LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-04-12 10:45  [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Natrafiłem na stronie www.gretza.pl informację o nowym piśmie "lotniczym"- "Gapa" - Magazyn Lotniczy Czy ktoś je nabył? Jaka jest Wasza opinia/recenzja? Czy warto je kupić?

 
29-04-12 13:49  Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Tu jest co nieco:
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=129939
Generalnie, trochę zjechane. Wg mnie, jeśli ktoś od dawna siedzi w temacie, to raczej wiele nie skorzysta. Ale jeśli ktoś chce się zainteresować, to na początek powinno dać radę ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
29-04-12 15:34  Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Stronę znam - czytałem. Rozumiem, że Twoje uwagi dot. pisma są właśnie na podst. wpisów na wspomnianej stronie. Generalnie raczej nie zachęcają do kupna. W pierwszym numerze /wg mnie - może z wyjątkiem art. o "Łosiu"/ winny być super tematy dotąd nie poruszane.

 
29-04-12 22:49  Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Na podstawie spisu autorów (znanych i uznanych) stwierdzam, że jest szansa, iż przynajmniej część treści powinno się wyczytać niedługo w ich (znakomitych) książkach, a mało ich nie jest i wydawane są kolejne, Dlatego podtrzymuję swoją wersję: pasjonaci konkretnej "działki" (okres, państwo, teatr wojenny) kupią książki :P
Trudno kupować magazyn dla jednego, czy dwóch artykułów (choć to zależy też od kosztów). Co innego, gdy ma się nieco szersze zainteresowania (lotnicze rzecz jasna), lub po prostu lubi ciekawostki. Wtedy to jest bardzo ciekawa pozycja na dość już bogatym rynku wydawniczym.

Tak przy okazji; obserwuję ciekawe zjawisko, które nazywam "obrastaniem tematu w tłuszczyk". Coraz więcej całkiem ciekawych książek historycznych z zakresu lotnictwa ma swój początek w pracach doktorskich lub właśnie artykułach w czasopiśmie. Więc nawet jeśli Gapa nie pożyje długo (czego jej wcale nie życzę!), to może być zaczątkiem kilku nowych, wartościowych książek.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
30-04-12 00:13  Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak, zgadzam sie z Tobą, że początkiem wielu książek były art. w magazynach /np. o polskim lotnictwie we Francji - autor Belcarz w " Lotnictwie z szachownicą"/ lub książki powstałe na bazie doktoratów / np. autor Malak/, z tym, że nie dotyczy to tylko książek o tematyce lotniczej. Jest to szeroko rozpowszechniona metoda stosowana przez świeżo upieczonych doktorów lub wręcz doktorantów. / coś o tym wiem - zarówno córka jak i zięć dopiero co "doktory" a już opracowują publikacje/. Reasumując, też życzę "Gapie" długiego żywota na rynku wydawniczym - im więcej "nowości" tym większy wybór. Były takie wydawnictwa, które mignęły jak meteor - np. "Entuzjasta Lotnictwa" ukazał sie tylko jeden numer- /1/95/. W temacie nasuwa mi się taka refleksja - można przyjąć, że jeśli idzie o dzieje i historię polskiego lotnictwa wojskowego /1918-1945/ z grubsza już wszystko opisano, zbadano i zamieszczono setki zdjęć. Bezpośredni uczestnicy odeszli, jeszcze coś tam znajdzie się w domowych archiwach, wydano sporo doskonale udokumentowanych książek, art. /np. 43 numery "LzSz"/, w końcu nie będzie o czym pisać. Będzie to opisywanie tematów czwartorzędnych /np. że lot taki a taki rozpoczął się o 05.30 a nie 17.30/, tak jak z opisem dzieł malarskich - o tych głównych /np. Gierymski, Fałat, Kossak itp./ nic nowego, odkrywczego sie nie stworzy, już "trzeciorzędny" garnitur twórców jest zbadany. Opisuje się teraz, że taki to a taki był uczniem tego a ten był uczniem bardziej znanego.
PS - mimo, że dobrze sklejałem, to dwa dni temu pierogi mi się rozleciały. Pech lub brak wprawy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024