FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-02-06 12:24  [relacja] F-117A - Fly Model
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam!

po ok. 10 latach przerwy (studia, założenie rodziny, narodziny bobasa, itp.) wracam do zabawy z modelami.

Na początek, dla rozgrzania palców zabrałem się za F-117A (FLY-MODEL GOMIX)

Oto on:
1.
2.

3. Zdjęcie gotowego modelu znalezione na stronach sklepu internetowego (nie mojego).

Widoku całego modelu (jak na zdjęciu nr 3) szukałem dość długo z powodu dwóch różnic modelu względem prawdziwego samolotu.
Po pierwsze: jak widać na fotkach gwiazdek na brzuchu powinno być ciut więcej, kolor niebieski też jakby trochę mało granatowy.
Po drugie: nie wiem czy to błąd czy akurat dany egzemplarz tak ma ale pokrywy komory uzbrojenia chyba powinny się otwierać w przeciwną stronę - do osi płatowca.

Fotki "z realu"
4. Prawdziwy F-117 z flagą na brzuchu.
5. Inny prawdziwy F-117 z otwartą komorą uzbrojenia.

Można też zauważyć że model ma numer taktyczny o jeden wyższy niż na zdjęciach samolotu. Niestety nie udało mi się namierzyć zdjęć samolotu o numerze 783.

Czy ktoś z kolegów budował tego cudaka? Czy jakieś uwagi?

Zacząłem składać szkielet; na razie znalazłem jeden błąd: wręga pionowa B3 jest "za duża".

Wieczorkiem zamierzam zacząć klejenie szkieletu (na razie jest składany na sucho).
Obiecuję fotki z pola bitwy.

Trzymajcie kciuki!

pozdrawiam
Piotr Maciejewski

--

Pozdrawiam,
Piotr

Post zmieniony (26-03-06 23:16)

 
05-02-06 12:30  Re: F-117A
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zatem czekamy na fotki!
Też sklejałem model tego samolotu , jednak z chyba pierwszej wycinanki , jaka ukazała się w tym temacie.Wydawca dość "egzotyczny" , polski , ale nazwy nie zapamiętałem...Był to rok chyba 1992...
Wydany w pojedynczych arkuszach z nieciekawą , czerwono-pomarańczową okładką. Model wydany był w szarym ( ! ) kamuflażu i jak dobrze pamiętam , nie miał podwozia i elementów zakończenia kadłuba w okolicy dysz silników ; elementy te wykonałem od podstaw , a model w całości malowałem. Oznaczenia też "hand made"...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-06 12:33  Re: F-117A
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witamy kolejnego Pyrusa na forum!
Trzymam kciuki!

--
Fanatyk Kartonu

 
20-02-06 00:50  F-117A - szkielet
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam po dłuższej przerwie,

uff, szkielet sklejony; co prawda czystość klejenia jeszcze nie taka jak średnia na forum ale pocieszam się, że to "niewidzialna" część modelu. Oczywiście poszycie będzie klejone "na czysto".

Wycofuję uwagę, że wręga B3 jest za duża; po dłuższej analizie rysunku montażowego i po dokładnej inwenturze częsci szkieletu w wycinance okazało się, że wręga jest OK tylko trzeba ją trochę inaczej wkleić. Swoją drogą gdyby autor modelu trochę dokładniej pokazał na rysunkach jak ma wyglądać szkielet od rufy - byłoby fajnie.

W załączeniu dwie foty szkieletu:
1.
2.

Proszę o łagodny wymiar kary - wszak to moja pierwsza wycinanka po 10 latach przerwy.

Trzymajcie kciuki!

pozdrawiam,
piotr

--

Pozdrawiam,
Piotr

Post zmieniony (26-03-06 22:55)

 
20-02-06 14:38  Re: [relacja] F-117A - Fly Model
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Już widać, że bedzie piękna 117ka - jak tak patrzę to sam bym sobie ją skleił, niestety tyle planów... tyle planów...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
26-02-06 23:29  F-117A - mały krok naprzód
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Pomalutku ale naprzód - wykonałem komorę uzbrojenia i komory podwozia głównego.
Ponadto, komorę uzbrojenia wkleiłem w szkielet. Dopasowanie wycinanki w zasadzie bez zastrzeżeń choć nie obyło się bez szlifowania szkieletu.

W załączeniu dwie fotki:
1.
2.

pozdrawiam,

--

Pozdrawiam,
Piotr

Post zmieniony (26-03-06 22:53)

 
26-02-06 23:55  Re: [relacja] F-117A - Fly Model
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No no! Jak widac modelarstwo, to nieuleczalna choroba. Jak ktos kiedys zlapie wirusa, to mimo uspienia wirus potrafi obudzic sie nawet po 10 latach:)
Gratuluje wyboru fajnego tematu i udanego poczatku. Obserwuje z uwaga i czekam na efekt koncowy:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
26-03-06 22:31  F-117A - kolejny krok naprzód
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Uff, ale ten czas leci.

Patrząc na dotychczasowe tempo zapowiada się dłuuuuugaaaaa relacja.
Mam nadzieję, że obserwatorzy nie zasną z nudów.

Ale do rzeczy:
model został wyposażony w komory silników wraz z rozpraszaczami strumieni wylotowych oraz w pierwsze fragmety poszycia na dziobie.

Oto fotki:
1.
2.
3.

Tu mała uwaga:
pierwszy elemet poszycia (od dzioba licząc) jest odwrócony o 180 stopni. Na wycinance są zaznaczone miejsca gdzie należy przymocować anteny czy inne "szpilki" na dziobie samolotu. Niestety narysowano je po niewłaściwej stronie. Część przymierzana tak jak wycinanka sugeruje nie pasuje do szkieletu - odwrócona o 180 stopni leży jak ulał.

Zapraszam do krytyki

pozdrawiam,

--

Pozdrawiam,
Piotr

Post zmieniony (26-03-06 22:50)

 
26-03-06 22:39  Re: [relacja] F-117A - Fly Model
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mała prośba: spróbuj wstawiać miniaturki...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-03-06 22:50  Re: [relacja] F-117A - Fly Model
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

proszę bardzo

--
Pozdrawiam,
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024