[Z] - 238 Łódzka Sjesta Modelarska - 2026.06.13
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza jest znowu przejezdna, ale tylko w jednym kierunku, od strony Narutowicza :)
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru. W razie czego proszę
KALENDARZ MODELARSKI
08-06-26 21:56
KALENDARZ MODELARSKI
13-05-26 11:15
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na dzisiejszej fotce Kudłatego z Rybnika i na stronie Answera pojawiają się:
- MPModel 152 - PWS-26 (rumuński) (1:33)
- MPModel 153 - RWD-13 (Wrzesień 1939) (1:33)
- Kartonowe Hobby 637 - Star 28 ZM-7 Zamiatarka (1:25)
- Angraf - Star 266 brygadowy (1:25)
- Angraf - 2S22 Bohdana 3.0 (1:25)
- Angraf - Panther Ausf. G (1:25)
- Angraf - ORP Burza (1932) (1:100)
- MSModel 079 - Mi-2P "47
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
09-05-26 11:36
[Z] - 237 Łódzka Sjesta Modelarska - 2026.05.09
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony. Chociaż dzisiaj wyczytałem, że niedługo mają przywrócić ruch na tym fragmen
KALENDARZ MODELARSKI
06-05-26 18:07
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
01-05-26 11:47
[Z] - 236 Łódzka Sjesta Modelarska 2026.04.11
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony.
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru. W razie czego proszę
KALENDARZ MODELARSKI
08-04-26 14:09
Re: [G] CAC Boomerang czyli zła karma wraca
Ja to mam cichą nadzieję, że w końcu się ktoś zlituje i nowe opracowanie się pojawi... ;) Wstyd przyznać, ale pokonał mnie ten z GPMu i o ile kadłub jeszcze całkiem, całkiem, to centropłat już całkiem nie leżał... Podziwiam samozaparcie :)
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
25-03-26 21:30
[Z] - 235 Łódzka Sjesta Modelarska 2026.03.14
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony.
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru. W razie czego proszę
KALENDARZ MODELARSKI
11-03-26 20:45
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
10-03-26 07:42
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
04-03-26 12:50
Re: [Z] - III Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych - Pabianice - 2026.10.03-04
AKTUALIZACJA REGULAMINU
W tegorocznej edycji III Międzynarodowego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Pabianic 2-4.10.2026 wprowadziliśmy nowe oraz doprecyzowane klasy, aby jeszcze lepiej uporządkować podział modeli i zapewnić sprawiedliwą ocenę
NOWE / WYODRĘBNIONE KATEGORIE:
- PKC – pojazdy kołowe cywilne
- PGC – pojazdy gąsienicowe cywilne
Rozdzielenie pojazdów cywil
KALENDARZ MODELARSKI
02-03-26 23:19
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
28-02-26 18:18
KALENDARZ MODELARSKI
20-02-26 13:06
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
16-02-26 12:38
[Z] - 234 Łódzka Sjesta Modelarska 2026.02.14 - 21 lat Sjesty
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne i w sumie rocznicowe spotkanie Sjesty :) Oczko nam wpadło, a przy okazji data taka, że idealna dla zakochanych w modelarstwie ;) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco
KALENDARZ MODELARSKI
10-02-26 19:24
Re: Kartonowa Syrenka 2026
Cześć i czołem :) Łódzka Sjesta Modelarska też zawita i wręczy nagrodę dla aspirującego Młodzika lub Juniora ;) Dopiszcie do kajecika :)
KALENDARZ MODELARSKI
22-01-26 09:32
KARTON CAFÉ
10-01-26 14:52
Re: [Łódź] Zamyka się sklep modelarski DA-TA
Tak, kultowe miejsce. I wydawałoby się, że będzie zawsze. Ja pamietam, jak w latach 90-tych jeździliśmy ekipą z modelarni do pierwszej lokalizacji na A. Struga, jeszcze schodami do góry. Sklep miał nazwę DOMiZA i był raczej nakierowany na AGD i chemię, a część modelarska była niewielka. Co ciekawe, stopniowo się rozrastała do połowy sklepu, aż przeniosła się do pomieszczenia z wejsciem od Wólczań
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
09-01-26 17:41
[Z] - 233 Łódzka Sjesta Modelarska 2026.01.10
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne, pierwsze w tym roku, spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony.
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru.
KALENDARZ MODELARSKI
07-01-26 22:08
[Z] - 232 Łódzka Sjesta Modelarska 2025.12.13
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne, ostatnie w tym roku, spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony.
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru.
KALENDARZ MODELARSKI
11-12-25 09:57
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
30-11-25 20:23
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
30-11-25 19:08
Re: [info] Kluby modelarskie - zgłoszenia
Cześć,
To jako Ojciec Współzałożyciel zgłaszam:
- Łódzka Sjesta Modelarska (ŁŚM)
- Kim jesteśmy? Stanowimy grupę totalnie zakręconych na punkcie modelarstwa oszołomów z Łodzi i okolic :)
-
- ...a z kalendarza to nie wiem co podlinkować...
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
30-11-25 19:07
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
30-11-25 15:41
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
21-11-25 14:17
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
13-11-25 12:47
[Z] - 231 Łódzka Sjesta Modelarska 2025.11.08
Witajcie,
Zapraszam Was na kolejne spotkanie Sjesty :) Tradycyjnie, na pogaduchy przy bursztynowym chmielowym i modelach zapraszamy do Piwoteki Narodowej, ul. Traugutta 4, od g. 17:00.
Uwaga!!!! Drogowcy rozkopali fragment ul. Sienkiewicza pomiędzy Traugutta a Narutowicza, co może nieco utrudniać dotarcie od tej strony.
Stoliki są zarezerwowane na salce na lewo od baru. W razie czego proszę
KALENDARZ MODELARSKI
05-11-25 21:41
FORUM MODELARZY KARTONOWYCH
21-10-25 23:23
[Z] - III Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych - Pabianice - 2026.10.03-04
Witajcie.
Po ogromnym sukcesie drugiej edycji, podczas której zaprezentowano ponad 950 modeli, w tym 780 zgłoszonych do konkursu, zapraszamy na
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS MODELI KARTONOWYCH O PUCHAR PREZYDENTA PABIANIC
Mamy nadzieję, że wydarzenie ponownie zgromadzi modelarzy z całej Polski oraz wszystkich miłośników tej wyjątkowej dziedziny, łączącej precyzję, kreatywność i pasję. Trad
KALENDARZ MODELARSKI
10-10-25 10:17
KALENDARZ MODELARSKI
09-10-25 22:56