KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 65 z 71Strony:  <=  <-  63  64  65  66  67  ->  => 
03-04-24 14:55  Odp: CIEKAWOSTKI
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

yak-u... czy do grodu Kraka, jak Jagiellonia kopie się po giczałach z Wisłą też przyjeżdżasz ? Jeżeli tak, to musisz wyjść ze stadionu 10 minut wcześniej, coby nie wrócić do chałupy z guzem.

03-04-24 15:06  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

Jestem w sytuacji, że niewiele muszę. Tak wyszło.

03-04-24 23:06  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Pogoń 2 - Jagiellonia 1
Ach yaku, jak mi przykro (przykro mi, he he he), tyle jazdy na nic...

04-04-24 03:07  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

A jeszcze powrót. Nie wydaje mi się, że wyjazd był na nic. Nie musiałem słuchać komentatorów wyjątkowo działających mi na nerwy. No i zjadłem pysznego hamurgera na Wałach Chrobrego. Jack Daniels się zwał. I zmykam z yakże niegościnnej ziemi szczecińskiej. Pod koniec kwietnia będzie srogi rewanż w Białym. Pogoń będzie wypoczywać przed finałem.

--

Post zmieniony (04-04-24 06:31)

04-04-24 08:14  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

c'est la vie...

CZOŁGI NAJTAŃSZE Z NAJTAŃSZYCH

Rosyjskie czołgi, produkowane w 1941 roku w kilku wersjach.

, ,

To zwykłe traktory okryte pancerzem i wyposażone w armatę 37 mm i/lub karabin maszynowy 7,62 mm. Czasami był to tylko karabin maszynowy, ale ukryty w fałszywej lufie, udającej działo. Wygląd pojazdu zależał od typu ciągnika użytego jako platforma bazowa, co widać na zdjęciach.

DLACZEGO AMERYKANIE NIE ZRZUCILI BOMB ATOMOWYCH NA TOKIO, ALE NA MNIEJSZE MIASTA?

Ponieważ nie było sensu bombardować ruin.

,

Tokio zbombardowano nocą z 9 na 10 marca 1945 bombami zapalających („Operacja Meetinghouse”). Był to najbardziej niszczycielski akt wojny w historii, z większą liczbą ofiar niż w Dreźnie, Hiroszimie czy Nagasaki. Chociaż dokładna liczba ofiar śmiertelnych nie jest znana, ostrożne szacunki sugerują, że burza ogniowa wywołana bombami zapalającymi zabiła tej nocy co najmniej 80.000, a prawdopodobnie nawet ponad 100.000 osób; około miliona pozostało bez dachu nad głową.

CZY MOŻNA PRZYSTOSOWAĆ PASAŻERSKI ODRZUTOWIEC DO ZADAŃ BOJOWYCH?

Tak.

Boeing 737 MMA jest uzbrojony w torpedy do zwalczania okrętów podwodnych Mk54, bomby głębinowe Mk82 oraz przeciwokrętowe pociski manewrujące Harpoon. Jak wynika zatem z rodzaju uzbrojenia, samolot służy w Marynarce Wojennej, co widać też po napisie na kadłubie (NAVY)

*

Pamiątkowe zdjęcie z bieguna południowego

*

Spadochroniarz.
- Jestem na wysokości stu metrów nad ziemią! Czy mogę otworzyć spadochron?
- Jeszcze nie!
- Jestem pięćdziesiąt metrów nad ziemią, czy mogę...
- Jeszcze nie!
- Zaraz będzie tylko pięć metrów!
- A co, z pięciu metrów nie skoczysz bez spadochronu?!

--

04-04-24 22:37  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Jutro wyjeżdżam o 5:30 rano na cały dzień, i dlatego już teraz daję piątkowe Ciekawostki

NIEZWYKŁA PRZYJAŹŃ Z DRAPIEŻNIKAMI

Roberto Bubas to argentyński strażnik przyrody.

Pewnego dnia, gdy obserwował z plaży orki, kilka z nich zbliżyło się, wyrzucając w jego kierunku pęki wodorostów. Roberto wziął wodorosty, zrobił z nich w kulę, i wrzucił z powrotem do morza. Orki niczym tresowane psy złapały kulę glonów, i dostarczyły ją z powrotem na brzeg. I jeszcze raz, i jeszcze…

Od tego momentu Bubas nawiązał z tymi orkami bardzo silną więź. Obecnie często przesiaduje na brzegu morza grając na harmonijce ustnej, co jest sygnałem dla jego morskich przyjaciół. Orki podpływają bardzo blisko, i słuchają w skupieniu muzyki, niczym uważni słuchacze w filharmonii.

Roberto nie boi się przebywać w wodzie z zaprzyjaźnionymi drapieżnikami, przed którymi nawet duże rekiny czują respekt.

, ,

SEKRETY AMERYKAŃSKIEGO KOMBINEZONU DO WYJŚCIA W PRZESTRZEŃ

1. Skafander kosmiczny na Ziemi waży około 57 kilogramów. W kosmicznym środowisku mikrograwitacji skafander oczywiście nie waży nic.

2. Zakładanie go zajmuje 45 minut, wliczając w to czas potrzebny na założenie specjalnej bielizny, która zapewnia kosmonautom chłód. Aby dostosować się do niższego ciśnienia panującego w skafandrze, po jego założeniu kosmonauta musi spędzić prawie godzinę na oddychaniu czystym tlenem, zanim opuści moduł ciśnieniowy.

3. Powodem, dla którego skafandry kosmiczne są białe, jest to, że biel odbija światło i ciepło w przestrzeni, tak jak ma to miejsce tutaj, na Ziemi. Temperatury w bezpośrednim świetle słonecznym w przestrzeni kosmicznej mogą przekraczać 135°C.

4. Nie ma różnicy w konstrukcji pomiędzy skafandrem kosmicznym mężczyzny i kobiety, chociaż panie zwykle potrzebują mniejszy rozmiar.

5. Skafander został zaprojektowany tak, aby składał się z wielu wymiennych części, w celu użycia go przez kosmonautów o różnych rozmiarach ciała. Górna i dolna część klatki piersiowej, ramiona itp. wykonane są w różnych rozmiarach.

6. Rejestrowane są wymiary ciała każdego kosmonauty. Następnie wytwarzane są elementy wymaganej wielkości. Kombinezony szkoleniowe są zwykle montowane na dziewięć miesięcy przed lotem, a te do użytku w kosmosie, na cztery miesiące przed lotem.

*

Pomysły dioram do wykorzystania! Ktoś się skusi?

,

*

Do jasnowidza przychodzi klient
- Jest pan ojcem dwójki dzieci - mówi jasnowidz.
- To pan tak myśli - zaśmiał się klient - jestem ojcem trójki!
- To pan tak myśli - zaśmiał się jasnowidz

--

06-04-24 08:24  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

CZY KOSMICI ODBIORĄ KIEDYŚ ZIEMSKIE FALE RADIOWE?

Pierwsze sygnały radiowe wytworzone przez człowieka pojawiły się jeszcze przed 1901 rokiem, kiedy Guglielmo Marconi zademonstrował bezprzewodowy telegraf przez Ocean Atlantycki. Od tego czasu, ponad 120 lat temu, Ziemia emituje coraz bardziej wyrafinowane transmisje radiowe i telewizyjne.
Kiedy w Japonii zrzucono bomby nuklearne, a także wszystkie testy nuklearne przeprowadzone podczas zimnej wojny, one również wysłały w przestrzeń kosmiczną ogromne wybuchy fal elektromagnetycznych. Każdy, kto słucha, może się zorientować, że mamy energię jądrową. Od niedawna mamy telefony komórkowe, Bluetooth i Wi-Fi, a wszystkie te rzeczy wykorzystują fale radiowe do transmisji z urządzenia elektronicznego.

Niestety żadna obca planeta znajdująca się w odległości większej niż 120 lat świetlnych nie mogłaby jeszcze odebrać naszych fal radiowych, ponieważ nie doszły one jeszcze tak daleko. Wreszcie, za każdym razem, gdy fala radiowa podwaja przebytą odległość, sygnał staje się 4 razy słabszy.

Z tego powodu niektórzy naukowcy sugerują, że jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek znajdujący się dalej niż 4 lub 5 lat świetlnych był w stanie dostrzec nasze słabe i zniekształcone fale radiowe audio i wideo, które z takiej odległości byłyby nie do odróżnienia od promieniowania tła. Dlatego też należy sądzić, że jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek kiedyś nas podsłuchał biorąc pod uwagę że galaktyka, w której żyjemy, ma średnicę ponad 100.000 lat świetlnych.

- Galaktyka Mleczna Droga
- Sun – Słońce
- Distance Radio waves have traveled since 1901 – Dystans jaki pokonały fale radiowe od 1901.
Tak! Małe żółte kółko oznacza granicę, do której w tej chwili dotarły najstarsze ziemskie sygnały radiowe. To jest NIC w porównaniu do ogromu naszej galaktyki!
- 100,000 light years across – 100.000 lat świetlnych to średnica galaktyki
- Estimated to be 150,000 across outer regions – Szacowana odległość w latach świetlnych do zewnętrznych obszarów

Czyli że pożegnajmy się z myślą, że kiedyś kosmici odbiorą nasze fale radiowe

ILE ZŁOTA WYDOBYTO DO TEJ PORY?

Oto odpowiedź:

Całe złoto zajęłoby sześcian o boku 20,7 metra. Do porównania obok stoi człowiek. Wartość tego złota to 8,6 biliona dolarów (nie sprawdzałem tej liczby).

ECH, TE NASZE NĘDZNE ZIEMSKIE GÓRKI…

- Prawie najwyższa góra na Ziemi to Mount Everest, 8849 m
- Najwyższą jest wystająca z Pacyfiku na 4.205 m Mauna Kea. Góra mierzony od podstawy, czyli od dna morskiego liczy 10.203 metry
- Olympus Mons na Marsie ma wysokość 21.287 m nad poziom odniesienia. Jego szczyt wystaje ponad atmosferę Marsa!

Porównanie owej górki do powierzchni Francji

A oto i ona

*

Klęcząca po lewej aktoreczka pokazująca się na ekranie w epizodycznej roli w filmie „Aidab” z 1953, z pewnością tak jak jej koleżanki, też marzyła o wielkiej karierze…

… a tu inne jej ujęcie, wraz z grającą egipską księżniczkę Lois Maxwell, bardziej znaną jako Moneypenny z pierwszych filmów o Bondzie

Tak, to początki wielkiej kariery Sofii Loren

*

Park. Późny wiosenny wieczór. Z drugiej zmiany w fabryce wraca, skracając sobie drogę przez park, młoda kobieta. Przechodzi właśnie jedną z nieoświetlonych alejek, gdy zza krzaków rozlega się groźny męski głos:
- Stój!!!
Kobieta staje jak wryta. Męski głos rozkazująco:
- Kładź się!!!
Przerażona babeczka wykonuje rozkaz
- Czołgaj się!!

Polecenie zostaje wypowiedziane takim tonem, że zniewolona kobieta prawie bezwiednie zaczyna pełznąć w najlepszym wojskowym stylu. Nagle ten sam głos, ale już brzmiący dużo łagodniej pyta :
- Czy pani się źle czuje? Może zadzwonić po pogotowie?

Kobieta podnosi oczy i widzi mężczyznę w średnim wieku pochylającego się nad nią i uważnie przyglądającego się jej przez okulary w srebrnych oprawkach.
- Nnniee – szepce zbielałymi wargami – Nie trzeba.
- To może panią odprowadzę do wyjścia, bo tu jest dość niebezpiecznie – proponuje facet – Tylko muszę złapać swojego nowego psa, bo gdzieś poleciał, a ja tutaj od paru dni próbuję go nauczyć reagowania na podstawowe komendy.

--

Post zmieniony (06-04-24 08:50)

07-04-24 00:33  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

PODWOZIE ZNANE, ALE POWYŻEJ? CO TO ZA CZOŁG?

Prototyp czołgu średniego KW-13 z haubicą 122mm. Zbudowany z wykorzystaniem elementów KW-1 miał zastąpić T-34 ale się nie sprawdził. Wykorzystano go jako bazę do stworzenia IS-1.

NIE MOGŁO TU TEGO ZABRAKNĄĆ!

Oto słynne Magiczne Rondo w Swindon, Anglia.

,

Na dole poniższego zdjęcia widać sporą podłużną wysepkę, dla pieszych obserwatorów ruchu. Sporo też ich widać wokół ronda. Z pewnością mają niezłą zabawę.

Kto z was to rozgryzł, i mógłby tamtędy przejechać?

WROTA DO PIEKŁA

W 1971 roku w Turkmenistanie rosyjscy inżynierowie podpalili wydobywający się z dużego otworu na pustyni, mający trujące właściwości gaz.

Spodziewano się, że wypali się on w kilka dni, ale po 53 latach wciąż płonie. Miejsce ma nieformalną nazwę „Wrota do piekła”.

*

W tym momencie do Jasia dotarła myśl, że mama już chyba nie wróci

*

Mąż podejrzewając żonę o zdradę wynajął prywatnego detektywa i polecił ją śledzić. Ten zdaje mu relację:

- Pańska żona spotkała się z mężczyzną na deptaku w mieście. Potem długo siedzieli w parku i się ściskali. Potem poszli do kina, ale nie patrzyli na ekran, pieścili się i słychać było odgłosy całowania. Po kinie wsiedli do samochodu i pojechali za miasto. Weszli do willi, usiedli za stołem, wypili butelkę wina, rozebrali się, wskoczyli do łóżka i zgasili światło. Dalej już nic nie widziałem.

Mąż wyrywając sobie włosy z głowy:
- Mój Boże! Znowu! Znowu ta przeklęta niepewność!!!

--

Post zmieniony (07-04-24 11:16)

07-04-24 08:20  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

@Kto z was to rozgryzł, i mógłby tamtędy przejechać?
Myślę, że kierowca pojazdu z punktu powyżej dałby radę. O ile by dojechał :-)

07-04-24 08:46  Odp: CIEKAWOSTKI
BeBe 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Dla Polaków to jest akurat pestka z tym rondem, wewnątrz obowiązuje ruch prawostronny. Aż żal doope ściska, że u nas nie ma takich i trzeba gnać dookoła ronda żeby wybrać ostatni zjazd ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 65 z 71Strony:  <=  <-  63  64  65  66  67  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024