynałeś z żyletką po tacie, nożyczkami i wikolem?
Ile lat zajęło Ci skompletowanie obecnego warsztatu? Ja mam np. jeszcze sprawne Humbrole z '96 roku... Nie uważasz, że szkoda by było to wszystko wyrzucić do kibla zamiast oddać komuś, kto dopiero zaczyna swój warsztat kompletować? Gotowe modele to może dzieciaki do szkoły wyniosą do Izby Tradycji ale "półkowniki" które przez lata się nazbierały to też już ładnych parę kilozłotych....
I po 6 wreszcie ) Cieszę się życiem na ile się da, zdrowiem, dziećmi... I zupełnie nie rozumiem co Cię w tym wątku śmieszy ...

--
GG 6801515

 
08-07-22 08:50  Odp: NON OMNIS MORIAR...
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jaro, Ty poważnie martwisz się tym, co się stanie po twojej śmierci z twoimi rzeczami? Czy to coś zmieni jeżeli "wyrazisz swoją wolę" co do tego, co ma się z tym stać czy nie? Zamykasz oczy i game over, nie ma już nic i to co zostało po drugiej stronie nie ma już najmniejszego znaczenia, a Ty stajesz się pożywką dla robali lub sypką zawartością garnka...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-07-22 09:16  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Ceva, tu chyba chodzi o coś innego...

Zbieramy dokumentacje do swoich modeli, czasami jak archeolog nawet latami, zbieramy, gromadzimy, segregujemy, weryfikujemy.
I w momencie Naszej śmierci to wszystko staje się dla Nas nieważne, ale dla Naszych kolegów i/lub koleżanek może to być nieoceniona pomoc.
Ile modeli w różnej fazie projektowania /konstruowania/zbierania (czasem unikatowej) dokumentacji masz ?

I sądzę, że właśnie o tym myślał Jaroslav kiedy zaczynał ten wątek.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-07-22 10:28  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, @Ceva, nie tylę się martwię co zastanawiam nad tym czy i jak by to wszystko rozdysponować żeby ktoś jeszcze miał z tego pożytek ;)
Masz rację że po fakcie to mnie nie będzie już w ogóle obchodziło i dlatego myślę przed ;) Wojtek też słusznie zauważył, że na ten nasz majdan składają się też niedokończone projekty i ogrom pracy dochodzeniowej nad daną konstrukcją i tak jak zauważył, dla innych kolegów może to być ogromna pomoc a już na pewno zaoszczędzony kawał czasu...
Fakt, zawsze można po fakcie usiąść na chmurce z browarem w garści i się pośmiać jak tam na ziemi ktoś inny się męczy nad czymś co miałeś dawno opracowane a poszło do pieca ;)

--
GG 6801515

 
08-07-22 18:57  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslav: ":bardziej mnie obchodzi rozdawanie im za darmo broni, którą skorumpowane banderowskie szweje sprzedają przy pierwszej lepszej okazji". Ciekawe co powiedziałbyś gdyby to TWÓJ dom był bombardowany, a kobiety z TWOJEJ rodziny gwałcone? Pewnie chciałbyś aby ktoś ci darmowymi dostawami broni pomógł zabić bandytów którzy ciebie i twoją rodzinę skrzywdzili?

No i poza tym to rozumiem że masz DOWODY na to, że "skorumpowane banderowskie szweje sprzedają [broń] przy pierwszej lepszej okazji". Podziel się z nami tymi dowodami, i napisz ile np.HIMARSów czy polskich T-72 zostało sprzedanych rosyjskim najeźdźcom - no bo przecież nie napisałbyś tak, nie mając żadnych dowodów, prawda?

 
08-07-22 19:12  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Akra - odpuść.

Akurat stosunki Polsko-Ukraińskie są chyba bardziej skomplikowane niż iloraz stosunków Polsko-Rosyjskich i Polsko-Niemieckich.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-07-22 19:40  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:41)

 
08-07-22 22:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a może zabrać ze sobą ?

przecież różne ludy pakowały i pakują dalej do grobów różniste przedmioty codziennego użytku.

Taki mały zestawik , skalpelik, nożyczki, wiaderko butaprenu, no i oczywiście wydarta strona z dokumentacji rzeczywistości.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-07-22 22:42  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:41)

 
09-07-22 08:55  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wojtku, nie dyskutuję o długiej i pokrętnej historii stosunków polsko-ukraińskich. Obie strony mają dużo za uszami. Mam jednak prawo oskarżyć Jaroslava o to, że publicznie i z pewnością świadomie skłamał!

A wracając do "adrema": mam już sporo lat i pewnie niektórzy z was pamiętają, że w zeszłym roku wystawiłem tu na licytację kilkadziesiąt książek/albumów/innego rodzaju wydawnictw o okrętach. Zostawiłem sobie tylko kilka książek.
Dlaczego to zrobiłem? Bo w życiu "czyściłem" już dwa mieszkania - po rodzicach i teściowej, i wiem ile pracy i czasu to zajmuje. Chciałem, aby moje dzieci nie musiały się zastanawiać co zrobić z moimi zbiorami: czy gdzieś je sztuka po sztuce zlicytować (trzeba wiedzieć jak dotrzeć do zainteresowanych, a poza tym zajmuje to sporo czasu i jeszcze więcej pracy), czy - i sądzę że taką opcję by "z rozpaczy" wybrały - pojechać z nimi do ekoportu, który przyjmuje książki, wystawiając je potem na półkach dla wszystkich chętnych. Tak czy siak byłaby z tym robota, tym bardziej że miałem także setki "zwykłych" książek.

Z owych "zwykłych książek" zostawiłem gdzieś tak około setki ulubionych (co miesiąc dochodzą świeżo kupione) , do których lubię wracać, a resztę, tydzień po tygodniu wywoziłem do owego książkowego ekoportu, bo sumienie nie pozwoliłoby mi na wyrzucenie czegokolwiek na makulaturę.

Miałem także sporo plastikowych modeli samolotów w oryginalnych pudełkach i - wiedząc że nie starczy mi już na nie czasu - robiłem z nich od czasu do czasu prezenty. Obecnie zostało mi tylko z 10 sztuk, tak na wszelki wypadek :-) Podobnie postąpiłem z modelami kartonowymi.

Generalnie uważam, że przechodząc na Drugą Stronę nie powinniśmy zostawiać naszym bliskim sporego kłopotu na głowie, i dlatego w pewnym wieku trzeba już o tym zawczasu pomyśleć. Nie sądzę żeby dosyć błahe w końcu sprawy powinny być ujmowane w testamencie, bo przysporzylibyśmy tylko spadkobiercom dużo pracy i problemów, zmuszając ich do poświęcenia czasu na sprawy, NA KTÓRYCH SIĘ NIE ZNAJĄ I KTÓRYCH NIE CZUJĄ!, a także które ich ani ziębią ani grzeją. Tak samo jak już nie ziębią one ani grzeją ex-właściciela zbiorów...

Post zmieniony (09-07-22 08:58)

 
09-07-22 11:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Akra, proszę bardzo. Choć z góry zakładam że żadne argumenty do Ciebie nie dotrą a mnie nazwiesz ruską onucą albo trollem Putina. Nie dbam o to. Faktem jest że ukraina słynie z korupcji i nielegalnego handlu bronią nie od dziś...
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjStrWOsOv4AhWO_bsIHWRoCw0QFnoECBoQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2Finformacje%2Fbron-dla-ukrainy-nie-dociera-na-front-to-zagrozenie-dla-polski-6778286766222048a&usg=AOvVaw0Xx-eMpRLOqx2vK8ryMw6T

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiY9pegsuv4AhVCgP0HHUR7CSQQFnoECAIQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.cnn.com%2F2022%2F04%2F19%2Fpolitics%2Fus-weapons-ukraine-intelligence%2Findex.html&usg=AOvVaw2KYB4brI0CnrDvH1o5-2i7

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiY9pegsuv4AhVCgP0HHUR7CSQQFnoECBAQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.bleepingcomputer.com%2Fnews%2Fsecurity%2Fdark-web-sites-selling-alleged-western-weapons-sent-to-ukraine%2F&usg=AOvVaw15k3tVgCxb5Q9N216qD7mI

https://bulgarianmilitary.com/2022/07/05/ukraine-has-sold-two-french-donated-155mm-caesar-howitzers-to-russia/

Co do merytorycznej części twojego wpisu, dziękuję za twoją ciekawą opinię.

--
GG 6801515

 
09-07-22 14:59  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslavie - to może być prawda, ale może być także kremlowska propaganda. Zwróć uwagę np. na to oto zdanie:
"Another vendor on "Thief" is "Big Discounts on Weapons," which offers a U.S.-supplied Javelin ATGM anti-tank missile system for $30,000. The seller has set their location as Kyiv, the capital of Ukraine."

Ja mam wierzyć, że sprzedawca otwarcie podaje iż jest w Kijowie? Przecież żeby coś sprzedać trzeba przekazać potencjalnemu nabywcy jakieś informacje pozwalające nawiązać z nim bezpośredni kontakt. I co, ukraiński kontrwywiad siedzi bezczynnie, zamiast aresztować jednego handlarza po drugim?

Moim zdaniem tego typu informacje są kreowane przez Rosjan, bo to IM zależy aby Zachód przestał zbroić ukraińską armię. Ale jeśli uważasz że Rosjanie są na to zbyt uczciwi i i prostolinijni, to... dalej tak uważaj.

Nie mam pojęcia po jaką cholerę z pełną świadomością opluwasz bandycko napadnięty naród, a w dodatku zapominasz o zasadzie iż wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Sadzę że byłoby najlepiej gdybyś skasował swój wpis o parszywych Ukraińcach, a wtedy ja natychmiast zrobię to samo z moja kontrą. I pozostanie czysty wątek o przemijaniu i marności dóbr doczesnych tego świata.

 
09-07-22 16:43  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Człowieku, nie wiem po jaką cholerę ciągniesz te swoje wywody... To Ty zapominasz że gdy dwóch wrogów się leje to rozsądniej się nie mieszać...
Jak mieszkasz w podłej dzielnicy i jeden sąsiad zastrzelił Ci ojca a drugi zgwałcił i porąbał matkę to któremu będziesz kibicował gdy zaczną się lać między sobą? Nie musisz odpowiadać... W ogóle najlepiej już nic tu nie pisz na ten temat bo naprawdę guzik mnie obchodzi "wojna" kacapsko-banderowska. Nie tego wątek dotyczy więc koniec z tym.

--
GG 6801515

 
09-07-22 17:13  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, my tu panie dzieju o modelach, narzędziach i dokumentacji.

A ci co mają miliardy miliardów, jachty, panie dzieju, bab całe dywizje do dzigidzigi bana-bana, tym to dopiero żal dupe ściska, że sie trza pakować.

Więc co z tym zrobić ?

A nasrać w gacie i tak chodzić !!

;)))

--

Post zmieniony (09-07-22 17:16)

 
09-07-22 18:59  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie posłuchałeś mojej prośby o wykasowanie wpisów które nie dotyczą głównego wątku, a teraz się indyczysz. Nieładnie. Pax tibi.

 
09-07-22 19:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Jarosław, trollem pewnie nie jesteś, ale propagandę łajzy z kremla łykasz jak pelikan świeżą rybkę:)))

A w temacie:
Jak się przyjdzie mnie zawijać, to bliscy mają wolną rękę co z moimi klamotami zrobić - zostawić, rozdać, spieniężyć - przypadkowa kolejność.

Ale jak spieniężą, to te skromne środki mają wesprzeć jakiś szczytny cel.

Teraz i w najbliższym czasie byłoby to wsparcie dla bohaterów walczących przeciwko wspomnianemu łajzie, o wolność Ukrainy ;)
Jakaś zrzuta na drona itp.

Pozdróweczka,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
09-07-22 19:15  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Akra:Po pierwsze, to jest mój wątek więc pozwól że sam będę decydował...
Po drugie to Ryszard wyjechał z wojną na ukrainie nie wiadomo po co... Jak mu odpowiedziałem poza tematem to Ty się wtrąciłeś, też nie wiem po co... Jak chcesz to załóż wątek na ten temat i tam będziemy dyskutować ok?
BTW: Nigdzie nie użyłem zwrotu "parszywi ukraińcy" więc kto tu konfabuluje?
@ Kudłaty, Czy Ty też nie potrafisz pojąć że mam tak samo we dupie kacapów jak i banderowców?
Serio? Ludzie co się w Waszych głowach porobiło?... Oba te kraje są nam wrogie i nie zamierzam brać udziału w tym cyrku, tzn. Opowiadać się po którejkolwiek ze stron. To są ich sprawy, nie nasze...My mamy swojego głównego wroga wewnątrz... Te łajzy pisiorskie... Jak już musicie to nimi się zainteresujcie...
EDIT:
@kudłaty... Wybacz, ale skoro fagasa z SBU noszącego na regulaminowym mundurze naszywkę SS-Galizien nazywasz bohaterem... to my naprawdę nie mamy o czym rozmawiać...
--

Post zmieniony (09-07-22 19:17)

 
13-07-22 17:09  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A tak z zupełnie innej beczki.
Do zawinięcia się mam, mam nadzieję, jeszcze daleko. Ale i tak musiałbym mieć 9 żyć jak kot, i pewnie wszystkiego też bym nie zrobił. Troszkę zainspirowany tym wątkiem, rozpocząłem wyprzedaż...

--

Post zmieniony (13-07-22 17:11)

 
13-07-22 17:46  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No jest to Adaś jakaś opcja.... Pod warunkiem że wyprzedajesz półkowniki a nie warsztat booo chyba Dorota nie zabroniła Ci kleić ;P
Pozdrówka dla Was serdeczne;)

--
GG 6801515

 
13-07-22 17:57  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Półkowniki, tylko i wyłącznie. W szczególności mam zakaz sprzedaży cerkiewek.
Na alledrogo poszły łącznie 74 aukcje, w tym około 20 Planów Modelarskich - w tym kilka od drugiego rocznika.
W znacznej części poleciały też modele, których odpowiedniki - mniejsze - mam w plastiku.

--

Post zmieniony (13-07-22 17:57)

 
13-07-22 18:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gdybyś miał co ciekawego z interesującej mnie branży tzn: oręż Żołnierza Polskiego, raczej lądowy... to daj znać ;) Zawsze to lepiej od kolegi kupić niż gdzieś się użerać po aukcjach z obcymi...

--
GG 6801515

 
13-07-22 18:20  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Skoro tak, to podrzucam linka. Może przy okazji inni skorzystają.
https://allegro.pl/uzytkownik/AdamSl

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-07-22 18:43  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo niestety nie masz tam zbyt wielu pozycji które mi pasują tematycznie ale słowo się rzekło więc honorowo wziął bym od Ciebie Markowego AEC Dorchester i Junaka ze stajni Przemka. Masz jeszcze mój nr?

--
GG 6801515

 
13-07-22 18:44  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mam gg. Poczekajmy do końca aukcji, czyli do weekendu - pewnie nikt nie weźmie, ale niehonorowo się w pół drogi wycofywać. Być może są obserwujący, czego ja nie widzę.

I podzielam opinię odnośnie bieżącej sytuacji. Rosja przegięła, ale do Ukrainy nie mam zaufania. Obawiam się każdego nacjonalizmu, z rodzimym włącznie.

--

Post zmieniony (13-07-22 18:50)

 
16-07-22 12:39  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku, że najrozsądniejszym chyba będzie zobligowanie zstępnych w testamencie do umieszczenia tu w dziale "giełda" informacji, że: "klient zszedł i poszukujemy chętnych do przejęcia schedy w postaci farb, klejów, narzędzi, modeli, niedokończonych projektów, archiwów i dokumentacji..."
A co dalej? to już prawo dżungli ...
Coś się komuś na pewno przyda ;)

--
GG 6801515

 
26-07-22 14:50  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Już widzę zadowolone miny spadkobierców, zobligowanych do zajęcia się rzeczami, o których nie mają zielonego pojęcia...
Prawdę mówiąc jestem dziwnie pewny że machną oni ręką na twoje życzenie, i po prostu wszystko w cholerę wywalą. Może i jestem wstrętny, ale gdybym testamentem którejś z kuzynek został przez nią zobowiązany do "przejęcia a następnie przekazania w godne ręce schedy w postaci dziesiątków różnokolorowych nici do haftowania oraz zbioru znakomitych igieł do tego służących" to bym po prostu to życzenie/polecenie dokładnie olał, wywalając całość do kubła.

 
27-07-22 14:16  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cóż, w takim razie współczuję Ci relacji rodzinnych skoro z góry zakładasz że miał byś w d... ostatnią wolę swoich, hmm..."bliskich" to chyba złe słowo w tym przypadku...
Rozumiem że kolekcję srebrnych monet byś równie ochoczo wywalił do kubła zakładając że się nie znasz na numizmatyce?
Hasła i loginy do kont kryptowalutowych też byś wyrzucił bo się nie znasz?
Założę się że siedział byś po nocach i się uczył na czym polega rynek krypto i jak te BTC wyciągnąć :DD Tak że ten...
Pod pojęciem spadkobierców rozumiem najbliższą rodzinę która wie dobrze ile czasu i kasy w to wszystko jest włożone.
Moje dzieci poza tym też mają swoje pasje i wiedzą doskonale ile czasu i wysiłku kosztuje realizacja swoich pasji więc nie wydaje mi się, że wzięły by to wszystko ot tak wyrzuciły, wiedząc że komuś rozpoczynającemu przygodę taki kompletny warsztat może ogromnie ułatwić start.
Tak, od małego je uczę że warto się dzielić jeżeli komuś się przyda a ich już nie interesuje...
Może jednak miał byś jakiś pomysł? To się podziel nim proszę, bo jak do tej pory to tylko negujesz wszystkie przedstawiane możliwości...

--

Post zmieniony (27-07-22 14:29)

 
29-07-22 00:38  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

UFFFF . To już koniec ?

Pozdrawiam .

--

 
29-07-22 15:57  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jańcio - wyjąłeś mi to z ust ! Też mam nadziej, że to wreszcie koniec.

 
29-07-22 16:59  Odp: NON OMNIS MORIAR...
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Koniec dopiero nadejdzie.
Wtedy po kłopocie.

 
29-07-22 20:43  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie, mam taki zwyczaj, że wątki które mnie nie interesują najzwyczajniej pomijam zamiast trollować...
I Wam to również polecam.
Gwoli przypomnienia, to jest "Karton Cafe" bo widzę że niektórzy zapomnieli...
Pozdrawiam

--
GG 6801515

 
31-07-22 10:27  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

:-)))

 
31-07-22 15:28  Odp: NON OMNIS MORIAR...
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czytam ten wątek do początku jego istnienia.
To co napisałem jest wyrazem mego stosunku do tematu,
Nie jestem trolem.
Pozdrawiam

 
02-08-22 14:20  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslav – to mój ostatni wpis tutaj, bo nie lubię nieuczciwych dyskutantów – takich jak ty, niestety.
Porównujesz farby, kleje, narzędzia, modele, niedokończone projekty (sic! – muszą być one wyjątkowo znaczące i cenne dla potomnych, np. prawie ukończone perpetuum mobile?), archiwa i dokumentacje" które pewnie tylko dla ciebie mają jakieś znaczenie i wartość, z KOLEKCJĄ SREBRNYCH MONET, ORAZ Z HASŁAMI I LOGINAMI DO KONT KRYPTOWALUTOWYCH?
Pa pa, Jaroslavie, pa pa. Nie musisz wypisywać tu kolejnych bzdur, bo już tu więcej nie zajrzę, czyli że twój ewentualny wysiłek intelektualny pójdzie na marne.

--

 
02-08-22 22:14  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i całe szczęście bo swoim krytykanctwem nic sensownego tu nie wniosłeś.
Żegnam.

--
GG 6801515

 
04-08-22 11:07  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo Jarosław !
Jestem z Tobą !!!!

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
05-08-22 21:46  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Koledzy wątek jest o tym CO będzie jak my aktualni właściciele tego straganu odejdziemy-naturalnie ,nagle itd. Więc opowiem wam ze swojej łączki-bez podtekstów wojennych. Ta jeb..na bakteria powaliła mnie w grudniu 2020. test pozytywny ,Lecze sie z zoną w domu. Ona z tego wychodzi ze mną coraz gorzej. Zabrali mnie do szpitala, zadzwoniłem do żony: Jak zejdę to modele oddaj do sprzedaży koledze /RODO/ a farby i aerografy sprzeda Ci /j.w/. Oni to sprzedadzą nie wiem za ile ale jakieś pieniądze dostaniesz. Mija tydzień ja odjeżdżam na OIOM i respiraror ale zdążyłem jeszcze wysłać żonie SMS-a; Pamiętaj ,sprzedaj. I tydzień walczyłem o życie. Jak wróciłem do domu zona mówi: naliczyłam w piwnicy 250 modeli. Masz czas aby to zlepić? Miała racje , kiedyś zbierało się jak leci/ jestem z pokolenia szukających MM po kioskach/ teraz się wybiera między wydawcami. I odłożyłem to co mnie naprawdę interesuje, bez sentymentów. Wiele modeli odkładałem na potem z myślą : za miesiąc zaczne po nim nasrępny itd. życie zweryfikowało plany. Jako że od 1,5 roku żyje na kredyt to posprzedawałem to co cieszyło oczy ale nie miało szans na sklejenie. Obecnie w orbicie moich zainteresowań jest max, 20 modeli+ 6 niedokończonych. Koledzy wiedzą ze jak będzie powtórka ,,z rozrywki" to każdy wie co ma wziąć.
Podzielcie zbiory, moja dobra rada.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-08-22 23:58  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Andrzeju za Twój głos.
Jeden z niewielu racjonalnych tutaj...
Dobrze, że masz takich kolegów, którzy się w razie czego zajmą Twoim warsztatem a i żony twojej nie zostawią z niczym..
Niestety, jak widać po tym wątku, dobre relacje, wartości i choćby elementarna uczciwość są niestety passe~
Ja nadal podtrzymuję wątek bo najzwyczajniej chciał bym, by ten mój cały warsztat po zgonie posłużył jakiemuś młodszemu koledze a nie trafił na śmietnik...
Dużo zdrówka przyjacielu.

--
GG 6801515

 
06-08-22 10:40  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jaroslav napisał

....chciał bym, by ten mój cały warsztat po zgonie posłużył jakiemuś młodszemu koledze a nie trafił na śmietnik...


Jaroslavie Dobroduszny i Wspaniałomyślny !!


A więc rozdaj wszystko co nazbierałeś już teraz.


PS

ubolewam, że nie mam takich kolegów ani nikogo kto by sie interesował sklejaniem papieru, wręcz przeciwnie, wszyscy wkoło mają mie za starego pierdolca.
Syn mie wyśmiał, dwie byłe żony dały kopa, a panie z salonu fryzjerskiego robią sobie ze mnie podśmiechiujki, że pewno mam małego umba, bo sklejam bzdety z papieru zamiast robić cuś co pasuje do prawdziwego chłopa.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-08-22 11:17  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Na początku mojego forumowego życia, po rozpoczęciu relacji z lepienia pierwszego motorka, na czacie dostałem dziwną informację: odbierz maila.
W mailu była prośba o podanie adresu zamieszkania i imię oraz nazwisko, które nic mi nie mówiło.
Po kilku dniach dostałem przesyłkę. W blaszanym pudełku po perfumach Str8 znalazłem skarb.
To był początek tego wieku, narzędziowa bida z nędzą, a pudełko szczelnie wypełnione wiertłami, frezami dentystycznymi, końcówkami szlifierskimi itp.
To był zastrzyk przyrządowy od jednego z kolegów z Forum.
Wiele z tych końcówek mam i używam do dzisiaj.
Część zasiliła warsztat kolegów.
Do dzisiaj czuję wdzięczność do nieznanego mi osobiście Kolegi.

Można modele i sprzęt sprzedać, można podarować komuś mniej czy więcej znajomemu.
Można przekazać do (nielicznych już) modelarni - kiedyś z forumowiczami przekazaliśmy trochę modeli do modelarni prowadzonej przez jednego z naszych kolegów w więzieniu.

Jarek, za czarnowidztwo masz u mnie jak w banku kopa w zadek, ale sam problem (?) co z naszymi zapasami jak widać może mieć różne oblicza i rozwiązania.

Można tylko współczuć forumowiczom, którzy nie znajdują wsparcia dla swojej pasji wśród najbliższych.
Mam ten luksus, że najbliżsi cały czas mnie w tej materii wspomagają;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-08-22 14:23  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Czesiu.
To tylko realne podejście do sprawy. Ja mimo 40 lat mam już testament spisany bo wolę mieć pewne kwestie zawczasu uporządkowane i nie ma tu nic z "czarnowidztwa". Każdy ma w rodzinie jakieś czarne owce, które chętnie łapkę położą na naszych spuściznach... Ja np. mam kolekcję numizmatów, zabytkowych radioodbiorników, płyt szelakowych na patefon i konta kryptowalutowe też.... Komentarze typu: "J...wspaniałomyślny[...] rozdaj już teraz..." uważam i słusznie! Za idiotyczne bo nie tego wątek dotyczy...Ale Kolega Brystol najwidoczniej nie pomyślał, czym miałbym pracować jak wszystko rozdam już teraz...
Wiesz, Czesiek, po prostu mnie wkur...a impertynencja co poniektórych...
To jest mój wątek, ja mam takie przemyślenia i chciał bym wypracować wspólnie z Wami taki sposób, by po mnie ktoś skorzystał z tego warsztatu zbieranego latami. Sam to znasz....
Serio Panowie? Czy to ja jestem nienormalny, chcąc by mój warsztat przejął po śmierci ktoś z naszych młodszych kolegów? Czy to niektórym z Was się coś w główkach pop....ło?
Odpowiedzcie sobie sami...
pozdrawiam
J.

--

Post zmieniony (09-08-22 14:11)

 
16-08-22 12:20  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Hmm, powiem szczerze, że za czarnowidztwo to tak jak od Rajkuba masz ode mnie kopa w tą część ciała gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Ale temat poruszony przez Ciebie faktycznie istnieje o czym wie każdy kolekcjoner. Półbiedy jak mamy w pobliżu kogoś kto zna się na wartości tego co mamy (niekoniecznie pieniężnej) i będzie potrafił doradzić.

Poza tym - Rajkub, co zrobić z projektami?
Materiałami nad którymi pracujemy teraz?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024