PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1962   

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  

Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
02-08-07 21:38  1/1962 Samolot myśliwski North American P-51 Mustang
konradus 
satrapa ;>

1/1962 Samolot myśliwski North American P-51 Mustang

WSMK - Karta Modelu

18-11-11 12:41  Galeria autorska (ZbiG)
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Najstarszy aktualnie oryginalny kartoniak w moich zbiorach. Były i starsze, ale skasowałem (!)
Klejony w czasach szkolnych. W 1962 roku. W kioskach ukazał się tradycyjnie - z poślizgiem, w marcu, lub w kwietnu, dobrze już nie pamiętam - pamiętam za to fatalną pogodę: deszcz ze śniegiem, długie oczekiwanie na przystanku autobusowym i troska o to, aby mi wycinanki (zakupiłem albowiem dwie!) nie zamokły.
Było to na etapie klejów: "uniwersal cement", "toxa cement" i klejów rybich, których, zresztą, ze względu na ich specyficzny, "odrzutowy" zapach nie używałem.
Jedynym odstępstwem od koncepcji Autora, Pana B. Kuszki była zmiana w wykonawstwie oszklenia kabiny. Ze "ślepej' zminiłem na przeźroczystą. Z kliszy rentgenowskiej.
Na początku lat 70-tych kartoniak zaczął się rozwalać, więc przeszedł renowację i modernizację (śmigło i podwozie)
Widać również na modelu ciężkie przejścia; lądowania z mebli na podłodze między innymi. Zachowałem jednak staruszka ze względu na miłe wspomnienia przy jego sklejaniu. Jak WSZYSTKIE modele pana Kuszki - sklejało się go absolutnie BEZPROBLEMOWO.
Modelik na pewno nie "wypasiony", tak, jak te dzisiejsze. Wart jednak porównania chociażby; "jak to dawniej bywało"...
Pozdrawiam. ZbiG.

1.2.3.4.
5.

--

13-02-16 09:52  Galeria autorska (andy)
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 8

- 23

--

Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018