KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 63 z 71Strony:  <=  <-  61  62  63  64  65  ->  => 
01-04-24 08:16  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

yaka oszczędność :-)

Tytułem "WYNALAZEK NIE PRZYJĄŁ SIĘ" zastąpić "CO ZA POMYSŁ!" i już.

--

Post zmieniony (01-04-24 11:35)

01-04-24 11:39  Odp: CIEKAWOSTKI
Wojciech Cięciwa   

cytat:
"WYNALAZEK NIE PRZYJĄŁ SIĘ

Niemcy 1917. Brak gumy był powodem skonstruowania prototypowych kół na sprężynach. "

i teraz prawie 100 lat później (2011r.)

P.S.
Co do tych stacji kosmicznych, to jedyne na co chciałem zwrócić uwagę to to, że w czasie tych troszkę ponad 2 dekad technologia poszło znacząco do przodu, kiedyś szczytem nowoczesności były lampy elektronowe, potem tranzystor potem układ scalony (niskiej skali integracji) potem układy scalone (wysokiej skali integracji) teraz przebąkuje się o układach kwantowych czy też biologicznych [ tu się poddaje nie wiem jak to się fachowo nazywa].
Więc siłą rzeczy różnice między konstrukcjami muszą być znaczące.
Nie jestem pewien ale proszę porównajcie komputer ZX Spectrum i Raspberry Pi - wielkością i możliwościami.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

01-04-24 12:09  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

yaku: "Co za pomysł" to mogłaby mieć tytuł co trzecia ciekawostka :-)

Wojtku, ciekawe dlaczego takie koła nie przyjęły się, bo przecież jakiś powód MUSIAŁ być? Może dlatego że jednak opony stanowią dodatkowy i wcale nie mało znaczący element poprawiający wygodę jazdy np. na nierównej kostce?

01-04-24 15:21  Odp: CIEKAWOSTKI
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Tych kół o pszczelich szprychach nie wprowadzono w trosce o papierowych świadków rzeczywistości -no bo jak to zrobić aby bylo "jak w rzeczywistosci"

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka

01-04-24 16:29  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Brystolku, o co ci chodzi?

01-04-24 17:54  Odp: CIEKAWOSTKI
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

a tak sobie mące

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka

01-04-24 18:48  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

No tak, rozumiem, bo już nie dlatego żeby nie, ale co się tyczy względem tego to i owszem.

01-04-24 20:23  Odp: CIEKAWOSTKI
Wojciech Cięciwa   

Dlaczego nie trafiły do ogólnego użytku ?
Cytując fachowców:
"Po pierwsze, dziś nowatorska opona Bridgestona potrafi znieść obciążenie do 150 kilogramów. To zdecydowanie za mało, by mogła trafić do typowego auta osobowego. Po drugie, jej ażurowa budowa sprawia, że pomiędzy "szprychy" mogą dostawać się różne niepożądane przedmioty, które mogłyby zakłócać prawidłową amortyzację."

źródło: https://moto.pl/MotoPL/7,88389,10788650,z-takimi-oponami-flaka-nie-zlapiesz.html

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

02-04-24 08:15  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

ŚMIESZNA WPADKA

Znane, ale wciąż zabawne. Rysunek z biblii dla dzieci (Children’s Bible: Illustrated Stories from the Old and New Testaments)

W PRODUKCJI TEGO NIE ZAUWAŻONO

W filmie "Północ, północny zachód" Hitchcocka jest scena, w której Eve Kendall, grana przez Evę Marie Saint, strzela (ślepakiem, jak się okaże) do głównego bohatera. Scenę powtarzano kilka razy, a pistolet za każdym razem głośno strzelał.

Tutaj widzimy moment, w którym siedzący w głębi chłopiec zatyka uszy przed strzałem :-) I to właśnie ujęcie pozostawiono w filmie! Osobiście sprawdzałem to na DVD z tym filmem.

ANGIELSKIE TABLICE PAMIĄTKOWE

Znajdują się na domach, w których mieszkali sławni ludzie:

,

Jest i taka tablica :-)

Na wszelki wypadek przetłumaczę:

ANGIELSKIE DZIEDZICTWO
JACOB VON HOGFLUME
1864-1909
Wynalazca podróży w czasie
mieszkał tutaj w 2189 roku

NIETYPOWY ŁADUNEK LANCASTERA

8 października 1943 celem alianckich bombowców była Brema, i wtedy po raz pierwszy zastosowano paski folii aluminiowej, o długości dostosowanej do długości fali niemieckich radarów. Powoli opadające na paski powodowały wielokrotne odbicia, dezorganizując niemiecki system naprowadzania.

Lancaster zrzucający paski

10 marca tego roku w szczecińskiej Wyborczej ukazała się interesująca rozmowa z polską Żydówką, która zaraz po wojnie przyjechała z rodzicami do Szczecina, i już tu została. Oto fragment:

Jakie ma pani pierwsze wspomnienia ze Szczecina?
- Samego naszego przyjazdu nie pamiętam, byłam za mała. Ale takie pierwsze wyraźnie zapamiętane zdarzenie to były kolonie w Bartoszewie organizowane dla dzieci żydowskich. Miałam wtedy jakieś pięć lat. Pamiętam, że nas do tego Bartoszewa furmankami zawieźli z Niebuszewa [dzielnica Szczecina]. Szczególnie utkwiło mi w pamięci to, że drzewa w lesie były obwieszone folią ze srebrem. Potem dowiedziałam się, że w czasie wojny alianci zrzucali ją na drzewa przed nalotami, by zakłócać pracę niemieckich radarów. Dzieci miały frajdę, bo zbierały te sreberka i robiły jakieś łańcuchy i inne zabawki.

*

Pilot myśliwca na urlopie

*

Idzie po górach wycieczka z przewodnikiem. Zaraz będzie zmierzch, a tu nikt nie ma pojęcia gdzie są i czy w pobliżu jest jakieś schronisko, w którym można by przenocować.
Turyści mówią z przekąsem do przewodnika:
- A chwalił się pan, że jest najlepszym przewodnikiem po Tatrach!
- Bo i jestem! Ale to mi już wygląda na Bieszczady...

--

Post zmieniony (02-04-24 08:19)

02-04-24 14:52  Odp: CIEKAWOSTKI
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5

A o co chodzi z tym biblijnym rysunkiem? :-)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 63 z 71Strony:  <=  <-  61  62  63  64  65  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024