FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-02-07 20:27  [Pytanie/opinia] peterbilt 377 a/e
jaffatrek   

mam pytanko czy ktos mial juz do czynienia z tym modelem z wydawnictwa betexa? jesli tak to jak to sie prezentuje i na co trzeba w nim zwrocic uwage bo wlasnie sie za niego zabieram?

 
17-02-07 20:41  Re: peterbilt 377 a/e
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Co prawda nie widziałem go, ale kiedyś przymierzałem się do kupna.Zrezygnowałem, bo wydaje mi się być dość swobodnym nawiązaniem do tej ciężarówki. Zwróć uwagę, że Betexa ani na okładce modelu, ani na swojej stronie nie wspomina, że jest to model 377 A/E. Zdaje mi się, że jest to skopiowane z Italeri, który wydał ten model w 1000 wariantów. A ja uważam italerowskie modele ciężarówek za totalny szajs, jeśli chodzi o wierność oryginałowi.
A poza tym, to kretyńskie malowanie u Betexy....

Może kolega Lukano powie coś więcej, zdaje się, że widziałem u niego w sygnaturce wzmiankę, że klei ten model.

Pozdrawiam

PS. Czy ten wątek nie nadaje się na forum główne?

--

 
17-02-07 20:56  Re: peterbilt 377 a/e
Hook6   

 

nadaje, nadaje :-)

--

 
17-02-07 22:28  Re: peterbilt 377 a/e
jaffatrek   

no wlasnie nie wiem czy jednak nie zdecyduje sie na mac super liner z gomixu bo wydaje mi sie "zdeczka" bardziej szczegolowy i lepiej dopracowany' pozatym jest odrazu z naczepa :)

 
18-02-07 18:51  Re: peterbilt 377 a/e
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam. Kleje ten model, ponieważ lubię wszelkiego rodzaju cywilne pojazdy kołowe:-)
Tak jak napisał JacekPlacek z oryginałem ma on niewiele wspólnego;-) Jest mocno uproszczony. Druk na błyszczącej kredzie nie pomaga.
Zdecydowałem się na niego bo na polskim rynku jest bardzo mało modeli tego typu, niestety:-((((
Klei się go dosyć prosto. Z daleka nawet troszkę przypomina oryginał. Mam sklejoną cała ramę z silnikiem itp.
Na razie utknąłem na kołach i w przerwie sklejam Sołdka z JSC.
mac super liner z gomixu też mam i kiedyś się za niego wezmę(mam do niego felgi i gumowe opony też z Gomixu) Widziałem go kiedyś na jakimś konkursie. Prezentuje się dosyć okazale.
Gdybyś potrzebował pomocy z Peterbiltem, mogę zrobić fotki swojego.
Ktoś mógłby wreszcie kiedyś wydać jakieś ciężarówki tego typu. Nadal brakuje ich na rynku. JacekPlacek a jak tam Twój Mac??

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-02-07 18:59  Re: peterbilt 377 a/e
jaffatrek   

apropo opon to wlasnie wpadlem na pomysl zeby je wytoczyc np z deski balsowej wiem ze to nie bedzie napewno taki efekt jak opony gumowe ale mysle ze i tak beda sie lepiej prezentowac niez te z kartonu. Probowal ktos juz tak robic takie kola?

--

 
19-02-07 16:50  Re: peterbilt 377 a/e
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Lukano, fajno, że się odezwałeś. A może wstawisz jakieś fotki Twojego Peterbilta? Obejrzałbym z nieukrywaną przyjemnością i myślę, że nie tylko ja.

Co do Macka.... to nie pytaj:-) Kleję go raczej nie według instrukcji, tylko według zdjęć oryginału. Chciałbym zrobić ramę i silnik od podstaw, a i bez tego przeróbek robię tyle, że aż straciłem do niego natchnienie. Ale ja go jeszcze ukończę:-)

Pozdrawiam.

--

 
19-02-07 22:26  Re: peterbilt 377 a/e
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

jak najbardziej przychylam się do wpisu JackaPlacka, chętnie obejżałbym tą ramę.

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
20-02-07 12:24  Re: peterbilt 377 a/e
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pod koniec tygodnia jak dotrę do domu postaram się coś umieścić.
Jeśli nadal jest w tym samym pudełku w którym ją zostawiałem w lutym zeszłego roku;)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
20-02-07 14:01  Re: peterbilt 377 a/e
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

jaffatrek - próbowało już wielu i to z kartonu;-).
Moim zdaniem z efektem niejednokrotnie lepszym niz wielu wytoczy z drewna, albo ulepi z modeliny, czy tez innego gipsu.
Polecam relacje np. : Jacka, Woy-tka, Wisy.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024