FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-07-05 16:49  [technika] linia wodna - jak robić połączenie?
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam pytanie, jak robicie idealne połączenia na linii poszycie dna - poszycie burt ?
W relacjach tego nie spotkałem, a mam w praktyce ciągły problem. Po pierwsze, rzadko się zdaża, aby poszycie dna stanowiło idelanie równą linię do której można by dopasować burty. Po drugie, też często mi się zdarza, że tak doklejone burty nie pasują do pokładu.
A może po prostu nakleić burty nie na styk tylko na poszycie dna?
Bart

 
02-07-05 17:17  Re: linia wodna
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No właśnie większość opracowań ma tak, ze dno sie nakleja najpierw i ma ono pewien zapas, na który potem nakleja sie burtę. Jeśli burta i sklejki poszycia klejone sa na styk, to autor zaznacza to w instrukcji i w tedy najpierw nakleja sie burte a potem poszycie dna . Ja itak zawsze wycinam elementy dna z pewna rezerwą żeby burta zawsze zachodziła na dno.

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
02-07-05 22:11  Re: [technika] linia wodna - jak robić połączenie?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Tak to jest jedna możliwość - druga mówi, żeby najpierw naklejać burty a potem poszycie ale w tym przypadku szczeliny i tak mogą się pojawiać.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-07-05 12:55  Re: [technika] linia wodna - jak robić połączenie?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja od jakiegoś czasu sklejam w kolejności burty - dno. Dla mnie ideał. Dodatkowy bonus jest taki, że nie istnieje możliwość zwichrowania oklejek dna, bo linia burty na to nie pozwoli. A docinając poszycie dna mamy idealną linię łączenia, bez schodków, ze szczeliną grubości ostrza.
Efekt końcowy tu

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024