LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-12 23:18  [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Możliwe że już temat został gdzieś poruszony, dla zainteresowanych wklejam link:

http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/11022012-1500/6301178

 
16-02-12 08:45  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/11022012-1500/6301178

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
03-09-12 00:45  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
ROBO 

 - 10

http://www.wykop.pl/ramka/1251251/los-prawie-gotowy/

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
07-09-12 19:27  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przyznam,że jestem wzruszony. Powaznie. To wspaniała inicjatywa,godna pochwały i nagłośnienia!
Juz nie moge się doczekać,kiedy bedzie można obejrzec to cudo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-09-12 11:23  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Za tydzień w niedzielę 30 września podczas dnia otwartego PZL będzie można oglądać samolot Łoś. Model jest już prawie ukończony i czeka na zamocowanie na postumencie. Będzie to prawdopodobnie jedyna okazja zrobić sobie przy nim fotkę ponieważ na co dzień będzie stał na terenie PZL MIELEC gdzie obowiązuje zakaz fotografowania. Jak będę znał bliższe szczegóły to napiszę. Prawdopodobne godziny zwiedzania to 9-13.

--
PZDR!!

 
22-09-12 21:18  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No to teraz czekamy na Karasia , oczywiście w skali 1:1.


Pozdrawiam .


Jańcio .


HEY HEY !

 
23-09-12 00:24  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W jednym materiale wyczytałem o problemach z budową. Np takim, że w trakcie musieli przeprojektować model aby dało się go rozmontowywać i przewozić. Zakładam więc, że na różnych pokazach lotniczych itp będzie okazja go zobaczyć :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-09-12 07:18  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Były takie koncepcje ale jak to się skończyło to nie wiem. Samolot na pewno ma odczepiane zewnętrzne części skrzydeł, potrzebne to było nawet w procesie jego produkcji- po prostu łatwiej toto było przemieszczać (a mały nie jest-Bryza wygląda przy nim jak młodszy braciszek), jak się coś dowiem to napiszę.

--
PZDR!!

 
24-09-12 14:30  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeee... Byłaby to straszna lipa i marnotrawienie wysiłku ludzi, którzy to wymyślili, przekuli w czyn i osiągnęli piękny finał...
Replika na zamknietym terenie fabryki...
Żałosne nieporozumienie...
Taka replika powinna być pokazywana za drobną opłatą na wszystkich imprezach patriotycznych i pokazach lotniczych- zamiast fałszywych polityków ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-09-12 18:17  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Godziny zwiedzania niedziela 30 września 10-14.

--
PZDR!!

 
26-09-12 08:08  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oficjalne zaproszenie:
http://epmlspotters.pl/1/6/7508/Aktualności--Zaproszenie-na-prezentację-modelu-sylwetkowego-PZL37-Łoś

--
PZDR!!

 
30-09-12 17:58  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W najnowszym odcinku "Było... nie minęło" przedstawiają zrekonstruowanego Łosia, wideo mozna zobaczyć na stronie tvp

 
02-10-12 15:43  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
ttron   

http://epmlspotters.pl/1/3/7757/Zdjęcia-PZL37-Łoś-w-detalach-

Post zmieniony (02-10-12 15:47)

 
03-10-12 16:30  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Relacja z oficjalnej premiery w Mielcu w TVP Rzeszów

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
12-10-12 09:04  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"
Ten film wideo jest prywatny. Przepraszamy za usterki." :/
I pooglądane :(

 
12-10-12 18:17  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Nie chciałbym tu mędzić ale trochę się zawiodłem na tej replice . Tyle błędów rzuca się tu w oczy i straszliwie razi . A można było trochę bardziej się do tego przyłożyć i zrobić to jak należy .Przecież nie mówmy że nie ma żadnej dokumentacji czy w miarę szczegółowych opracowań Łosia ( Monografia lotnicza nr 100 ) żeby nie można było dokładnie odwzorować kształtów silnika czy powierzchni sterów wysokości nie mówiąc już o kształcie kadłuba .A najgorsze to jest to że błędy te nie są chyba związane kwestią finansową bo to bym jeszcze zrozumiał ale chyba z pójściem na łatwiznę . A pamiętacie dyskusję pod tytułem Hurricane w Muzeum Fiedlera ?


http://i850.photobucket.com/albums/ab65/januszleman/aukcja/dywizjon30321_zpse6e71484.jpg


Pozdrawiam .


Jańcio .

Post zmieniony (12-10-12 21:54)

 
13-10-12 15:30  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Oglądałem własnie program w tv. Pokazywali tego Łosia, mimo wszystko robi wrażenie. Ponoć następny będzie.....Karaś!!!

--

 
31-10-12 09:35  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ciekawa wypowiedź o malowaniu Łosi:
http://dzieje.pl/wideo/pzl-p-37-los-prawdziwe-kolory-bombowca

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
31-10-12 13:02  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

Z tym, że opinie o odrębnej kolorystyce łosi byłu już podnoszone wiele lat temu - np. ja swój model 1:72 chyba ze 20 lat temu pomalowałem od góry właśnie na kolor brązowy. A miałem wtedy do dyspozycji cały zestaw farb Modelak do przedwojennego lotnictwa polskiego, więc użycie khaki nie było problemem - i o ile pamiętam opierałem się przy doborze koloru na artykule zamieszczonym wtedy w "Lotnictwie".

 
31-10-12 16:39  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widziałem gdzieś /w internecie/ kolorowe zdj. polskich samolotów września 1939 zamieszczone w "Life". Kamuflaż - góra brunatno-brązowa, dół srebrny.

 
31-10-12 22:02  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszard pewnie o te zdjęcia chodzi


--

 
31-10-12 23:18  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

Niestety - zdjęcia kolorowe, a już zwłaszcza zdjęcia 70-letnie (gdy oddanie kolorów przez ówczesne materiały barwne było w ogóle mocno takie sobie, do tego dodawszy płowienie barwników), są bardzo niemiarodajnym źródłem jeśli chodzi o ustalanie kolorystyki. W zasadzie jedyne co można na ich podstawie określić, to czy kolor był jasny czy ciemny i w jakiej mniej więcej grupie barw się plasuje - nic poza tym. Określenie dokładnego odcienia jest już fizycznie niemożliwe.

Post zmieniony (31-10-12 23:18)

 
01-11-12 21:37  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem że na podstawie tych zdjęć nie można określić jednoznacznie i dokładnie odcienia farby jaką został pomalowany Łoś, ale na zdjęciach trawa jest jesienno zielona, więć odcień lakieru pokrywającego górne części płatowca jest dość ciemny. Według mnie wiele ciemniejszy od khaki jakie znam z teraźnieszych sprzętów wojskowych i posiada mniej zieleni .

Post zmieniony (01-11-12 21:38)

 
01-11-12 22:36  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

Właśnie to określenie odcienia może być bardzo złudne.
Może - jak znajdę - wkleję swoje dwa zdjęcia M107 zrobione przed laty w MWP - w odstępie kilku minut, niemal z tego samego miejsca. Na jednym kolor wyszedł zimno szarozielony, na drugim wpada w oliwkę czy khaki. Różnica jest w każdym razie wyraźna.
W zasadzie ocenić odcień łosia można by tylko wtedy - i to też nie do końca - gdyby np. obok stał inny samolot, o którym byłoby wiadomo, że pomalowany jest 'zwykłym' khaki.

Trzeba mieć na uwadze, że wczesne materiały barwne dawały dość zniekształcone kolory - np. Kodachrome miał dość przesycone barwy, z kolei Agfacolor neu (na którym te zdjęcia z Okęcia niewątpliwie wykonano) miał kolorystykę dość zgaszoną, przyszarzoną - zimne błękity, szarawe zielenie, pomidorowe czerwienie, bure brązy.

 
02-11-12 10:04  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jednoznaczne określenie barwy/odcienia jest b.trudne. Nie przekonuje mnie odcień ciemnobrązowy - khaki. "Łosie" były malowane tak jak "Karasie".

 
02-11-12 11:06  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten pomnik łosia pomalowano na podstawie próbek orginalnego lakieru znalezionego na szczątkach rozbitego Łosia w tym miejscu aż tak bardzo nie odbiega od tego co widać na niemieckich zdjęciach
http://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=2484

--

 
03-11-12 10:52  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

A ja na koniec pozwolę sobie zamieścić wspomniany przykład graficznie ilustrujący, dlaczego nie można określać odcieni kolorów na podstawie barwnych zdjęć:



Tan sam film, zdjęcia wykonane w odstępie kilku minut z praktycznie tego samego miejsca, oba kadry zeskanowane jednym przebiegiem skanera - tylko obiektyw był inny, plus ewentualnie ekspozycja i korekcja barwna odbitek.

(Przepraszam za wklejenie dużego zdjęcia, ale Photobucket właśnie zmienił się na lepsze w wyniku czego nie można wstawiać klikalnych miniaturek).

Post zmieniony (03-11-12 10:59)

 
04-11-12 13:25  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A to ciekawe z tymi miniaturkami w photobucket... ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-11-12 13:47  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

Hmmm... Ale masz starą czy nową wersję Photobucketa?
Ja sobie nieopatrznie włączyłem nową, w tej chwili jeszcze testową (beta) - w ogóle nie ma tam opcji generowania linku "clickable thumbnail" - jest tylko "image thumb", która skutkuje wklejeniem nieklikalnej miniaturki:

 
04-11-12 22:28  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uuu,to lipa.
Mam zatem (chyba) stara wersję z możliwością miniaturek.
Napisz do nich,że w ten sposób zmienili swój serwis na niekorzyść - myślę,że to szybko naprawią...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-11-12 16:45  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Grzesio   

Od razu napisałem w ramach feedbacku, nawet dostałem odpowiedź - w nowym PB obecnie nie ma możliwości wstawiania clickable thumbnails, ale nad tym pracują.

 
10-11-12 18:10  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jańcio napisał:

> No to teraz czekamy na Karasia , oczywiście w skali 1:1.
>




Pierwsza będzie P.11 i to podobno nie tylko replika.

 
13-11-12 18:31  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Będzie P.11c. Odtwarzanie dokumentacji jest już bardzo zaawansowane.
Więcej: http://legendylotnictwa.pl/home.html

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
06-07-19 11:30  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dowiedziałem się że ekipa programu Było, Nie Minęło w porozumieniu z budowniczymi Łosia i z inwestorem ma zamiar zbudować makietę samolotu PZL P-23 Karaś w skali 1:1. Docelowo makieta ma być demontowalna i być wypożyczana na różnego rodzaju imprezy na wystawę statyczną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
PZDR!!

 
07-07-19 21:23  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Może tym razem zrobią to porządnie .



Pozdrawiam .



Jańcio

 
11-07-19 11:15  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też Jańciu mam taką nadzieję...
Łoś-replika- w sumie piękna inicjatywa i dociągnięta do końca. Za to zasłużone brawa!
Choć kształt okapotowania silników i kolektory wydechowe z innej bajki...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-08-19 14:37  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Widzę, że temat został odkopany to nieśmiało zapytam. Czy orientuje się ktoś czy ww replikę Łosia można oglądnąć bez problemu czy jest zamknięta na terenie PZL Mielec?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-08-19 10:22  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Rzeźnik - makietę Łosia można obejrzeć tylko w dni otwarte zakładów. Stoi na wewnętrznym dziedzińcu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
02-09-19 11:31  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki za odpowiedź. Pewnie nie prędko takie dni będą.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-09-19 15:43  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Jako krytyk tej repliki wcale Im się nie dziwię .


Jańcio

 
13-10-19 15:11  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Łosia można spokojnie zobaczyć na co dzień, gdyż stoi ustawiony obok płotu wewnątrz Pzl i doskonale go widać.

--
PZDR!!

 
16-10-19 08:09  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki za informacje! Namierzyłem go na mapach google Już kiedyś go szukałem ale nie znalazłem - dobre maskowanie :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
12-06-23 15:02  Odp: [LINK] PZL ŁOŚ skala 1:1
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam, w związku z podkarpackimi pokazami lotniczymi, które odbędą się 24.czerwca 2023, będzie możliwość wejścia na teren PZL i obejrzenia z bliska Łosia i innych samolotów stojących na niedostępnym zwykle terenie. Bramy otwarte w godz.13-17. Wejście tylko pieszo. Można fotografować samoloty, brak wejścia do hal produkcyjnych.

--
PZDR!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024