LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-05-12 18:44  Odp: Znalezisko
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

I dzisiaj znalezisko wystąpi w głównych Faktach na TVN. :-)

--


 
12-05-12 19:58  Odp: Znalezisko
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ciała pilota nie odnaleziono... Podobne tragiczne zdarzenie miało miejsce w maju 1942 r a dotyczyło Polaka. F/Sgt. Ignacy Mikołajczyk - członek polskiego Oddz.Transp. /ADU-TC/ z bazą w Takoradi /Ghana/ dostarczał samoloty do Kairu. 09.05.1942 r lecąc na P-40 "Kittyhawk" podczas silnej burzy piaskowej stracił kontakt z liderem grupy i lądował przymusowo na pustyni Nubijskiej ok. 200 km od miejscowości Wadi Halfa /Sudan/. Martwego pilota /śmierć z pragnienia - pozostawił zapiski/ odnaleziono 29.05.1942 r i pochowano w miejscu lądowania.

Post zmieniony (12-05-12 20:26)

 
15-05-12 12:13  Odp: Znalezisko
piotr22   

Witam,

Przy okazji tego sentymentalnego tematu chciałbym pochwalić się obrazem P-40N. Za kilka miesięcy mam zamiar stworzyć galerię internetową i wierzę, że do tego czasu zostanie odtworzony schemat malowania "polskiego" P-40. Wtedy chętnie namaluję i ten egzemplarz. A tymczasem przedstawiam P-40N, pilot Forrest F Parham, Chiny 1944r gwasz 80x60 Piotr Dubowik.

Post zmieniony (15-05-12 12:30)

 
15-05-12 12:28  Odp: Znalezisko
piotr22   

To oczywiście te obrazy. Ale macie tutaj procedurę dodawania zdjęć...





Pozdrawiam
Piotr Dubowik

Post zmieniony (15-05-12 12:31)

 
15-05-12 15:58  Odp: Znalezisko
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dla mnie bomba! Jaka technika - tempera?, czy tylko pastele? czy mieszana. Wybacz ale zmieniłbym passe-portaut /kolor na jakiś odcień niebieskiego- ciemniejszy niż tło obrazu/ i nie w takiej oprawie /ramka ze złoceniami/ tylko prosta jednolitej barwy. Sądzę, że efekt byłby lepszy.
Wielkie brawa!
PS - nie doczytałem, piszesz gwasz, wszystko jasne.

Post zmieniony (15-05-12 15:59)

 
15-05-12 16:31  Odp: Znalezisko
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Malowanie "pustynnego" P-40 jest znane i opisane na stronie Camouflage and markings of No.112 Squadron RAF..

 
15-05-12 16:50  Odp: Znalezisko
piotr22   

Ryszard,

Dzieki za docenienie pracy. Staram się zbierać pokaźną dokumentację do kazdego obrazu. Czasem dochodzę do innych wniosków niz autorzy monografii, np w tym przypadku zaprezentowałem inną interpretację zdjęć niż w monografii Ospreya "P-40 Warwawk Aces of the CBI". Na planszach był kołpak biało-oliwkowy natomiast wg mnie powinien być biało-czerwony. A jeśli chodzi o oprawę to zlacam to najlepszym ramiarzom we Wrocławiu - na ul. Św. Wincentego. Sprawę oddałem całkowicie w ich ręce. Uważam, że malowanie i oprawa obrazów to inne dziedziny sztuki. Ale wiesz, w sumie wolałbym taką oprawę jak napisałeś...No i będę się czaił na dokładniejsze schematy malowania "naszego rodzynka". Wszak wszystkie te koty są bardzo ciekawym tematem artystycznym.
Ps. Kiedy małowałem w ub roku, dość dużo było info w necie o filmie, który właśnie powstawał nt Latających Tygrysów (kooperacja Chińsko-Amerykańska). Czy komuś wiadomo kiedy on trafi do kin?

 
15-05-12 17:20  Odp: Znalezisko
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Fachowcy fachowo oprawią wszystko. Ten pokazany przez Ciebie "ginie" w tej oprawie /nie twierdzę, że rama droższa od obrazu/ rozumiem, że to sprawa gustu, ale wierz mi bez tej złoconej powierzchni ramki tylko w oprawie prostej o ciemnym jednolitym kolorze i przyciętym /węższym/ passe-portaut/ o barwie dopełniajacej tło obrazu byłoby super. Takie szerokie a nawet dwukrotnie wieksze od boku obrazu p-p stosuje się by dzieło wyeksponować. Twoje jest, że tak powiem "drapieżne"/agresywne i duże /80x60/. Na odbiór dzieła składają się wrażenia całości - treść obrazu, technika, oprawa, ekspozycja. Jak mawiają żeglarze - "tak trzymać"
PS - ostra konkurencja dla pana Wróbla.
PSPS - przepraszam, że pytam: samouk czy po szkole artystycznej?

 
15-05-12 19:29  Odp: Znalezisko
piotr22   

Kurcze, muszę przyznać, że masz rację z tą ramą. Zmienię firmę! Ale widzę, że masz dobre wyczucie w tych kwestiach. Jestem po szkołach artystycznych. Chciałbym pójść tą droga co brytyjczycy. Moze dlatego, że wychowałem się na pudełkach Matchboxa (?).
W każdym razie uwielbiam takich artystów jak: Roy Huxley i Alex Hamilton. Marzy mi się stworzenie galerii choć troszke podobnej do tej www.gava.org.uk.

Pozdrawiam
Piotr

 
15-05-12 21:37  Odp: Znalezisko
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Strona jest mi znana. W zamierzchłych czasach startowałem na ASP /Gdańsk/ - odpadłem ale zainteresowanie sztuką i malarstwem zostało. Spróbuj w antyramie. Odbiegamy chyba od tematu "Znalezisko" - jeżeli malarstwo batalistyczne - to temat nadaje się na stronę Karton Cafe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024