Kilmister
Na Forum: Relacje w toku - 1 Relacje z galerią - 9 Galerie - 26
- 3
|
Witam,
przedstawiam galerię końcową modelu samolotu bombowego B-25 Mitchell Mk. II. Wycinanka w założeniu miała przedstawiać samolot w malowaniu polskiego Dywizjonu 305, z listopada 1943, jednak wydanie zawiera kilka istotnych błędów, wyszczególnionych w dyskusji po ukazaniu się wydawnictwa. Poprawiłem fin-flash'e, litery kodowe (białe na czerwone) oraz szachownice na części nosowej samolotu.
Co do samej wycinanki. Mimo, że Autor nazwał ją "średnio trudną" uważam, że stawia wysokie wymagania. Instrukcja nie pomaga sklejać, jest dość powierzchowna, podobnie jak rysunki montażowe. Trochę trzeba dodać od siebie, np. wewnętrzne powierzchnie poszycia i kabiny nosowej widoczne przez oszklenie czy wewnętrzne powierzchnie osłon silników. Kompletnie absurdalnie wg mnie zaprojektowano ramki oszklenia. Autor nie wspomniał o dociążeniu dzioba samolotu, a w segmencie kabinowym znalazło się 50 g ołowiu co zresztą pozwala tylko na utrzymanie maszyny w poziomie, jak się "położy" na ogon to już mogiła. Model zaprojektowany jest na dwie wręgi i jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że skleimy je razem i potraktujemy jako jedną grubą z doszlifowaniem na grubość paska łączącego. Pozwoli to uniknąć problemów z dopasowaniem podłóg w niektórych segmentach.
Aha, jeszcze raz: oszklenie z GPM'u nie nadaje się do tego modelu, oszklenie kabiny pilotów i część "nosowa" kabiny na dziobie wykonane we własnym zakresie.

--
Born to lose - Lived to win
Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb
|