KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-09-15 14:20  Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Chciałbym się wam pochwalić moim drugim hobby które wciągnęło mnie jak modelarstwo . Jest to astrofotografia .Proszę nie oczekiwać zdjęć jak z teleskopu Hubble`a . To są dopiero moje początki , i widzę że jeszcze duuużo nauki przede mną .
Na początek coś co na ciemnym niebie można zobaczyć gołym okiem -M31 czyli Galaktyka Andromedy . Nad Galaktyką Andromedy widać Galaktykę M110 , a pod Galaktykę M32 (to te mgiełki )
Z ciekawostek -jest od nas oddalona o ok.2,5 mln lat świetlnych ,i zbliża sie do nas z prędkością ok 100 km /s , i kiedyś się zderzymy :):) ale spokojnie , to dopiero za ok 3 miliardy lat :):)
Łączny czas naświetlania to 18 min .Jedno takie zdjęcie jest złożone z 36 pojedynczych klatek.


Do następnego :):)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-09-15 14:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Super!
Można spytać "czym i przez co" robione?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
07-09-15 14:37  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

No, całe szczęście, że dopiero za niespełna 3 miliardy lat ! Bo już się zacząłem denerwować.
Super zdjęcie i super hobby !
PS- w tym roku w czerwcu byłem u przyjaciela na Kaszubach (okolice Bytowa), który prowadzi agroturystykę. W tym samym czasie był tam pasjonat astronomii z Łodzi z jakimiś "wynalazkami" (teleskopy, aparaty itp.). W obszarze poza miejskim robił poklatkowe zdjęcia (jak sądzę) rozgwieżdżonego nieba i wyliczał czas ruchu planet (?) co skrzętnie zapisywał w odpowiednich rubrykach tabel. Z jego wyjaśnień niewiele zrozumiałem ale widok nieba przez te teleskopy był wspaniały !

 
07-09-15 14:50  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Vwsmok- u _ zdjęcia robione przez teleskop newtona 150/600 f4 + aparat nikon . Ale to nie tylko teleskop :):) do tego potrzeba jeszcze więcej zabawek . Wieczorem postaram się wstawić zdjęcie jak wygląda cały zestaw do zdjęć .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-09-15 15:14  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I pewnie wyjatkowo czyste niebo byc musialo... Fotka swietna :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-09-15 19:21  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli chodzi o sprzęt jakim robię zdjęcia to wygląda to tak

1 montaż paralaktyczny z silniczkami krokowymi
2 kamera
3 teleskop prowadzący
4 główny teleskop do zdjęć
5 aparat
Jak uda mi sie to wszystko zgrać ,to robienie zdjęć będzie wyglądało tak - kamerka będzie dawała obraz do komputera . Na ekranie wybieram jasną gwiazdę , program będzie ją śledził i jeśli gwiazda zmieni swoje położenie to komputer wysyła sygnały do silniczków w montażu o ile kroków należy przesunąć montaż aby gwiazda znów była w w określonym polu .W ten sposób można uzyskać długie czasy naświetlania np 10, 15 , 20 min . Ja jednak będę sie starał robić zdjęcia z max czasem 2-3 min , gdyż potem matryca za bardzo sie grzeje i pokazują sie nieładne efekty które trudno usunąć ze zdjęcia . A jeszcze nie jestem gotowy na przeróbkę aparatu i zamontowanie chłodzenia .

pozdrawiam
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-09-15 09:07  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Oby Cię tylko nie zwinęli za taki sprzęt – że szpiegowski ;)
Fajne hobby, ale to chyba wymaga większej wiedzy niż ta z liceum/technikum? Bo teraz dzieciakom słowo "gwiazda" kojarzy się głównie z wymalowaną lafiryndą pokazującą półnagi tyłek w jutubie…
A fotkę nazwałbym "Świat z perspektywy Bestwiny" ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-09-15 12:34  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Następna fotka z wakacyjnych nocy .M13 Gromada Herkulesa , jest to gromada kulista w gwiazdozbiorze Herkulesa . Jest najjaśniejszą gromadą kulistą widoczną na naszej półkuli . Odległość od Ziemi ok 25 tys lat świetlnych . Znajduje się w niej kilkaset tysięcy gwiazd .W prawym dolnym rogu widać galaktykę NCG 6207. Łączny czas naświetlania 15 min , jednak to stanowczo za mało , i trzeba będzie dozbierać materiału .


Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-09-15 19:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Fantystyczne! Zapisuję się na kolejne fotki. Tematy pokrewne są mi bliskie, choć może ja więcej czytam i oglądam dokumentów - ot wieczorne posiadówy, póki nie padnę. Sam mam byle jaką lupkę, przez którą można ledwie księżyc dojrzeć i spojrzeć czasem na Betelgezę w nadziei, że akurat rypnie:), więc Twoje foty robią na mnie tym większe wrażenie. Narobiłeś mi smaka. Nie wiedziałem, ze "domowymi" teleskopami można tyle wyciągnąć.
Ech, piękne.

 
11-09-15 13:51  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś dla porównania wielkości . Połączyłem galaktykę Andromedy i Księżyc . Szkoda że nasze oczy nie widzą tak dobrze i kolorowo w nocy , bo wtedy byśmy mieli piękne nocne widoki :):)


Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
15-09-15 08:18  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skoro w wątku pojawił się Księżyc , to kilka zbliżeń na niego


I nieudolna próba poskładania tego w całość :)


do następnego
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
15-09-15 20:42  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jeszcze jedno zdjęcie dziś .Mgławica Pierścień (M57 , NCG 6720) . Pośrodku obiektu majaczy niewyraźnie gwiazda, która odrzuciła zewnętrzne powłoki, tworząc otaczającą ją mgławicę . Wewnętrzne regiony pierścienia mają barwę zieloną pochodzącą od zjonizowanego tlenu, natomiast zewnętrzne, czerwone, zawdzięczają kolor wodorowi.
Odległość od Ziemi ok 2300 lat świetlnych .


Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
16-09-15 07:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

O ile przy fotkach gwiazd można by powiedzieć, że to jakieś eugleny pływające w wodzie ze stawu, to fotki Księżyca są jednoznaczne i… zapierają dech :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-09-15 11:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś krótki opis tego , po co wykonywać tyle zdjęć .
Dawno temu zdjęcia robione były na kliszy , i nie było możliwości sprawdzenia na bieżąco tego co się zarejestrowało. Dziś dzięki matrycom możemy od razu poprawić błędy takie jak prawidłowe ustawienie montażu na Biegun północny ( nie mylić z Gwiazdą Polarną , bo są od siebie troszkę oddalone) , czy długość czasu naświetlania .
Posłużę się zdjęciami galaktyki M101 czyli Galaktyki Wiatraczek ,w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy .
Na początek jedno zdjęcie , czas naświetlania 60 sek bez obróbki

niewiele na nim widać , dlatego staram się "wyciągnąć " sygnał krzywymi w PS i uzyskujemy coś takiego

Wychodzi na zdjęciu bardzo dużo szumu , i hot piksele z matrycy .Aby pozbyć się szumu , należy wykonać jak najwięcej ujęć tego samego obiektu . Szum na matrycy jest losowy ,natomiast gwiazdy i wszystko co świeci pada na matrycę w tym samym miejscu. Teraz wystarczy nałożyć na siebie takie zdjęcia , dzięki temu sygnał sie wzmocni , a szum sie zniweluje. Służy do tego specjalny program który składa ze sobą zdjęcia , i jeśli np kolejne klatki są przesunięte to on je kalibruje i nakłada na siebie gwiazdy , tak aby wszystko sie zgrało , i zapisuje to jako jedno zdjęcie .Niżej złożone 20 zdjęć , każde po 60 sek . Po wyciągnięciu krzywymi w PS zdjęcie wygląda tak

Na zdjęciu widać jeszcze hot piksele , czerwone , niebieskie . Aby sie ich pozbyć robi sie darki , ciemne zdjęcia . Wykonywane są one w tej samej temperaturze , i z tym samym czasem co jasne zdjęcia , ale z zasłoniętym obiektywem ( teleskopem). Zdjęcia te są wykorzystywane przy składaniu jasnych zdjęć . Program porównuje oba obrazy i wywala to co jest winą matrycy.
W powiększeniu dark wygląda tak . Widać jak dużo śmieci jest winą matrycy.

Zdjęcia były robione bez korektora komy , stąd niektóre gwiazdy wyglądają jakby zbiegały sie do środka .
To chyba najważniejsze kwestie robienia nocnych zdjęć .

Do następnego
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
27-09-15 12:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ejże Andreas !
Tej nocy będzie całkowite zaćmienie Księżyca, a raczej epogeum tego zjawiska będzie prawie nad ranem, gdy w niektórych rejonach świata bedzie świecić słońce, więc nie przespij tego zjawiska i wstaw jakoweś fotki, bo inni w tym czasię bedą pracowac.

Post zmieniony (27-09-15 12:36)

 
27-09-15 13:50  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście że będę śledził . No chyba że nadejdą chmurwy , i cały plan pójdzie w ...
Choć mam dylemat , czym robić zdjęcia :(, kamerka ma lepszą rozdzielczość . ale nie obejmuje całego Księżyca i potem trzeba go składać , druga wada to taka ze jest monochromatyczna , a nie mam filtrów by potem zrobić z tego kolorek . A w tym zaćmieniu własnie chodzi o "czerwony 'kolor Księżyca . Wiec chyba pozostanę przy aparacie .Wszystko wyjdzie w praniu :)

Andrzej

--

Post zmieniony (27-09-15 14:55)

 
28-09-15 05:48  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla takich widoków warto było zarwać nockę :)
.
więcej będzie jak odeśpię i poukładam materiał w całość .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
28-09-15 07:52  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Eee tam. To piłka do koszykówki ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-09-15 11:13  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i udało się to poskładać w jedno zdjęcie :) pozostaje jeszcze zrobić kurs na krótkie filmiki , i poskładać to w kilkusekundową sekwencję .



A po zakończeniu sesji z Księżycem , na wschodzie można było oglądać planety :)



do następnego

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
29-09-15 08:57  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Był łysy , to teraz pora na słoneczko ;)

Plamy w powiększeniu . Mam nadzieję że kiedyś uda mi się wyłapać strukturę tych plam . Problem jest w tym że bardzo ciężko ustawić ostrość .Lepiej się to robi w nocy na gwiazdach .


na żywo dużo ładniej wyglądają te plamy .

--

Post zmieniony (29-09-15 16:58)

 
06-10-15 10:57  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Każde zdjęcie to dla mnie bajka. A na piśmie nie jestem w stanie oddać okrzyków podziwu moich cór, z którymi je oglądam:).

 
08-10-15 20:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie
Dziś nie moje zdjęcia . Ale kiedy je zobaczyłem , pomyślałem że szkoda aby tylko astromaniacy widywali takie zdjęcia . Bo co by nie mówić , raczej mało kto wyszukuje w przeglądarce przelot ISS .
Często na nocnym niebie można ją zobaczyć , trzeba tylko wiedzieć kiedy i gdzie patrzyć :).
ISS na tle Słońca i Księżyca


Trzeba sie wcześniej dobrze przygotować , bo na zdjęcia ( a raczej filmiki , z których wyciąga się pojedyncze klatki) nie ma zbyt wiele czasu .
Filmik jak wygląda taki przelot
https://www.youtube.com/watch?v=Siq3yBsBsvc

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
17-08-17 16:50  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dawno nic tu nie wstawiałem , no ale i pogoda też nie pozwala na dłużej się rozsiąść ze sprzętem .
Pierwsze zdjęcie przedstawia Mgławicę Hantle ( M27) , w gwiazdozbiorze Liska . Można ją dostrzec przez dobrą lornetkę przy ciemnym niebie .
Mgławica powstała w miejscu, gdzie jeszcze około miliona lat temu istniała gwiazda o masie kilkakrotnie większej od masy Słońca. Po przejściu przez fazę czerwonego olbrzyma, gwiazda ta przekształciła się w zmienną gwiazdę wyrzucającą w przestrzeń duże ilości materii. Z tej materii utworzyła się Mgławica Hantle. Pozostałością macierzystej gwiazdy mgławicy jest położony centralnie biały karzeł


Drugi obiekt to Mgławica NGC 6960 znana również jako Mgławica Miotła Wiedźmy , Mgławica Welon Zachodni , są to pozostałości po wybuchu supernowej, które miało miejsce 5-8 tys. lat temu . Miotła jest zachodnią częścią pozostałości po supernowej określanej jako Pętla Łabędzia .
O ile na poprzednie zdjęcie wystarczyło 20 min łącznego naświetlania , to przy tym zdjęciu potrzebowałem juz 1,5 h , a i tak chciałoby się więcej by wyłowić detale .


pozdrawiam
Andrzej

--

Post zmieniony (17-08-17 16:51)

 
06-12-19 21:41  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pora odkopać swój wątek , bo wiele się pozmieniało od ostatnich moich wpisów . Najważniejsza zmiana to detektor , czyli wreszcie doczekałem się odpowiedniej kamery astro . Najważniejsze zalety takiej kamery to chłodzenie matrycy o -50 st względem otoczenia , i drugą zaletą jest matryca mono , która jest bardziej czuła niż kolorowa . Kilka bezchmurnych nocy , kilka godzin naświetlania jednego obiektu i efekty widać poniżej
1 Mgławica Kijanki IC 410

2 Mgławica Koński Łeb i Płomień

3 Mgławica Trąba Słonia

4 Wielka Mgławica w Orionie ( środek mgławicy przepalony , mam nadzieję że kiedyś się nauczę lepiej obrabiać zdjęcia )

i dla porównania w kolorze ze starej kamery , i w cukierkowych kolorach


pozdrawiam
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-12-19 18:11  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Panda   

Efektowne.
Nie znam się na tym za bardzo, ale mam kolegę obracającego się w takim środowisku i dzięki jego uprzejmości byłem w 2017 r. na astrozlocie w Stężnicy. Miałem okazję pooglądać niebo przez chyba niezły sprzęt. Naprawdę warto. Podziwiam, bo całą noc ludzie siedzą, nieważne jaka temperatura, byle by niebo czyste było ;)

 
07-12-19 19:51  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Andreas, cwaniaczku, a skąd Ty wiesz, co jest na jakiej fotce :-) ???

 
08-12-19 09:48  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panda , ciemne niebo to coś czego nam brakuje .Miejsc w których można podziwiać nocne niebo coraz mniej , a szkoda . Cz-b zdjęcia są robione z użyciem filtra który wycina większość pasma światła emitowanego przez lampy uliczne . Dlatego teraz zdjęcia mogę robić z centrum miasta stojąc pod latarnią ( i proszę bez podtekstów ) .
Akra , myślisz od drugiej strony :) pierwsze wybieram obiekt a potem go fotografuję . W dobie komputeryzacji to bardzo proste :) , odpowiedni program jedno kliknięcie , i teleskop patrzy tam gdzie chcę .

Kiedyś trzeba było znać niebo , gwiazdozbiory , teraz wystarczy program . Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda niebo nad nim , polecam program Stellarium .

Andrzej

--

Post zmieniony (08-12-19 16:46)

 
09-12-19 09:15  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękne te zdjęcia.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-12-19 21:32  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jeszcze dwa zdjęcia , ten sam obiekt - Mgławica Bańka NGC 7635.



--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-12-19 07:01  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Andrzejku - coś mi te zdjęcia nie robią :(

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-12-19 20:07  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Idą święta , pora na rybkę ;) Mgławica Głowa Ryby IC 1795


pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-01-20 09:47)

 
07-01-20 14:49  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mgławica Rozeta - NGC 2237
Mgławica znajduje się w gwiazdozbiorze Jednorożca w odległości 5200 lat świetlnych. Jej średnica to ok. 100 lat świetlnych. Jest to obszar Ha bogaty w rejony gwiazdotwórcze, pobudzony do świecenia na skutek emisji promieniowania ultrafioletowego gorących gwiazd gromady NGC 2244 znajdującej się wewnątrz mgławicy. Charakterystyczny kształt kwiatu róży mgławica zawdzięcza również tej gromadzie, z której wiejące wiatry gwiazdowe w taki sposób uformowały chmury materii .


56 klatek x 300 sek z filtrem Ha

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-01-20 07:44  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Genialne...

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-01-20 14:22  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pawełku , genialne jest to że mamy to nad głowami , i że technologia pozwala nam pokazać coś , co jeszcze niedawno było nieosiągalne dla amatorów .
Może jeszcze w tym roku dorobię się filtrów SII , i OIII , dzięki nim będę miał możliwość uzyskiwania obrazów mgławic, tak ja je wykonuje Kosmiczny Teleskop Hubble’a.
Mgławica Rozeta w takich właśnie kolorach


--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-01-20 13:05  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Coś pięknego. Ja to bym prosił o te fotki w maksymalnej rozdzielczości.
Jak to robisz, że pomimo długiego czasu naświetlania nie ma efektu przesuwania się obiektów na skutek ruchu wirowego ziemi?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-01-20 15:36  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Demon , zobacz na pierwszą stronę . Jest tam zdjęcie mojego starego zestawu do fotografowania .
1 Montaż paralaktyczny z silnikami , można ustawić prędkość gwiazdową , księżycową , planet . Ale sam montaż to za mało .
2 Na teleskopie głównym jest mniejszy teleskop z kamerą , ta wysyła obraz do komputera , gdzie spec program wykrywa ruchy gwiazdy i wprowadza korekty do prowadzenia montażu .
To tak na szybko , jest to bardzo złożony temat .
Jeśli chodzi o dokładność jaką chcemy uzyskiwać , to jest to kwestia pikseli na matrycy .Jeśli błąd prowadzenia będzie wynosił np 2 piksele na min , to po 10 min naświetlania gwiazda która zajmuje 2x2 piksele , będzie zajmowała 2 x 20 pikseli .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-01-20 09:07  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Patrząc na to wszystko aż trudno uwierzyć że to akurat na jednej jedynej z miliardów planecie, znajdującej się na peryferiach jednej z miliardów galaktyk Stwórca urządził sobie Big Brothera :-)
Ogrom kosmosu jest wręcz przerażający.

 
10-01-20 10:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
yak   

Był nawet o tym film - Truman Show :-)

 
24-01-20 20:29  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś powtórka , czyli Mgławica Rozeta

Pora zrobić kolejny krok do przodu , i z fotografi cz-b przejść na kolorową . Są na to dwa sposoby , 1 fotografia przez filtry barwne ( RGB ) 2 fotografia z filtrami wąskopasmowymi ( Halfa , SII , OIII ) . Ja wybrałem filtry wąskopasmowe , mają tę zaletę , ze nie przepuszczają światła emitowanego przez np lampy uliczne .
poniżej fotografie w każdym z tych pasm , na jedno zdj składa się 15 klatek po 10 min
Halfa ( wodór )

O II ( tlen )

SII ( siarka )

Teraz wystarczy przypisać do każdego zdj odpowiedni kolor , i uzyskujemy takie coś . łączny czas 7,5 godz


teraz tylko czekać na pogodne noce :)

pozdrawiam

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
27-01-20 06:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zupełnie jak niebo widziane z 7 kręgu piekła...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
27-01-20 10:01  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Niezmiennie piękne.
Czekam, może kiedyś sfotografujesz jeszcze raz koński łeb, tylko w kolorze.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-04-20 10:33  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pogoda sprzyja , niestety obiektów mgławicowych niewiele o tej porze roku . Dopiero po 24 coś zaczyna się wyłaniać . Wczorajszą noc poświęciłem ( bo święta ) na mgławicę Pelikan IC 5070 . Mgławica znajduje się w konstelacji Łabędzia i jest odległa od nas o około 2000 lat świetlnych .

Filtr H alfa , 22x10 min


W uzupełnieniu poprzedniego mojego postu , aby uświadomić rozmiary tych obiektów na niebie .


--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
13-04-20 10:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
yak   

Zachwyt.

 
16-04-20 10:12  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak zwykle niesamowite.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-09-20 15:36  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś chcę wam pokazać Mgławicę Półksiężyc .Co stworzyło taki nietypowy wzór mgławicy ? Wyglądająca niczym powstający, kosmiczny kokon, Mgławica Półksiężyc, widoczna w centrum zdjęcia, stworzona została przez najjaśniejszą gwiazdę w swym środku. Główna hipoteza powstania Mgławicy Półksiężyc sugeruje, że zaczęła się ona formować około 250 tysięcy lat temu. Masywna gwiazda centralna wyewoluowała wtedy, stając się gwiazdą Wolfa-Rayeta (WR 136) i zrzuciła swą zewnętrzną powłokę dzięki silnemu wiatrowi gwiazdowemu, wyrzucając w ciągu każdych 10 tysięcy lat ilość materii równą masie naszego Słońca. Taki wiatr uderzał otaczający gaz, pozostały po poprzedniej fazie, kompresując go w serie złożonych powłok oraz podświetlając je. Mgławica Półksiężyc, znana również jako NGC 6888, znajduje się w odległości około 4 700 lat świetlnych w gwiazdozbiorze Łabędzia (Cygnus)


--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-09-20 08:58  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pięęęęęęęęęęęęeeeeeekne!
P.S. W Biblii nie ma nic o mgławicach, więc może jesteś po prostu doskonałym grafikiem?

 
10-09-20 10:42  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przecież dobrze wiemy że to są grafiki wyświetlane przez NASA , na kopule nad płaską Ziemią . Tak więc robię grafiki grafik :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-09-20 11:14  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Genialne. Muszę Cię odwiedzić w jakiś bezchmurny wieczór :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
10-09-20 15:30  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Comandante :) dla Ciebie drzwi otwarte . Ale jeśli chcesz coś oglądać przez teleskop to niewiele zobaczysz :) Ale browarka wypić można ;):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-09-20 19:26  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziury na księżycu czy blady saturn w zupełności wystarczą do tego browarka :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024