KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-15 14:20  Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Chciałbym się wam pochwalić moim drugim hobby które wciągnęło mnie jak modelarstwo . Jest to astrofotografia .Proszę nie oczekiwać zdjęć jak z teleskopu Hubble`a . To są dopiero moje początki , i widzę że jeszcze duuużo nauki przede mną .
Na początek coś co na ciemnym niebie można zobaczyć gołym okiem -M31 czyli Galaktyka Andromedy . Nad Galaktyką Andromedy widać Galaktykę M110 , a pod Galaktykę M32 (to te mgiełki )
Z ciekawostek -jest od nas oddalona o ok.2,5 mln lat świetlnych ,i zbliża sie do nas z prędkością ok 100 km /s , i kiedyś się zderzymy :):) ale spokojnie , to dopiero za ok 3 miliardy lat :):)
Łączny czas naświetlania to 18 min .Jedno takie zdjęcie jest złożone z 36 pojedynczych klatek.


Do następnego :):)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-09-15 14:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Super!
Można spytać "czym i przez co" robione?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
07-09-15 14:37  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

No, całe szczęście, że dopiero za niespełna 3 miliardy lat ! Bo już się zacząłem denerwować.
Super zdjęcie i super hobby !
PS- w tym roku w czerwcu byłem u przyjaciela na Kaszubach (okolice Bytowa), który prowadzi agroturystykę. W tym samym czasie był tam pasjonat astronomii z Łodzi z jakimiś "wynalazkami" (teleskopy, aparaty itp.). W obszarze poza miejskim robił poklatkowe zdjęcia (jak sądzę) rozgwieżdżonego nieba i wyliczał czas ruchu planet (?) co skrzętnie zapisywał w odpowiednich rubrykach tabel. Z jego wyjaśnień niewiele zrozumiałem ale widok nieba przez te teleskopy był wspaniały !

 
07-09-15 14:50  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Vwsmok- u _ zdjęcia robione przez teleskop newtona 150/600 f4 + aparat nikon . Ale to nie tylko teleskop :):) do tego potrzeba jeszcze więcej zabawek . Wieczorem postaram się wstawić zdjęcie jak wygląda cały zestaw do zdjęć .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-09-15 15:14  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I pewnie wyjatkowo czyste niebo byc musialo... Fotka swietna :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-09-15 19:21  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli chodzi o sprzęt jakim robię zdjęcia to wygląda to tak

1 montaż paralaktyczny z silniczkami krokowymi
2 kamera
3 teleskop prowadzący
4 główny teleskop do zdjęć
5 aparat
Jak uda mi sie to wszystko zgrać ,to robienie zdjęć będzie wyglądało tak - kamerka będzie dawała obraz do komputera . Na ekranie wybieram jasną gwiazdę , program będzie ją śledził i jeśli gwiazda zmieni swoje położenie to komputer wysyła sygnały do silniczków w montażu o ile kroków należy przesunąć montaż aby gwiazda znów była w w określonym polu .W ten sposób można uzyskać długie czasy naświetlania np 10, 15 , 20 min . Ja jednak będę sie starał robić zdjęcia z max czasem 2-3 min , gdyż potem matryca za bardzo sie grzeje i pokazują sie nieładne efekty które trudno usunąć ze zdjęcia . A jeszcze nie jestem gotowy na przeróbkę aparatu i zamontowanie chłodzenia .

pozdrawiam
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-09-15 09:07  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Oby Cię tylko nie zwinęli za taki sprzęt – że szpiegowski ;)
Fajne hobby, ale to chyba wymaga większej wiedzy niż ta z liceum/technikum? Bo teraz dzieciakom słowo "gwiazda" kojarzy się głównie z wymalowaną lafiryndą pokazującą półnagi tyłek w jutubie…
A fotkę nazwałbym "Świat z perspektywy Bestwiny" ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-09-15 12:34  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Następna fotka z wakacyjnych nocy .M13 Gromada Herkulesa , jest to gromada kulista w gwiazdozbiorze Herkulesa . Jest najjaśniejszą gromadą kulistą widoczną na naszej półkuli . Odległość od Ziemi ok 25 tys lat świetlnych . Znajduje się w niej kilkaset tysięcy gwiazd .W prawym dolnym rogu widać galaktykę NCG 6207. Łączny czas naświetlania 15 min , jednak to stanowczo za mało , i trzeba będzie dozbierać materiału .


Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-09-15 19:35  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Fantystyczne! Zapisuję się na kolejne fotki. Tematy pokrewne są mi bliskie, choć może ja więcej czytam i oglądam dokumentów - ot wieczorne posiadówy, póki nie padnę. Sam mam byle jaką lupkę, przez którą można ledwie księżyc dojrzeć i spojrzeć czasem na Betelgezę w nadziei, że akurat rypnie:), więc Twoje foty robią na mnie tym większe wrażenie. Narobiłeś mi smaka. Nie wiedziałem, ze "domowymi" teleskopami można tyle wyciągnąć.
Ech, piękne.

 
11-09-15 13:51  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś dla porównania wielkości . Połączyłem galaktykę Andromedy i Księżyc . Szkoda że nasze oczy nie widzą tak dobrze i kolorowo w nocy , bo wtedy byśmy mieli piękne nocne widoki :):)


Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024