<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1975   Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-07 22:41  9/1975 Kolejka EKD
konradus 
satrapa ;>
W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

9/1975 Kolejka EKD

WSMK - Karta Modelu

 
25-05-10 01:38  Galeria autorska (Kolniak)
Kolniak 

 - 3
Oryginalna wycinanka zawiera dwa zespoły trakcyjne, niestety w moim wypadku starszy, malowany na niebiesko, nie dożył czasów obecnych. Widoczny na zdjęciach nowszy, leżał przez wiele lat mając tylko trochę wyciętych części. Powstał wreszcie w czasie mojego dłuższego pobytu w szpitalu, gdzie choćby z racji gabarytów nadawał się idealnie. Widoczne niedokładności są ewidentnie moją winą, ale np. brak retuszu jest poniekąd spowodowany szczupłością dostępnych tam materiałów. Reflektory podklejałem folią z lekarstw, pantograf kleciłem ze spinaczy biurowych i sprężynki z zapalniczki, przy okazji wyszły plamy z supergluta, bardzo mocno chłoniętego przez karton.
Jeśli chodzi o dopasowanie, to jest bardzo przyzwoite, należy jednak bardzo uważać przy wklejaniu podłogi (ja nie uniknąłem podniszczenia siedzeń w kabinie maszynisty) i chyba wysunąć sprzęgi dużo bardziej do przodu, niż to wynika z rysunków. W przeciwnym wypadku model będzie zahaczał o nie wózkami i najprawdopodobniej tak jak tu widać, będzie nienaturalnie wysoko zawieszony.
Model mimo nieznacznych rozmiarów (chyba H0) prezentuje się bardzo dobrze przykuwa uwagę ludzi "spoza branży". Aha - imitacja toru to inwencja własna, tego w wycinance nawet nie proponowano.

 
03-04-18 21:58  Galeria autorska (Kris)
Kris Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Ufff ..... "model odpoczynkowy" dwukrotnie zapadala decyzja o przeniesieniu do kosza, no ale jednak jest. to taka moja przymiarka do modeli kolejowych. sklejony z wydruku.


--

Post zmieniony (08-01-19 09:46)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024