PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 2008   

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  

Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
17-09-09 19:18  7-8-9/2008 Okręt podwodny ORP Orzeł
konradus 
satrapa ;>

7-8-9/2008 Okręt podwodny ORP Orzeł

WSMK - Karta Modelu (brak) -> Dodaj kartę do WSMK

18-11-11 13:14  Galeria autorska (ZbiG)
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Krótka historyjka modelu wskazaną jest.
Zakupiłem ten numer MM-a akurat w czasie, gdy zapisałem się na forum modelarskie w internecie, po dość dlugiej przerwie w lepieniu kartonu. MM-a również długo nie widziałem.
Zaskoczony zostałem wysoką jakością opracowania wycinanki przez pana Staszałka, którego modele dotychczas raczej nie były wzorem dokładności.
Ludzie! - zgadzały się otwory na peryskopy w kiosku! (Rozpocząłem budowę od kiosku)
To było moje zaskoczenie pierwsze. Bardzo pozytywne. Nabrałem chęci do dalszej budowy.
Kadłub. I tutaj zaskoczenie równie pozytywne: zgadzały się nawet linie podziału blach!
Znaczy, przy łączeniu segmentów poszycia - trafiały na siebie! To już zafrapowało mnie zupełnie. Coś takiego zdarzało się w MM-ie (i nie tylko!) niezwykle rzadko.
Dalsza budowa poleciała już z górki.
Dałem się jednak namówić na RETUSZ...Namówili mnie do tego "rzyczliwi".
Okazało się, iż farba drukarska bardzo mocno reaguje na produkty nitropochodne.
Efekt jest bardzo widoczny. Niestety. Od tego czasu retusz dla mnie nie istnieje. Tak, jak i nie istniał dotychczas. I mam spokój.
Do ciekawostek można zaliczyć wzmocnienie wnętrza szkieletu dwoma listewkami, przyklejonymi do wzdłużnicy przez co ów szkielet usztywniony został w stopniu prawie doskonałym. Zastosowałem również podposzycie z pianki "kwiatowej", więc efektu "krowich żeber" trudno się doszukać.
Całość, po ukończeniu pokryta została dwukrotnie caponem (z pędzla).
- ZbiG -

Post zmieniony (18-11-11 19:59)

02-04-12 15:03  Galeria autorska (MAREK)
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17

- 11

Witam , przedstawiam model okrętu podwodnego ORP ORZEŁ z MM . Kleiłem go prawie rok , są tam małe błędy w moim wykonaniu . Model ma ruchome działko w kiosku , wyrzutnie torped , oraz stery , z przodu i z tyłu , zapraszam do oglądania , pozdrawiam MAREK .

18-07-16 08:20  Galeria autorska (Kalafior)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2

- 5

Mam i jak swojego Orła:

Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016