KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-07-22 01:14  NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No właśnie, czy aby na pewno?
Chciał bym Was zaprosić do dyskusji, jakiej jeszcze w naszym półświatku modelarskim nie było, a jest ona moim zdaniem ważna i może nieść za sobą przeróżne konsekwencje....
Zacznijmy jednak od odrobiny dźwięków tytułem wprowadzenia:
https://youtu.be/MQ76D3kuOV8
To kawałek moich starych przyjaciół z Kamienia Pomorskiego- In Silence " Kiedy umrę" z '95-'96 roku... zresztą nie istotne....
W tym wątku chciał bym poruszyć ważną sprawę, właśnie... kiedy umrę...
Co z tym całym szpejem, gromadzonym przez lata... w moim przypadku to jest 26 lat gromadzenia materiałów, farb, narzędzi, dokumentacji a jestem przecież młody szczun...
Ostatnie 2 lata dobitnie nam pokazały, że nikt nie zna dnia ani godziny, pochowaliśmy w tym czasie wielu dobrych chłopaków, modelarzy, kolegów, przyjaciół...
Wielu z nich miało niedokończone, ciekawe projekty, masę materiałów, narzędzi, które często rodzinie tylko miejsce zajmują i finalnie lądują w śmietniku...
I tu rodzi się pytanie o sensowność spisania testamentu, co akurat zawsze ma sens, ale w kwestii co zrobić po mojej śmierci z tym całym majdanem? Czy wyrzucić wpiz..u Czy może lepiej komuś zapisać w spadku? Komu? na jakich zasadach? Czy Obdarowany równie chętnie się podzieli z kolegami moimi narzędziami, projektami, których wie, że nie dokończy ale zna innych, którzy chętnie je poprowadzą do końca i po przyjacielsku przekaże je dalej?
Czy potencjalny spadkobierca z wyboru powinien wiedzieć wcześniej, że jak się przekręcę to Jemu przypadnie bujać się z tym całym szpejem po mnie? A co jeżeli odmówi przyjęcia spadku?
To by wymagało ustalenia naszego wewnątrzśrodowiskowego "bon-ton" Ale czy każdy będzie go przestrzegał? wątpię...
Skomplikowana sprawa.... Więc tym bardziej liczę na Wasze głosy...
I z tym Was dziś zostawię....
Wybaczcie, ale ktoś musiał w końcu ten temat podjąć...

--
GG 6801515

 
07-07-22 12:38  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chłopie nie masz innych problemów ?
Wojna na Ukrainie ludzie giną, p...na PIS-owska mafia rządzi, afera goni aferę, inflacja, znów zimą wszystkim będą palić i zasmrodzone zostanie powietrze na świecie coraz więcej problemów COVID, głód, brak wody a Ty się przejmujesz co stanie się z klamotami i papierowymi zabaweczkami gdy odejdziesz ?
Nie bądź chłopie śmieszny i ciesz się każdym kolejnym dniem (coś na ten temat mogę powiedzieć po operacji i długim pobycie w szpitalu).
Pozdrawiam,
Ryszard

 
07-07-22 13:04  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chce mi się nawet komentować twojej idiotycznej wypowiedzi...
Wątek miał być do dyskusji a nie rzygania ukrainą, pisiorami, srovidem etc...
Nie interesuje Cię to się po prostu nie odzywaj.

--
GG 6801515

 
07-07-22 13:08  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Ryszard a masz jakiś, jakikolwiek wpływ na wojnę? na inflację? na afery? - odpowiem za Ciebie - NIE MASZ

A na to o czym pisze Jaroslav możesz mieć wpływ.
Więc przeczytaj raz jeszcze o co pyta Jaroslav i się sam nad SOBĄ zastanów ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-07-22 13:29  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może tak całkiem nie temat, ale w kwesti co z tym zrobić.

Moja druga była żona raczyła mi zawsze grozić, że jak w końcu zdechnę, to cały ten mój syf wrzuci mi do grobu.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-07-22 14:41  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:40)

 
07-07-22 16:05  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

He, he, he !
Dobre !
Tak trzymać !

 
07-07-22 16:10  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja na każdym modelu mam doklejoną sugerowaną cenę. W razie czego, moja sympatyczna i zdecydowanie piękniejsza połówka będzie mogła to wystawić na licytację. Znajomi pewnie by pomogli, bo jak pisałeś, każdy ma jakieś rodzynki. Chyba, że syn będzie chciał coś zostawić sobie, bo już klei. Z kolei u mojego Taty w domu rodzinnym, znajduje się druga, dość pokaźna kolekcja. Trzymam kciuki aby skleił wszystko :)

Plus mojej sytuacji jest taki, że ja mam komu to przekazać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-07-22 00:06  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, po namyśle jednak Ci odpowiem ;)
Po 1) Nic mnie nie obchodzi "wojna" na upadlinie, bardziej mnie obchodzi rozdawanie im za darmo broni, którą skorumpowane banderowskie szweje sprzedają przy pierwszej lepszej okazji oraz służalcza postawa polskiego rządu...
Po 2) Znasz skuteczny sposób na pisowską szarańczę? na jej afery, złodziejstwo, rozdawnictwo i działalność na szkodę Rzeczypospolitej?
Pokaż skuteczny sposób a wesprę Cię wraz z rodziną ze wszystkich sił....
Po 3 ) warzywa kupuję na wsi bezpośrednio, mąkę w młynie a miód od pszczelarza. Wystarczy pomyśleć jak uniknąć marży pośredników. Noo i wiesz, co jesz...
Po 4) na wodę mnie stać ze środków zaoszczędzonych gdzie indziej więc nie narzekam.
Po 5 ) Tak, przejmuję się tymi klamotami bo mają dla mnie znaczenie... Pamiętasz jak zaczynałeś z żyletką po tacie, nożyczkami i wikolem?
Ile lat zajęło Ci skompletowanie obecnego warsztatu? Ja mam np. jeszcze sprawne Humbrole z '96 roku... Nie uważasz, że szkoda by było to wszystko wyrzucić do kibla zamiast oddać komuś, kto dopiero zaczyna swój warsztat kompletować? Gotowe modele to może dzieciaki do szkoły wyniosą do Izby Tradycji ale "półkowniki" które przez lata się nazbierały to też już ładnych parę kilozłotych....
I po 6 wreszcie ) Cieszę się życiem na ile się da, zdrowiem, dziećmi... I zupełnie nie rozumiem co Cię w tym wątku śmieszy ...

--
GG 6801515

 
08-07-22 08:50  Odp: NON OMNIS MORIAR...
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jaro, Ty poważnie martwisz się tym, co się stanie po twojej śmierci z twoimi rzeczami? Czy to coś zmieni jeżeli "wyrazisz swoją wolę" co do tego, co ma się z tym stać czy nie? Zamykasz oczy i game over, nie ma już nic i to co zostało po drugiej stronie nie ma już najmniejszego znaczenia, a Ty stajesz się pożywką dla robali lub sypką zawartością garnka...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024