<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1983   Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
12-07-07 23:18  1/1983 Samolot turystyczny RWD-13
konradus 
satrapa ;>


 

1/1983 Samolot turystyczny RWD-13

WSMK - Karta Modelu

 
10-10-07 14:36  Galeria autorska (Jaćko)
Teich  Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 27

Model spod pióra (?) Krzysztofa Dolnego atrakcyjny z trzech powodów: 1 - fajna sylwetka górnopłatowca 2 - atrakcyjna kolorystyka 3 - duża skala 1:25. Niestety stan zachowania kartonu był fatalny - strzępił się łamał, miał wprasowane jakieś farfocle. Może gdybym go poimpregnował jakimkolwiek lakierem jeszcze przed rozpoczęciem pracy efekty były by lepsze, a tak niestety nie potrafiłem sprostac krawędzi natarcia skrzydeł.
Wszystkie moje modele służą synowi do zabawy stąd i stan zachowania niezbyt ciekawy - brak rury wydechowej, wielokrotnie utrącone płaty i podwozie. Prezentuje więc wyłącznie dlatego by pod tym numerem MM było świadectwo, że ktoś taki samolot sklejał i skleił.
Polecam wszystkim którzy lubią cywile i chcą odmiany kolorystycznej w kolekcji, szczególnie,że na Allegro można kupić czasem za naprawdę śmieszne pieniądze.


--

 
25-04-16 22:19  Galeria autorska (Bartko28)
Bartko28 Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Poniżej mój efekt zmagań z tym opracowaniem. Model zeskanowany i wydrukowany (niestety) na laserze, dodatkowo na jakimś kiepskim kartonie, który paskudnie się formował wykazując co rusz zamiłowanie do załamywania się lub rozwarstwiania. Ogólnie skleja się przyjemnie, nie ma z nim szczególnych kłopotów. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to "zorganizowanie" sobie względnie sztywnego szkieletu ogonowej części kadłuba oraz przemyślenie i modyfikacja sposobu montażu płatów. Wg projektu kleimy je "na styk" do kadłuba, co w tej skali nie wróży modelowi szczególnej żywotności.
Dociekliwi mogą zwrócić uwagę na koła podwozia głównego - taki mały babol: wycinanka w skali 1:25 a koła "trzymają" skalę 1:33. W moim wykonaniu koła są stosownej średnicy.--
Pozdrawiam. Bartko28

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek