FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-01-06 11:11  [galeria] Li-2 PLL LOT (pierwotnie C-47 z ModelCardu)
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

To moja Lidka w barwach PLL LOT:


i dwa zdjęcia z epoki :-)

Skleiłem go jak miałem 14 lat, czyli 11 lat temu :) Historia tego modelu jest dosyć burzliwa. Pierwotnie był to C-47 Gunship z ModelCardu. I w takiej postaci go skleiłem. Za jakieś dwa miesiące stwierdziłem że bedzie to C-47 ale w barwach powojennego lotnictwa polskiego. Pomalowałem go pierwszymi lepszymi farbami jakie mi w ręce wpadły, jakiś zielony z góry i jakiś niebieski z dołu :) szachownice namalowałem pisakiem na gładkiej kartce z zeszytu, przykleiłem na model i gra gitara :) W takim stanie model przetrwał kolejne dwa miesiące do momentu jak przypadkiem znalazłem w domu plany modelarskie Li-2. Bardzo mnie urzekły barwy PLL LOT. Decyzja była oczywista :) Tym razem podszedłem do sprawy poważnie. Farby dobrałem starannie (ale model starannie nie jest pomalowany), całkowicie od podstaw wykonałem podwozie oraz silniki i śmigła. Napisy na kadłubie wydrukowałem na kompie. W takim stanie przetrwał do dziś i trzyma się nieźle. Wykonanie modelu pozostawia wiele do życzenia, ale jak na moje ówczesne umiejetności byłem z niego naprawde dumny ...ot taki młodzieńczy spontan

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (14-01-06 14:50)

 
14-01-06 13:23  Re: [galeria] Li-2
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Historia tego modelu przyćmiewa jakość wykonania:) Moje pierwsze dzieła wyglądały znacznie gorzej więc przeszedlem na plastiki ... teraz jednak wolę karton:) bo.... Duże, tańsze , "Tesko" :) Pozdrawiam

--
Kings of Chaos

 
14-01-06 18:40  Re: [galeria] Li-2
Wulkan   

Fajnie wyszedl ten model - na pewno wyglada lepiej, niz niszczejacy "orginalny" samolot - pomnik w moim miasteczku ; )

--
Pozdrawiam
Dominik

W budowie:
...zaSĘPiam sie... (od zbyt dawna) - została czesc poszycia i detale pokladu... uffff
Powrot (kiedy ? i czy wogóle ?) do przeszlosci: Zuraw Gdanski

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024