STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-07-15 11:08  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Najger - to jest właśnie ten artykuł :)

[...]Nowoczesne systemy

Patrolowiec będzie uzbrojony skromniej w porównaniu do planowanego wyposażenia korwety „Gawron”. Jednak jak twierdzą marynarze dostanie nowoczesny system walki, który jest tak skonfigurowany, że umożliwia dozbrojenie jednostki w razie potrzeby. – W przyszłości, jeśli okaże się, że jednak potrzebujemy agresywnej korwety, to można „Ślązaka” doposażyć w rakiety woda-woda, średniego zasięgu systemy woda-powietrze i odpowiednie środki elektroniczne. Konstrukcja na to pozwala, a zastosowane rozwiązania przewidują podobne modernizacje – podkreśla kmdr Janusz Walczak, dyrektor Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON.[...]


Czyli ktoś pomyślał przyszłościowo ....


Wiadomo, że są plany modernizacji jednej fregaty


- co do fregat naszych,to słyszałem ,iż jedna stoi już na beczkach - jaka w tym prawda jest ?


Jeśli chodzi o Kaszuba to kiedyś były plany wycofania


- właśnie sobie o tym pomyślałem ,bo u nas jest wszystko możliwe ale w artykułach jest wzmianka,że załoga na ŚLĄZAKA będzie mieszanką z różnych okrętów...a po drugie mamy sporo ludzi z Tarantul...


Mnie ciekawi jakie rakiety woda-woda wybiorą dla Mieczników,


- mam nadzieję ,że 4 rodzaju nie wprowadzą ?

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
11-07-15 14:25  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Robo - cieszę się, że mogłem pomóc:-)
Kidyś gdzieś czytałem, że od początku przekwalifikowania Gawrona na Ślązaka MW miała plany aby docelowo był jednak korwetą. Po prostu w tamtych niepewnych finansowo czasach chcieli aby za wszelką cenę zwodować kadłub i przyjąć okręt na stan, wszak groziły mu żyletki, a z czasem mieli go dozbroić tak jak w przypadku MORów.
Teraz czasy mamy inne - nowy wyścig zbrojeń w którym i my uczestniczymy, a według moskiewskiej propagandy to Polska jest głównym inicjatorem tego wyścigu. Zapomnieli tylko kto to wszystko zainicjował.
Najlogiczniejsze wydaje się dozbrojenie Ślązaka wraz z zamawianiem uzbrojenia i systemów dla Mieczników. Jak już pisałem lepszą cenę jednostkową można uzyskać, jak się coś zamawia razy 4 od razy 3. Jeśli zlecą dozbrojenie Ślązaka PGZ, który będzie odpowiadał za budowę Mieczników i Czapli to pewnie zunifikują uzbrojenie.
Czy czasem nie ma planów aby PGZ przejęło Stocznię MW?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-07-15 16:44  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Tak sobie przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku,że dozbrojenie ŚLĄZAKA może nastąpić......dzięki Miecznikom !
Kontrakt może opiewać na dostawę uzbrojenia dla 3 okrętów plus dodatkowy zestaw dla 4 okrętu :) Czy tak będzie ,zobaczymy....

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
16-07-15 12:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dziennik Zbrojny przytacza fragmenty z 131 posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej z dnia 2 lipca br. w siedzibie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni podczas którego przedstawiono informację Ministra Obrony Narodowej na temat stanu obecnego oraz programu rozwoju Marynarki Wojennej RP.
http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,9226,aktualnosci-z-polski,stan-obecny-modernizacji-marynarki-wojennej-rp

Jeśli chodzi o Kormorana to nastąpiło pewne przyspieszenie całego programu:

"Jeżeli chodzi o stan realizacji zasadniczych zadań w ramach tego programu to we wrześniu 2013 roku podpisano umowę na pracę rozwojową na nowoczesny niszczyciel min o kryptonimie Kormoran II. Planowane jest pozyskanie łącznie trzech okrętów, w tym pierwszy okręt w ramach pracy rozwojowej. Budowa prototypu i przekwalifikowanie go na pierwszy egzemplarz seryjny są planowane na przyszły rok. Nie zdradzę tajemnicy mówiąc, że wodowanie tego okrętu jest planowane w najbliższym czasie. W chwili obecnej w Inspektoracie Uzbrojenia planuje się również przyspieszenie pozyskania dwóch „Kormoranów” na lata 2018-2019." (- pogrubienie moje)

Czyli ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i będą realizowali budowę serii (tylko 3) okrętów a nie po okręcie co kilka lat co z pewnością podraża produkcję.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-07-15 17:22  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@ROBO
-jedna z fregat jest w remoncie stoczniowym i oczekuje na dok, a druga obstawia wszystkie ćwiczenia. W 2016/17 któraś ponownie wejdzie do SNMG.
-ludzi z Tarantul nie ma, w sensie takim, że albo są w cywilu, albo na innych okrętach. Załoga "Ślązaka" jest składana z całego chyba stanu osobowego MW (co oznacza rychłe braki na innych okrętach")
-Kaszuba nikt nie wycofuje, mało tego - jest obecnie wyposażany w nowe/nowoczesne uzbrojenie.
-Mieczniki mogą dostać RBS mk2?

--
imagination+extrapolation

 
17-07-15 22:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

-Kaszuba nikt nie wycofuje, mało tego - jest obecnie wyposażany w nowe/nowoczesne uzbrojenie.


- wiesz może coś więcej na ów temat ?



PS.dzięki za wyjasnienia :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
17-07-15 23:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czy te nowe uzbrojenie Kaszuba to 35 mm działko, czy coś jeszcze ma dostać?
Wątpię aby dla Mieczników zamówili RBS mk 2, jeśli już to mk 3 lub NSM, chociaż pogłębiając naszą przyjaźń z USA mogą też wybrać Harpoony. Ale może się też tak stać, że ogłoszą przetarg i wygrają Francuzi z Exocet, wtedy to dopiero będziemy mieli arsenał i koszmar dla logistyków.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-07-15 10:24  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,9236,aktualnosci-z-polski,dwa-lata-na-remont-orp-orkan-potem-modernizacja


"W roku budżetowym 2015 zaplanowano rozpoczęcie remontów dwóch jednostek rakietowych projektu 660. 6 lipca br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o postępowaniu dotyczącym naprawy głównej i dokowej ORP Orkan, pierwszego okrętu serii. "

- chyba na powaznie coś się dzieje w PMW ....

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-07-15 19:57  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Robo - w końcu zaczyna się coś dziać, jeszcze trochę a chyba będziesz musiał wykasować z tytułu wątku ostatnie słowo ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
19-07-15 12:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

NAJGER- bardzo chętnie :)


Los OHaPów naszych ...


Inwestuje się przede wszystkim w jedną z polskich fregat Oliver Hazard Perry, we wspomnianego Pułaskiego. Te najpoważniejsze wydatki są udziałem Inspektoratu Uzbrojenia i kontraktu podpisanego jeszcze w 2013 roku obejmującego szereg prac remontowych przy okrętowych systemach. Wartość umowy wyniesie 34 miliony USD, jej realizacja potrwać ma do 2016 roku. W założeniu przyświecającym programom remontowym jest pozostawienie w służbie ORP Gen. K Pułaski do 2025 roku.


http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,9246,aktualnosci-z-polski,pulaski-w-plywajacym-doku

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
20-07-15 12:48  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

BTW - co się dzieje z załogą okrętu idącego do remontu/modernizacji ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
21-07-15 16:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Uzupełniając informację podaną przez ROBO odnośnie remontu naszej fregaty:

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/16648?t=Fregata-do-remontu

ROBO - jest tam poniekąd odpowiedz na Twoje ostatnie pytanie, zacytuję:
"Prace potrwają do października. – Część załogi weźmie w nich udział, część czekają różnego rodzaju kursy. Oczywiście marynarze z ORP „Pułaski” będą też wychodzić w morze na pokładach innych okrętów – zapowiada kmdr ppor. Rejent."

--
"Si vis pacem para bellum"

 
23-07-15 15:00  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Tak myślałem ale pewny nie byłem - dzięki Najger :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
21-08-15 09:19  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Już niedługo bo 4 września zwodowany zostanie Kormoran.
Link do informacji o wodowaniu i kilku zdjęć:
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=17258
Do kolejnego po tym wodowania przyjdzie nam jednak poczekać, ale i tak wygląda na to, że w końcu ruszyło się coś jeśli chodzi o naszą marynarkę. W końcu jest program, który zaczyna być konsekwentnie realizowany.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
21-08-15 21:49  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Jednak potrafimy coś zrobić :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
31-08-15 12:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Wracając do firmy BTT Systems to przedstawiła nowe projekty dla Miecznika i Czapli:
http://www.defence24.pl/249503,nowe-polskie-projekty-okretow-miecznik-i-czapla
Tak jak było już tu poruszane, nie wiadomo na razie na ile realne jest, że ta firma zajmie się projektowaniem naszych nowych okrętów, ale to na razie jedyne upublicznione materiały dotyczące tych 2 programów.
Swoją drogą widzę, że Miecznik w kwestii konfiguracji uzbrojenia na śródokręciu zmienił się tak, jak to postulowałem tu na forum 29 maja, czyli dostał 2 wieże z działkami po bokach hangaru a na końcu dachu hangaru wyrzutnię p-lot do samoobrony.
W stosunku do poprzednich ich projektów to zmienili też kształt kadłuba z "X" jaki jest w Slązaku na delta.
Na razie żadnych oficjalnych informacji dotyczących kto się zajmie projektowaniem, ani na jakiej bazie powstaną nasze przyszłe okręty nie ma, więc te projekty można traktować jako ciekawostkę.
Za to realne jest, że już w tym tygodniu Kormoran spłynie na wodę ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
04-09-15 10:59  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

NIEWIARYGODNE !


Kilka fotek z.....przygotowań do wodowania ORP KORMORAN :)


http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/przygotowania-do-wodowania-niszczyciela-min-kormoran-zdjecie,iId,1915368,iAId,171758

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
04-09-15 16:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Eee kadłub do kosza i trzeba nowy zrobić - wyszły krowie żebra i poszycie jakieś takie pofalowane na drugim zdjęciu - żartuje;-)
A tak na serio to cieszy fakt, że już drugi nowy oktręt spływa na wodę w tym roku i jego budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, można - można:-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-09-15 00:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

[...wyszły krowie żebra[...]


....i niech ktoś napisze drugiemu,że krowie żerbery na modelu ma !! xd


PS.ciekawe kiedy zamówią kolejne "ptaszki" ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-09-15 20:27  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

taka tandeta ,ze ąz wstyd - jak robiłem w fabryce - co za pomocą stalowych szalunków odlewało się całe pietra wieżowców (potem podnosiło sie do góry i znowu następne pięrto - z gotowymi wszystkimi wewnątrz ścian otworami pod instalacje) - to nierównosci - likwidowali tak .
opryskiwali fragment - opryskiwaczem ogrodowym - ręcznym - olejem - i wtedy wychodziły wszystkie nierówności - zaznaczali je kredą i wyciągali - przyspawywało się punktowo klin na stópce - i podnośnikiem śrubowym wyciągało do góry - i sciana szalunku wyglądała ślicznie i równiutko- takiej tandety jeszcze nie widzialem - gożej wygląda niż kadłub takiej starej juz Błyskawicy

 
05-09-15 21:38  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

To sie nazywa nowoczesność :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
07-10-15 16:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
GrzechuO   

modellot1 napisał:
"taka tandeta ,ze ąz wstyd - jak robiłem w fabryce (...)"
Nooo kurde... Faktycznie!
Napisz do SMW i zdradź im metodę rodem z fabryki pięter wieżowców na wyciąganie blach do śliczności i równości.

Acha, nie zapomnij potem napisać także do Bath Iron Works!
Bo zobacz, co z Zumwaltem zrobili:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/USS_Zumwalt_%28DDG-1000%29_at_night.jpg
(Chyba, że to ci sami spawacze byli...? Ale nie słyszałem, aby nasi byli na stażu w stoczniach w USA... A i Amerykanie raczej nie spawali Kormorana...)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
20-10-15 16:55  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12119119_1692248957664987_750920351822429678_n.jpg?oh=b36edb66541d123f99e427089789070f&oe=56BEC413

wydaje mi się, że przed nadbudówką główną po obu stronach nadbudówki mającej docelowo pomieścić pionowe wyrzutnie dodano dodatkowe pomieszczenia - te pomalowane jeszcze farbą podkładową

--
"Si vis pacem para bellum"

 
22-10-15 18:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Tam zostało wygospodarowane pomieszczenie na dodatkowe "urządzenia systemów", cokolwiek to znaczy. Podejrzewam, że chodzi o uzbrojenie...

--
imagination+extrapolation

 
30-12-15 12:04  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jak donosza jaskolki Slazak bedzie opozniony o dalsze 18 miesiecy...generalnie nikt nie kontroluje tego co sie robi....k....a mam dosc
naszych "decydentow" I tych ktorzy to nadzoruja...to jest Bangladesz Europy....

--
Royal Navy first !!!

 
30-12-15 17:57  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
JoBox   

Kiedyś państwa kolonialne dbały żeby kolonie rozwijały się a w obecnych czasach wręcz przeciwnie. Obyśmy wreszcie doczekali prawdziwie niezależnej władzy...

 
30-12-15 19:25  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
mardru   

Normalka w armi rządzą koniarze i oni decydują o finansach. Nawet jak coś dygnie to szybko gaśnie. Brak tradycji morskich i tu jest problem.Naród ułanów to i wszyscy zainteresowani tankami. Brak długofalowego myślenia o MW to gwóźdź do trumny. Po prostu nie mamy wodza co bez względu na fale polityczne będzie prowadził politykę rozwoju nie mylić z ilością.Jeszcze trochę i pływający skansen nam zostanie. Muzealnicy a nie marynarze będą.

 
15-01-16 17:02  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Teledzin   

O Gawronie demot powstał

http://demotywatory.pl/4604773/Korweta-GAWRON

--
Sklejam, bo lubię...

 
16-01-16 12:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Obrazek o gawronie, na obrazku Visby, a Ślązak na wyposażeniu stoi.

Słabe to.

--
imagination+extrapolation

 
20-01-16 21:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Ciekawe artykuły...


http://www.defence24.pl/293504,fbm-rewizja-koncepcji-baltyk-plus-nowe-podejscie-do-roli-marynarki-wojennej

http://www.defence24.pl/292024,konferencja-smiglowcowa-jakie-helikoptery-dla-marynarki-wojennej-opinia

http://www.defence24.pl/294278,fbm-inspektorat-uzbrojenia-o-przyszlosci-marynarki-wojennej-relacja

- sądzę,że ktoś poszedł w końcu po rozum do głowy i ma całkiem inny pogląd na Marynarkę Wojenną ,Polskę i dostęp do morza.....

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
22-01-16 02:00  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
GrzechuO   

Taak... A kolejne cztery lata minęły, zaś proces degradacji polskiej floty trwa i mimo promyczka w postaci Kormorana niewiele wskazuje na to, by można było go zatrzymać.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
07-03-16 13:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Politycy zawsze mają czas !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-03-16 21:35  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Teledzin   

O potencjalnym dostawcy okrętów podwodnych.
http://niezalezna.pl/78372-okrety-na-fali-korupcji

i piękne zdjęcie amerykańskiego op z okresu DWS

--
Sklejam, bo lubię...

 
31-03-16 10:48  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
mardru   

No i pięknie. U-boty wcale takie złe nie są . Koncern wręczy łapówe min....owi i zbuduje nowe żelaska.. W ten oto doskonały sposób mamy dwie pieczenie na jednym ogniu. Nowego min. stary czyli dzisiejszy przechodzi na zasłużoną emeryturę i mamy nowe żelaska. Normalnie jest pięknie, aż chce się żyć . Pomarzyć och pomarzyć.

 
31-03-16 14:32  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

cd.

http://www.defence24.pl/336806,kto-wybiera-uzbrojenie-i-okrety-dla-marynarki-wojennej

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
01-06-16 14:20  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Pojawiło się najnowsze zdjęcie ORP Kormoran:
https://www.facebook.com/797156813651812/photos/a.800167606684066.1073741829.797156813651812/1184641221570034/?type=3&theater

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-06-16 19:17  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...podobno na jesień ma wejść do służby ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
17-06-16 11:38  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Nasz Ślązak już z działem głównym na dziobie
https://www.facebook.com/MarynarkaWojennaRP/photos/a.1118231711552141.1073742611.161966053845383/1118232024885443/?type=3&theater
Przynajmniej tu nie poszliśmy na "łatwiznę" i zamontowali wieżę w wersji "stealth", a nie jak nasi sąsiedzi w swoich K130.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-06-16 16:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Strasznie im to powoli idzie ,ale idzie ....:)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
20-06-16 09:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A tak z ciekawości.. Jakie są wasze opinie o całej tej technologii "stealth". Czy nie jest to tak samo przydatne jak w F-117? Samolot to wszak mniejszy cel niż okręt a mimo to był spokojnie wykrywany przez radary..

--
wydawca przez małe "w"

 
20-06-16 11:49  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
GrzechuO   

Stealth nie ma za zadanie całkowitego ukrycia jednostki (pływającej lub latającej).

Głównym celem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wykrycia i poprawnego zidentyfikowania.
Bo co da ci fakt wykrycia celu, jeśli nie wiesz czy to okręt (samolot), czy kuter rybacki (bocian)? A na ślepo już się właściwie nie strzela - na pewno nie kosztowną amunicją.
Poza tym ułatwia przeciwdziałanie - łatwiej jest stworzyć pozorne cele radiolokacyjne o mniejszej SPO niż o większej, podobnie jest z na przykład widmami termicznymi i akustycznymi.

Pewnie znajdzie się jeszcze kilkanaście korzyści z tej technologii płynących...

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
22-06-16 22:02  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Witos   

Zdjęcia niewidoczne :(

--
Witos.

 
23-06-16 20:23  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witos napisał:

> Zdjęcia niewidoczne :(
>
> --
Bo to zdjęcia w technologii Stealth ;-)

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
25-06-16 11:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Po BTT już drugie polskie biuro projektowe pokazało swój projekt koncepcyjny na Miecznika/Czaplę a także ciekawego logistyka/zaopatrzeniowca:
http://www.altair.com.pl/movies/view?movie_id=1120
Biuro to powiązane jest z "Remontową" budującą Kormorona, więc ciekawe czy i co z tego wyjdzie.
Ciekawe czy MON zaryzykuje budowę w oparciu o polskie projekty, czy jednak oprze się na którymś z gotowych zagranicznych projektów.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-06-16 14:24  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Jestem pod wrażeniem,ale znając nasze podejście ....

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
26-06-16 02:04  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
justynka1994   

wedlug mnie zmodernizowac

 
09-07-16 20:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Program zwalczania zagrożeń na morzu to jeden z pięciu najważniejszych programów unowocześnienia polskiej armii. Na jego realizację przeznaczymy około 13 miliardów złotych. Za te pieniądze powstanie 30 okrętów – zapowiedział w poniedziałek Bartosz Kownacki. Wiceminister obrony narodowej wziął udział w otwarciu targów Balt Military Expo w Gdańsku.


- dopiero dziś się do owej wiadomości dorwałem i,przecieram oczy ze zdumienia...


http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/19782?t=Trzydziesci-okretow-dla-marynarki-wojennej

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
09-07-16 22:48  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Faktycznie, chyba ktos wszedl na orbite.......o chyba ze ktos sie pomylil I powinien napisac 30 jednostek plywajacych to mozna by jeszcze podliczyc wszystko jak holowniki,motorowki inspekcyjne itp.....a tak to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac....

--
Royal Navy first !!!

 
13-07-16 13:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

http://biznes.trojmiasto.pl/Niszczyciel-min-Kormoran-juz-w-morzu-n103208.html
Pierwsze wyjście w morze Kormorana

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-07-16 14:44  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jest dobrze i niech klepia najszybciej nastepne.Chyba nieliczny projekt ktory jest szyty na miare mozliwosci i oczekiwan przez nasza MW.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024