PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1993   Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
08-07-07 22:25  4/1993 Samolot szkolno-bojowy PZL 1-22 Iryda
konradus 
satrapa ;>


 

4/1993 Samolot szkolno-bojowy PZL 1-22 Iryda

WSMK - Karta Modelu


 
12-07-07 22:10  Galeria autorska (Escobar)
Escobar 

 - 1

Witam serdecznie, poniżej zdjęcia mojego modelu PZL I-22 Iryda. Model darze bardzo dużym sentymentem, gdyż jest to mój pierwszy, który udało mi się całkowicie ukończyć. Nie jest on oczywiście pozbawiony wad ani nie jest 100% zgodny z oryginałem (troche inne podwozie i rakiety pod skrzydłami), ale jestem z niego bardzo dumny. Sam proces klejenia jak pamiętam przechodził bezboleśnie i w miarę szybko. Nie przypominam sobie o jakiś problemach, chociaż musze przyznać ze nie przejmowałem się bardzo, kiedy cos nie pasowało idealnie :)) Na początku zawsze łatwiej, potem dopiero zaczyna sie zwracać uwagę na szczegóły. Reszta na zdjęciach.


Zapraszam i pozdrawiam.

--Post zmieniony (12-07-07 22:24)

 
07-04-08 21:50  Galeria autorska (cloudwalker)
cloudwalker 

 - 5

Witam,
od ukończenia modelu Irydy faktycznie upłynęło już wprawdzie parę miesięcy, lecz z braku owiewki nie mogłem sfinalizować budowy i umieścić fotografii wraz z opisem tutaj - powinności staje się zadość.

Model ten postanowiłem retuszować czarnym tuszem, gdyż koszt czterech buteleczek Pactry czy innego specyfiku trzy -albo nawet czterokrotnie przewyższyłby koszt modelu. Efekt - efektem, ale mimo to parę groszy w kieszeni zostało na dalsze inwestycje :P Co do samego opracowania - szału jak wiadomo nie ma jeśli chodzi o detale. Papier dosyć sztywny, ale mimo to uległy dłoniom i krawędziom. Dobrym pomysłem było obramowanie każdego arkusza czterema występującymi w wycinance zapasami kolorów; jak się okazało później - było to przydatne do dorabiania różnych elementów.

Co do pasowania - nie mam większych zastrzeżeń, choć dla mnie zadaniem najtrudniejszym było dopasowanie obydwu gondoli silnikowych zarówno dokładnie z kadłubem, jak i symetrycznie względem siebie. Niestety prawa gondola nieco odstawała od kadłuba (około 2 mm), ale dzięki wyżej wspomnianej rezerwie udało się to zamaskować. Na zdjęciach widać krzywe pylony pod skrzydłami - moja niestaranność, brak podwieszeń - moje lenistwo (prawdę mówiąc miałem już przygotowane korpusy pocisków, ale rzuciłem w kąt bo mi się nie podobały). Podobnie tak sobie wykonane dwa pierwsze elementy (cz. 38 i 1), i lekka stłuczka z ziemią na początku elementu trzeciego (cz. 2) - efekt niezdarności.

Owiewkę (Gomix) przykleiłem przedwczoraj, najpierw z nerwami (cholerstwo nie chce pasować i jest minimalnie za krótkie - ~1 mm), następnie na spokojnie i z rozwagą - i wszystko pasuje :) Zgodność kabinki z oryginałem pozostawiam specjalistom - mi na wygląd pasuje z resztą - nota bene całkiem zgrabnej - sylwetki Irydy.

Model cieszy oko - takie sympatyczne, polskie maleństwo :) Ale początkującym nie polecam - zbyt dużo 'kąbinowania' :P

Dosyć chrzanienia, czas na fotki:
ps. dopiero po fakcie zorientowałem się, że z tylnich wlotów (cz. 47 L & P) pod spodem gondoli silnikowych zrobiłem wyloty. I tak bywa ;-]

pozdrawiam :)

 
01-01-12 19:55  Galeria autorska (Teich ex Jaćko)
Teich  Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 22

Mój pierwszy odrzutowiec- podskan z leciwego już zdjęcia


--

 
05-02-12 22:44  Galeria autorska (kolighyt)
kolighyt Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 10
Galerie - 41


 - 38

Model sklejony przez mojego tatę. Ja go tylko uzupełniłem o podwozie i naprawiłem uszkodzenia (statecznik poziomy).
--

Post zmieniony (09-02-12 21:38)

 
10-07-13 20:49  Galeria autorska (MAREK)
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witam w kolejnej odsłonie mojej kolekcji . Jest to model wiekowy , bo z 1993 przedstawia polski samolot szkolno-bojowy PZL I-22 Iryda , miał on zastąpić w przyszłości TS- 11 Iskrę . Tyle małego wprowadzenia aby nie zanudzać , Model ten skopałem na początku budowy , nie ma rewelacji , ale chciałem skończyć , najlepiej wyszły mi rakietki , są miejsca w których brakuje retuszu i jeszcze kabinka - masakra .Zapraszam do oglądania , pozdrawiam MAREK .

 
05-11-13 10:57  Galeria autorska (Zboczyslaw)
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 3

Wymęczony model ale jest. Relacji nie pokazuję bo żal...

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

 
12-07-14 16:27  Galeria autorska (Kalafior)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3


 - 5

Pomalowana, polakierowana, miała wyjść ładna. Wyszło średnio ale na pewno lepiej niż w kolorach z wycinanki.
Model ogólnie przyjemny. Robota zajęła w sumie kilka wieczorów. Polecam kolekcjonerom szachownic. 
09-01-16 01:48  Galeria autorska (noker)
noker  - 4

Zapraszam do obejrzenia galerii modelu samolotu PZL I-22 'Iryda'. Świeże wykonanie, model kleiłem od początku listopada do wczoraj ;) Jeśli chodzi o samą wycinankę, opracowanie z lat 90'tych pana Bogdana Damsa, pamięta czasy ręcznego rysowania na stole kreślarskim, w związku z tym ma pewne niedociągnięcia i uproszczenia. Z tego co pamiętam, jakiś element miał pomylone oznaczenie stron L/P, i jedna oklejka przy prawym silniku miała pomylony kolor kamuflażu, reszta 'w miarę' się zgadzała. Wręgi przerysowałem w Corelu po czym wyciąłem je na laserze. Karton wycinanki potraktowany jednostronnie Caponem formował się bardzo fajnie, kabinka gotowa z GPM'u. . Wprowadziłem kilka własnych modyfikacji wyglądu podwozia głównego i goleni przedniej. Starałem się jak mogłem, a wyszedł jak widzicie, kilka rzeczy spaprałem, ale nie będę was naprowadzał ;) co i gdzie. Relacja z budowy prowadzona na tym forum pod linkiem: http://kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=2991 Zapraszam do galerii.


--

Post zmieniony (11-01-16 23:04)

 
15-12-17 17:28  Galeria autorska (rafalxj600)
rafalxj600 

 - 16Post zmieniony (17-12-17 22:47)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018