STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
10-08-14 22:14  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Gonzo   

Witam i pozdrawiam!Jestem tu nowy i nigdy nie zabierałem głosu na tym forum,ale od pewnego czasu przyglądam się Waszym pracom.Od roku buduję własny model i myślę ,że do końca roku będzie gotowy.Jest to trałowiec projektu 254M w skali 1:100.Na początku zgromadziłem dokumentację,wycinankę z MM i plany modelarskie zamieszczone w miesięczniku Morze z 1959r dotyczące TRB 601,601 i 603.Wycinanka ma dotyczyć pozostałych 9 okrętów zmodyfikowanych w Polsce.Z tej wycinanki najbardziej rozczarował mnie dzwig na rufie.Dlatego wybrałem trzecie wyjście.Konstrukcja kadłuba z wycinanki,poszycie z kartonu,szpachlowane i malowane.Nadbudówki z kartonu malowane.Nadbudówka śródokręcia nijak się ma do rzeczywistości więc musiałem zrobić nową w oparciu o rysunki z rosyjskiego forum.Wyposażenie i uzbrojenie z drutu,kartonu,tworzyw sztucznych i z czego się da,potem malowanie.Mój model nosi numer taktyczny 609 ORP FOKA,dlaczego ten?Ponieważ na tym okręcie odbyłem służbę wojskową jako motorzysta siłowni pomocniczej w latach 1976-79.Przy budowie modelu korzystam z fotografii własnych i innych kolegów,które zostały wykonane na tym okręcie w czasie mojej służby,ponieważ były one modyfikowane co kilka lat.Na fotkach z lat 60-tych numer malowany na burcie i aluminiowe tratwy ratunkowe.Za mojej bytności numery były na tablicach na pomoście pelengowym(najpierw 664,a w następnym roku 609,żeby zmylić imperialistów zachodnich) a tratwy zastąpiono pneumatycznymi.Jak ogarnę temat ,to wstawię jakieś fotki.Dzisiaj założyłem konto, a nie zaliczam się już niestety do nastolatków więc może to trochę potrwać.Nie zaliczył bym siebie do ekspertów w zakresie tych trałowców ,ale coś tam jeszcze pamiętam.

--

 
18-08-14 11:51  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Gonzo - to witamy i czekamy na fotki modelu. Wstaw może relacje na forum głównym - popatrz jak to robią inni i samemu spróbuj.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
24-08-14 23:07  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Gonzo   

Witam i zgodnie z obietnicą postaram się wstawić jakieś fotki tego,co udało mi się wystrugać.

--

 
25-08-14 08:13  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo Gonzo. Piękny model. Cieszy mnie to że powróciła moda na okręty LMW.

 
23-12-15 23:10  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

itam,no Panowie co tam w temacie ?, Gonzo , ładny model powstaje co z galerią? Pozdrawiam Świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-12-15 09:22  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Tak sobie leżę przeglądam forum i co moje gały widzą ? FOKA Normalnie pobudka. Tak pływałem swego czasu na niej. Z tego co pamiętam trza szukać planów wydawnictwa Rosyjskiego o w/w typie trałowca, coś tam wydano. Ogólnie jak pamiętam to niewiele się różniły. Co mi się rzuca to brak jaja bosmana :) Tak nazywaliśmy opuszczany hydrofor do poszukiwań podwodnych. Dobra w tym roku zabiorę się za kompletowanie. Jak coś to dam znać. GONZO pamiętasz bsm. dowódce działu motorzystów ? Pozdrawiam zainteresowanych.

 
25-12-15 20:46  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś takiego pomoże.

 
25-12-15 21:02  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Super sprawa, ojciec służył na 607.
Co miałeś na myśli pisząc LMW?

--
imagination+extrapolation

 
26-12-15 09:42  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Rysunki z rosyjskiej broszury, do samej bryły przydatne. Natomiast do detali to trzeba wejść na you tube i wpisać trałowce 254 k i 254m. Tam jest co nieco. Морской тральщик пр.254, 254К, 254М, 254А tutaj natomiast jest po rosyjsku.Kolego Agzaim Bar Tholo w tobie cała nadzieja na projekt w skali 1/200. LMW to pewnie dla młodych ludzi Ludowa Mar.Woj. co nigdy nie miało miejsca.Moim skromnym zdaniem Ludowe Wojsko to dodatek który się przeniósł do życia za pomocą dziennikarzy, komentatorów radiowo-telewizyjnych. Wszak wszędzie służyć miał Lud Pracujący jak mawiał pewien sekretarz.. No ale za daleko zabrnąłem, jeszcze jedno. Uważam że model tego trałowca to byłaby piękna sprawa, a na dodatek jakby się ukazał w MO :) I jeszcze jedno nie pamiętam czy tylko pierwsza grupa czyli 601-603 miała inny dźwig rufowy. Na pewno od 607-612 był bardzo podobny jaki znajdziecie na Rosyjsko języcznych stronach. W muzeum Mar. Woj. powinni mieć dostęp do gazety jaka się wówczas ukazywała / Bandera/, tam na pewno jest archiwum z zdjęciami.

 
26-12-15 13:33  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Poszukam u matki, może zostały jeszcze jakieś foto. Pamiętam, że ś.p. ojciec miał trochę.
Z zamiarem zbudowania trałów w 1/200 noszę się już od dawna, jak widać z powodów rodzinnych :)

Co do LWP i LMW, to sprawa jest jasna: posługują się tym ci sami, którzy mając na myśli Suchoj i Nieustraszimyj, piszą Sukhoi i Neustrashimyy.
Takie czasy nastały.

Może ktoś z Kolegów pamięta nazwiska z tych jednostek? W. Miazga, B. Lach, W. Wielosz, Janikowski, Namyślak, Płaczek (12dTr)?
Raz byłem nawet w morzu tym trałem, gdzieś w połowie lat '80 na jednodniowych ćwiczeniach...

Jak ktoś ma konto na nk, to może zaciągnie foto z tego profilu:
http://nk.pl/school/155988
Zobaczcie nazwiska, może ktoś coś skojarzy.
--

Post zmieniony (26-12-15 14:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024