FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-10-06 19:25  Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
zar3k   

Witam, jestem poczatkujacym modelarzem i zaczalem niedawno skladac Karasia. Juz na poczatku natknalem sie na blad i nie wiem jak sobie z nim poradzic. W skrocie mowiac to jedna z wreg nie pasuje do poszycia. Jest to srodkowa czesc kadluba. Jesli ktos zaczal go skladac i rozwiazal ten problem w jakis sposob prosilbym o porade ;) Mam nadzieje ze ktos zdola mi pomoc :) Z gory dziekuje.


Jesli ktos mialby ochote pomoc nie widzac modelu moglym przeslac jakies prowizoryczne zdjecia z komorki lecz obawiam sie ze nie bedzie na nich widac o co mi sie rozchodzi.

Pozdrawiam, zar3k.



Krzys

Czym spowodowane jest pisanie bez polskich znaków?
Informacje o dopasowywaniu wręg do poszycia, poszycia do wręg itp. kombinacje są ukryte pod opcją "szukaj" i jak już Sturmovik pisał aby pomóc potrzebne są konkrety!

 
05-10-06 19:30  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Fotki byłyby bardzo mile widziane :-)
A w ich braku bądź łaskaw precyzyjniej formułować zapytania: w jaki sposób nie pasuje? Za duża, za mała, niesymetryczna? Jak są łączone segmenty kadłuba - na jedną wręgę z paskiem, czy na dwie wręgi (stykające się)? I która to część, żeby ktoś, kto być może go zaczął, mógł dokładniej odpowiedzieć? ;-)
A poza tym - model jest świeżutki (mimo wydrukowanego na okładce "numeru") i nie wydaje mi się, że inni go już napoczęli...

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-10-06 09:33  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zar3k !
To Forum to kopalnia pomocy w sklejaniu modeli kartonowych.
Musisz tylko trochę dłużej tu poszperać ; na pewno znajdziesz odpowiedzi na chyba wszystkie pytania Młodego Modelarza.
Trzeba tylko chcieć i w razie czego zmusić się do poszukiwań i po prostu czytania...
A w ogóle to witam i życzę sukcesów !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-06 10:43  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
zar3k   

hmm no wiec tak... Mam fotki ale bardzo niewyrazne :D Mysle ze jednak zdolaja wyobrazic sobie ten problem.

Poszycie:


Poszycie z wregami:


Wrega numer 1:


Wrega numer 2:



Problem z tym, ze poszycie jest zaokraglone (jak wiadomow :)) Na jednej z wreg linia poszycia jest zaokraglona lecz na drugiej jest prosta i gdybym chcial dopasowac poszycie do wreg wyszlo by to strasznie koslawo.

Ps. Szukalem na forum ale nie znalazlem zadnej relacji Karasia z Malego Modelarza.



Post zmieniony (06-10-06 10:43)

 
06-10-06 11:22  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Berto   

Mysle ze nie ma potrzeby przejmowac sie akurat tym fragmentem poszycia, bo w tym rejonie bedzie przyklejona konstrukcja skrzydel. Wazne zeby gorna krawedz miala przebieg liniowy(nie bylo zebow).

Odchodzac troche od tematu denerwuja mnie glupie uwagi na temat polskich znakow i szukania odpowiedzi w forumowych watkach. Nie kazdy ma mozliwosc pisania "po polsku" , a szukanie odpowiedzi na rozwiazanie konkretnego problemu przy budowie modelu, ktory dopiero co sie ukazal to i jeszcze nikt nie prowadzil relacji z jego budowy to jakas pomylka.

 
06-10-06 12:51  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

po pierwsze moderator zapytal sie czym jest spowodowane nieuzywanie znaków.
po drugie nie chodzi o konkretną relacje z budowy karasia ale ogólny problem wręg i poszycia ktory to jak zapewne wiadomo powtarza sie we wszystkich modelach posiadających konstrukcję szkieletową a więc nawet nie tylko samoloty ale tez np okrety.... problem czesto pojawia sie przy zastosowaniu paska [podklejki] itp technik ktore wykorzystuje sie przy budowie wszystkich modeli gdzzie wystepouje wrega i el. poszycia. Tutaj akurat problem może być spowodowany błędem projektanta a takie błędy tez sie powtarzają przy innych modelach wiec mysle ze tez można podpatrzyc w innych relacjach co gdzie i jak należy przyciąć, ew. pogrubic itp.... A więc, przed zaczęciem budowy modelu i to obojetnie czy Karasia czy jakiegokolwiek innego nie zaszkodzi poprostu poczytać kilku relacji.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-10-06 13:03  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Wojciech Cięciwa   

Sadze, ze osobie ktora ta relacje prowadzi ciezko zprecyzowac dokladnie jaki to jest blad. I nastepuje efekt znany: nie zadasz poprawnie pytanie - nie dostaniesz odpowiedzi, a zar3k, jak sam napisal jest poczatkujacym modelarzem.

Sadze, ze jakims "wsparciem" dla budujacych ten model mogla by byc monografiia Karasia z Militarii.
A wracajac do Twojego Zar3k problemu - wydaje mi sie ze niema sie co przejmowac tym czy poszycie "zaslania" fragment otworu, czy nie - z zewnatrz bedzie tam keson skrzydla a od srodka wyposazenie kabiny i ten drobny problem nie powinien byc widoczny.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-10-06 15:05  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
zar3k   

No nic.. dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Pomyslalem, ze skoncze inny model ktory zaczalem i poczekam na relacje Karasia.

Polskich liter nie uzywam bo wygodniej i szybciej pisze mi sie bez ich uzywania a nie sadze aby ktos mial problemy z przeczytaniem takiego tekstu ;)

 
06-10-06 16:00  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP



zar3k: Tu nie gg, masz dużo czasu i możliwość poprawiania itd. Tak jak w klejeniu - też się nie śpiesz, bo nie warto. I zauważ wstawiając polskie litery (zgodnie z bieżącymi ustaleniami - faktycznie nie musisz), jeśli oczywiście Twój sprzęt, system itd. to umożliwia, że to tylko kwestia pamiętania o prawym klawiszu Alt i dla ludzi o sprawnych palcach nie zmniejsza w widoczny sposób szybkości pisania. Ja w szczególności na gadaczach i w mailach też używam pliterek.
Zresztą, im wcześniej nauczysz się pisać z pliterkami i przywykniesz do tego, tym lepiej dla Ciebie - przyda się w przyszłości. Ale do niczego zmuszać nie będziemy.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-10-06 18:54  Re: Pomoc w budowie Karasia z MM. Rocznik 2005.
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witaj zar3k,
Widzę że zrobiłeś już kserówki tej felernej wręgi zanim zdążyłem tak doradzić Bartasowi który ma swoją relacje na kartonworku.Przyglądając się tym twoim zdjęciom przyznaję racje moim przedmówcom, że nie ma się czym przejmować nie będzie tego problemu widać. Jeśli dobrze pamiętam taki sam problem był przy migu z MM projektu panaStaszałka.Gdybym próbował dopasować poszycie do lini wydrukowanej na wrędze tak jak ty masz w karasiu też by to wyglądało ni w kij ni w oko.Trochę szkoda, że tak szybko myślisz o odstawieniu tego modelu ale z drugiej strony masz rację .Może lepiej poczekać z nim na moment gdy ktoś bardziej doświadczony się za niego weźmie i pokaże relację.Pozdrawiam i życzę ci wytrwałości w klejeniu.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024