FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-03-04 00:32  [fotorelacja] tankietka T-27
HYBRYD 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

T-27 tankietka - wydaw. Modelik skala 1:25
Opracowanie : Janusz Oleś

Przedstawiam zdjecia z budowy. Co do modelu, jestem rozczarowany. Prezentowane przeze mnie zdjecia to drugie podejscie (2 wycinanka). Z pierwszym razem przekonalem sie, ze poszycie nie miesci sie w szkielecie (tu popelnilem blad i probowalem to skleic)
Na poczatku myslalem, ze to moja wina. Jednak gdy pocielem jeszcze jedna wycinanke, po dokladnym zmierzeniu okazalo sie, ze szkielet rzeczywiscie jest wiekszy, na wysokosc jak i na szerokosc.
Zbudowalem wlasna bryle/szkielet i jakos to wyszlo.
Nity wykonane technika "wyciskania" od strony nie zadrukowanej.

Przepraszam za jakosc zdjec, ale to tylko tel. komorkowy :-( Dlatego tez ogranicze sie od czestego wstawiania zdjec.

Pozdrawiam
HYBRYD
GG: 2669140
___________
poczatkujacy

 
04-03-04 09:28  Re: [foto] tankietka T-27
HYBRYD 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Bardzo prosze Moderatorow, aby wykasowac poprzednie zdjecia (zostawic ewentualnie pierwsze), wstawiam jeszcze raz troszke lepsze zdjatka. I jesli mozna prosze zmienic tytul, z [foto] --> [budowa]
Przepraszam za zamieszanie i z gory THX

Pozdrawiam
HYBRYD
GG: 2669140
___________
poczatkujacy

 
04-03-04 09:49  Re: [foto] tankietka T-27
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Też ją aktualnie buduję :-)))

Co do szkieletu-poszycia kadłuba to potwierdzam: są poważne kłopoty z dopasowaniem oklejki kadłuba do szkieletu. Chyba przeczuwając te trudności od początku porozcinałem oryginalną część nr 1 na poszczególne "blachy" i dopiero nimi oklejałem szkielet.

Ponieważ ja dotarłem z budową już nieco dalej polecam zamalowanie wszystkich białych pól w modelu, w szczególności tych pod części nr 3 i 4, a także na części nr 3 pole przeznaczone na cz. nr 4 - skrzynie boczne, nr 5 klapa, nr 6 występ na dnie wannny oraz na części nr 8 pole pod cz. 9 - niestety poszczególne elementy nie pokrywają przeznaczonych dla nich białych pól w całości.

A pomijając faktycznie nie najlepszą jakość zdjęć model zapowiada się nieźle, zwłaszcza te wypukłe nity!! (tak na marginesie w swoim T27 robię tak jak Ty, wytłaczam je od niezadrukowanej strony i utwardzam superglutem).

Pozdrawiam

Yaris

 
04-03-04 10:04  Re: [foto] tankietka T-27
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Hybryd, będziesz malował całość ?
i gąsiennice z pojedynczych ogniw ??? ;)

Czekam na dalszy ciąg.

 
04-03-04 10:25  Re: [foto] tankietka T-27
HYBRYD 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Abwzdrx : na razie nie planuje malowac, zobaczymy jak pojdzie dalej. Co do gasienic, sa one na tyle dobrze zrobione ze nie trzeba bedzie robic pojedynczych. Troche je moze podrasuje, ale do tego jeszcze daleka droga :-)

Pozdrawiam
HYBRYD
GG: 2669140
___________
poczatkujacy

 
04-03-04 11:22  Re: [foto] tankietka T-27
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Po przeczytaniu powyższych postów od razu chwyciłem za linijkę i zacząłem mierzyć. Na arkuszach wszystko wydaje się O.K. Być może po naklejeniu elementów szkieletu na tekturę całość szkieletu zrobiła się szersza od wymaganej o 2 x grubość kartonu i warstwy kleju - chodzi mi o szkielet burt cz. AL i AP (tektura + karton z wycinanki + warstwa kleju > 1 mm). Przy tak małym modelu wystarczy różnica ułamka milimetra, aby szkielet stał się odczuwalnie zbyt duży.
Mierzyłem również obrysy pod cz. 3,4,5,6,8 i 9 - wszystko mi się zgadza.

JOL

 
04-03-04 11:54  Re: [fotorelacja] tankietka T-27
HYBRYD 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

JOL - pierwszy egzemplarz skleilem wg. instrukcji, tzn nakleilem wregi na tekture 0,8 (jak zalecane w instrukcji) i niestety nic sie nie zgadzalo.
W nastepnym egzemp. wierz mi, gdy porownalem wycieta czesc AL i AP (tylko te czesc) do przygotowanego poszycia. Mam tu na mysli zlozone burty, postawilem przy tym czesc AL i juz byla za wysoka (!!). Nie wiem moze to wynika rzeczywiscie z moich bledow.

Co do innych elementow, jak na razie sie nie wypowiadam nie mierzylem. Wiczorem dopisze jak sie spasowaly inne czesci.

Pozdrawiam
HYBRYD
GG: 2669140
___________
poczatkujacy

 
04-03-04 13:29  Re: [fotorelacja] tankietka T-27
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Cóż ja tych elementów też nie mierzyłem, ale wycinałem każdy po zewnętrznej linii obrysu a dodatkowo w celu zapewnienia lepszego przylegania części odcinałem przewidziane w modelu sklejki. Pomimo tych działań zostają białe "obrysy" - są to dosłownie ułamki milimetrów, ale przy spojrzeniu "z boku" widoczne jest pomiędzy krawędziami zielonych części białe tło.
Być może jest to efekt tego, że jak pisze JOL części mają w 2D takie same wymiary jak przewidziane pod nie białe pola, wystarczy, że przy jednym pomiarze nie uwzględni się kawałka linii obrysu a przy drugim już tak ewentualnie przy wycinaniu odetnie się nawet najmniejszy kawałeczek czarnej linii obrysu elementu i minimalna niedokładność objawi się na budowanym modelu.

Tyle co do zasady, ale jezeli chodzi o białe pole na cz. 8 to po przmierzeniu tam cz. 9 u mnie wyszło z każdej strony po ok. 0,5 ~ 1mm białego ;-(( Podbnie cz. 6 (wycięta łącznie z czarną linią obrysu) jak bym jej nie przykładał do kadłuba tak zawsze z którejś strony zostaje kawałek bieli - owszem mały, znacznie poniżej 0,5 mm, ale i tak trzeba podmalować.

Model jako całość jest jednak bardzo przyjemny w budowie.

Pozdrawiam

Yaris

 
04-03-04 19:02  Re: [fotorelacja] tankietka T-27
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


???, mierzę jeszcze raz i znowu mi się zgadza - chyba jednak teoria i praktyka w tym modelu odbiegają od siebie, ale nie wiem dlaczego :-)

JOL

 
04-03-04 20:56  Re: [fotorelacja] tankietka T-27
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Już wiem o co chodziło mi z cz. 3

Jedna ze ścian tego elementu, przylegająca prostopadle to tylnej ściany wozu jest trapezem ze ściętym z jednej strony tak, aby pasował do pochłej ściany kadłuba. Dolna podstawa tego trapezu ma 1,5cm a górna 1,3 cm. Do tej pory wszystko jest OKI :-)

Problem polega na tym, że ściany skrzyni zamykające ją od góry i od dołu mają w tym miejscu po 1,3 cm, a więc od dołu są o 2mm za ktrótkie, a w konsekwencji białe pole pod cz. 4 jest o 2mm za długie.

Fotka pokazuje o co chodzi i jak rozwiązałem problem (na prawym zdjęciu cz. 4 jest tylko położona na cz. 3 stąd ta nierówność, na lewym i na prawym na czerwono zaznaczyłem "dobudowany" kawałek części)

Co do cz. 5 i 7 faktycznie jeżeli ustawić je DOKŁADNIE w przewidzainym na nie białym polu to wszystko jest OK, ale nie ma tu miejsca nawet na 0,1 mm pomyłki :-))

Co do reszty nadal nie pasują idealnie ;-)) i trzeba podmalować.

Pozdrawiam

Yaris

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024