FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
31-10-05 15:33  Spitfire Mk.VIII MM12/94 - relacja & opinie
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Właśnie ... Jakie macie opinie na temat tego modelu ? Dodam, że pochodzi on z Małego Modelarza numer 12/94. Planuję go rozpocząć jeszcze dziś (i zamieścić relację), ale wprzód wolałbym się upewnić czy warto.

Przepraszam jeżeli już podobny czy taki sam wątek istnieje, szukałem, ale nie znalazłem niczego takiego. Pozdrawiam.

--

________
MMZ ;)

Post zmieniony (31-10-05 22:55)

 
31-10-05 15:39  Re: Spitfire Mk. VIII - opinie ?
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Kiedyś go kleiłem - da się go zrobić, niezbyt skomplikowany, możesz spróbować.

 
31-10-05 18:07  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli to ten w barwach RAF - Daleki Wchód UM*E - to mam go sklejonego . Kleił się bezproblemowo, ale Spita to tylko z daleka przypomina (np jajowaty - bez płaskiej góry - przekrój silnika)

 
31-10-05 18:10  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

model średnio-kiepski, będziesz miał sporo cięcia i dopasowywania kadłuba samolotu - nie wszystko ze sobą pasuje - niemniej - da się zrobić... zwłaszcza że większość poprawek zostanie zasłonięta przez skrzydła czy oprofilowanie ich połaczenia z kadłubem
drugi błąd polega na tym że w zbiorniku podwieszanym jest za duże wycięcie z przody na osłonę chłodnicy - a bez zbiornika niestety bez malowania spodu kadłuba nie da się zrobić....
na plus zaliczyłbym sposób opracowania skrzydeł - przy pewnej dozie staranności i kilku przymiarkach da się zrobić - bez większych problemów
....
reszty grzechów nie pamiętam :)
pozdrawiam!
i powodzenia!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
31-10-05 18:16  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no to nie wiem, może mi coś nie wyszło....8((

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
31-10-05 19:09  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Właśnie. Z początku nawet ładnie szło, niewielkie przesunięcia kolorów, dwa pierwsze segmenty ładnie się zeszły. Jest to mój pierwszy model klejony na zakładkę, a nie wręga do wręgi. Jestem bardzo zadowolony z tej metody. Niestety dalsze fragmenty kadłuba (robię zgodnie z numeracją) czyli 3 i 4 już tak dobre nie są. Trzeci jest za krótki względem wręgi i u spodu jest dziura. Wogóle cały spód nie pasuje, ale mam nadzieję, że zasłonią to skrzydła. No i czwarty fragment poszycia - kompletna pomyłka ! Za mały ! Nijak nie pasuje. Jak oklejam nim poprzedni fragment to na "brzuchu" jest ponad centymetrowa dziura i wręga wogóle nie pasuje. Postanowiłem więc odkleić ten fragment (i niestety oderwałem też fragment farby z poprzedniego elementu, trzeba będzie zamalować :/) i spróbować zamocować do niego wręge. Powstała część jest niestety za mała i nie pasuje absolutnie. Czyli fragment 4. kadłubu do luftu. Spód też nie bardzo (krzywo i ta dziura). Spróbuję zrobić tylne fragmenty kadłuba może będzie lepiej.

A czy ktoś z forumowiczów ma zdjęcia sklejonego tego modelu ? Ja postaram się podrzucić jakiekolwiek fotki mojego problemu jeszcze dzisiaj, może łatwiej będzie coś poradzić.

--
________
MMZ ;)

 
31-10-05 19:10  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Grzegorz - a może to były czasy kiedy się nie wybrzydzało i model bezproblemowy to taki jaki się dało ukończyć ;-) (teraz wybredni jesteśmy :-)) )
U mnie otwór w zbiorniku był naprawde minimalnie za duży. Wszystkie pozostałe niedokładności biore na siebie. Nie są duże, a widzę teraz że można było lepiej.
A skrzydła faktycznie są wg jedynym plusem (ten silnik wg mnie go dyskwalifikuje jako model redukcyjny)

 
31-10-05 19:52  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czy można przemianować ten wątek na "Spitfire Mk. VIII (MM 12/94) - relacja" zamiast tych opinii ? Bo po co zakładać nowy temat i zaśmiecać forum, skoro mogę kontynuować w tym samym. Otóż mam fotki, a właściwie skany. Co nieco jednak na nich widać i może łatwiej będzie objaśnić.


Na tej fotce widać różnice wielkości między kadłubem (części 1, 2, 3) a jego kolejnym fragmentem - częścią 4.


To zdjątko obrazuje moje dokonania. Tak naprawdę te szpary między segmentami nie są widoczne. To wina skanera i być może kleju, który jakoś tam się odbija, tego nie widać. Z kolei dobrze widać (u góry) jak nie zgadzają się kolory u tych "czarnych trójkącików". Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Widać, że zlewają się. Podobnie powierzchnia na której potem będą skrzydła. Jest to wina projektanta, skleiłem równo (przynajmniej tak mi się wydaje).


Tu podobna sytuacja. Widać też niestety tragiczną, że tak powiem, pomyłkę. Otóż podczas odklejania segmentu niefortunnie oderwałem też kawałek farby. Ale potem to jakoś zamaluję, mam nadzieję. Widać przesunięcia, przejścia kolorów są nie równe (też dałbym sobie palca uciąć, że nie z mojej winy !).



I tutaj ten nieszczęsny spód. Widać, mimo słabego zdjęcia, szpary i nierówności. Pomimo dopasowywania na sucho i prób ustawienia, wyszło jak wyszło. Jest krzywo i nieładnie. Mam nadzieję, że po zamontowaniu skrzydeł, jak wspominał Grzegorz, wszystko zostanie zakryte.

Narazie to tyle, jeszcze dziś postaram się zrobić choć jeden segment kadłuba (pewnie jakiś tylni, bo ten z przodu jest za mały, jak widać na fotografiach). Przepraszam, że skany, ale nie mam możliwości robienia fotek cyfrakiem.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na tą za małą część kadłuba, niech pisze. Wszystko powinno się przydać.
I jeszcze przypomnę o tej nazwie tematu, o jej zmianie, o ile to możliwe.

--
________
MMZ ;)

 
31-10-05 19:53  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
krzycho   

Witam

Mnie się wydaje, że były różne wersje tego modelu ;-)
Kilka lat temu kleiłem go (nie skończyłem ale zostały duperelki typu śmigło - dzieciak był szybszy) ;-) I wszystko kleiło się fajnie i pasowało do siebie.
W ostatnie wakacje kupiłem go sobie ponownie i postanowiłem skleić. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że segment za kabiną okazał się o wiele za mały....... - odechciało mi się z tym walczyć i model powędrował do kosza.
Czyli moim zdnaiem coś się drukarni w części nakładu rozjechało.......

Pzdr

--

 
31-10-05 19:57  Re: Spitfire Mk.VIII MM12/94 - opinie ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Spytam z czystej ciekawości: czy to ma być model egzemplarza, na którym latał Tony Halik? :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024