STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-07-14 21:24  [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Czy wyszedł kiedykolwiek model kartonowy tego okrętu? Niestety brak jest mi informacji, czy wydany w MM trałowiec to właśnie ten typ okrętu.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
03-07-14 21:39  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Popieprzyło mi się sorry,

Tak w 1980-11- 12


projektu 254 (Łoś)


typ Orlik (Mewa)


różnica w kadłubach
--

Post zmieniony (03-07-14 23:14)

 
04-07-14 10:37  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Adam, Ramm,
poczekajcie chwilę..
Z JKorjatem zaczynamy powoli się zabierać za ten okręt i na nowo chcemy zaprojektować model tego okrętu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=18246&t=18246&filtr=0&page=1
Powstał już nawet nowy szkielet:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6956060a396346a8.html

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
04-07-14 11:46  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potrzebujecie zdjęcia ORP Łosia z 1959, walić jak po ogień. Czy to 1:100?

--

Post zmieniony (04-07-14 12:02)

 
04-07-14 14:35  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ramm - Jeśli chodzi o zdjęcia to w każdej ilości :)
Jeśli można prosić to wrzuć w wątek podany powyżej w linku.
skala?? Jedyna słuszna! 1:100.
Projekt na bazie rosyjskich planów, także każde zdjęcia są na wagę złota, pozwolą one wyłapać różnice między oryginałami rosyjskimi, a okrętami pływającymi w polskiej marynarce.

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
04-07-14 15:47  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

witam

Adam pytasz bo szykujesz sie do projektowania czy sklejania? jesli to drugie to rzeczywiście radze poczekac MM to raczej jak to stare MM jest wariacja na temat tego tralowca. Zabieramy sie za ten model od podstaw, szkielet jest zlozony testowo niedlugo mysle ze wstawimy relacje z budowy.
Ramm - wszelkie zdjecia sa potrzbne glownie z uwagi na modyfikacje tych jednostek w Polskiej flocie.

Pozdrawiam
Jacek

 
04-07-14 16:41  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kolega pływał na takim i chciał model do gablotki, a że z projektowania modeli okrętów jestem noga, więc pomyślałem ze skleję już wydany model.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
04-07-14 16:52  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

To może kolega ma jakieś fajne zdjęcia tego okrętu? Albo byłby w stanie pomóc nam jako 'ciało doradcze'?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
05-07-14 21:15  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

plewus podpytam co da się zrobić w tym temacie i dam info zwrotne.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
06-07-14 23:06  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z tego co pamiętam pierwsza trójka trałowców różniła się od następnych w serii, zmodernizowanych
jak to się określało. Plany autorstwa Stanisława Woźniaka wydane pierwszy raz w Morzu,
dotyczyły TRB-603.

 
10-08-14 22:14  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Gonzo   

Witam i pozdrawiam!Jestem tu nowy i nigdy nie zabierałem głosu na tym forum,ale od pewnego czasu przyglądam się Waszym pracom.Od roku buduję własny model i myślę ,że do końca roku będzie gotowy.Jest to trałowiec projektu 254M w skali 1:100.Na początku zgromadziłem dokumentację,wycinankę z MM i plany modelarskie zamieszczone w miesięczniku Morze z 1959r dotyczące TRB 601,601 i 603.Wycinanka ma dotyczyć pozostałych 9 okrętów zmodyfikowanych w Polsce.Z tej wycinanki najbardziej rozczarował mnie dzwig na rufie.Dlatego wybrałem trzecie wyjście.Konstrukcja kadłuba z wycinanki,poszycie z kartonu,szpachlowane i malowane.Nadbudówki z kartonu malowane.Nadbudówka śródokręcia nijak się ma do rzeczywistości więc musiałem zrobić nową w oparciu o rysunki z rosyjskiego forum.Wyposażenie i uzbrojenie z drutu,kartonu,tworzyw sztucznych i z czego się da,potem malowanie.Mój model nosi numer taktyczny 609 ORP FOKA,dlaczego ten?Ponieważ na tym okręcie odbyłem służbę wojskową jako motorzysta siłowni pomocniczej w latach 1976-79.Przy budowie modelu korzystam z fotografii własnych i innych kolegów,które zostały wykonane na tym okręcie w czasie mojej służby,ponieważ były one modyfikowane co kilka lat.Na fotkach z lat 60-tych numer malowany na burcie i aluminiowe tratwy ratunkowe.Za mojej bytności numery były na tablicach na pomoście pelengowym(najpierw 664,a w następnym roku 609,żeby zmylić imperialistów zachodnich) a tratwy zastąpiono pneumatycznymi.Jak ogarnę temat ,to wstawię jakieś fotki.Dzisiaj założyłem konto, a nie zaliczam się już niestety do nastolatków więc może to trochę potrwać.Nie zaliczył bym siebie do ekspertów w zakresie tych trałowców ,ale coś tam jeszcze pamiętam.

--

 
18-08-14 11:51  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Gonzo - to witamy i czekamy na fotki modelu. Wstaw może relacje na forum głównym - popatrz jak to robią inni i samemu spróbuj.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
24-08-14 23:07  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Gonzo   

Witam i zgodnie z obietnicą postaram się wstawić jakieś fotki tego,co udało mi się wystrugać.

--

 
25-08-14 08:13  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo Gonzo. Piękny model. Cieszy mnie to że powróciła moda na okręty LMW.

 
23-12-15 23:10  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

itam,no Panowie co tam w temacie ?, Gonzo , ładny model powstaje co z galerią? Pozdrawiam Świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-12-15 09:22  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Tak sobie leżę przeglądam forum i co moje gały widzą ? FOKA Normalnie pobudka. Tak pływałem swego czasu na niej. Z tego co pamiętam trza szukać planów wydawnictwa Rosyjskiego o w/w typie trałowca, coś tam wydano. Ogólnie jak pamiętam to niewiele się różniły. Co mi się rzuca to brak jaja bosmana :) Tak nazywaliśmy opuszczany hydrofor do poszukiwań podwodnych. Dobra w tym roku zabiorę się za kompletowanie. Jak coś to dam znać. GONZO pamiętasz bsm. dowódce działu motorzystów ? Pozdrawiam zainteresowanych.

 
25-12-15 20:46  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś takiego pomoże.

 
25-12-15 21:02  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Super sprawa, ojciec służył na 607.
Co miałeś na myśli pisząc LMW?

--
imagination+extrapolation

 
26-12-15 09:42  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Rysunki z rosyjskiej broszury, do samej bryły przydatne. Natomiast do detali to trzeba wejść na you tube i wpisać trałowce 254 k i 254m. Tam jest co nieco. Морской тральщик пр.254, 254К, 254М, 254А tutaj natomiast jest po rosyjsku.Kolego Agzaim Bar Tholo w tobie cała nadzieja na projekt w skali 1/200. LMW to pewnie dla młodych ludzi Ludowa Mar.Woj. co nigdy nie miało miejsca.Moim skromnym zdaniem Ludowe Wojsko to dodatek który się przeniósł do życia za pomocą dziennikarzy, komentatorów radiowo-telewizyjnych. Wszak wszędzie służyć miał Lud Pracujący jak mawiał pewien sekretarz.. No ale za daleko zabrnąłem, jeszcze jedno. Uważam że model tego trałowca to byłaby piękna sprawa, a na dodatek jakby się ukazał w MO :) I jeszcze jedno nie pamiętam czy tylko pierwsza grupa czyli 601-603 miała inny dźwig rufowy. Na pewno od 607-612 był bardzo podobny jaki znajdziecie na Rosyjsko języcznych stronach. W muzeum Mar. Woj. powinni mieć dostęp do gazety jaka się wówczas ukazywała / Bandera/, tam na pewno jest archiwum z zdjęciami.

 
26-12-15 13:33  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Poszukam u matki, może zostały jeszcze jakieś foto. Pamiętam, że ś.p. ojciec miał trochę.
Z zamiarem zbudowania trałów w 1/200 noszę się już od dawna, jak widać z powodów rodzinnych :)

Co do LWP i LMW, to sprawa jest jasna: posługują się tym ci sami, którzy mając na myśli Suchoj i Nieustraszimyj, piszą Sukhoi i Neustrashimyy.
Takie czasy nastały.

Może ktoś z Kolegów pamięta nazwiska z tych jednostek? W. Miazga, B. Lach, W. Wielosz, Janikowski, Namyślak, Płaczek (12dTr)?
Raz byłem nawet w morzu tym trałem, gdzieś w połowie lat '80 na jednodniowych ćwiczeniach...

Jak ktoś ma konto na nk, to może zaciągnie foto z tego profilu:
http://nk.pl/school/155988
Zobaczcie nazwiska, może ktoś coś skojarzy.
--

Post zmieniony (26-12-15 14:17)

 
26-12-15 17:31  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

"to dodatek który się przeniósł do życia za pomocą dziennikarzy, komentatorów radiowo-telewizyjnych"
"Co do LWP i LMW, to sprawa jest jasna: posługują się tym ci sami, którzy mając na myśli Suchoj i Nieustraszimyj, piszą Sukhoi i Neustrashimyy"

Przepraszam, ale piszecie głupoty: LWP istniało oficjalnie, LMW - nigdy z czymś takim nie spotkałem się (byłem w MW w latach 70-tych).

Porównania z transliteracją polską i angielską - nie rozumiem.

Pozdrawiam ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
26-12-15 18:36  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

No no nie sądziłem że tak szybko pójdzie, pod kpt. Wiśniewskim pływałem. Co do kolegi ukp to słusznie przepraszasz , oficjalnie nigdy wojsko nie miało w nazwie ludowe. Przykład proszę bardzo, klamry marynarzy zawsze miały tłoczenie M.W. plus oczywiście kotwica a ludowe to są stroje np. kujawski. Pięknie jest powspominać. Czekam z niecierpliwością na model wszak lata lecą :) Nie mogę się powstrzymać groźba usunięcia ale co mi tam. Czy aby kolega ukp nie był przypadkiem apaczem że takie ma skojarzenia.

 
26-12-15 19:24  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Sprzeczac sie nie bede, jak sa inne zrodla to poprosze
Oficjalnymi nazwami sił zbrojnych w Polsce w tych okresach były: od 29 lipca 1944 roku (rozkaz nr 1 Naczelnego Dowódcy WP gen. Michała Roli-Żymierskiego i Szefa Sztabu płk. Mariana Spychalskiego o utworzeniu Wojska Polskiego z połączenia Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR (1943-1944) i Armii Ludowej)[3] do 1952 roku Wojsko Polskie, następnie Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, a od 1952: Siły Zbrojne Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Nazwy Siły Zbrojne PRL i Wojsko Polskie używane były zamiennie.

W latach czterdziestych na podobnych zasadach używano również nazwy „Odrodzone Wojsko Polskie” (por. np. M.P. 1947 nr 19 poz. 41)[4].

Nazwa „ludowe Wojsko Polskie” używana była powszechnie od lat 50. XX w. przez władze państwowe i propagandę oraz piśmiennictwo tego okresu w celu podkreślenia związku z panującym w państwie ustrojem[a]. Niemniej jednak nie była nazwą oficjalną.


Apacz hahaha pamietam z opowiesci.

--
imagination+extrapolation

 
27-12-15 12:46  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

Z LWP - rzeczywiście, przesadziłem. Resztę podtrzymuję.
Apacz - ?

Pozdrawiam
ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
27-12-15 18:44  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Oj Kolego :)

Apacz=Czerwony=Komuch.
To oni (zgodnie z cytatem z wiki) posługiwali się nazwami typu LWP.

A co to ma wspólnego z angielską transliteracją rosyjskiego w języku polskim?

Otóż Sukhoi i LMW to nieomylny znak obecności kompletnego ignoranta. W j.polskim i polskiej historii takich rzeczy po prostu nie ma

--

Post zmieniony (27-12-15 18:50)

 
27-12-15 19:02  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

Z taką nazwą komucha, muszę przyznać, jeszcze nie spotkałem się.

"Otóż Sukhoi i LMW to nieomylny znak obecności kompletnego ignoranta. W j.polskim i polskiej historii takich rzeczy po prostu nie ma"
Z tym zgadzam się w 100%.

Ale nie zaśmiecajmy wątku.

Pozdrawiam
ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
29-12-15 13:48  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tu moja próba wykonania, pomniejszyłem MM do skali 1 : 200,model ma przedstawiać ORP Żubr -601,pozdrawiam Marek



-- dla mnie ten jest prześliczny ale w 1 :500 http://s1212.photobucket.com/user/pawlo100/media/Tralowiec%20bazowy%20ORP%20Zubr/Strona222.jpg.htmla ten bardzo pracochłonny i wielkihttp://forums.airbase.ru/2009/01/t85638--morskoj-tralschik-pr-254-254k-254m-254a.html

Post zmieniony (29-12-15 16:02)

 
30-12-15 18:54  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Ta 601-nka jest super. Z tego co pamiętam to szalupa była na lewej burcie a na prawej był bączek. Pływaki na zielono a pokład w szarym morskim.Tratwy ratunkowe w pojemnikach nad nr. burtowym. Inne działka na śródokręciu, to tak na szybko. Jeszcze jedno te uwagi dotyczą jak dyw. stacjonował w Świnoujściu. Na Helu mogło być inaczej.Model miodzio jak na tą skale, można wybaczyć proporczyk na rufie zamiast Bandery :) Ta dwusetka zapowiada się na niczego sobie.

 
31-12-15 12:21  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w nr 2 i 3 /1958 są planyhttp://www.bembridge.com.pl/cms.php?lid=pl&gid=234,pierwszego typu na zdjęciu jest T 62,no..pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-12-15 15:43  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Całkiem ładna jakość i rozdzielczość.

--
imagination+extrapolation

 
23-04-16 09:14  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Odgrzewanie tematu. MORZA I OKRĘTY nr.2/2016 dobry artykuł , trochę historii , ciekawe z
djęcia dwa bdb. rysunki p. T.Grotnika. Polecam zainteresowanym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024