STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 83Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 
03-12-17 10:54  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No tak... a u was murzynów biją... Mi nie chodzi o działanie czy nie jak w zegarku, ale o bezczelne głoszenie, że nie powiedziało się tego, co się powiedziało. Przypominam dla przykładu:

11 października 2016
Szef MON obiecuje: - Podjęliśmy decyzję o tym, że już w tym roku zostaną dostarczone przynajmniej dwa helikoptery z Mielca. Później Macierewicz powtarza: W tym roku 2016 będzie ich dwa, w roku 2017 będzie ich osiem, potem jedenaście

8 listopada 2016
W TVP Info Macierewicz o swojej deklaracji ws. zakupu Black Hawków w Mielcu: Ona nigdy nie była aktualna.

 
09-12-17 21:15  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hmm... No to Panowie modelarze... Nie pozostaje nic innego jak tylko zwołać pospolite ruszenie...namówić złomiarzy żeby złom i amelinium dostarczyć ku chwale Rzeczpospolitej... Projektanci modeli -do dzieła myszki chwyć... zaprojektujemy, zbudujemy z surowców wtórnych niszczyciel ORP " BAJKOPISARZ" , albo nawet o ile złomiarze dostarczą materiał - całą flotę okrętów - co do nazw to myślę że tylu "bajkopisarzy" się znajdzie, że nazw okrętów wystarczy na flotę większą niż posiada US Navy ....Proponuję żeby pierwszy super tajny , najnowocześniejszy na świecie okręt , przewyższający swoimi rozwiązaniami technicznymi wszystko co do tych czas wymyślono , powstały w polskich stoczniach , za pieniądze polskich podatników nazwać po prostu , swojsko : ORP ANTEK ....

 
09-12-17 23:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Od 89' PMW poniosła straty jak za czasów wojny i można to śmiało porównać z :

- Tulonem - samozatopieniem floty Marine nationale
- Scapa Flow - samozatopienie Hochseeflotte
- ewentualnie ze startami wojennymi państw OSI ...

Jeżeli jestem w błędzie ,to proszę mnie poprawić - jakie inne państwo morskie [z dostepem do morza] zlikwidował swoja marynarkę wojenną ?
Chodzi o poważne państwa a nie o Republiki bananowe...

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-12-17 14:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Proponuję lotniskowiec większy od Nimitz'ów, napędzanego polskim węglem, którego mamy nadmiar, bo nikt nie chce kupować i nazwać go: ORP DZIWACZKA.

--

Post zmieniony (10-12-17 17:15)

 
12-12-17 08:48  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Michał Fiszer, niewątpliwie znający się na sprawach wojskowych, pisze w najnowszej Angorze:

„28 listopada do służby wszedł nowy niszczyciel min ORP „Kormoran”, co oczywiście cieszy, ale nie oszukujmy się – nie jest to jakieś znaczące wzmocnienie naszych zdolności obronnych. Notabene mam dziwne wrażenie, że nasza flota składa się niemal z samych trałowców, bowiem na 38 okrętów bojowych aż 21 to trałowce, a 5 kolejnych – okręty transportowo-minowe.

Czy naprawdę myślimy, że w razie wojny nasza przeciwnik nie będzie na morzu robił nic innego, tylko stawiał nam miny przy wejściu do naszych portów? Nie, tak nie myślimy. Bo Marynarka Wojenna bierze wszystko co dostanie, żeby w ogóle było na czym banderę wojenną powiesić.”

Nic dodać, nic ująć. Wyrzucanie pieniędzy i nic poza tym.

 
12-12-17 11:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Akra napisał:

> Michał Fiszer, niewątpliwie znający się na sprawach wojskowych, pisze w najnowszej Angorze:
>
> „28 listopada do służby wszedł nowy niszczyciel min ORP „Kormoran”, co oczywiście
> cieszy, ale nie oszukujmy się – nie jest to jakieś znaczące wzmocnienie naszych zdolności
> obronnych. Notabene mam dziwne wrażenie, że nasza flota składa się niemal z samych trałowców, bowiem
> na 38 okrętów bojowych aż 21 to trałowce, a 5 kolejnych – okręty transportowo-minowe.
>
> Czy naprawdę myślimy, że w razie wojny nasza przeciwnik nie będzie na morzu robił nic innego, tylko
> stawiał nam miny przy wejściu do naszych portów? Nie, tak nie myślimy. Bo Marynarka Wojenna bierze
> wszystko co dostanie, żeby w ogóle było na czym banderę wojenną powiesić.”
>
> Nic dodać, nic ująć. Wyrzucanie pieniędzy i nic poza tym.



- smutne słowa zacytowałeś ,ale prawdziwe...tym bardziej,że - jak pokazał konflikt na Ukrainie i zajecie Krymu - nie trzeba pełnowymiarowego konfliktu zaczynać ,by zaszkodzic drugiej stronie !
Nasze trałowce,niszczyciele min nic nie poradzą w konflikcie innym niż wojna pełnowymiarowa.
O roli floty wojennej wiemy od wieków tylko,że u nas jakoś nie było możliwe [poza małymi wyjątkami] jej tworzenie ,bo wola była ,ale nie na tyle skuteczna ,by mogła przekuć się w czyn.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
12-12-17 12:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Slązak już pomalowany:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1675923752465596&set=pcb.1675930602464911&type=3&theater

https://www.facebook.com/1442544729302079/photos/ms.c.eJw9y8ENwDAIA8CNKkwItvdfrCpV8j3pYDO9kkvJhB~;8UD0QcWDrA0gHegp4i0x0lG9xDWi~;J38U3A~-~-.bps.a.1997293240493889.1073741841.1442544729302079/1997293673827179/?type=3&theater

Jak dla mnie ma bardzo ładną sylwetkę, o wiele ładniejszą od swojego niemieckiego "kuzyna" K130.

Wstawić na dziób wyrzytnie z CAMM-ER, na śródokręciu RBSy i MU90 i będziemy mieli czym osłonić te trałowce ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-12-17 14:52  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...dzieki za foty :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
12-12-17 15:43  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cenię twórczość Michała Fiszera, ale na ile się zna na marynarce? Na lotnictwie niewątpliwie (były pilot) ale tu chyba nie trafił. Mamy dużo tralowcow ale niektore z nich czekaja na wycofanie i właśnie nowoczesne niszczyciel min mają je zastąpić .

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-12-17 17:07  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

ORP Kormoran ma zastąpić ORP Mewa, czyli nie trałowca a leciwego niszczyciela min, tak samo pozostałe 2 niszczyciele min, które mają zostać zamówione zastąpią pozostałe 2 stare niszczyciele min.
Trałowce to rezerwy osobowe pod inne okręty, o ile kiedyś powstaną.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 83Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024